Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

_zeyN_

kocasına aşık :)
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2010
568
2
merhaba kızlar.bende çoğunuz gibi saçlarımda değişikliği seven bi kadınım.nitekim 4 yıl önce platin uğruna belime kadar uzanan saçlarım kuaför kurbanı olup omuzlarıma kadar yandı.sonrasında ne renk yaparsam yapayım tutmayıp,saçlarımda aşırı dökülme yaşayınca baktım bu iş olmuyo en sonunda 2 yıl kuaförlük kursuna gittim.şimdi açma-boyama dahil kendi saçlarımı,kardeşim,arkadaşım vs. saçlarını boyuyorum.
Sormak istediğiniz her türlü soruyu bilgim dahilinde cevaplayabilirim.zira kadınlar kulübü çatısı altında hepimiz birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.sizlerde hiç çekinmeden istediğiniz soruları sorabilirsiniz.cevaplar ve duanızı alırsam ne mutlu bana :KK34:

kızlar bu arada hem size hemde bana kolaylık sağlaması açısından buraya bazı temel uygulamaları yazmak istedim.

BEYAZ KAPAMA YÖNTEMİ:
bu aşamada boyayı normal kıvamından 2 kat daha kıvamlı hazırlamak gerekir.(boya setleri için) yani normalde 1 tüp boyaya bir şişe oksidan eklenir ama beyaz kapamak için boyanın yarısı kadar oksidan ekleyip katı kıvamlı bi karışım hazırlanır.sadece beyaz olan yerlere sürülüp 15 dk bekletilir.ardından boya normal kıvamda hazırlanır (yani 1 tüpe 1 şişe oksidan) boyalı yerlerle birlikte saçın boyanmak istenen taraflarınada sürülüp 40 dk bekletilip yıkanır.

bu işlem dipleri açık kalmış uçları koyu olan boyalı saçlar içinde uygulanabilir.

PİGMENTASYON:
orielle açılmış,boya tutmayan saçların kaybettiği pigmenti geri yükleme işlemidir.sarı ve yüksek tonlardaki renklere koyu tonlara geçişlerde uygulanır.1 parmak uzunluğundaki bakır renkli boyalı ılık su ile karıştırıp çok cıvık bi kıvam elde edilir.karışım çok iyi yapılmalıdır.yani su ve boya tamamen birbirine geçmelidir.oksidan kullanılmaz.eğer uygulama sonrası saçın azlığı veya kısalığı nedeniyle karışım fazla geldiyse tarakla fazlası aşağı çekilir.bu cıvık kıvamlı karışım saça sürülür 15 dk bekletilip yıkanmadan saç kurutma mak. kurutulur.sonra istenen koyu renk boya normal şekliyle hazırlanıp saça sürülür.40 dk bekletilip yıkanır.

bu arada soran tüm kızlara tek cevap olsun diye yazıyorum ben kendi saçıma ve uygulama yaptığım herkese neva color boya kullanıyorum.neva color katalogta hangi rengi gösteriyorsa,o rengi verir.asla koyuluk yada gereğinden fazla açılma yaşamazsınız.o nedenle kuaförlerinde tercih ettiği bi markadır.şunu da belirteyim,ben reklam yada rant amaçlı tavsiye etmiyorum bu markayı.bu topiği açmamdaki sebep nasıl iyi niyetse,bu markayı tavsiye etmemin amacıda odur.her hangi bir yanlış anlamaya sebebiyet vermeyelim.hepinizi öptüm :)

Son düzenleme:
senı bana allah gonderdı canım ya:)tatlım asagıdada konu actım zaten ama burdanda sorayım.benım sacım 7 tonlarında boyalı ama bıraz acsın dıye 12.1 ıle boyadım bıraz acıldı ama turunculukta olustu.bense dogal duran bır acık kumral ıstıyorum boyle sarımsı küllü kumrallar olur ya.sımdı ne renk ve hangı marka kullanmalıyım sence canım?

senı bana allah gonderdı canım ya:)tatlım asagıdada konu actım zaten ama burdanda sorayım.benım sacım 7 tonlarında boyalı ama bıraz acsın dıye 12.1 ıle boyadım bıraz acıldı ama turunculukta olustu.bense dogal duran bır acık kumral ıstıyorum boyle sarımsı küllü kumrallar olur ya.sımdı ne renk ve hangı marka kullanmalıyım sence canım?

