telefon da ne konuşulur?

beyzadesakli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2011
89
0
çok sık görüşmüyoruz, çok sık mesajlaşmıyoruz fakat telefonda da uzun uzun konuşamıyoruz :KK43:
deli olacağım telefon ediyorum nasılsın iyiyim sen iyiyim bitti :KK43:
telefonda ne konuşulur bana fikir verir misiniz. millet nişanlısıyla sevgilisiyle saatlerce konuşur biz temmuzda evlenecegiz ama telefonda bile konuşacak birşey bulamıyoruz. Evlenince ne yapacağız? :KK43:((

eski erkek arkadaşımla da böyledik. aynı sizin gibi nasılsın iyimisin bitti. sırf bu yüzden sıkılıp ondan ayrıldım diyebilirim. ben çok konuşan bir tiptim, o biz senle birbirimizi dengeliyoruz derdi ama ben çok enerji sarf ediyordum. muhabbet bulamıyordu, sıkıcıydı. ama eşimle tanışınca telde sabahladığım oldu, tanıştığımız ilk günden 1 yıllık evliyiz hala öyle çok konuşuruz. iş yerinde bile öyleyiz. işimiz acil olunca kapatıyoruz sadece. sizin konuşacak çok konunuz olmalı en basiti evlilik hazırlığı. eşyalardan oturacağınız evden de mi konuşmuyorsunuz? aşkınızı birbirinize anlatmıyor musunuz?

şuan heycandandır canım
Ama mutlaka tanımaya çalış yoksa evlenince sende hergün hayalkırıklığı yaşarsn
mesela en çok neye kızar,örnekler vererek sor,yada bi eşya gördün onu anlat,evimize alalım falan de.
İsteklerini anlat ki evlenince gördüğünde bu da nerden çıktı demesin
Asla istemediğin şeyleri dile getir
sonuçta nişanlılık tanıma aşaması
sürekli sorular sor alışkanlıklarını çözmeye çalış

canım günlük hayatta yasadıgınız olayları anlat onu tanımak amaclı sorular sor zamanla acılırsınız ıkınızde merak etme.bızımde farklı degıl sana yorum yazıyorum ama sureklı ben konusuyorum karsımdanda sadece evet hayır olur olmaz yada guluyor ben konusuyorum o dınlıyor o yuzden bızımde konusmamız 2 dakıkayı gezmez cunku sıkılıyorum onunla konusurken.yada ben konusurken o cok buyuk bır terbıyesızlık yapıp baska ıslerını yapıyor evrak temızler bılgısayarından bıseyler bakar ve bana cevapları sadece hıhı ve hayır olur.

ev, eşya hiç birsey konuşmuyoruz o herseyi halleder sözde "dur bakalım" der.
Bide ben o bu konuları açsın isterim onunda heyecanlı oldugunu hevesli oldugunu hissetmek ister insan ama tık yok.
Ben bu konulara girdiğimde dur bakalımı duymaktan sıkıldım sonuçta erkek de bayan kadar düşünmeli bunları, pasif biraz sanırım :KK43:
Bende çok konuşkandım başta o da öyle gibiydi sonra sessizleşti :KK43:

canım günlük hayatta yasadıgınız olayları anlat onu tanımak amaclı sorular sor zamanla acılırsınız ıkınızde merak etme.bızımde farklı degıl sana yorum yazıyorum ama sureklı ben konusuyorum karsımdanda sadece evet hayır olur olmaz yada guluyor ben konusuyorum o dınlıyor o yuzden bızımde konusmamız 2 dakıkayı gezmez cunku sıkılıyorum onunla konusurken.yada ben konusurken o cok buyuk bır terbıyesızlık yapıp baska ıslerını yapıyor evrak temızler bılgısayarından bıseyler bakar ve bana cevapları sadece hıhı ve hayır olur.

aynen :KK43:( ya arayasım bile gelmiyor. Bazen artık ben konuştugum için açık kalır telefon kulagındayken bile dinlemez cevap versin diye beklerim sonra bana dedin ne dedin olur :KK43:( kapatayım ben senin işin var derim tamam by by yada kapatma der öyle açık kalır saatlerce salak salak sessizliği dinleriz.
İnsan nişanlısıyla konuşmazda kiminle konuşur gercekten bir süre sonra sıkılıyorum aman neden arayayım ki diyorum bari bide neden konuşmuyor diye sıkıntı yapmam hiç değilse.
Kimilerine bakıyorum deli gibi mesajlasıyorlar o yetmiyor saatlerce konuşuyorlar insanda imreniyor öylelerini görünce

