Bulaşık Makineleri Kararan Çaydanlık Nasıl Parlar :(

Frizya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2011
334
0
Öncelikle konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Hanımlar merhaba,
Benim sıkıntım çaydanlığım.

Normalde çaydanlığımın içi kireç bağladığında por-çöz ile kireci çözüp iyice duruluyorum ama por-çöz kullandıktan sonraki 4-5 çay demelemede çay bulaşık suyu gibi oluyor :KK43:
İyice duruluyorum ama yinede o koku tam çıkmıyor ve 4-5. demlemeden sonra tadı düzeliyor.
Siz kireç çözme için neler yapıyorsunuz? Por-çöz kullanıyorsanız o kokuyu ve bulanılığı nasıl gideriyorsunuz?

İkinci sorunda çaydanlığımın dışı çok karardı. Telle cifle iyice ovdum ama kesinlikle açılma olmadı. bende bir leğenin içine yine porçöz koyup suyla doldurdum ve çaydanlığı içine oturttum. biraz acılma olmus ama hala kara :KK43: siz çaydanlıklarınızı yada çeliklerinizi neyle parlatıyorsunuz?

Hanımlar merhaba,

Normalde çaydanlığımın içi kireç bağladığında por-çöz ile kireci çözüp iyice duruluyorum ama por-çöz kullandıktan sonraki 4-5 çay demelemede çay bulaşık suyu gibi oluyor :KK43:
İyice duruluyorum ama yinede o koku tam çıkmıyor ve 4-5. demlemeden sonra tadı düzeliyor.
Siz kireç çözme için neler yapıyorsunuz? Por-çöz kullanıyorsanız o kokuyu ve bulanılığı nasıl gideriyorsunuz?

İkinci sorunda çaydanlığımın dışı çok karardı. Telle cifle iyice ovdum ama kesinlikle açılma olmadı. bende bir leğenin içine yine porçöz koyup suyla doldurdum ve çaydanlığı içine oturttum. biraz acılma olmus ama hala kara :KK43: siz çaydanlıklarınızı yada çeliklerinizi neyle parlatıyorsunuz?

Canım bende yeni evlendim eşim çaydanlığı yaktı dışı için parlattırman lazım
demliği içinse biraz çamaşır suyu ve normal bulaşık deterjanı ile bir kaba oturttur yeni alınmış gibi olur
ben 2 haftada bir yaparım bunu sonrada güzelce yıkarım
bide geceleri demliği boşaltmalısın ki uzun süre rengi değişmesin

kireç için limon tuzu kullan bence cnm kimyasal ürünler kullamna çaydanlığın içi için çünkü ne kadar yıkasanda illaki kalıyordur.dışına da belki biraz çamaşır suy döküp bekletip ovarsan çıkar o karalıklar.

kireç konusunda ben 20 litrelik bir bidonu 10 gün dinlendiriyorum su dinlenince tadı yumuşuyor
öyle yapıyorum yemeğimi çayımı
çaydanlık karamasınada gelince 2 günde bir çaydanlığımın içini dışını cifle süngerin iç kısmıyla ovuyorum sonrada havlu ile kuruluyorum :KK6:

Canım bende yeni evlendim eşim çaydanlığı yaktı dışı için parlattırman lazım
demliği içinse biraz çamaşır suyu ve normal bulaşık deterjanı ile bir kaba oturttur yeni alınmış gibi olur
ben 2 haftada bir yaparım bunu sonrada güzelce yıkarım
bide geceleri demliği boşaltmalısın ki uzun süre rengi değişmesin

bende yaktıgım için karardı :KK43: parlatma işi benimde aklıma geldi ama yeni bir çevredeyim ne nerde bilmiyorum henuz yaptıracak yerde bulamadım.komsularımında dünyadan haberi yok malesef senelerdir bu mahallede oturuyorlar ama bilmiyorlar varsa da yoksa da. sizin dediğiniz yöntemi de deneyeceğim birde pei nin dediği yöntemi deneyeceğim. tesekkur ederim

kireç için limon tuzu kullan bence cnm kimyasal ürünler kullamna çaydanlığın içi için çünkü ne kadar yıkasanda illaki kalıyordur.dışına da belki biraz çamaşır suy döküp bekletip ovarsan çıkar o karalıklar.

limon tuzunu içine atıp suyla kaynatmak gerekiyor sanırım değil mi? bi yerden hatırlıyorum sanki bunu siz söyleyince yeni çağrısım yaptı. dışı için çamasır suyuyla dediğiniz gibi yapmıstım daha once sonuc vermedi :KK43:

kireç konusunda ben 20 litrelik bir bidonu 10 gün dinlendiriyorum su dinlenince tadı yumuşuyor
öyle yapıyorum yemeğimi çayımı
çaydanlık karamasınada gelince 2 günde bir çaydanlığımın içini dışını cifle süngerin iç kısmıyla ovuyorum sonrada havlu ile kuruluyorum :KK6:

ben tüm çeliklerimi cifle ovarım normalde açılma olur işe yarar ama sanırım caydanlıgı yaktıgım için çaydanlıkta cif kesinlikle işe yaramadı :KK43:

