Şampuan ve Saç Kremleri Hangi şampuan kullanmalym diyenlerin... Paylaşım Alanı

Lily'nin kokusuna bayıldım yalnız ben:) sanırım otacının en güzel kokan şampuanı. Ayrıca kokusunu yvres rocher besleyici şampuanın kokusuna benzettim onunda kokusuna bayılırdım. Birkaç denemeden sonra yorumlarımı söylerim sana canım:KK19:
tamam canım haber bekliycem senden :)

Kızlar merhaba, benim oldukça gür ve kalın telli saçlarım var. Son aylarda evde çok vakit geçirdiğim ve biraz depresyon tarzı bir durumlar olduğundan saçlarımı normalden daha uzun aralıklarla yıkadım. 5-6-7 gün yıkamadığım oldu yani. Tabi saç yağlanıyor o sürelerde. Bir de en son Phyto diye bir markanın şampuanını kullandım onla birlikte 2 katı bir yağlanma olmaya başladı saçımda. Gür ve yağlanmış bir saçı yıkamak haliyle biraz zor oluyordu ve bazen kirini yağını tam atmadığını da farkediyordum duştan çıkınca. Hatta sanırım şampuandan, saçımı yıkadığımın daha 2. günü çarşafta hafif bi iz oluştuğunu bile gördüm kafamı koyduğum yerde. Neyse uzun lafın kısası şimdi yıkama sıklığımı düzelttim, 3 günde bir filan yıkıyorum ve o şampuan da bitti zaten. Ancak sanki bu yağlanma durumu kaldı biraz. Normalde hayatımda öyle 2 günde çarşafta iz filan görmemiştim hatta hiçbir şekilde görmemiştim. Artık saçımı çok yağlandırıp yıkadığımdan mı, şampuanın yağlandırmasından mı yoksa ikisi birlikte mi anlamadım saçlarım çok çabuk yağlanır oldu yani son zamanlarda. Normalde böyle bir yapısı yoktur saçlarımın. Şimdi düzelttiğim saç yıkama sıklığıma bunu düzeltebilecek bir şampuan öneriniz olur mu?? Dediğim gibi gür ve zor şekil alan da bir saçım var, buna da iyi gelecek heeer tür önerinizi bekliyorum:))
Var midir arkadaslar baska sampuan vs onerisi olanlar?:)

Bende bir türlü doğru sampuani bulamadim saç dökülmesine karşı sizin oneriniz var mi? Yazilanlari okudum ama birebir tavsiye almak istiyorum

Bende bir türlü doğru sampuani bulamadim saç dökülmesine karşı sizin oneriniz var mi? Yazilanlari okudum ama birebir tavsiye almak istiyorum
Gecen yil bende de asiri bir dokulme oldu. Aktarlarda bulabileceginiz Fiyto sarimsakli sampuan var (sarimsak kokmuyor:)). Daha ilk yikamada kesildi dokulmem ama saci sertlestiren bir sampuan. Benim aktarim kokleri guclendirip dokulmeyi durdugu icin sertlesmenin normal oldugunu soyledi. Yani boyle bir yan etkisi var ama dokulme acisindan 10 ustunden 10 diyebilirim. Benim gur ve zaten sert saclarim oldugu icin 1 kutu bitince biraktim. Ama boyle bir sorununuz yoksa iyi bir kremle/maskeyle birlikte deneyebilirsiniz. Daha sonra eczanelerde satilan Priorin'i kullandim. O da iyiydi dokulme acisindan.

Şampuanının içine çam terebenti yağı koymayı denedin mi?
Bunları hiç denemedim bu yüzden bilgim sıfır. Birde 3 hafta sonra evleneceğim o yüzden kullanacağım şampuanında biraz daha iyi olmasını istiyorum.

Gecen yil bende de asiri bir dokulme oldu. Aktarlarda bulabileceginiz Fiyto sarimsakli sampuan var (sarimsak kokmuyor:)). Daha ilk yikamada kesildi dokulmem ama saci sertlestiren bir sampuan. Benim aktarim kokleri guclendirip dokulmeyi durdugu icin sertlesmenin normal oldugunu soyledi. Yani boyle bir yan etkisi var ama dokulme acisindan 10 ustunden 10 diyebilirim. Benim gur ve zaten sert saclarim oldugu icin 1 kutu bitince biraktim. Ama boyle bir sorununuz yoksa iyi bir kremle/maskeyle birlikte deneyebilirsiniz. Daha sonra eczanelerde satilan Priorin'i kullandim. O da iyiydi dokulme acisindan.
Bunu denemek isterim fakat üstte yazdığım gibi 3 hafta sonra evleneceğim. 3 hafta kullansam yeterli olur mu siz bıraktıktan sonra da dökülmeye devam etti mi? veya bu şampuan üzerine krem kullansam krem tekrardan dökülmesine neden olur mu?

Bunları hiç denemedim bu yüzden bilgim sıfır. Birde 3 hafta sonra evleneceğim o yüzden kullanacağım şampuanında biraz daha iyi olmasını istiyorum.

Bunu denemek isterim fakat üstte yazdığım gibi 3 hafta sonra evleneceğim. 3 hafta kullansam yeterli olur mu siz bıraktıktan sonra da dökülmeye devam etti mi? veya bu şampuan üzerine krem kullansam krem tekrardan dökülmesine neden olur mu?
Otacının 10 bitki özlü şampuanı çok methediliyor bu konuda. Onun içine 10 -15 damla çam terebentin yağı koyarsan saç dökülmeni keser canım. Ama uyarıyım çam terebentin yağı biraz keskin ağır kokar. Şampuandan sonra uygulayacagın krem, maske, serum vs gibil ürünlerle kokusunu dengelersin:)

Otacının 10 bitki özlü şampuanı çok methediliyor bu konuda. Onun içine 10 -15 damla çam terebentin yağı koyarsan saç dökülmeni keser canım. Ama uyarıyım çam terebentin yağı biraz keskin ağır kokar. Şampuandan sonra uygulayacagın krem, maske, serum vs gibil ürünlerle kokusunu dengelersin:)

Teşekkürler bunu denemeye çalışacağım. :)

Kremi veya maskeyi sac diplerine surmeyeceginiz icin sorun olmaz. Yani sadece uclara surerseniz dokulmeye neden olmaz bence. Dedigim gibi Fiyto daha ilk yikamada kesti dokulmemi, o acidan kisa surede etki edecek bir sey istiyorsaniz benim deneyimim bu urunden yana olumlu. Kutu bitince herkeste oldugu kadar bir dokulme oldu tekrar ama eskisi gibi olmadi hic. Ama dedigim gibi saci sertlestiriyor tek eksisi o. Benim kisa kisa yeni saclar cikti bir de kullaninca.

Son düzenleme:
Organix B5 şampuanı kullandınız mı ?ben saçımı uzatsın diye almıştım ama saçım çok dökülmeye bailadı hava değişiminden mi yoksa şampuandan bilemiyorum kullanan varsa yardımcı olabilirmi

ben bugün yeni bir ürün sipariş ettim havuç yağlı şampuan çok merak ediyorum adı Carrot Care, gelince kullanıp yorumlayacağım. Daha önce kullanan var mı ?

X