Son düzenleme:
Takma bu kadar kafana normaldir
Nasıl olacak, ne olacak diye streslidir
Sen mesela bunu dile getir hoşlanmıyosun madem
Ben beraber evimiz için bişeyler yapmak isterken sen dur bakalım diyosun,isteğim kırılıyor,sonuçta BİZİM evimiz gibi sevimli sözcükler kullan.Eminim yarar işe
Erkekler tatlı dili sever

şuan heycandandır canım
Ama mutlaka tanımaya çalış yoksa evlenince sende hergün hayalkırıklığı yaşarsn
mesela en çok neye kızar,örnekler vererek sor,yada bi eşya gördün onu anlat,evimize alalım falan de.
İsteklerini anlat ki evlenince gördüğünde bu da nerden çıktı demesin
Asla istemediğin şeyleri dile getir
sonuçta nişanlılık tanıma aşaması
sürekli sorular sor alışkanlıklarını çözmeye çalış

biraz umursamaz sanırım canım hiç heyecanlı oldugunu görmedim nişan gununde isteme gununde bile :KK43:

Takma bu kadar kafana normaldir
Nasıl olacak, ne olacak diye streslidir
Sen mesela bunu dile getir hoşlanmıyosun madem
Ben beraber evimiz için bişeyler yapmak isterken sen dur bakalım diyosun,isteğim kırılıyor,sonuçta BİZİM evimiz gibi sevimli sözcükler kullan.Eminim yarar işe
Erkekler tatlı dili sever

bir süreden sonra manatonlaştı ilişkimizde daha evlenmeden :KK43: seni seviyorum diye çok çok nadir söyler ben ne kadar desem de bende bile dediğini duymadım hiç biryerde yanlış yapıyorum ama nerede?
o kendini çok mu degerli hissediyor acaba vazgecilmez o yuzden mi bu kadar umursamaz ilgisiz oldu

Canım burda okumuşundur
kadınlar kocalarının umursamaz olduğundan çok yakınır
Lütfen bu durumunu bari dile getir ki sonra aynı evi paylaşırken herşey senin üzerinde olucak ve bu seni hakkaten boğacak
Şuan aşıksın belki çok batmıyo gözüne ama zamanla görünürse gözüne yandın:KK43:

Benim eşimde beni sevdiğini çok dile getrmez . ama ben hissederim,arada dile getrdiğindede dünyalar benm olur
Çok söylese zaten değeri kalmaz,ona takılma
Ama sıkıntını mutlaka söyle
Ve kendini asla değersiz hissedip sinme
Ben yaptım malesefff

Canım burda okumuşundur
kadınlar kocalarının umursamaz olduğundan çok yakınır
Lütfen bu durumunu bari dile getir ki sonra aynı evi paylaşırken herşey senin üzerinde olucak ve bu seni hakkaten boğacak
Şuan aşıksın belki çok batmıyo gözüne ama zamanla görünürse gözüne yandın:KK43:

Çok haklısın canım şimdi bile sıkıntı etmeye başladım ileri de düşünemiyorum. Alıp karşıma konuşmam lazım onu sözlede boğmak istemiyorum ama içim içimi yiyor böyle de.

Sakin sakin konuşmaya çalış (her ne kadar biz kadınlar beceremesek,hemen salye sümük olsak da)

Benim eşimde beni sevdiğini çok dile getrmez . ama ben hissederim,arada dile getrdiğindede dünyalar benm olur
Çok söylese zaten değeri kalmaz,ona takılma
Ama sıkıntını mutlaka söyle
Ve kendini asla değersiz hissedip sinme
Ben yaptım malesefff

Sende böyle düşünme lütfen herkes değerlidir ama bunu karşısındaki insanın hissettirmesi çok önemli. Bende sevildiğimi hissediyorum ama sadece benim hissetmem yetmez arada söylese de güzel olur daha yolun başındayız biz. Galiba ileri de bende senin gibi olacagım belki yılda bir kere bu cümleyi duyup mutlu olacagım yada hiç duymadıgım için unutup gidecegiz

Canım benim yaa:KK43:
Böyle karamsar olma.Ben 5 yıllık evliyim,sen yolun başındasın ,Lütfen konuş ve aynı eve girmeden halletmeye çalış,alıştır nişanlını.
Aynı eve girince aile,o, bu.. derken sıkıntın bu mu be kadın diye birde üste çıkar haklı olurlar..

Canım benim yaa:KK43:
Böyle karamsar olma.Ben 5 yıllık evliyim,sen yolun başındasın ,Lütfen konuş ve aynı eve girmeden halletmeye çalış,alıştır nişanlını.
Aynı eve girince aile,o, bu.. derken sıkıntın bu mu be kadın diye birde üste çıkar haklı olurlar..

