Lekeler, Çiller Lekelere kesin çözüm argan yağı :D

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Argan yağını bende duydum..cilde ayrıca saça da çok iyi geliyormuş.. aktara sorduğumda minicik bi şişesi 25 tl demişti ama işe yarıyordur diye düşünüyorum :)

bnde gittim 12 tl miş aynı minicik bi şişesine kdar...hiç inandırıcı gelmiyor yaa

ınsallah ıyı gelır ama dedıgım gıbı annem yıllarca doktora gıttı uzun sure cılt soyucu kremler gunes kremlerı vs vs bırsuru sey denedı en son bu argan yagını denedı sımdı cıldı tertemız bıtane leke yok yuzunde hemde on gun ıcerısınde duzeltmesı cok sasırtıcı geldı bana boyle cene kemıgının boynuyla ve yzuyle bırlestıgı yer koyu kahverengı sıyahımsı bır renktı dogum lekesı gunes lekesı sıyahımsı olmustu artık sımdı normal cılt rengınden daha canlı daha parlak guzel tertemız bı rengı var sankı yenı bı cılt gıbı ve sadece aksam yatmadan arganı surmus baska hıc bırsey yapmamıs annemınk gıbı kotu bı durumdaysa lekelerınız denemenızı tavsıye ederım

canım bende bu konuyla ilgili başlık açmıştım argan yağının cilde iyi geleceğini düşünüyorum alcam ama orjinalini bulmak çok zor ve çok pahalı eczanelere henüz soramadım çocuk olduğundan dışarı çıkamıyorum . Peki annenin kullandığı yağın ismini versen bizlerde araştırsak ben mersindeyim belki aktarlarda bulabilirim.

herkeze selamlar....
cumartesi akşamı benimde akne problemlerim olduğundan aktara gittik eşimle ,satıcı bana kayısı sabunu ,argan yağı ve argan kremi verdi.toplam 45 tl tuttu.yüzümü önce kayısı sabunuyla yıkayıp ardından birgün kremi birgün yağını sürüyorum inanın 2 günde farkedilir bir değişim oldu abartısız söylüyorum hemde.kaldıki ben alerjiğim yüzüme birçok kimyasal alerji yapıp ya şişiriyor yada kızartıyor.bu argan yağı organik olduğundan hiçbir yan etkisi olmadı. argan yağının sadece lekeler üzerine değil,kırışıklıklara cilt kuruluğuna ve daha birçok soruna iyi geldiğini araştırıp öğrendim.inşallah sorunu olan herkese şifa olur.
:KK49:

canım bende bu konuyla ilgili başlık açmıştım argan yağının cilde iyi geleceğini düşünüyorum alcam ama orjinalini bulmak çok zor ve çok pahalı eczanelere henüz soramadım çocuk olduğundan dışarı çıkamıyorum . Peki annenin kullandığı yağın ismini versen bizlerde araştırsak ben mersindeyim belki aktarlarda bulabilirim.
annem ankarada lokman hekım dıye bır yer var ordan almıs marka yazmıyo cam bır sıse ıcırerısınde cok cok cok kucuk bır kavanoz dusunun onun ıcınde sarı renklı heralde onlar toptan alıp boluyorlar bılemıyorum onu annemden aldım onu :KK70: sımdıde ben kullanıyorum sıvılce lekelerım var aksam yuzumu doktorun verdıgı bır solusyon var onunla temızleyıp suruyorum hem yumusacık yapıyor hemde yenı cıkan sıvılcelerım sonuyor kırmızı sıvılce lekelerım gıttı mor gıbı olan eskılerımde azalma var onlarda gıtceydı ıyı olacaktı

herkeze selamlar....
cumartesi akşamı benimde akne problemlerim olduğundan aktara gittik eşimle ,satıcı bana kayısı sabunu ,argan yağı ve argan kremi verdi.toplam 45 tl tuttu.yüzümü önce kayısı sabunuyla yıkayıp ardından birgün kremi birgün yağını sürüyorum inanın 2 günde farkedilir bir değişim oldu abartısız söylüyorum hemde.kaldıki ben alerjiğim yüzüme birçok kimyasal alerji yapıp ya şişiriyor yada kızartıyor.bu argan yağı organik olduğundan hiçbir yan etkisi olmadı. argan yağının sadece lekeler üzerine değil,kırışıklıklara cilt kuruluğuna ve daha birçok soruna iyi geldiğini araştırıp öğrendim.inşallah sorunu olan herkese şifa olur.
:KK49:
ınsallah daha da faydasını gorursunuz annem 10 yıldır falan oda benım hatırladıgım kadar cılt soyan kremlere kadar aylarca kullandı ama hıc fayda goremedı gecıyo ama sonra gerı cıkıyodu sımdı gerıde cıkmadı cok memnun annemınkı koyu kahverengı bır renktı lekelerı sımdı eser kalmadı

bende aktara sormuşdum 20 ml şişede 24 tl dedi markasını hatırlamıyorum ama kapalı ellenmemiş bir şişede güvenli kapaklı yani minicik ve 24 tl orta kalite gibime geldi yani sanırım uydurma değildir ama almadım bir o kaldı almadığım zaten ama arada sürmek için bu gidişle alıcam sanırım

yag kokuyosa sahtedır dıye bırsey olduguna ınanmıyorum ben sarımsak tarcın lavanta zeytın cılek kayısı yagıda kokuyo daha bırsuru yag kendıne has kokusunu tasıyo kokusuz yag olabılırmı sızce? Sonucta onlar bıtkılerden elde edılıyor o bıtkıye has kokuyu tabıkıde tasıyacak yapmayın lutfen ya sahte oldugunun baska turden kanıtı olabılır ama bence ve mantıken kesınlıkle kokusu olamaz rengı desenız kıvamı desenız amenna ama kokusu degıl

saf argan yağı kokmaz.eğer kokuyorsa içine başka yağ veya parfüm katılmış demektir.
diğer yağlar içeriğine göre kokabilir ama saf argan kokmaz.bilgine canım..

