Doğal Saç Bakım Kürleri Muzlu Yumurtali Muhteşem Maske kim denediyse bayildi:-)

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

meliksah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2010
199
7
Arkadaslar yeni kesfettigim ve iki haftada bir yaptigim maskeyi paylasmak istiyorum.
Artik kiriklarim azaldi ve saclarim hicbir kimyasal olmadan yumusacik ve parlak oldu.

Öncelikle Malzemeler:

1 adet olgunlasmis muz
2 yumurta sarisi
1 yemek kasigi bal

Hazirlanisi: Olgunlasmis muzu iyice bi kapta ezdikten sonra icine 2 yumurtanin(yalnizca) sarisi ekliyor ve cirpiyoruz.Son olarakta 1 yemek kasigi bali ilave edip karistiriyoruz ve sacimiza sürüyoruz.Strecleyip 1 saat bekletip yikiyoruz.
Sonuc olarak hem parlak hem yumusacik beslenmis saclara kavusuyoruz!
Muzu icinde cesitli mineral ve vitaminler var, yumurta zaten protein ihtiyacini karsiliyor bal yumusacik yapiyor ve parlaklik veriyor.Yipranmis ve parlakligi sönmüs saclar icin tam bir besin takviyesi!

Sonuclarini bildirin kizlar umarim sizinde hosunuza gider:-)

Son düzenleme:
ne kadar süredir kullanıyosunuz? benim uç kısımlarda değil ama saçın ortalarında kırıklar var işe yrarmı?

Simdiye kadar 4 defa yaptim ve cok ise yaradi.Ilk denememde pek birsey farketmedim ama ikinci ve ücüncüden sonra saclarim yeniden dogmuis gibi oldu.Bu maskeyi arkadasima bi hintli bayan önermis ve bilirsiniz hintlilerin saclari hep uzun oluyor.Arkadasimin saclarida cok güzeldir bende imrendim sordum ekstradan birsey yapiyormusun diye o da iki haftada bir bu maskeyi uyguluyormus. Deneyen herkes memnun kaldi umarim sizinde isinize yarar.

Bence denemekte yarar var sonucta yipranmis sacin proteine ve vitamine ihtiyaci var.

konuuyu acan arkadasim cok dogru söylemis bende gecen bi video izledim hintli bi kadin bu maskeyi yapmisti :nazar:

bende çok merak ettim en yakın zamanda denicem:KK16:

Siddetle tavsiye ediyorum arkadaslar memenun yorumlarinizi görmek dilegiyle:-)

Eklentiler

• $yumurta.jpg
    $yumurta.jpg
    3 KB · Görüntüleme: 361
  • $muz.jpg
    $muz.jpg
    4,1 KB · Görüntüleme: 388
  • $bal.jpg
    $bal.jpg
    6,2 KB · Görüntüleme: 378
nasıl bu??? ölçü ne kıvam ne yumurtanın beyazı mı balda var ilginç tarif

ben yaptım ama bütün muzlar kafamda kaldı okadarda ezdiğim halde bir daha asla yapmam!

ben yaptım ama bütün muzlar kafamda kaldı okadarda ezdiğim halde bir daha asla yapmam!

Enteresan...Muz olgunlasmamissa olabilir ama muz olgunlasmissa yumurtayla karistirildiginda krem gibi oluyor ve iyi durulandikca asla sacta kalmiyor.Bilmiyorum canim daha önce kimse öyle demedi...

ben muz koymadan daha önce yapmıştım hem yüzüme hemde saçıma denemiştim,ben memnun kaldım ancak komşumun kızıda denemiş daha önce bana yaparken yapma dedi akıllı saçında 40 dk bekletmiş ve saçları tahta gibi sertleşlmiş onu yıkarkende saçları yıpratmış ben sadece 10 dk beklettim bildiğimden değil arkadaşlar tecrübemle bilgi veriyorum yinede siz bilirsiniz.

herkeste farklı etki yapar tabi ama ben bu bakımı yaptım ve saçıma tarak girmez oldu ne yaptıysam yumuşatamadım bende gözümü karartıp kına yakmak zorunda kaldım anca toparladı saçlarım:26:

şimdi bu kürü yapıp sonuçları size yazacağım,evde olgulaşmış hatta kararmak üzere olan muz var:) onu deneyeceğim sonucu yazarım kızlar...

kızlar uyguladım formulu suan saclarımda,muzu mıkserde cektırdım krem kıvamına getırdım umarım saçımda kalıntıları kalmaz yıkarken, azda olsa pütür pütür oldu karışım muz tam olarak ezilmedi cünkü...

bende bu karışımı yapmayı düşünüyorum ama birazcık zeytinyağı ve badem yağı ekleyerek umarım güzel olur deneyenler de sonuçlarını yazarsa çok iyi olur :)

X