Şampuan ve Saç Kremleri Hangi şampuan kullanmalym diyenlerin... Paylaşım Alanı

avalon tek geçerimmmm!!!!! ve hayvanlar üzerinde deney yapmadığı için bu marka, deney tavşanalrını kör etmeyen nadir markalardannn...eczanelerde bulunuyor,,,,(arkasında sıçrayan tavşan evrensel logosu bulunur,,cruelty-freedir,,,yani işkencesiz)burda kastedilen biz yeni şampuan üretmek için deney tavşanlarını kör etmedik ve sonrasında öldürüp tıbbi atık olarak çöp kovalarına koyup envanterini tutmadık demektir,,,,,bkz.animal testing on cosmetics,on shampoos.....daha fazla bilgi edinmek isteyenler için,,,,

avalon tek geçerimmmm!!!!! ve hayvanlar üzerinde deney yapmadığı için bu marka, deney tavşanalrını kör etmeyen nadir markalardannn...eczanelerde bulunuyor,,,,(arkasında sıçrayan tavşan evrensel logosu bulunur,,cruelty-freedir,,,yani işkencesiz)burda kastedilen biz yeni şampuan üretmek için deney tavşanlarını kör etmedik ve sonrasında öldürüp tıbbi atık olarak çöp kovalarına koyup envanterini tutmadık demektir,,,,,bkz.animal testing on cosmetics,on shampoos.....daha fazla bilgi edinmek isteyenler için,,,,

bir de down under naturals ürünleri hayvan deneyi yapılmamış diye biliyorum ben. şu an yeni çıkmış olan hipoalerjenik şampuanını kullanıyorum, saçlarım yağlı ve kepek vardı, bu şampuan iyi geldi bana. bir de otacı da deneyci değil sanırım, o da bitkisel ürünleri olan bir marka.

bir de down under naturals ürünleri hayvan deneyi yapılmamış diye biliyorum ben. şu an yeni çıkmış olan hipoalerjenik şampuanını kullanıyorum, saçlarım yağlı ve kepek vardı, bu şampuan iyi geldi bana. bir de otacı da deneyci değil sanırım, o da bitkisel ürünleri olan bir marka.

down under naturalsın her ürününde ne yazık ki logo yok,,,, özellikle de iki fazlı saç kremlerinde:KK43: o nedenle ben %100cruelty-free değil diye almamıştım açıkcası,,,,,otacıdan emin değilim,,,,, istanbuldaki bir üninin ar ge labinde deney yapıyor diye biliyorum ben,,kendi otacı temsilcileri söylemişti mağazada araştırma yaparken.....ünilerde hayvan deneyi yasal türkiyede,belirli kurallar çerçevesinde,,,o nedenle otacıya sıcak yaklaşmıyorum açıkcası,,,, bitkisel olması hayvan deneyi yapılmadığı anlamına asla gelmemeli......trEsan alman menşeilidir,,, bitkiseldir ama deney yapar,,,keza herbal essences da bitkisel olduğunu ileri sürer ama hayvan katliamcılarının başında gelir dünyada,,,,,,BİTKİSEL KELİMESİ TUZAK OLABİLİYOR,,,,DİKKAT!

herkese merhaba gliss siyah kullanıyordum şimdi siyahı bıraktım shea yağlı olanını kullanıyorum saç kremide glis siyah şimdilik yumuşatıyo zaten benim sorunum saç uçlarının çok kuru olması buna çözüm arıyorum bir haftadır bu ikili iyi geldi gibi en azından kuruyken elim geçiyo saçımdan

mrb kızlar benim saçlarım açık renge döndüğüm için bayağı bir yıpranmıştı glissin siyah keratinli şampuanı ve saç bakım maskesi 1 ayda saçlarımı toparladı şimdi ise downunder naturalsın argan yağlı şampuanını aldım saç uçlarımdaki kırıklar 2 haftada yok denecek kadar azaldı kesinlikle tavsiye ederim :KK70:

bioxcin ve evigen şampuanı beraber kullanıyorum.. süper ötesi oluyo.. ilk bioxcinle sonra da evigen şamp ile yıkıyorum.. tavsiye ederim..

