Bulaşık Makineleri Kararan Çaydanlık Nasıl Parlar :(

valla biz tencereciye veriyoruz parlatıyor :))

benımde çaydanlığım karardı:KK43:dışı çok kötü ama kireç tutan içi için çok doğal etkili bi yöntem var kayınvalidem öğretti:)çaydanlığın içine bolca lımon tuzu,sirke ,su ve yarım limon atıp kaynatınca kırec falan kalmıyor tertemiz oluyor hafıfce surtmenız yeterli kımyasallara guvenemıyorum sonucta sağlık :KK66:

benımde çaydanlığım karardı:KK43:dışı çok kötü ama kireç tutan içi için çok doğal etkili bi yöntem var kayınvalidem öğretti:)çaydanlığın içine bolca lımon tuzu,sirke ,su ve yarım limon atıp kaynatınca kırec falan kalmıyor tertemiz oluyor hafıfce surtmenız yeterli kımyasallara guvenemıyorum sonucta sağlık :KK66:

büyük yapı marketlerde ya da internetten satın alabileceğin çelik parlatıcar var tüpün içinde krem gibi birde ondan alıp deyebilirsin faydası olur belki

Kireç için bir fikrim yok ama. Ben kaçak çay kullanıyorum çaydanlığın içini 1 haftaya kalmaz sapsarı yapıyor ve annemden müthiş bişe öğrendm:) Çaydanlığın üst kısmına çay kaşıklarımızı koyuyoruz üstüne omo matik döküyoruz ve su koyuyoruz ağzına kadar ocağa koyup kaynatıyoruz 15dk falan. Zaten açılmayı göreceksiniz o kaşıklar çaydanlık ilk günkinden daha güzel oluyor parıl parıllllll :KK52:

Son düzenleme:
evet canım , kaçak çay daha çabuk karartıyor ne hikmetse :)

arkadaşlar demlik içini çamasır suyu deterjan harisinde kimyasal olmadan nasıl temizleyebiliriz bilen var mı.....:KK43::nazar:

ilk olarak caydanligin icini yikamayin bence birakin kirecli kalsin yani ben oyle yapiyorum..

ikincisinede tursille yikayin disini parlatiyor..

X