Bebek Beslenmesi bebeğimin beli?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Lindsay

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2008
110
22
39
merhaba 6.5 aylık bebegım var. belindeki omurlar dışarı gibi duruyor. normalde bizimkinden dışarda gibi görünüyor.. ve nezaman desteklı oturtsam sureklı kendıne öne atıyor ve desteksız oturuyor. desteksız oturtmak ıcın erken gıbı gelıyor bana.. ve otururkende bıraz öne dogru eğiliyor.. ben bunu 2 aylıkken yanı omurlarının dışarıdan görünmesini farketmıstım cocukcuya sordugumda normal demişti ama içimde şüphe var acaba sızınkılerınde belindeki omurlar dısarıdan farkedılıyormu?

lütfen cvp verırmısınız sonucta bu foruma gıren herkesin bebegı var bı benım için sırt ve bellerıne bakıverın beldekı omurlar dıdardan bellı oluyormu ya da eğilince bendekı daha cok bellı oluyor bi kontrol etsenız yakınımda baska kıyaslayacagım bebek yok ki.. bıde yenı yenı desteksız otururken öne dogru egılıyorlarmıydı yoksa hep 90 derece dik mi duruyorlardı merak edıyorum lutfen..

merak etme benim bebegimde dik oturamazdı o aylarda öne dogru egilir yada yan tarafa düşerdi 7 aylık olunca tam dik oturdu ama omurları dışarıda degil doktorun normal dediyse endişelenme belki kilosuyla alakalıdır zayıf bi bebekse dışarı dogru olabilir

merhaba 6.5 aylık bebegım var. belindeki omurlar dışarı gibi duruyor. normalde bizimkinden dışarda gibi görünüyor.. ve nezaman desteklı oturtsam sureklı kendıne öne atıyor ve desteksız oturuyor. desteksız oturtmak ıcın erken gıbı gelıyor bana.. ve otururkende bıraz öne dogru eğiliyor.. ben bunu 2 aylıkken yanı omurlarının dışarıdan görünmesini farketmıstım cocukcuya sordugumda normal demişti ama içimde şüphe var acaba sızınkılerınde belindeki omurlar dısarıdan farkedılıyormu?

Benim kızım da 6,5 aylık... Dediğiniz gibi bir dışarda görüntü fark etmedim. Şu an oturtup baktım, eline oyuncak verdim.Ona bakarken dik oturdu.Ama normalde otururken öne doğru da atıyor kendini. Sizi huzursuz eden bir durum varsa başka doktora götürebiliyorsanız görütün, içiniz rahat etsin :emir_bebek:

canım aynısı bebeğimde de var.

benimde kafama takıldı. hafta içi gidip soracağım doktora.

siz ne yaptınız. sorabildiniz mi..

Merhaba, Öncelikle çok geçmiş olsun umarım sağlık ve sıhati yerindedir çocuğunuzun.
Benimde 7 aylık bir bebeğim var ve sizin çocuğunuzla durumu aynı. Sırtında omurga kemikleri çok belirgin. Bebeğimin eklem ve kas gevşekliği var.

-Çocuğunuzun sağlığı nasıl?
-Nasıl tedavi uyguladınız ve nasıl bir yol izlediniz?
-Önereceğiniz kurum veya dr. varmı?

canım aynısı bebeğimde de var.

benimde kafama takıldı. hafta içi gidip soracağım doktora.

siz ne yaptınız. sorabildiniz mi..

Merhaba,
Çok geçmiş olsun umarım çocuğunuzun durumu iyidir.
Ben bu durumun aynısını yaşıyorum ve önceden yaşayan anneler olarak bana yol göstermenizi rica ediyorum.
Çocuğunuzun sağlığı nasıl, herhangi bir tedavi uyguladınızmı?
Lütfen cevabınızı bekliyorum.

X