Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

mrb canım ekli resimde göründüğü gibi hülya avşarın saç rengi ne acaba nasıl bu rengi yapabilirim şuan saçlarımı açtırdım kumral tonları var saçımda $ADSZ-T~1.JPG

zeyn meraba canım öncellikle böyle bi konu açtığın için teşekkür ederim:) canım benim sorunum dip boya 2 senedir karamel olarak kullanıyorum ve hep kuaförde boyatıyorum artık kendim boyamak istiyorum . kendi saç rengim açık kestane şuan boyalı halide senin yüklediğin 2 fotondaki saç rengine çok benziyor. sanırım kuaförüm 8.00 ve 8.01 ile karıştırdığını söylemişti ama kesin emin değilim kullandığı boyalarda normalde turunculuk olmadığını ama dip boyası yaparken kendi saç rengim koyu olduğu için turunculaşma yaptığını söylemişti. sence hangi boyaları kullanmalıyım. yardımcı olursan çok sevinirim:))

canım önecelikle iyiki doğdun mutlu yıllar :nazar: saçların gayet iyi olmuş canım kızıldan sonra zarar görmeden bi geçiş sağlayabilmişsin ne güzel.ama şunu unutmamak gerekiyoki içinde dorelik barındırmayan bi renk olmaz bu aşamada.yinede ortaya güzel bi sarı çıkarabiliriz ama :) röfleli gibi durur evet ama dorelik illaki kalır.nasıl kızıldan dönerken aşama aşama olduysa,doresiz sarıyıda ancak öyle yaparız.sana önerim neva color 11.10 numaralı açıcıyı al uygula saçlarına.eğer inatçı bi saçın yoksa koyu sarı yada dore kumral gibi bi ton elde ediceksin.sonrasında 9 ve 9.1 numaralı boyaları eşit oranda karıştır uygula.yalnız şuna dikkat et,açıcıda boyalarda saçına bol bol yetecek kadar olsun.bu işlem sarı bi saça dönmeni sağlar.uygulama sonrası yine haberini bekliyorum tatlım.öptüm

saol cnm benım.. tesekkur ederım:KK54: sımdı sana bır ıkı sorum olacak:KK1:
1. 11.10 alıyrum ve boyuyorum kac dk bekleteyım normal boya gıbımı?
2. 9 ve 9.1 yoıne nevamı alayım cnm. cunku katalogta neva 9 acık kullu kumral dıye gecıyor sıtesınde. normalde sarı dıye bılıyorum ben bu numarayı .. :26::26: yoksa sadece aslında aynı ama adlandırılmalarımı farklı?
3. bu 9-9.1 karısımını 11.1 uygulayıp yıkadıktan sonra hemen ardındanmı yapayım yoksa bırkacgun bekleyımmı?

bıraz cok oldu ama :KK9: nasıppse yarın sabah alıp yapacagım cnm...:KK16::KK16:
ve tabıkı ılk senınle paylasacagım tatlım optum :KK54:

Son düzenleme:
selam zeyn:)
benim saçlarım daha önce platindi sonra çikolata kahveye boyattım şuanda epey aktı 3 aydır boyamıyorum koyu kumral gibi ama uçları açık kumral syooss altın karamele boyamak istiyorum ama o rengi tutturabilmem için önce açıp sonra boyammamı gerek yoksa sadece oksidanı %12 lik kullansam olurmu?bilgilendirsen sevinirim

bırde cnm oksidanı kac volum kullanayım...:KK1: 6 lık az gelır 9 luk kullansam daha ıı galıba:26::26:

Son düzenleme:
Saçlarım bu renkte ve ben yansımasız sadece kumral rengini istiyorum.Hangi boyayı tavsiye edersiniz ?
Eki Görüntüle 341272

benim saçlarım bunun daha sarı yansımalı olan haliydi palette kumralla boyadım yansıma filan kalmadı bildiğin nötr bişey oldu ama çok beklettim o yüzden koyu geldi gözüme ben daha yumuşak bişey olur diye bekliyodum bi de boyanın arkasındaki renk geçişlerine baktım sanki karamelimsi ışıltılı olcak gibiydi ama direkt o kocaman palette katalogundaki gibi oluyo bi bak istersen