:) tşk. ederim.canım aslında resim eklesen daha iyi olurdu ama yinede cevaplayayım anladığım kadarıyla 9 numara tonlarında bi sarı istiyosun.bunun çözümü kolay.saçlarını tamamına yetecek kadar 9 numara boya alıp ki ben neva color kullanıyorum.sen istediğini alabilirsin oksidanınıda ilave et. sonra içine eğer turuncuların çoksa 1 parmak boğumu kadar yani 1 cm civarı igora 0.22 turuncu azaltıcı ekliyosun.çok ii karıştırıp saçlarına uyguluyosun bu kadar :)

Son düzenleme:
kına saçı beslermi? saçlarım boyadan çok yıpranmış durumda ve ben kızıl ışıltılı renklerden hoşlanan biri olarak kına yapmaya karar verdim ama saçıma zarar verirmi onu bilemiyorum bazıları seertleştirioğr dio:26:

kına saçı beslermi? saçlarım boyadan çok yıpranmış durumda ve ben kızıl ışıltılı renklerden hoşlanan biri olarak kına yapmaya karar verdim ama saçıma zarar verirmi onu bilemiyorum bazıları seertleştirioğr dio:26:

şahsen fıkrım besler,yumuş:KK49::KK49:acık yapar ve parlar parıl parıl. cocukken babaannem yaktıydı sacıma herkes cok begenmıştı. kına saçı besler.

yabancı bi site var kınayla ilgili olraya grdim bgn ne renkler elde etmişler şok oldum. aldım bi tarif haftasonu denicem bakalım nolcak:26:

güzel olur ınsallah. :) bende dugunumden bu yana kuafore gıtmedım saçlar o bıcım:KK43: gıdıp boyamam gerek benımde :KK53:

inşallah:KK12: sende boyat anam kocişin evlendik saldı kendini demesin:KK1:

:) tşk. ederim.canım aslında resim eklesen daha iyi olurdu ama yinede cevaplayayım anladığım kadarıyla 9 numara tonlarında bi sarı istiyosun.bunun çözümü kolay.saçlarını tamamına yetecek kadar 9 numara boya alıp ki ben neva color kullanıyorum.sen istediğini alabilirsin oksidanınıda ilave et. sonra içine eğer turuncuların çoksa 1 parmak boğumu kadar yani 1 cm civarı igora 0.22 turuncu azaltıcı ekliyosun.çok ii karıştırıp saçlarına uyguluyosun bu kadar :)
7 numara sacın ustune 9 numara tutarmıkı canm?bıde boyle boya gıbı durmasın ıstıyorum dogal duran kumralı hangı markada bulabılırım?

canım benim saç rengim şu anda açık küllü kumral boyaEki Görüntüle 324602 yani bu kızın diplerndeki renk.ben bu saça doğal duran bir balyaj yaptırmak istiyorum.ne renk ve hangi tür balyaj önerirsin.açık tenli ve mavi gözlüyüm.bide bu kızın saçları çok hoşuma gidiyor(sol taraftaki)bu saçta ne renk balyaj var sence ve kuaföre nasıl anlatmalıyım. $saç.jpg yardımcı ol lütfeeeeeeeeeeeen

yukarda kendi saç rengim çıkmamış tekrar gönderiyorım $kumral.jpg bu kızın diplerindeki renk

canım benim saç rengim şu anda açık küllü kumral boyaEki Görüntüle 324602 yani bu kızın diplerndeki renk.ben bu saça doğal duran bir balyaj yaptırmak istiyorum.ne renk ve hangi tür balyaj önerirsin.açık tenli ve mavi gözlüyüm.bide bu kızın saçları çok hoşuma gidiyor(sol taraftaki)bu saçta ne renk balyaj var sence ve kuaföre nasıl anlatmalıyım.Eki Görüntüle 324613 yardımcı ol lütfeeeeeeeeeeeen

zeynepcim 2. resimdeki saç rengini nasıl yapabilirim canım bide senin kendi saç rengini numarasını bizimle paylaşırmısın oksidan yüzdesinide yazarsan çok sevinirim kaş rengide önemli kaşlarını saçına göre nasıl uyduruyosunn rengin şahaneeeee:21::KK9::KK12::KK16::KK17::KK1::nazar: canım yardımların içi çooook teşekkürler iyiki varsın....

