Saç Kesim Şekilleri Rasta saç modeli yapılışı

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

filerun

Reklamdakisıradandeterjan
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2011
1.517
12
Zenci diye tabir ettiğimiz koyu tenli kişilerin daha çok tercih ettiği rasta saç modelini sizlerde yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Çılgın bir saç modeli olan rasta saç örgüsü, değişim arayanlar için çok ideal.

Rasta saç örgüsü nasıl yapılır?

Saçlarınızı istenilen kalınlıkta ayırın. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha kalın ayrılan saçlar rasta da pek sağlıklı olmamaktadır. Ayrılan saç tutamı önce hafifçe krepelenip ikiye ayrılır. İkiye ayrılan saça dipten düğüm atılarak saçın açılmasına izin vermeden dipten sıkı bir şekilde krepelenmeye başlanmalıdır. İyice krepeyle tiftiklenen saç reçinesi bol sertleştirici ile elde yuvarlanarak terbiye edilir. Aktardan alıp ısıtıp Hint yağıyla yumuşattığımız balmumunu donma derecesine gelmeden saçların üzerine oklavayı avucumuzda nasıl yuvarlıyorsak saçlarda yuvarlayarak sürülür. Yuvarlama işlemi çok sert ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Saçlar rastalandıktan sonra hepsi bağlanıp birkaç gün beklemeye alınır. Rasta yaptıran kişi devamlı olarak rastası oturana kadar saçlarını ovalatmalıdır.

Eklentiler

• $rasta-sac-modelleri2.jpg
    $rasta-sac-modelleri2.jpg
    18,5 KB · Görüntüleme: 8.315
  • $rasta-sac-modelleri4.jpg
    $rasta-sac-modelleri4.jpg
    16,2 KB · Görüntüleme: 6.858
  • $rasta-sac-modelleri5.jpg
    $rasta-sac-modelleri5.jpg
    21,2 KB · Görüntüleme: 2.940
Son düzenleme:
Konun altında paylaştıgınız resimler rasta değildir...

$renkli-rasta.jpg

rasta saç budur...

canım, rasta saç yazınca o çıktı. zaten alıntı yaptığım sitedede o resimlerden vardı.
faydalı olsun diye de paylaştım.

istersen linkte yollayabilirim özelden.. Bahsettiğin tığ ile yapılan rasta sanırsam.. iyice araştırdım, dediğin dreadlock olabilr..

Son düzenleme:
Canım senin paylaştıgın resimler anlatıldıgı gibi yapılmıyo zaten okursan anlarsın, denemek isteyen olursa o fotolardaki sonucu alamazlar ondan dedim fotolar Black Hair Braids yani zenci örgüsüdür, krape yapılarak yapılmaz ,nerden araştırdın bilmiyorum fakat çok iyi araştrmış olsaydın bunu bilirdin :KK66:

Black Hair Braids, halk dilindeki adıyla zenci örgüsü veya ince saç örgüsü, saçların tümünün istenilen uzunlukta ve kalınlıkta örülmesine denir. Örgülerde herhangi bir madde (balmumu, silikon) veya çıt çıt kullanılmamaktadır, doğrudan sentetik ek saç eklenerek örülür. Dolayısıyla örgüleri açtığınızda sanıldığının aksine saçınızda herhangi bir hasar meydana gelmemiş olacaktır. Aksine aylarca boya ve fön işlemleri yapılmayacağı için saçınız dinlenecek ve yenilenecektir. Saçın gürlüğüne ve istenilen uzunluğa göre örme süreleri değişir. Örgülerinizi ortalama 3-4 ay kadar ve istediğiniz sıklıkta yıkayarak kullanabilirsiniz. Yıkaması zor değildir, saçınızı eskiden nasıl yıkıyorsanız öyle yıkamaya devam edersiniz, sadece biraz daha zaman almaktadır. -alıntıdr-

$41788_138176996204852_4289_n.jpg $2375210.jpg

ridibunda'nın da söylediği gibi ilk eklenen resimler rasta değil zenci örgüsü
Rasta budur

rasta_kullanc4b1mc4b1_.jpg

RASTA+by+balaban.JPG

h1.jpg

Rasta-Dread-Lock.jpg

Erkeklere çok daha fazla yakıştırdığım şeydir
Koyu renk saçta pek beğenmiyorum sarı saçta daha güzel duruyor

istersen linkte yollayabilirim özelden.. Bahsettiğin tığ ile yapılan rasta sanırsam.. iyice araştırdım, dediğin dreadlock olabilr..

Tığ ile rasta balmumu kullanılmadan yapılan rasta oluyor
Yine eklediğim resimlerin aynısı sadece yapılışı farklı
Arkadaşım tığla yaptırmıştı,ayrıntısını tam bilemiyorum ama yine ilk resimlerdeki gibi değil
Zenci örgüsü ayrı rasta ayrı bir şey

Hmm. pekala ozaman.:emir_bebek:
Peki ne kadara nerede yaptırmıştı?

X