Sakin birgün de alıp karşıma konuşmam lazım haklısın canım yoksa ileride büyük sorunlarla karşılaşırız hayatım da sorunlar olsun asla istemem küçük şeyler halledilebilir belki ama hepsi birikince altından kalkılamayabilinir :KK43:((

biraz umursamaz sanırım canım hiç heyecanlı oldugunu görmedim nişan gununde isteme gununde bile :KK43:

Sessizliğini, heyecansızlığa bağlamayın..Kişilik meselesi; bazı insanlar sakindir, sessizdir, zamanı gelene kadar umursamaz görünür v.s v.s

İlla konuşmak için çabalarsanız mutsuz olursunuz.Sürekli aklınıza takarsınız bunu.
Dolayısıyla siz bile sohbet ortamı oluşturamazsınız.

Çevrenizdeki insanlarla değerlendirmeyin kendinizi..

Şiir seviyorsa şiir okuyun, bir makale okuyun, onun üzerine tartışın.. SEVDİĞİ BİR ALANDAN bir soru sorun ona ve fikrini merak edin, bir kitap üzerine konuşun, şarkı dinletin, onu tayabilmek adına bazı testler var eğlencesine tlf.da çözün. v.s

Belliki nişan- nişan alışverişi v.s konularında konuşmak istemiyor.

Sessizliğini, heyecansızlığa bağlamayın..Kişilik meselesi; bazı insanlar sakindir, sessizdir, zamanı gelene kadar umursamaz görünür v.s v.s

İlla konuşmak için çabalarsanız mutsuz olursunuz.Sürekli aklınıza takarsınız bunu.
Dolayısıyla siz bile sohbet ortamı oluşturamazsınız.

Çevrenizdeki insanlarla değerlendirmeyin kendinizi..

Şiir seviyorsa şiir okuyun, bir makale okuyun, onun üzerine tartışın.. SEVDİĞİ BİR ALANDAN bir soru sorun ona ve fikrini merak edin, bir kitap üzerine konuşun, şarkı dinletin, onu tayabilmek adına bazı testler var eğlencesine tlf.da çözün. v.s

Belliki nişan- nişan alışverişi v.s konularında konuşmak istemiyor.

tesekkür ederim güzel fikir aslında konuşmak için ben ortam hazırlayabilirim zaten ondan birseyler beklemeye basladıgım anda mutsuz oluyorum çünkü beklentilerime istediğim gibi cevap vermiyor ben üzülüyorum
Evet o konular ona göre degil bende alış verişti evdi esyaydı birsey söylemiyorum bu konularda aldım boyumun ölçüsünü

ben eşimle sabah ezanlarına kadar konuşurdum hatta telefonda uyuya kalırdım o kapatırdı anlayıp düşün o derece.nemi konuşurdum havadan sudan şeyler eşyalarımız huylarımız yaptığı davranışlar karakteri onaylayıp onaylamadığım bana ters olan durumları oda aynı şekilde bugün neler yaptı ben neler yaptım falan gibi herşeyi konuşabilirsin o sonuçta senin eşin
olacak evlenince ister istemez okadar konuşmuyorsun illaki bazı huylar değişiyo hergün evde gördüğün birini telden arayıp 1 saat sohbet edemezsin o yüzden şimdiden bunları dile getiranladığım kadarıyla sene ben gibi konuşkan birisin sessizliğe tahammülüm yoktur üzülürsün sonra uak gibi görünen büyük sorunlardır bunlar eşler herşeyi konşabilmeli canım

Birsen82'nin dediği gibi önce karakteri mi böyle bunu anlamaya çalış bence. Yoksa heyecandan mı kendini kilitliyor? Telefonda konuşmayı sever mi sevmez mi? Herkese karşı mı böyle sadece sana karşı mı? Önce bu tür soruların cevaplarını bul sonra ona göre strateji geliştirirsin :KK53: :KK1:
Nişanlıyken ilk başlarda bende hep niye telefonda pek konuşmuyoruz diye takardım kafama... Ve bunu söylerdim de zaman zaman nişanlıma, o da telefonda konuşmayı sevmediğini söylerdi ama çok sık mesajlaşırdık. Oda arkadaşım da nişanlıydı nişanlısı işten çıkıp servise binince yorgunluktan uyuyana kadar konuşurlardı bunlar. Birazda o yüzden bizim durumumuz anormal gibi gelirdi bana :KK1: Biz konuşsak da karşılıklı sustuğumuz sessiz zamanlar olurdu. Sonra düğüne yakın artık nişanlım arayıp uzun uzun konuşmaya başlar oldu, eşyalar hakkında vs. istediğim olmuştu yani en sonunda çok şükür :)

X