Tüp Bebek Merkezleri İstanbul Cerrahi Hastanesi

canım çok sevindim inş tutar maşallah yumurtalar bereketli peki eşinizin durumu neydi yani sperm durumu canım hergün girin yazın çok azgiriyorsunuz siteye bende başka sitelere girip bakıyorum serdar beyin hastaları yazınki bizde burda toplanalım umut olalım umutsuzlara canlarım benim

canım benim eşimde bi problem yok benim yumurtalarımın gelişmeme ve çatlamama sorunu vardı polikistik over den dolayı.. bugün aradılar 13 tanesi tutmuş ve bölünmeye başlamış hepside çok sağlıklı gözüküyor dedi çarşamba transfer yapılacak inşallah Allah izin verirse canım benim. bu arada sen naptın tedaviye başlandı mı durumun nedir?

kızlar selam :) uzun süredir yoktum 3-4 gün üst üste hastaneye gittim serdar bey sürekli çağırdı bende polikistikover olduğundan sürekli kontrol altında tutuyo vee bugün de yumurtalarım toplandı 19 tane toplanmış, büyük ihtimalle çarşamba transfer yaparız dedi. tabi inşallah embriyolar sağlamsa :) sizler nasılsınız bakalım.. :KK66:

Hadi hayırlısı canım inşallah sağlıklı embriyolar sağlıklı bebişler olarak sana sıkı sıkı tutunurlar.
Bende bugün bebeğimi gördüm tekrar kontrolüm vardı çok şükür herşey yolunda el ve ayakları oluşmuş hareket bile etti biz izlerken çook güzel bir duyguydu ALLAH sana ve isteyen herkese tattırsın İnşALLAH 8+5 günlük bebeğim 3 hafta sonra 2 li test yaptıracağım kontrol 8 hafta sonra :KK50: çook uzun nasıl bekleyeceğim 8 hafta bilmiyorum :emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

Hadi hayırlısı canım inşallah sağlıklı embriyolar sağlıklı bebişler olarak sana sıkı sıkı tutunurlar.
Bende bugün bebeğimi gördüm tekrar kontrolüm vardı çok şükür herşey yolunda el ve ayakları oluşmuş hareket bile etti biz izlerken çook güzel bir duyguydu ALLAH sana ve isteyen herkese tattırsın İnşALLAH 8+5 günlük bebeğim 3 hafta sonra 2 li test yaptıracağım kontrol 8 hafta sonra :KK50: çook uzun nasıl bekleyeceğim 8 hafta bilmiyorum :emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

oyy kıyamam ben onaa harekette edermiş :) evet tatlım testlerini aksatma beslenmene felan da dikkat et 8 hafta çabuk geçer merak etme :) bu arada iyi dileklerin içinde tşk ederim, AMİNNN. ya canım sana bişi sorucam yumurtaların toplandıktan sonra progestan iğne kullandın mı? ya bugün 4.günüm ben kullanıyorum yürüyemiyorum bile ya çok ağrı yapıyo kullandıysan sende de aynısı oldu mu diye sorcaktım? şu an tam 10 tane ilaç kullanıyorum :KK43: valla bu kadar uğraşacağımı bilmiyodum neyse sonucu güzel olsunda katlanıcaz napalım :))

canım benim eşimde bi problem yok benim yumurtalarımın gelişmeme ve çatlamama sorunu vardı polikistik over den dolayı.. bugün aradılar 13 tanesi tutmuş ve bölünmeye başlamış hepside çok sağlıklı gözüküyor dedi çarşamba transfer yapılacak inşallah Allah izin verirse canım benim. bu arada sen naptın tedaviye başlandı mı durumun nedir?

