nişanlımın kredi borcu

beyzadesakli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2011
89
0
kardesi nisanlımın üzerinden kredi çekti bende söyle evlenmeden bu krediyi kendi üzerine kredi çekip kapatsın diyorum haksız mıyım? Ödemediğinde kapısına haciz gelecek biziz tabii. Bu yüzden tartışıyoruz :KK43:((

kardesi nisanlımın üzerinden kredi çekti bende söyle evlenmeden bu krediyi kendi üzerine kredi çekip kapatsın diyorum haksız mıyım? Ödemediğinde kapısına haciz gelecek biziz tabii. Bu yüzden tartışıyoruz :KK43:((

nısanlınızın kardesı odemye sıcak bakmıyo mu pekı ? ayrıca kımse kımseye kardesı bıle olsa ben hıc dogru bulmuyorum acıkcası cnm bole kefıllık durumlarına ya da ustunden kredı cekmelere falan sonra hep bı sorun oluyo cıdden ınsallak kardesı oder de sızde kurtulursunuz bı de evlenceksınız sızın de ayrı bı suru masraflarınız olcak keske bole bı durum olmasaymıs :KK43:

nısanlınızın kardesı odemye sıcak bakmıyo mu pekı ? ayrıca kımse kımseye kardesı bıle olsa ben hıc dogru bulmuyorum acıkcası cnm bole kefıllık durumlarına ya da ustunden kredı cekmelere falan sonra hep bı sorun oluyo cıdden ınsallak kardesı oder de sızde kurtulursunuz bı de evlenceksınız sızın de ayrı bı suru masraflarınız olcak keske bole bı durum olmasaymıs :KK43:

Şuan kim ödüyor nasıl ödeniyor bilmiyorum sormuyorum da ama sonrası beni ilgilendirir dediğin gibi canım zaten bizim masrafımız bize çok olacak bide başkasının borcunu mu ödeyecegiz daha simdiden huzursuzluk çıktı bile aramızda :KK43: o zmn bende tasvif etmedim ama kardesim birsey diyemem dedi

Son düzenleme:
insan kardeşine guvenmezse hiçkimseye guvenmez . Kardeşi ödeyecektir bence. Benim kardeşim benim adıma kredi çek dese hiç düşünmem nişanlım benimle bu konuda tartışmaya kalkarsa asla alttan almam.

nişanlınızın çektiği krediyi kardeşi ödüyosa, siz evlendikten sonrada ödemeye devam edecektir diye düşünüyorumç Bence siz önce bunu bi araştırın düzenli ödüyormu yoksa ara sıra nişanlınızın üzerinemi kalıyor ? duruma göre bi yol bulursunuz.

bence şimdiden senin paran benim param diye baskı yapma sonuçta bi kredi çekilmişse kesinlikle ihtiyaçtandır bi sıkıntı olmasa zaten çekilmez imkanlarla ödenirdi.. bence bu konuda baskı yapman gereksiz geldi bana bu benim kendi düşüncem senin düşüncene de saygı duyarım.. En kötü evlendiğinizde Annesi babası öder borcu sen sürekli baskı yaparsan aranızda büyük problemler çıkabilir. Sonuçta sana senin ailen önemli ona da onun ailesi...

Şuan kim ödüyor nasıl ödeniyor bilmiyorum sormuyorum da ama sonrası beni ilgilendirir dediğin gibi canım zaten bizim masrafımız bize çok olacak bide başkasının borcunu mu ödeyecegiz daha simdiden huzursuzluk çıktı bile aramızda :KK43: o zmn bende tasvif etmedim ama kardesim birsey diyemem dedi

kardesı evet ama ne demen bısey dıyemem sen de esı olcaksın cnm sureklı borc ıcınde mı olcaksınız tavrını koymalısın dıyorum ben daha evlenmeden nısanlın borcun ıcne gırmıs dıkktlı olsun aman dıyım ya da sız dıkkatlı olun dengeleyın cnm bırbırınızı tavrınızı koyun deken de bole bısey bı dah yapmamasınız soleyın ılerısını de dusunmek lasım

insan kardeşine guvenmezse hiçkimseye guvenmez . Kardeşi ödeyecektir bence. Benim kardeşim benim adıma kredi çek dese hiç düşünmem nişanlım benimle bu konuda tartışmaya kalkarsa asla alttan almam.

Aile kurarken ben düşünürüm açıkçası kredi çekme olayıını. Belliki güzel bir aileden geliyorsun hiç görmemişsin ama genelde amcalar sıkıntı çıkarır bu konularda, borç alır vermezler sıkıntıya sokarlar vs. Çok sık karşılaşılır ve durumum yok deyip geçmek bence en mantıklısıdır.