arkadaslar argan yagi fasta oluyor her sey icin kullanila bilir dogal bir yag orjinalleri cok pahali

ben bir tane aktardan bu gün aldım gece yatmadan önce kullanıcam bakalım en az 10 gün içersinde kendini gösteriyormuş sonucu yazarım arkadaşlar

çok duydum ben de argan yağını deneyenler olursa resimli paylaşabilir mi??

Selam kızlar,
Bizde argan yağının faydalarını uzun süre önce ailecek keşfettik. Argan yağını özel kılan şey içeriğindeki omega 3, 6, ve 9 yağ asitleri ve yüksek miktardaki E vitamini. Bunlar ne işe yarıyor diye sorarsanız omega yağ asitleri, e vitamini ve steroller cildin yaşlanmayla kaybettiğini elastikiyetini geri getiriyor, cilt rengini düzenliyor ve nem dengesini sağlıyor. Hatta ilgileneceğinizi düşündüğüm birde şöyle bir video var. Lütfen yağı çıkaran kadınların ellerine dikkat edin. Sürekli argan yağı ile uğraşmaktan ellerinin bebek gibi olduğunu görebilirsiniz.
Gelelim biz argan yağını nerden aldık?
Uzun süren araştırmalardan sonra argan yağını ebayden purestarganoil adlı satıcıdan aldık. Şişesi aşağıdaki gibi 60ml'lik bir şişe. Fiyatı 17,95 USD. Kargo ücreti ödemediğimizi hatırlıyorum. ve gümrükte takılmadı. Bu satıcıdan almamızın en büyük nedeni ürünün soğuk presle elde edilmiş olması (yani geleneksel yöntem, bu tip yağlar için her zaman en makbulu soğuk prestir) ve USDA Organic sertifikalı olması. Ürün 10 günde geldi.
Nasıl kokuyor?
Kokusunu bazı arkadaşlar zeytin yağına benzetmiş. iki saattir bizimkini kokluyorum, kokuyu nasıl anlatsam bilemedim. Tatlı badem ve ceviz yağının arası bir koku var ama zeytinyağı gibi kokuyor diyemem.
Nasıl kullanıyoruz?
Bu yağı 53 yaşındaki annem haftanın 3 günü geceleri yatmadan önce veya banyodan sonra hafif parmak uçlarına alarak yüzüne uyguluyor. 2 hafta içinde yüzünde müthiş bir aydınlanma oldu. Sigaranın ciltte yarattığı saçma sapan sarılığı hepiniz bilirsiniz; işte ondan eser kalmadı. Ayrıca göz altındaki şişlikler çok iyi geldi. Ama en önemlisi o her kadının bir gün belası olacak kaz ayaklarını farkedilir oranda azalttı diyebilirim.
Bana gelince ben haftada 1 gün veya 10 günde bir kullanıyorum. Yaşım 26, cildim ise kuru. Ancak şunu söyleyebilirim annemdeki etki bende olmadı. Çoğu zaman cildim yağı emmekte güçlük yaşıyor ertesi gün pasparlak geri uyanıyorum. Ama bende faydasını gördüm bir kere cildi bebek gibi yapıyor.
Demem o ki bu yağa bir şans verin birde hepinizin aklında bu yağ tüylenme yapmaz mı diye bir soru var muhtemelen, bizde de aynı soru vardı ama şunu söyleyebilirim tüylerde hiçbir değişiklik yok. Yalnızca kaşlar annemde eskisinden daha dolgun gözüküyor.
Şişemizin resmi de bu
VGWJc.jpg

Ben üç ay devamlı kullandım argan yağını oldukça da pahlıya almıstım ottoman marka ve orjınalı şöyle olur böyle olur diye bahsedilen herseye uygundu, cilde nemlılık verıyor ama lekeler ıcın hıcbır etkısı olmadı lekelerı ıcın kullanmak ısteyen ve umut eden arkadaslar çok da umutlanmasın derım.

merhaba bunu bızzat ben kullanmadım annem kullanmıs benımde kullandıgından haberım yoktu.Üniversitem gectıgımız hafta tatıle gırdı annemı bayramdan berı gormuyordum otobusten ındım soylemesı ayıp annem ay parcası gıbı parlıyo :KK1: :KK1: :KK1: nooldu sana yuzune naptın falan dedım??? argan yagı kullanıyorum dedı ee nerden ogrendın kım soyledıkı falan dedım cagla şikel ben yuzume argan yagından baska bısı surmem ve dogum lekelerımı argan yagı goturdu demıs annemde bır deneyım demıs zaten denemedık sey gıtmedık doktor bırakmamıstı ama en son ıstedıgını almıs 10 gun kadar aksamları yatarken kullanmıs ve suan cıldınde hıcbırsey yok :KK54:

Ben 1 yldir kullaniyorum ve orjinalini almak icin cok para vermistim kucuk bi sisesine pekte lekelere iyi geldigini soyleyemem lekelere ise yaramiyor bana kalirsa

X