hayır canım daha başlamadık yaza inş başlayacağız şuanda rapor için bekliyoruz bugün eşim sperm verdi sonuç cuma günü alınacak inş olumlu bişeyler olur canım bende hamileler kervanına katılır benimde sininde hepimizde anne oluruz

oyy kıyamam ben onaa harekette edermiş :) evet tatlım testlerini aksatma beslenmene felan da dikkat et 8 hafta çabuk geçer merak etme :) bu arada iyi dileklerin içinde tşk ederim, AMİNNN. ya canım sana bişi sorucam yumurtaların toplandıktan sonra progestan iğne kullandın mı? ya bugün 4.günüm ben kullanıyorum yürüyemiyorum bile ya çok ağrı yapıyo kullandıysan sende de aynısı oldu mu diye sorcaktım? şu an tam 10 tane ilaç kullanıyorum :KK43: valla bu kadar uğraşacağımı bilmiyodum neyse sonucu güzel olsunda katlanıcaz napalım :))

maşaalah canım cinsiyeti hakkında bişey söyledimi serdar bey belki tahmini biliyordur canım

oyy kıyamam ben onaa harekette edermiş :) evet tatlım testlerini aksatma beslenmene felan da dikkat et 8 hafta çabuk geçer merak etme :) bu arada iyi dileklerin içinde tşk ederim, AMİNNN. ya canım sana bişi sorucam yumurtaların toplandıktan sonra progestan iğne kullandın mı? ya bugün 4.günüm ben kullanıyorum yürüyemiyorum bile ya çok ağrı yapıyo kullandıysan sende de aynısı oldu mu diye sorcaktım? şu an tam 10 tane ilaç kullanıyorum :KK43: valla bu kadar uğraşacağımı bilmiyodum neyse sonucu güzel olsunda
katlanıcaz napalım :))

Tabii kullanmaz olurmuyum canıma okudular valla daha yeni kesti serdar bey iğneyi 8 haftaya kadar kullandırdı daha dün bide bugün vurulmadım ben progynex iğne kullanıyordum kalçam beze içinde hala istediğin kadar kolonyayla ov dağılmıyorlar yumurtalarımın toplandığı gün başladığım ve düne kadar devam ettiğim ilaçlar şöyle.
1-prognyex iğne
2-Crinone jel
3-etrofem hap
4-coraspin
5-folbiol
Şimdi 12.haftaya kadar sadece coraspin ve folbiol ü kullanacağım :KK52:

Tabii kullanmaz olurmuyum canıma okudular valla daha yeni kesti serdar bey iğneyi 8 haftaya kadar kullandırdı daha dün bide bugün vurulmadım ben progynex iğne kullanıyordum kalçam beze içinde hala istediğin kadar kolonyayla ov dağılmıyorlar yumurtalarımın toplandığı gün başladığım ve düne kadar devam ettiğim ilaçlar şöyle.
1-prognyex iğne
2-Crinone jel
3-etrofem hap
4-coraspin
5-folbiol
Şimdi 12.haftaya kadar sadece coraspin ve folbiol ü kullanacağım :KK52:

yaa ne diyosunnn :KK43:( kalçalarım mosmor oldu ne oturabiliyorum ne kalkıyorum fenalardayım :) yazdığn ilaçlardan prognyex ve etrofem hariç diğerleri bende de var kan sulandırıcı iğne felan.. Allah yardımcımız olsun ne diyim.. kızlar yarın transfere gidiyorum bana şans dileyin :) öpüyorum sizii :KK66:

canım bi de ne dicem yanlış hatırlamıyosam senin 3.tüp bebek denemendi dimi? peki bu denemende tek embriyo transfer mi yapıldı 2 mi? benim ilk olduğu için tek transfer yapılcakmış (tabi bide 35 yaş altı olduğum için) eşim başımın etini yiyo konuşalım 2 tane transfer yapsınlar diye olmaz diyorum anlatamıyorum :)

Son düzenleme:
hayır canım daha başlamadık yaza inş başlayacağız şuanda rapor için bekliyoruz bugün eşim sperm verdi sonuç cuma günü alınacak inş olumlu bişeyler olur canım bende hamileler kervanına katılır benimde sininde hepimizde anne oluruz

hadi bakalım hayırlısı olsun senin içinde inşallah olumlu sonuçlar çıkıcak sıkma canını.. eşin sperm verdiyse yaza kalmanıza gerek var mı tedavi için..? daha doğrusu nasıl bir tedavi uygulanacakmış?