benim saçlarım bunun daha sarı yansımalı olan haliydi palette kumralla boyadım yansıma filan kalmadı bildiğin nötr bişey oldu ama çok beklettim o yüzden koyu geldi gözüme ben daha yumuşak bişey olur diye bekliyodum bi de boyanın arkasındaki renk geçişlerine baktım sanki karamelimsi ışıltılı olcak gibiydi ama direkt o kocaman palette katalogundaki gibi oluyo bi bak istersen
Güneşte daha turuncumsu oluyor saçlarım ve doğal saç rengime döndüğüm için diplerim 2-3 cm geldi, dipler dışında geri kalan yerleri boyayacağım.Ama yine fark olmasın diplerle diye yansımasız bir kumral rengi istiyorum.Tam da dediğin gibi nötr bir kumral rengi olucaksa bende paletteyi deneyebilirim.Zaten palette diğer boyalara oranla daha koyu tutuyor rengi.Boyayı saçta süresinden fazla tutmamak gerek, yoksa yakmaya başlıyor saçları.

Güneşte daha turuncumsu oluyor saçlarım ve doğal saç rengime döndüğüm için diplerim 2-3 cm geldi, dipler dışında geri kalan yerleri boyayacağım.Ama yine fark olmasın diplerle diye yansımasız bir kumral rengi istiyorum.Tam da dediğin gibi nötr bir kumral rengi olucaksa bende paletteyi deneyebilirim.Zaten palette diğer boyalara oranla daha koyu tutuyor rengi.Boyayı saçta süresinden fazla tutmamak gerek, yoksa yakmaya başlıyor saçları.

yıpranma filan olmadı saçlarım yumuşak ama işte ben 45 dk filan bekletmiştim o yüzden galiba normalinden koyu oldu bunla boyıcaksan yarım saat beklet bence :KK66: tabi bi de sarı saçımın üstüne boyadığım için boyadığımdan beri iki kere filan yıkadım bi garip oldu iyice akana kadar sabredip başka bişeyle boyıcam artık :KK43: ama turunculuk kızıllık filan yok tabi şu yeni olan 7yağ içerikli deluxe serisindeki kumralla boyadım eski kutudaki kumralda yansıma oluyodu

yıpranma filan olmadı saçlarım yumuşak ama işte ben 45 dk filan bekletmiştim o yüzden galiba normalinden koyu oldu bunla boyıcaksan yarım saat beklet bence :KK66: tabi bi de sarı saçımın üstüne boyadığım için boyadığımdan beri iki kere filan yıkadım bi garip oldu iyice akana kadar sabredip başka bişeyle boyıcam artık :KK43: ama turunculuk kızıllık filan yok tabi şu yeni olan 7yağ içerikli deluxe serisindeki kumralla boyadım eski kutudaki kumralda yansıma oluyodu
Çok mu kötü oldu ki saçların? Bir sonraki boyamanda renk birazda olsa yerine oturur ve aksa da o kadar garip durmaz canım.Boyayacağın renge de bağlı bu biraz. :) Bende boyarsam deluxe ile boyarım diye düşünüyorum içinde yağlar olduğu için pek yıpranma yapmıyormuş saçta. Acaba yansımasız mı bu serisi ? Eğer yansıması çok çok azz oluyorsan süper derim! Şayet yansımalar yüzünden tenim soluk görünüyor.. :KK31:

Çok mu kötü oldu ki saçların? Bir sonraki boyamanda renk birazda olsa yerine oturur ve aksa da o kadar garip durmaz canım.Boyayacağın renge de bağlı bu biraz. :) Bende boyarsam deluxe ile boyarım diye düşünüyorum içinde yağlar olduğu için pek yıpranma yapmıyormuş saçta. Acaba yansımasız mı bu serisi ? Eğer yansıması çok çok azz oluyorsan süper derim! Şayet yansımalar yüzünden tenim soluk görünüyor.. :KK31:

sarının üstüne boyadığım için yeşil yansıma var gibi geldi gözüme ama yıkayınca geçti bi de gözüm alışmadı sarıdan sonra o yüzden bi sinmedi içime ama parlak oluyo mat olmuyo renk yani :) bi de turunculuk filan olmadı bende canım :KK66:

selam kızlar,ekteki rengi bana tam olarak söylecek bilecek varmı? kuaföre götürcemde öyle yaptırcm.bir yanlışlık olmasın..

karamel bu değilmi?? orta tonumu acaba bir yardımcı olun?? bana:KK6:

Eklentiler

• $14095_329097641079_204625531079_4100245_3190053_n.jpg
    $14095_329097641079_204625531079_4100245_3190053_n.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 83
Canım ben saçlarımı çikolata kahvesine boyatmıştım
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/499934-sozde-cikolata-kahve-olan-saclarim.html buda linki
Ama çok koyu oldu sadece çok ışıklı ortamlarda ve güneşde belli oluyor rengi
Ben alışık değilim koyu renk saçlara
İstediğim renk açık kahve , kumral arası bir renk
Şimdi kumral yapmaya kalkışsam , tekrardan açılmasımı gerekli ?
Bu arada 2011 yılının nisan ayında saçım oriyelle açıldı
o zamanda beri hep kumrala boyattım ama aktı turuncu oldu bende en son bu renge boyattım
Ama şimdi akmadı
Ne yapacağımı bilemedim
Aralarına gölgemi yaptırsam , röflemi
Ki olurmu hiç bilmiyorum , maymuna dönmiyim sonra :KK43:

zeynep canım boyadım ben saclarımı 8.32 nevacolor bal köpüğü yap demiştin ya yaptım boya gercekten cok güzel tutuo böyle sonc beklemıodum.yalnız ben karamellik olmaz dıordum hafif var ama bi kaç yıkamadan sonra akacagını düşünüorum cnm bu rengin oturması için ne kdar zaman sonra tekrr boyayım tavsiyen için cok cok tskr ederıom cnm cok cok
öpt

zeynep canım boyadım ben saclarımı 8.32 nevacolor bal köpüğü yap demiştin ya yaptım boya gercekten cok güzel tutuo böyle sonc beklemıodum.yalnız ben karamellik olmaz dıordum hafif var ama bi kaç yıkamadan sonra akacagını düşünüorum cnm bu rengin oturması için ne kdar zaman sonra tekrr boyayım tavsiyen için cok cok tskr ederıom cnm cok cok
öpt

oreal ile açmadan boyadın da tuttu değilmi?

canım saçların ciddi bi renk karmaşası yaşamış o nedenle gün ışığında çekilmiş bi resmini eklersen yardımcı olabilirim.nevaya gelince neva şimdilerde kataloğuna yanılmıyosam 23 yeni renk ekledi.o nedenle direkt rengi bulabilirsin.ama benim tavsiyem bu kadar yıpranmış bi saça hiç dokunma Allah muhafaza elinde kalır.bırak dinlensin.1 senedir boya kullanmadım diyosun.ne güzel bırak temiz kendi saçın gelmiş uzadıkça kestir yıprananları kurtul.sonra tertemiz saçlarına istediğin rengi yap pırıl pırıl bi saç olsun.ne dalganma ne yıpranma olmaz o zaman.yinede nevada istediğin numarayı söyliyim.neva color premium serisindeki 7.3 istediğin karamel rengi.yalnız normal tüp boyada diil dediğim gibi premium serisinde ok.öptüm

cnm çok sağol çok teşekkürederm:nazar::nazar: cnm evet saçımn dibi gelse iyi olucak ama grçek saç rengim koyu kahve bna kesnlkle yakşmıo herkes karamel tonlarını yakştrıo.. bide saçm çok uzun dibini beklersem enz az 3 yılımı alır tatlm. bide bu yaz düğünm olucak Allah izinverrse kafam çok karştı

canım merhaba benim saçımda küllü kumral vardı 3-4 ay önce boyamıştım aktı biraz ondan önce koyu saçımı açıp boyamıştım akınca kızıllık oldu şimdi palette açık kumral aldım bide 40 volümlük açıcı aldım bu şeklide boyarsam 40 volüm sayesinde tam istediğim gibi sarılı bi açık kumral olacağını düşünüyorum ama korkum 40 volüm olduğundan saçım yanarmı acaba ne dersin

Son düzenleme:
lütfen bana da yardımcı olun. ben en son saçımı nevacolor altın sarısına boyadım ama saç rengim turuncu gibi bir renk oldu.fönlüyken çok güzel duruyor ama fönsüz çok kötü:KK43: bende sürekli fön çektiremiyorum.Ben beyaz tenli kara kaşlı kara gözlü bir bayanım acaba bu saç renginin üstüne ne renk yapsam güzel olur.sürekli boyamak istemiyorum saçlarım çok yıprandı. lütfen yardımcı olun.Şimdiden teşekkür ederim..