çaydanlıgı öyle gördükçe sinir oluyorum. ovmadıgım temizlik ürünü kalmadı sanırım. gözüme çok batıyor yahu :KK43:

bende yaktıgım için karardı :KK43: parlatma işi benimde aklıma geldi ama yeni bir çevredeyim ne nerde bilmiyorum henuz yaptıracak yerde bulamadım.komsularımında dünyadan haberi yok malesef senelerdir bu mahallede oturuyorlar ama bilmiyorlar varsa da yoksa da. sizin dediğiniz yöntemi de deneyeceğim birde pei nin dediği yöntemi deneyeceğim. tesekkur ederim

limon tuzunu içine atıp suyla kaynatmak gerekiyor sanırım değil mi? bi yerden hatırlıyorum sanki bunu siz söyleyince yeni çağrısım yaptı. dışı için çamasır suyuyla dediğiniz gibi yapmıstım daha once sonuc vermedi :KK43:

ben tüm çeliklerimi cifle ovarım normalde açılma olur işe yarar ama sanırım caydanlıgı yaktıgım için çaydanlıkta cif kesinlikle işe yaramadı :KK43:

Ben limon tuzunu içine döküyorum üstüne kaynar su döküyorum öyle bekletiyorum yani ocaga koymuyorum bi kaç saat içinde kireç çözülmüş oluyor.cif ve çamaşır suyu işe yaramadıysa aklıma başka şey gelmiyor yandıysa eğer biraz zor gibi ama elbet bilen biri vardır nasıl temizlenir.Ama kireç için limon tuzu kesin diyebilirim.

Hanımlar merhaba,

kireç için porçöz
demlik için çamaşır suyundan başka bişey yaramaz bazen bulaşık makinesi
kaşıkları bile güzel yıkamıyorda çamaşır suyu işe yarıyor
dışı içinde parlattır gerçekten sinir bozucu canım
bide çayı demlige koyduktan sonra musluktan akan sıcak suyla yıkar öyle demlersen çok ii oluyor.
tortu kalmıyor çayda.

amway'ide loc plus metal cleanner diye bi ürün var, onu dene.. ben kullandım parlatıyo, hem de çok az bi miktar kullanıyosun..

Benimde evlendiğim ilk haftalarda çaydanlığım yandı, dışını parlattırdık ama içi hala kararık vaziyette, benimde canımı sıkıyor bu durum nasıl düzeleceğine dair konuyu takipte olacağım inşallah...

amway'ide loc plus metal cleanner diye bi ürün var, onu dene.. ben kullandım parlatıyo, hem de çok az bi miktar kullanıyosun..

sanırım bu ürün amway işi yapan birinden bulunabiliyor. aslında denemek isterdim ama ulaşabileceğim bir amway satıcısı yok :KK43:

bugün iş yerindeki kızlar da sirkeyi söylediler kararma için

sirkeyi ılıtıp çeliği ov dediler. Sonrasında da bol su ile durulamak gerekiyormus.

Ya da karbonatla sirekyi karıstırıp bununla ovuncada parlar dediler.

herseyi deniyecem sanırım.

sanırım bu ürün amway işi yapan birinden bulunabiliyor. aslında denemek isterdim ama ulaşabileceğim bir amway satıcısı yok :KK43:

amway ürünleri süper çeyizim için baya ürün aldım sonunda kendimde üye oldum
makyaj ürünleri yer temizleyicileri ve vücut bakım ürünleri hatta makarna bile alıyorum süper inanılmaz katkısız ve saglıklı
ruj bile bi seneden fazla oldu hala kokusuz naturel duruyor.

amway ürünleri süper çeyizim için baya ürün aldım sonunda kendimde üye oldum
makyaj ürünleri yer temizleyicileri ve vücut bakım ürünleri hatta makarna bile alıyorum süper inanılmaz katkısız ve saglıklı
ruj bile bi seneden fazla oldu hala kokusuz naturel duruyor.

ablamda bazı ürünlerini kullanıyor o da iyi oldugunu söylemişti ama dükkanlarda satılmıyor sanırım amwayler.
satan birini bulmam da zor biraz :KK43: yeni bir çevre içindeyim

ablamda bazı ürünlerini kullanıyor o da iyi oldugunu söylemişti ama dükkanlarda satılmıyor sanırım amwayler.
satan birini bulmam da zor biraz :KK43: yeni bir çevre içindeyim

burdan gönderiyim dicem ama ne kadar güvenilir görebilirsinki burdan
o yüzden Amway (tr) - İrtibat formu
bu adrese gir ve bilgilerini gir mutlaka cevap gelir çünki inanılmaz profesyoneller
öyle bi sipariş alıp kargo gönderileri varki avon halt etmiş:)
çok özenliler..

benimde büyük boy uzun süreli kullanacağım güzel bi çaydanlığa ihtiyacım var hangi markayı önerirsiniz

benimde büyük boy uzun süreli kullanacağım güzel bi çaydanlığa ihtiyacım var hangi markayı önerirsiniz

korkmaz Flora Maxi Çaydanlık Takımı
• 1,1 lt. - 2,0 lt. A119
ben aldım çok memnun kaldım hatta 2 tane aldım değişik olarak
misafire falan iyi oluyor demliği büyük zaten sap kısmıda yanmıyor
rahat kullanılıyor

sanırım sirke ile ovmak işe yarıyor. bir de amway markasının meal parlatıcısı ya da fırın temizleyicisini kullanıyorum ben açıkçası gümüşlerde bile işe yarıyor... ama ellerine değdirme sakın çok kötü tarhişe neden oluyor.

sanırım sirke ile ovmak işe yarıyor. bir de amway markasının meal parlatıcısı ya da fırın temizleyicisini kullanıyorum ben açıkçası gümüşlerde bile işe yarıyor... ama ellerine değdirme sakın çok kötü tarhişe neden oluyor.

sirkeyi denedim malesef işe yaramadı :KK43:
amway ürününü de deneyemedim cevremde satan biri yok
bende parlatılması için bir yer buldum sonunda mahallede oraya verdim.parlattırdırm

X