Herkese Merhaba
Buldugum sampuani sizinle paylasmak istedim cunku sacimi eski sagligina kavusturabilmek icin cok uzun suredir ugrasiyorum. Hem maddi hem manevi anlamda gercekten yoruldum. Yillar once acici ve boyalarin temas etmesiyle birlikte yipranan, azalan sacimi duzeltmek icin denemedigim yol kalmadi ve nihayet gercekten cozum ureten urunu buldum.Aylardir yurt disina giden arkadaslarimdan rica edip getirtiyorum. ilgilenenler mesaj atarsa urunun ismini paylasabilirim cunku artik Turkiye de de var.
Bayanlar saciniz uzasin, yapilansin,gurlessin ve en onemlisi kendi nem dengesini bulup saglikli bir hale gelsin istiyorsaniz mutlaka deneyin!!! paranizi ve emeginizi bosa harcamayin artik.

Hassas bir cildim olduğu için ne zaman hıh tamam güzel bir şampuan buldum iyi geldi saçlarıma desem sonunda kepekleniyor gene. Ve Head&Shoulder sa geçiyorum. Ama aramalarım devam ediyor. Kepek şampuanları saç rengini çabuk açtığı için o yüzden pek memnun değilim.
Bende Gliss deneyeceğim inşallah iyi gelir bu sefer..

saçı kuru ve tüylenenler evdeki şampunalarına badem yağı katmayı denesinler. saçınız sert ve matsa rahat fön çekilmeyecek kadar yıpranıksa saçınızın ph'ını düşürmeniz gerekir. saç derisi 5.5, uçları neredeyse ph 4 olmalıymış. Açıkçası freeze easy bir şampuanım vardı bir zaman almışım beğenmemmişim ve dolaba kaldırmışım. Bitirmek istediğim için içine bir miktar badem yağı kattım, saçımı inanalmaz yaptı. O kepek yapan şampunların sırrı silikon sanırım. Derler ki silikon özellikle ince telli saçlar için iyi ama, bir süre sonra saç dipinde biriktiğinden hem saç zarar görüyor beslenemediği için hem de kepek oluyor. silikonlu şampuana devam ederken 10 günde bir saçı arındırıcı bir şampunala yıkayın.Arındırıcı şampuna markaları çok az. ararsanız bulrsunuz ama bir de 1 litre suya 4 kaşık karbonat katarak saçı bununla yıkarsanız da olur diyorlar. Mantıklı çünkü karbonar ph'ı yüksek. (bu arada karbonatı koltuk altlarınıza sürerseniz her gün terinizin asla kokmadığını göreceksiniz) karbonatlı su artı silikonsuz bir şampunla saçınızı yıkarsanız olabilir gibi. Veya kepek için şampuna aspirin katın. Karbonatla yıkadığınızda saçınız sert ve pul pul olcaktır. Korkmayın. saçınıza bir yağ bakımı yapın ph'ı düşürün yani. İyi gelir.Beğendiğiniz şampuana geri dönün iyi olur sanırım. deniyorum ben de bir çok şeyi. Yağlarla bakım, muz maskesi, maya maskesi epey iyi.deneyin derim.

