Glukofen kullanan var mı?

AXSXK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
38
1
kızlar bana bu ay doktorum yumurtalarım büyümeyince bu ilacı verdi.şeker ilacıymış.klomeninde dozunu arttıracakmış.yumurtaların büyümesi için sadece şeker ialacı yeterlimi acaba?kullanan varmı aranızda :1rolleyes:

canım bende glukofen kullanıyorum.daha yeni başladım sdet düzensizliği nedeniyle kullanıcam bende.
yanlız ilk önceleri sabahları 1 tane aç karnına alıyordum.başka biğr doktorun önerisiyle de sabah ve akşam tok karnına kullanmaya başladım.bakalım ben ne kadar kilo vereceğim.iştahım kesildi.

aşk ben yaklaşık 7 aydır glukofan kullanıyorum ve adetlerim düzenlendi ve yumurtalarımın büyüme kapasiteleri arttı ayrıca hormonlarımda düzenlendi ancak hala gebelik oluşmadı dr.um kafaya bu kadar takmayın bu işi diyor ama gel sen bir de bunu bana anlat

Canım bende kullanıyorum...2 ay olmuştur herhalde..sabah akşam bir tane alıyorum...pko hastasıyım...3 gün önce aşılamam yapıldı hayırlısı bakalım inşallah tutar...

Canım bende kullanıyorum...2 ay olmuştur herhalde..sabah akşam bir tane alıyorum...pko hastasıyım...3 gün önce aşılamam yapıldı hayırlısı bakalım inşallah tutar...

CANIM OHBE SENİ BULABİLDİM TATLIM NASILSIN NASIL GİDİYOR BİLGİ VERİRMİSİN MERAK ETTİM SENİ ALLAHA EMANET OL.

CANIM OHBE SENİ BULABİLDİM TATLIM NASILSIN NASIL GİDİYOR BİLGİ VERİRMİSİN MERAK ETTİM SENİ ALLAHA EMANET OL.

Canım esmacım nasıl olsun beklemediyim..20.06.07 tarihinde aşılamamı yaptırdım inşallah hayırlısıyla tutar...temmuzun 8'ine kadar bekleyelim dedi doktor...kasıklarımda ağrı var ama bunun nedenini bilmiyorum korkudan wc ye çıkamıyorum belki ondanda olabilir..offff...yani canım herşeyin hayırlısı..sevgiyle kal...:1hug:

esma ablacım sağolasın.işte tekrar kontrole gittim.ultrasonda baktı dr. 10mm den küçük yumurtalar var dedi.endometrium kalınlığına güzel dedi.7 mm imiş.ilacın dozunu arttırıcaz dedi(klomenin)bide bu şeker ilacını verdi yumurtaların daha iyi gelişmesi için dedi.bilmiyorum ablacım ya hayırlısıyla inşallah olur.hepimizin sağlıklı bebişleri

Canım esmacım nasıl olsun beklemediyim..20.06.07 tarihinde aşılamamı yaptırdım inşallah hayırlısıyla tutar...temmuzun 8'ine kadar bekleyelim dedi doktor...kasıklarımda ağrı var ama bunun nedenini bilmiyorum korkudan wc ye çıkamıyorum belki ondanda olabilir..offff...yani canım herşeyin hayırlısı..sevgiyle kal...:1hug:

TATLIM HAYIRLISYLA OLUR İNŞALLAH KENDİNE ÇOK İYİ BAK.a.s.

pamuk 26 hayırlısıyla bu ay tutar inşallah ama kendını bu kadar kasma lütfen.rahat bırak.sadece kendini üşütmememye dikkat et.onun dışında bu kadar pinpirikli olma lütfen tamammı.inşallah tutucak ve bebeğine tez zamanda saglıklı bir şekilde kavusucaksın tamammı canım.sadece üşütme ve ayaklarını sıcak tut birde karın bölgeni

Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce gittiğim kadın doğum uzmanı vajinal ultrason ile baktığında pkos olduğumu söyledi. Bir an önce bebek sahibi olmak istediğim için çok moralim bozuldu. 5-6 kilo fazlam var. Glukofen kullanmam gerektiğini söyledi. Forumdan takip ettiğim kadarıyla bu ilacı kullananlarda en sık rastlanan şikayet mide bulantısı. Bunu önlemenin yada en aza indirmenin yolu yokmu acaba. Ayrıca pkos olup da bu ilacı kullandıktan sonra kistlerde küçülme vb. olup hamile kalan varmı? Bu ilaç yumurtlamayı mı kolaylaştırıyor. Etkisi nedir?

yapraknil ben kullanımım sonucunda kilo verdim adetlerim düzene girdi ve hormon değerlerim normalleşti. yumurtlamayı değilde yumurtaların büyümesini kolaylaştırıyor. bende henüz gebelik yok adet olmayı bekliyorum bu ay bana gonal-f iğne yapılacak ve normal yollarla hamile kalmayı deneyecez. herşey gönlünce olsun

esma ablacım sağolasın.işte tekrar kontrole gittim.ultrasonda baktı dr. 10mm den küçük yumurtalar var dedi.endometrium kalınlığına güzel dedi.7 mm imiş.ilacın dozunu arttırıcaz dedi(klomenin)bide bu şeker ilacını verdi yumurtaların daha iyi gelişmesi için dedi.bilmiyorum ablacım ya hayırlısıyla inşallah olur.hepimizin sağlıklı bebişleri