canım çok pardon saç rengini nasıl yaptığını buldum canım benimmmmm:nazar::KK52:

sevgili zeyn öncelikle teşekkür ederiz böyle bir konu açıp yardımcı olmaya çalıştığın için
benim sorum : benim saçlarım yıllardır sarıydı açık platin .bende geçen aylarda artık sarının yıpratmasından yorulduğum için karamele boyattım fakat saçımı bakır karamel karışımı pembemsi bir renk yaptılar ve aka aka bu hale geldi

$100_2197.jpg

ben uzun araştırmalarım sonrasında syoss altın karamel rengine bayıldım ve bu renge boyamak istiyorum.diplerimdende kendi saç rengim (yani siyaha yakın kahve) 1 santim falan çıkmış durumda
sence boyasam renk tutarmı güzel olurmu ve diplerdeki saçım nasıl olur

lütfen bana da yardımcı ol

şimdiden teşekkürler

canım kına saçı besler ve gürleştirir.aslında keşke kınanın boya gibi bi renk skalası olsada hepimiz kına yapsak.zira en zararsız ve besleyici renk verme işlemidir.sertliğe gelince o saçın yapısına bağlıdır diye düşünüyorum.

7 numara sacın ustune 9 numara tutarmıkı canm?bıde boyle boya gıbı durmasın ıstıyorum dogal duran kumralı hangı markada bulabılırım?

canım benim doğal bi sarı istiyorum demişsin ve rengini açtım dediğin için sana 9 u önerdim.saçın şu an 7 ise tabiki olmaz açıcı kullanmadan.kumralsa istediğin en doğal tabiki 7 numaradır.ben nevacolor 7.0 yoğun kumral öneririm sana.dediğim gibi kumral istiyosan en ii sonucu bundan alırsın.dolu dolu kumraldır bu renk.

merhaba canım ıyıkı buradasın benım sacım en son palette kumral ıle boyandı ama kutunun ustundekı renkle alakası olmayan bır kahve kızıl tonu oldu bıraktım paletteyı artık suan natural küllü kumral istiyorum ama acık olanından daha hos duruyor,elımde koleston acık kullu kumral var tek ton boyayınca sonuc kotu oluyor bu yuzden bır renkle daha karıstırmayı dusunuyorum ama kararsız kaldım senın tavsıyelerıne ve yonlendırmene ıhtıyacım var sımdıden hersey ıcın cok tesekkur ederım canım.

canım benim saç rengim şu anda açık küllü kumral boyaEki Görüntüle 324602 yani bu kızın diplerndeki renk.ben bu saça doğal duran bir balyaj yaptırmak istiyorum.ne renk ve hangi tür balyaj önerirsin.açık tenli ve mavi gözlüyüm.bide bu kızın saçları çok hoşuma gidiyor(sol taraftaki)bu saçta ne renk balyaj var sence ve kuaföre nasıl anlatmalıyım.Eki Görüntüle 324613 yardımcı ol lütfeeeeeeeeeeeen

canım bu kızın (sol) saçları 7 numara kumral rengi onunki doğal ama elde edilebilir bi renk.üzerine bebek sarısı papatya balyaj atılmış.eğer kuaförün bilmezse bu terimi şöyle anlatayım.saçlarının tam tepe noktasından tamamının daire şeklinde kaldırıldığını düşün.istenilen sıklık ve kalınlıkta tutamlar alındığını düşün sanki bi papatya gibi.sonra paket atılıp işlem tamamlanıyor.biraz tuhaf oldu ama anlatmaya çalıştım :) böyle uygulanıyor papatya balyaj.renkte dediğim gibi bebek sarısı.

X