zebra ve stor perde temizliği

yaptırırken perdecim cam siler gibi önce ıslak sonra kuru bezle temizle dedi ama kesinlikle bu şekilde temizleme çok zor oluyor
sık sık nemli bezle toz alır gibi temizle bu şekilde hem kolay oluyor hemde tozlar perdeye yapışmıyor kolay gelsin...

valla ben zebra perde çok zor temizleniyor diye duydum mutfağıma yaptırcaktım vazgeçtim dikey perde yaptırdım açayip kullanışlı mandallarındaan çıkar tek tek çıkıyo yıka ya da sil nasıl istersen geri de tak mis gibi..ama stor arkadaşım dikti perdeci sağolsun ana sordum banyon genişse oraya ya da balkonuna ser soğuğa yakın ılık bir suya deterjan ekle fırçayla araba yıkar gibi yıka durula sonra da rulo yap dikine bir yere koy suyunu iyice süzsün getir yerine tak demişti geçen yaz öyle yaptım tertemiz oldu mis gibi hiç sorun yaşamadım ..millet alırken güzelliğine bekıp alıyo sonrasını düşünen yok iş yıkamaya gelince de bi telaştır başlıyo...ben bu şeklde yıkıyorum yani

Ben perdecimin önerdiği bir perde temizleyicisine veriyorum.Geliyorlar eve söküyorlar götürüyorlar sonrada mis gibi yapıp getirip yerine takıyorlar.Yani deterjan parası,su parası emek ve zahmetini düşününce bence uğraşmaya değmez.:)

Perdeci mikrofiber bele pril ile silmemi söylemişti, sanırım bende temizletmek için vericem

yaa kızlar kullanışı olmayan bu perdelere bi dünya para verip alınıyo sonrasında bir de temizlemeye mi para vercem çok saçmaymış hakkaten demek temizlemeye vermekten başka yolu yok öylemi???

valla ben zebra perde çok zor temizleniyor diye duydum mutfağıma yaptırcaktım vazgeçtim dikey perde yaptırdım açayip kullanışlı mandallarındaan çıkar tek tek çıkıyo yıka ya da sil nasıl istersen geri de tak mis gibi..ama stor arkadaşım dikti perdeci sağolsun ana sordum banyon genişse oraya ya da balkonuna ser soğuğa yakın ılık bir suya deterjan ekle fırçayla araba yıkar gibi yıka durula sonra da rulo yap dikine bir yere koy suyunu iyice süzsün getir yerine tak demişti geçen yaz öyle yaptım tertemiz oldu mis gibi hiç sorun yaşamadım ..millet alırken güzelliğine bekıp alıyo sonrasını düşünen yok iş yıkamaya gelince de bi telaştır başlıyo...ben bu şeklde yıkıyorum yani

dikeyde ne öle ayoll sende xDDD büro perdesi gibi olur mu hic mutfaga. varsa yoksa zebra bence. hem şık hem pratik hemde etkileyici. temizliğide gayet basit. köpüklü bezle, ıslak mendille hatta cocugunuz kalemle birşeyler çizdiyse silgi ile bile temizleyebiliyorsunuz. yaptırdığınız perdeci bunları belirtmiş olmalı!

X