CANIM BENİM SENİN ADINA ÇOK SEVİNDİM İNŞALLAH HAYIRLISIYLA GELİŞİR YUMURTALARIN VE EN KISA ZAMANDA HAMİŞ OLURSUNBEBĞİM KENDİNE İYİ BAK.

yapraknil ben kullanımım sonucunda kilo verdim adetlerim düzene girdi ve hormon değerlerim normalleşti. yumurtlamayı değilde yumurtaların büyümesini kolaylaştırıyor. bende henüz gebelik yok adet olmayı bekliyorum bu ay bana gonal-f iğne yapılacak ve normal yollarla hamile kalmayı deneyecez. herşey gönlünce olsun

CANIM BENİM MRB.TATLIM BENDEDE ADET DÜZENSİZLİĞİ VAR AMA BİZ DİREK BEBEK İÇİN TEDAVİYE BAŞLADIK.BENİM YUMURTLAR GELİŞMİYOR.2--3 AYDA BİR ADET OLUYORUM.ACABA BUNUN BİR ETKİSİ OLURMU YUMURTLARIN BÜYÜMEMESİNDE.YUMURTLAMA OLUYO AMA BÜYÜMÜYO. DRUM GULUKOFEN DİYE BİR İLAÇTAN BAHSETTİ AMA ÖNÜMÜZDEKİ AY BAŞLICAZ.TAVSİYE EDERMİSİN. CANIM BU İLACI ETKİLİM YANİ YUMURTALARIN GELİŞİMİ İÇİN.BENİM KİLOMDA NORMAL.TATLIM BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM ALLAHA EMANET OL.

esmacım bende 2-3 ayda adet olan biriydim dr.um pkos teşhisini koyduktan sonra tereddütsüz bu ilacı önerdi ve ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum ve artık 35 günde bir adet oluyorum bu benim için bir mucize düzenli adet olmaya hasrettim.birde ben bu ilaçla yaklaşık on kilo verdim artık düzenli bir şekilde yumurtam oluşuyor ve büyüyorlar bakalım bundan sonrası nasip ben bu ay gonal-f iğne kullanacam ve yine deneyeceğiz dualarını bekliyorum. Allahım evlat diye açılan hiçbir eli boş döndürmesin

teşekkürler sabihamazı. Ben bu durumumu daha yeni öğrendiğim için biraz moralim bozuldu. Çok aşırı bir kilom da yok aslında 4-5 kilo fazlam var. Tüylenme sorunumda çok fazla yok. Fakat yaptırdığım hormon testi sonuçlarında erkeklik hormonu biraz yüksek çıktı. Adetlerim de 4-5 gün gecikmeli de olsa her ay oluyor. Bu ilacı kullanmaya başlayacağım yakında ama çok mide bulantısı yaptığını duydum. Bulantıları azaltmanın bir yolu varmı. Pko olup da sadece bu ilacı kullanıp hamile kalan var mı acaba. Ben de normal yollarla hamile kalmak istiyorum.

esmacım bende 2-3 ayda adet olan biriydim dr.um pkos teşhisini koyduktan sonra tereddütsüz bu ilacı önerdi ve ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum ve artık 35 günde bir adet oluyorum bu benim için bir mucize düzenli adet olmaya hasrettim.birde ben bu ilaçla yaklaşık on kilo verdim artık düzenli bir şekilde yumurtam oluşuyor ve büyüyorlar bakalım bundan sonrası nasip ben bu ay gonal-f iğne kullanacam ve yine deneyeceğiz dualarını bekliyorum. Allahım evlat diye açılan hiçbir eli boş döndürmesin

CANIM BENDE DÜZENSİZ ADET GÖRÜYORUM AMA DR UM PKO KONUSUNDA BİŞİ DEMEDİ.KİLOMDA NORMAL.YUMURTLAMAM DA İYİYMİŞ AMA BÜYÜMÜYO.TEK SORUN BU DEDİ.SONRA ACABA GULUKOFENE BAŞLASAK MI DAHA ÖNCE HİÇ KULLANDIN MI DİYE SORDU.BENDE KULLNAMADIM DEDİM BİŞİ DEMEDİ.BU AY DA DAHA BAŞLAMADIM.ÖNÜMÜZDEKİ AY BAŞLICAZ HERALDE.İNŞALLAH BENDE DE Bİ İŞE YARARDA EN AZINDAN ADETLERİM DÜZELİR. TATLIM İNAN ÖLE STRES YAPMAYA BAŞLADIM Kİ 3 YILLIK EVLİYİM.KAYNIM EVLENDİ ELTİM 3 AY SONRA HAMİLE KALDI ŞİMDİ 4.5 AYLIK HAMİLE ONA BAKTIKÇA KENDİMİ ÇOK KÖTÜ HİSSEDİYORUM.TAKMAMAYA ÇALIŞIYORUM AMA OLMUYOR. ELTİMİN YAŞI 18.DÜNAKŞAM KAYINVALİDEM 18 YAŞINDAKİ ÇOCUK KADAR DA OLAMADIN DEDİ.ÇOK ZORUMA GİTTİ.senağlama

esmacım ben 5 yıllık evliyim ve eşimle 2 yıldır biraradayız iş-güç derken ayrıydık hep. 2 yıldır da uğraşıyoruz ve bazen eşime beni bırak benim yüzümden sende evlat sahibi olamıyorsun dediğim zaman çok oldu hele görümcemin her defasında sende daha bişey yok mu demesi.... ama hepimiz biliyoruz ki evlat nasip meselesidir. glukofeni de mutlaka kullan bak inan ki faydasını göreceksin güzel haberlerini bekliyorum

X