Ben şampuanımdan çok memnunum.Hem bitkisel hem paraben, sls falan içermiyor. Normalde zararsız şampuanları kullandığımda saçlarım kazık gibi olur ve parlaklığı giderdi ama HC'de böyle bir şey olmadı. Ne kepek var ne kuruluk ne yağlanma. Artık evdekiler de benim şampuanımdan aşırmaya başladı ve bu durum oldukça cebimi yakıyor. En azından dönüşümlü kullanabileceğim bir şampuan arıyorum var mı önerisi olan :)
Daha önce pantene, elidor, blendax, elseve, otacı kullanmıştım. Hiçbirinden memnun kalmadım.

arkadaşlar ben tresan ısırgan otlu kullanıyorum memnunum benim saçlarımı bu şampuan gürleştiriyor ve parlak yapıyor saçı boyalı olanlarda kuruluk yapabilir saç kremiyle birlikte kullansınlar..

Saçlarımın daha çabuk uzamasını istiyorum ve 1 haftadır sitelerde gezinirken bugün Hair Bell adında bir ürüne rastladım siz ne düşünürsünüz bu ürün hakkında.Ayrıca sitesindede böylede bir fırsat var http://www.cosmocorner.com/50tlkampanya.php sitesinde çok iyi bir fırsat aslında kaçırmamakta istiyorum bu ürünün başarısı nedir sitede oldukca ciddi bir firmaya benziyor arkadaslar yardımcı olurmusunuz

Son düzenleme:
Kızlar ben de şampuan arayışındayım uzun zamandır.
Bilindiği üzre panten süper döküyor.
Blendaksı yıllar oldu bırakalı.
Hep elidor kullanırım memnundum da.
Bırakınca eskiye döndü saçlarım
Loreal hiiiç tavsiye etmem, katur kutur oldu saçlarım.
3Sene evvel kızımı doğurduğumda hastaneye şampuan götürmeyi unutmuşum.
Eşim oracıktan bana elidor kepeğe karşı olanını almış rasgele.
Ben de dedim saçımda kepek yok ki bunu nden aldın.
Ama kullandıktan sonra anladım ki süper bir şampuan.
Belki gebeliğin de etkisi ile saçlarım çok sağlıklıydı.
Geçen markette dedim;
kepeğim yok ama saç derisini çok güzel besliyor bu şampuan alayım.
Ve 2-3 kez yıkadım kendini gösterdi.
Saçalrım zaten çok sağlıksızdı ama kuvvet geldi sanki.
Saçlarım hemen adapte oldu ve rahat ettiler.
Eğer iyi gelmeye devam ederse alacağım her zaman.
Çok memnunum.
Sanırım kepeğe karşı olduğu için saç derisindeki kavlamaları düzenlemek için iyi bir bakım yapıyor.
Sağlıklı saçlarda da deriyi besleyerek saçlara iyii geliyor diye düşünüyorum...

Son düzenleme:
dove: işe yaramadı
elidor: işe yaramadı
clear: yaradı gibi
head and shoulders: yaradı ama alışınca aynı tas aynı hamam
komili: en çok bundan memnun kaldım ama saç alışınca o da etkisiz

sürekli şampuan değiştirmeye başladım ben de
şimdi sıra elseve, wella ve gliss te

Son düzenleme:
Ben Bonacure Miracle Oil kullanıyorum normalde. İnternetten sipariş veriyordum. O bitince sipariş vermeye üşendim, kuaförümden bir şampuan aldım. Marrakesh adı, argan yağı içerikli. O da fena değil. Yalnız son yıkadığımda elseve vardı banyoda onu deneyeyim dedim resmen kabus. Baya saçımı döktü.

Saçlarımın daha çabuk uzamasını istiyorum ve 1 haftadır sitelerde gezinirken bugün Hair Bell adında bir ürüne rastladım siz ne düşünürsünüz bu ürün hakkında.Ayrıca sitesindede böylede bir fırsat var COSMOCORNER sitesinde çok iyi bir fırsat aslında kaçırmamakta istiyorum bu ürünün başarısı nedir sitede oldukca ciddi bir firmaya benziyor arkadaslar yardımcı olurmusunuz
sen reklammı yapıyorsun?bu tuzak sanki..50 tl çek kazandınız diyo..aman kimse tıklamasın kızlar

X