Aile kurarken ben düşünürüm açıkçası kredi çekme olayıını. Belliki güzel bir aileden geliyorsun hiç görmemişsin ama genelde amcalar sıkıntı çıkarır bu konularda, borç alır vermezler sıkıntıya sokarlar vs. Çok sık karşılaşılır ve durumum yok deyip geçmek bence en mantıklısıdır.

aile kurarken tabiki düşünülür ama kardeşinin isteğine "ben yuva kurcam olmaz "da denmez bence. Kardeş bu arkadaşlar.... dünya bir yana kardeşim bir yana benim için. Akraba olsa tamam haklısın arkadaş zaten olmaz ama kardeş dedin mi bence akar sular durur:KK34:

Tek kardeşi bu degil ki hemde evlenecek digerlerinden neden istemedi peki ve bu krediyi ailede baska kimse bilmiyor.
Benim kafamı kurcalayan bunlar zaten.

Evlilikte karı koca arasında senin param benim param olayı olmaz..Ama evlendiğiniz zaman çok çok darda kalan akraba,kardeş varsa maddi durumunuz da müsaitse gereken yardımı yaparsınız içinizden geliyorsa...Ama abisi de olsa başkasının kredi kartına borç yapılması bana çok normal bir durum gibi gelmedi...Umarım borcunu kendi öder de abisinin üzerine yıkmaz..Burada çok duydum kayınpederinin,kaynının borcunu ödemeye mecbur bırakılan...Ne yuvalar sarsıntı geçirmiş bu yüzden..KK de çoğu zaman konu oluyor...

Kardeş de olsa herkesin kesesi ayrı... Evlendiğiniz zaman o kadar da basit bir durum olmadığını göreceksiniz bunun..

KARDEŞi olabilir ama sonuçta artık bekar değil ,evlenince sizin de bir yuvanız olacak ve o zaman kendi başına karar verip de istediği insanın kredi yükünü alamaz üzerine ...
ben bu kardeş aile meselelerinin duygusala bağlanmasına karşıyım..
sonuçta yeni bir aile kuruluyor ve bu ailenin de belirli sorumlulukları var öyle değilmi..
ii ozaman sürekli kardeşim istedi ,emmim istedi ,bacım istedi diye kurulan kendi ailemizi bir kenara bırakıp başkalarının kredilerine kefilmi olup duracağız..
herkes kendi kredisini kendisi çeksin ..
hem kardeşin düşünmesi lazım ,abim evleniyor onların da belki krediye ihtiyacı vardır ben üzerime geçireyim de onlar da en azından kafaları rahat olsun demeli..
asla ve asla aileye bir başkasının para meselesini sokmak doğru değil ..
kardeşinin kredisini ödeyecekse evlenmesin bekar yaşasın ,sonuçta evlilik ilk başta kendi ailene karşı sorumluluk getirir:KK51:

benim annemde gördüklerimden bile ağzım yandı, kendim hiç kaldıramam heralde.
annemin parası ile amcamlar ile ortak ev yapıldı 18 sene evvel... Para verilmediği gibi, kötü de davranıldı vs vs
para vereceğin kişiyi seçerek vereceksin. Ben kardeşime (canım kadar severim) çok para verdim yedi içti eğlendi yattı kalktı, hiç birini almadım geriye...
Zorda kalmadıkça daha da verirsem aptalım demektir :)

insanları anlayamıyorum aslında o da hak veriyor bana ama sen haklısın diyemiyor kardesi öderse ödermiş ödemezse bu bir yolunu bulur ödermiş

insanları anlayamıyorum aslında o da hak veriyor bana ama sen haklısın diyemiyor kardesi öderse ödermiş ödemezse bu bir yolunu bulur ödermiş

Yalnız ödesin o zaman,
hem diyorlar evlilik 2 kişinin ortak paylaşımıdır diye, hemde kendi istediklerini yapıyorlar. Ben mi çok agresifim bilemedim.. Ödenmezse o borcu sen ödeyeceksin..

biz evlenecegiz ama yükün büyük kısmı maddi olarak en az iki yıl bende olacak onun geliri iyi olsa ben zaten karısmam o da yok :KK43: salak gibi ben üzülüyorum aptal aptal bazen enayi gibi hissediyorum kendimi

kardeşi için kredi çekmiş olması hiç kötü bir şey değil tabii ki çekebilir şimdi kimin ödediği de çok önemli değil ama evlenince kardeşinin öödemesi lazım o parayı kolay değil öyle geçinmek hem sana soruldu mu bu kredi çekilmeden ? yani sonuçta evlendikten sonra da devam edecek olan bir süreç...

X