yaa ne diyosunnn :KK43:( kalçalarım mosmor oldu ne oturabiliyorum ne kalkıyorum fenalardayım :) yazdığn ilaçlardan prognyex ve etrofem hariç diğerleri bende de var kan sulandırıcı iğne felan.. Allah yardımcımız olsun ne diyim.. kızlar yarın transfere gidiyorum bana şans dileyin :) öpüyorum sizii :KK66:

canım bi de ne dicem yanlış hatırlamıyosam senin 3.tüp bebek denemendi dimi? peki bu denemende tek embriyo transfer mi yapıldı 2 mi? benim ilk olduğu için tek transfer yapılcakmış (tabi bide 35 yaş altı olduğum için) eşim başımın etini yiyo konuşalım 2 tane transfer yapsınlar diye olmaz diyorum anlatamıyorum :)

Yok canım benim ikinci denememdi yaş 35 i doldurduğum için birde ikinci deneme olduğu için 2 tane verildi 1 tanesi 1.kalite 1tanesi 2.kaliteydi 1 tanesi benimle şimdi :emir_bebek::nazar::nazar::nazar:
Serdar beyin kabul edeceğini sanmıyorum belki embriyoların kalitesi kötüyse şansını arttırmak için 2 tane verilebilir konuş bence öptüm sana bol şans dua edeceğim

hadi bakalım hayırlısı olsun senin içinde inşallah olumlu sonuçlar çıkıcak sıkma canını.. eşin sperm verdiyse yaza kalmanıza gerek var mı tedavi için..? daha doğrusu nasıl bir tedavi uygulanacakmış?

canımbiraz kendimizi toparlamamız gerek sonra daha raporu almadık muhtemelen haziranda rapor ancak veririler öyle görünüyor herkese nasıl tüp yapılıyorsa aynısı ancak sonrası nda çok dikkatli olunacak çok kişi benim durumumda olup ya erkenden bebkleri düşmüş yada 34. haftada kaybetmişler sürekli kontrol altında olunuyor ve serklaj yani rahime dikiş atılıyormuş bebek düşmesin diye ve rahim kasılmasın diye kan sulandırıcı iğne ilaç vs canım yani tam başlamadık duruma göre bu şekilde gidecek sürekli kontrol altında olunacakmış canım rahim bebeği taşımıyormuş

Yok canım benim ikinci denememdi yaş 35 i doldurduğum için birde ikinci deneme olduğu için 2 tane verildi 1 tanesi 1.kalite 1tanesi 2.kaliteydi 1 tanesi benimle şimdi :emir_bebek::nazar::nazar::nazar:
Serdar beyin kabul edeceğini sanmıyorum belki embriyoların kalitesi kötüyse şansını arttırmak için 2 tane verilebilir konuş bence öptüm sana bol şans dua edeceğim

canımsın ya Allah hepimizin dualarını kabul etsin.. transfer başarıyla yapıldı 13 tane yumurtadan en kalitelisi seçildi akşam üzeri aradılar 3 tane sağlam kalmış diğerleri kalitesi bozulmuş bu 3ünü donduralım mı dediler bizde istemedik. daha doğrusu verdikleri kağıtta dondurulurken zarara uğrayabilir diye bişi yazıyodu bi de taze embriyoya göre %10 tutmama şansı varmış dondurulmuş embriyonun o yüzden kafamız karıştı bize istemedik inşallah Allah aratmaz ne diyim :S bu arada Serdan Bey izne çıktı benim transferi yaptı kaçtı :)) 12 gün sonra kan testi yaptırcakmışım nası beklicem bilmiyorum :)

canımsın ya Allah hepimizin dualarını kabul etsin.. transfer başarıyla yapıldı 13 tane yumurtadan en kalitelisi seçildi akşam üzeri aradılar 3 tane sağlam kalmış diğerleri kalitesi bozulmuş bu 3ünü donduralım mı dediler bizde istemedik. daha doğrusu verdikleri kağıtta dondurulurken zarara uğrayabilir diye bişi yazıyodu bi de taze embriyoya göre %10 tutmama şansı varmış dondurulmuş embriyonun o yüzden kafamız karıştı bize istemedik inşallah Allah aratmaz ne diyim :S bu arada Serdan Bey izne çıktı benim transferi yaptı kaçtı :)) 12 gün sonra kan testi yaptırcakmışım nası beklicem bilmiyorum :)