merhaba öncelikle teşekkür ederim herkese yardım çabandan dolayı. Ben burda tekrar uzun uzun anlatmak istemiyorum açtığım konuların linkini versem bana burdan o 2 konuda yardımcı olabilirmisin? Birde boya konumda bir kullanıcı nevacolor fildişi kullandığını fakat turunculuk yaptığını söylemiş. işte konularım lütfen yardımcı olursan çok sevinirim daha önce yazdığım şeyleri tekrar yazıp insanları oyalamak istemedim http://www.kadinlarkulubu.com/sac-r...nevacolor-fildisi-beyaz-platin-istiyorum.html ve http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...simi-yumurta-uyguladim-sacim-berbat-oldu.html

Öncelikle herkese merhaba. Siteye yeni üye oldum ve şimdiden görüyorum ki kuaförler fln yalan, ne varsa kadın dayanışmasında var. =) _zeyN_ sana da şimdiden çok teşekkür ederim, herkesle ilgilenmeye çalışıyorsun, umarım bana da yardımcı olursun çünkü şu 2 haftadır saçlarım yüzünden sokağa çıkmıyorum desem yeridir. Ben şubatın 25i gibi koyu kestane olan doğal saçlarımı ablamın teşviki ve can sıkıntısıyla gittim ve açtırıp aaçık kumral yaptırdım. Ama sevemedim, kendi saç rengim en sevdiğim renkmiş onu anladım, koyu kestaneydi ama küllüydü. Ve bu açık kumralda hafif doreler de vardı, yani güneşte bakır-kumral gibi gece küllü kumral gibi duruyordu. 3 gün sonra gidip lorealin köpük boyasını aldım ve uyguladım lakin yanlış boya almışım, dore ışıltılı kestaneymiş aldığım ve saçlarım oldu sana tam koyu turuncu... Hemen ertesi gün kuaföre gittim, koyu kestane boyayın sakın siyah olmasın dememe rağmen siyah boyadılar, 15 güne kalmaz akar dediler. Şu an son boyanın üstünden tam 1 hafta geçti ve evet renk baya aktı. Yalnız önleri ve uçlarından 3 cm hala simsiyah sadece arka kısmı (uçlara kadar) bakır-kestane oldu. Ve artık çıldırmak üzereyim, beyaz sabunla yıkıyorum ama uçlar ve önler hiç akmıyor, sadece arka kısım akıyor ve alttan çıkan renk bakır!!! =( Bu arada toplamda 400 tl harcadım bu nefret ettiğim renkler için, üstelik öğrenciyim ve daha fazla para vermek de istemiyorum. Şimdi ben ne yapsam koyu kestane rengi elde edebilirim? Mümkünse dorelik de istemiyorum, güneşte sarımsı olan kestane olsa yeter. Lütfen bana da bi akıl verin, evde bile bereyle dolaşıyorum çünkü aynaya baktığımda ağlamaya başlıyorum. Çok uzun yazdım, kusura bakmayın. İyi günler diliyorum. =)

tatlım öncelikle geçmiş olsun.malesef ne ilk kuaför kurbanısın nede son olucaksın.işini iyi yapanları tenzih ediyorum tabiki.gelelim saçlarına çok fazla işlem görmemesine rağmen saçının boya almamasının sebebi,sanırım fazla açılan kısımlarda oriel fazla bekletilmiş.bu aşamada senin hedefin renk seçmekten ziyade tek renge olabildiğince yaklaşmak olmalı.birde sana doğrudan koyu kahve uygula desem,bu kezde koyu olan taraflar iyice koyulaşacak ve zil siyaha dönücek.o nedenle sen neva color 4 numara boya alıp,önce boyayı normal kıvamdan biraz daha katı kıvamlı hazırla açık yerlerine sür saçının.15 dk beklet sonra aynı numara boyayı normal kıvamda hazırla bu kez tamamına uygula 40 dk beklet yıka.bu işlem en azından tek renge ulaşmanı sağlayacaktır.bu işlem sonrasında eğer hala bi akma oluşursa anlaki saç boya tutmuyo ve başka bi uygulama denemek gerekir.eğer böyle olursa mutlaka haber ver başka bi işlem için konuşalım.şuna çok dikkat et boya saçlarına rahat rahat yetecek miktarda olsun.zira hep söylüyorum eksik boya kötü sonuç verir.üstelik neva hem çok iyi bi boyadır hemde fiyatı çok ucuz.tüp boyası oksidanıyla birlikte 3,5 tl.birde boya fırçası alıp cam yada plastik bi kapta hazırlaman sana daha iyi bi uygulama sağlayacaktır.öptüm

X