canımbiraz kendimizi toparlamamız gerek sonra daha raporu almadık muhtemelen haziranda rapor ancak veririler öyle görünüyor herkese nasıl tüp yapılıyorsa aynısı ancak sonrası nda çok dikkatli olunacak çok kişi benim durumumda olup ya erkenden bebkleri düşmüş yada 34. haftada kaybetmişler sürekli kontrol altında olunuyor ve serklaj yani rahime dikiş atılıyormuş bebek düşmesin diye ve rahim kasılmasın diye kan sulandırıcı iğne ilaç vs canım yani tam başlamadık duruma göre bu şekilde gidecek sürekli kontrol altında olunacakmış canım rahim bebeği taşımıyormuş

anladım e tabi çok riskliyse sürekli kontrolde olman gerek Allah yardımcın olsun inşallah canım benim senin için de çok dua ediyorum Allah tez zamanda kavuştursun bizi bebişlerimize..

daha yaz gelmedi serdar hoca ne çabukta tatile çıktı söylediğin iyi oldu canım peki canım sana kaç embriyo koydular allah hayırlı etsin canım inş hayırla evladına kavuşursun

anladım e tabi çok riskliyse sürekli kontrolde olman gerek Allah yardımcın olsun inşallah canım benim senin için de çok dua ediyorum Allah tez zamanda kavuştursun bizi bebişlerimize..

canım benim allah razı olsun rabbim senide hayırla bebeğine kavuştursun canım

:KK9: Hadii bakalım işte en zor süreçlerden birine girdin 12 gün 12 ay gibi geliyor ALLAH yardımcın olsun hergün 1-2 dilim ananas yemeyi unutma tutunmaya yardımcı oluyor benimde 1 tane 5.gün embriyosu kalmıştı bende istemedim dondurulmasını embriyolog pınar hanım çözülürken sorun olabiliyor zaten 1 tane gerek yok dedi ALLAHa şükür gerek kalmadı bundan sonra da gerek kalmasın bebişinin tutunması 9.gün tamamlanmış olacak ve beta hcg hormonu salgılamaya başlayacak bilgin olsun ben testten 2 gün önce idrar testi yapmıştım 2.çizgiyi silikte olsa görmüştüm ve kan testi yaptırmaya daha cesaretli gitmiştim bunlar benim tavsiyelerim öpüyorum seni kendini çok yorma ok

:KK9: Hadii bakalım işte en zor süreçlerden birine girdin 12 gün 12 ay gibi geliyor ALLAH yardımcın olsun hergün 1-2 dilim ananas yemeyi unutma tutunmaya yardımcı oluyor benimde 1 tane 5.gün embriyosu kalmıştı bende istemedim dondurulmasını embriyolog pınar hanım çözülürken sorun olabiliyor zaten 1 tane gerek yok dedi ALLAHa şükür gerek kalmadı bundan sonra da gerek kalmasın bebişinin tutunması 9.gün tamamlanmış olacak ve beta hcg hormonu salgılamaya başlayacak bilgin olsun ben testten 2 gün önce idrar testi yapmıştım 2.çizgiyi silikte olsa görmüştüm ve kan testi yaptırmaya daha cesaretli gitmiştim bunlar benim tavsiyelerim öpüyorum seni kendini çok yorma ok

inş hayırla bebeklerinize kavuşursunuz inş bende hayırla bebeğime kavuşur amin

canım benim tşk ederim tavsiyelerin için hemen ananas takviyesine başlamalıyım :) testten sonra sizlere de haber vereceğim. şimdilik hoşçakalın öpüldünüz.. :KK66:

selamlar hanımlar,
Beni hatırlarsanız Serdar Beyin eski hastalarındanım:nazar:
yoğunluktan sık sık giremiyorum,ama akışı okudum,gelişmeleri gördüm mikiciğim çok sevindim canım,
ama keşke yumurtalarını dondursaydın,ben ilk denemem de kavuşamamıştım yavrularıma,sonra dondurulmuşlarla kısmet oldu biliyormusun,
inşallah senin ihtiyacın olmaz diyeceğim ama tutsa bile ikinci bebeğini onlardan isterdin,okuyunca tüh yaa dedim..

askbebek canım mesajını aldım,sen benim doğum hikayemi de okumuş beğenmişsin sağolasın:KK54:
sana kısaca süreci izah edeyim tekrar hikayede açıkça yazılmış olsa da,
önce bir müddet korunduk biz sözde,sonra bebek istedik,4-6 ay kadar denedik yok olmuyor,
sonra o zaman Serdar Beyi bulduk bir hastanede,çok ilgilendi sağolsun,elinde yine o küçük çantası vardı bırakmadığı hiç unutmam :),
hemen hsg istedi,ama asistanı olan bir bayan doktora çektirdik filmi,öldüm öldüm dirildim,hayatımın en zor tecrübesiydi ancak Serdar Beyin hsg si,ni yaptığı hastları onun bu konuda da elinin çok hafif olduğunu söylerler,
bende pko tespit edildi,eşimde kayda değer bişey yoktu,
Serdar Bey önce 1 yıl çalışın dedi,araya kayınpederimin falan rahatsızlığı vefaatı girdi neredeyse 1 yıl da öyle geçti,
sonra bir gece telefon açtım ben ona hiç onutmam nerede olduğum bile gözümün önünde,ben bebek istiyorum dedim,başkası olsa sen manyakmısın bu saatte der,güldü gel konuşalım,görüşelim dedi,hep öyle sıcak güler yüzlüydü işte,,
gittik aılama dedi,istemiyorum ben daha kesim sonuç istiyorum dedim,önce beni aşılamaya ikna etmeye çalıştı,baktı olmuyor sen b,lirsin dedi,ama öyle başka doktorlar gbi beni hiç süründürmedi,
gittik hemen bir eczane tavsiye etti,ordan ilaçlarımızı bayaa ucuza aldık,sonra takip başladı,
21 yumurtam toplandı benim de miki arkadaşım gibi,17,13,11 yumurta ile trasfere girdim,
yumurtalar çok kaliteli,çoğul gebelik olmasın,ikik tane transfer edelim dedi,tutmadılar,Allahtan kalan 9 taneyi dondurmuştuk
ikinci transfer ne zaman dedim,biraz dinlen dedi,haır hemen istiyorum dedim,güldü :)
hakikaten bir muayene snrası peki hemen bir sonraki ay dondulmuşlarla tekrar deyelim dedi,3 yumurtam transfer oldu,2 kızım tuttu hamdolsun,

sen de birçok olumsuz şey yazmışsın,miki arkadaşım sabırla tatlı tatlı yazmış sana maşallah,
ben de ona aynen katılıyorum,hiç canını sıkma,milleti kafamıza takarak tıkanıp kalıyor,kendimize yapıyoruz hep zaten,Allah onlara da akıl fikir,merhamet versin,ki milletin uçkurunun derdi onlara kalmasın..
sen durum ne olursa olsun tedavine başlayacaksın,olacak bu iş,bebeğimi kucağıma alacağım diyeceksin,
bak ben ikinci transferde kullanılan 3 yumurtanın kalanlarının da çözüldüğü için atılmak zorunda kalındığını öğrenince ağlaya ağlaya aradım yien Serdar Beyi,neden böyle yaptılar dedim,
o da sen iste ben sana hep yardımcı olurum,canını sıkma dedi,tekrar bu sürece girmek kolaymı,değil ama o hep sakin ve pozitif yaklaşımıyla beni rahatlattı,
hamileliğim de,doğumum da onun uzmanlığı,güleryüzlülüğü ve bşarılı elleri sayesinde harika geçti,
tekrar kısmet olurmu bilmem ama sen de burdaki arkadaşlarım da onun sayesinde bebklerine kavuşacaklar,buna inanın...

canım benim tşk ederim tavsiyelerin için hemen ananas takviyesine başlamalıyım :) testten sonra sizlere de haber vereceğim. şimdilik hoşçakalın öpüldünüz.. :KK66:

Miki naber bekleme sürecin nasıl geçiyor 30 nisan mı test günün az kaldı hadi bakalım inşALLAH pozitifi göreceksin içime öyle doğuyor :KK49::KK9:

X