Bebek Beslenmesi uykuya hasret kalan anneler buraya :((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

busra44

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2007
2.446
19
39
merhaba arkadaşlar 14 aylık bir oğlum var. Gece en az 8 kere uyanıyor sürekli meme emmek istiyor zaten beraber yatıyoruz yarım saatte bir uyanıyor emerek geri yatıyor bu böyle gece boyunca yarım saatte bir tekrarlanıyor bu durumdan kurtulmam iç.in ne yapmam lazım lütfen yardım edin :KK25::KK24:

14 aylik cok büyük..yani ben cok tecrübeli degilim ama 14 aylik bir cocuk neden gece 8 kere kalksin anlamadim..hep böylemiydi.bir yerde bir hata yapmissiniz ..alismis..

14 aylik cok büyük..yani ben cok tecrübeli degilim ama 14 aylik bir cocuk neden gece 8 kere kalksin anlamadim..hep böylemiydi.bir yerde bir hata yapmissiniz ..alismis..

evet doğduğundan beri durumumuz aynı beşiğine alıştırmak istedim ama gece sürekli uyandığı için çok yorucu oldu sürekli al beşiğinden emzir tekrar beşiğine koy yarım saat sonra tekrar uyansın tekrar al emzir........ oda bana zor geldi doktoruna soruyorum normal diyor ama artık benim sinirlerim yıpranıyor uykusuzlukdan

evet doğduğundan beri durumumuz aynı beşiğine alıştırmak istedim ama gece sürekli uyandığı için çok yorucu oldu sürekli al beşiğinden emzir tekrar beşiğine koy yarım saat sonra tekrar uyansın tekrar al emzir........ oda bana zor geldi doktoruna soruyorum normal diyor ama artık benim sinirlerim yıpranıyor uykusuzlukdan

tabi yipranir..gunduz nasil emiyor..?

sabah uyandığında emziriyorum öğlen uykusuna yatmadan önce emziriyorum akşam emziriyorum birde gece yatmadan önce emziriyorum

walla ilginc 15 aylik bir bebegin gece 8 kere kalkmamasi lazim hatta yatarken icer sabaha kadar kalkmamasi lazim..benim cevremdekiler öyle..siz bu sorunu 15 aydir yasiyorsaniz cok vahim..hem sizde mahvolmussunuzdur..bu zamanaa kadar duzen oturmasi lazimdi..
sizinle yatmaya alismis fena heralde , normalde 4-5 aydan sonra gece fazla kalkmasini önlemek gerekiyor.benim bildigim kadariyla 4 aydan itibaren 8-10 saat emmeden uyuyabiliyorlar..benim bebegim emmeden 6-7 saat uyuyor benimde sorunum erken yattigi icin ben bu 6-7 saatten fazla faydalanamiyorum :)

walla ilginc 15 aylik bir bebegin gece 8 kere kalkmamasi lazim hatta yatarken icer sabaha kadar kalkmamasi lazim..benim cevremdekiler öyle..siz bu sorunu 15 aydir yasiyorsaniz cok vahim..hem sizde mahvolmussunuzdur..bu zamanaa kadar duzen oturmasi lazimdi..
sizinle yatmaya alismis fena heralde , normalde 4-5 aydan sonra gece fazla kalkmasini önlemek gerekiyor.benim bildigim kadariyla 4 aydan itibaren 8-10 saat emmeden uyuyabiliyorlar..benim bebegim emmeden 6-7 saat uyuyor benimde sorunum erken yattigi icin ben bu 6-7 saatten fazla faydalanamiyorum :)

bencede ilginç bir yerde bir sorun var ama bulamıyorum doktora götürüyorum normal diyorlar emzirmeyi bıraktığınızda düzelir ancak diyorlar ama 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum
bu arada geçen hafta ilk defa oğlum 6saat hiç kalkmadan yattı bende sevindim uykusu düzene girdi diye ama boşuna sevinmişim çünkü oğlum grip olduğu için aferin şurup veriyordum meğerse ilaç uyutuyormuş oğlumu ilacı bırakınca tekrar eski halimize döndük

gunduz uyutmayin iyice yorun pestilini cikarin :) belki gece deliksiz uyur ..

canım ben şöyle duymuştum bebekler gece en fazla 2 kere emzirilmeliymiş. yoksa çok kalkmaya alışırlarmış.

canım ben şöyle duymuştum bebekler gece en fazla 2 kere emzirilmeliymiş. yoksa çok kalkmaya alışırlarmış.

canım benim ufaklık gece her uyandığında emmek istiyordu emzirmediğimde kıyamet kopuyordu halada öyle bırakayım ağlasın yeter artık diyorum ama susmak bilmiyor sonra dayanamıyorum yine emziriyorum :KK14:

benim kizim da oyleydi simdi iki yasinda uyanmalari azaldi ama yine de 3 kezden asagi uyandigi olmuyor..
artik istesem de uyuyamiyorum zaten :)

Arkadaşlar öncelikle meraba herkese,

Benimde 12 aylık bir oğlum var.önceleri gece cok kalkıyordu.baktım ki bunu iyic adet haline getirdi gece sadece bir kere kalktgında süt veriyorum.Bu öyle birşey kii cocuk resmen kullanıyor anneyi.Migrenim var uykusuz kalınca mahvoluyorum resmen.gündüz uykusunu ikiye cıkardım.sabah bır kere ogleden sonra bır kere yatırıyorum sonra aksama kadar pestılını cıarıyorum resmen.iş güç umrumda olmuyor.uykusz kalınca ne günün iyi geçiyo ne de gecen Allah bütün annelere sabır versin.bide şu sallama işi olmasaaa.bunun içinde inşallah en kısa zamanda birşeyler bulucam:)
:emir_bebek:

Merhaba hanımlar, Bende uykuya hasret bir anneyim, bebeğim 3 aylık henüz ve ben doğumdan bu yana iki saat deliksiz uyumadım, altını aldım, uyuttum yok üstünü soydum, gazıdır guzudur:)) yok kendim uyudum uyuyamadım derken hooop bir de bakıyorum ikinci emzirme saati gelivermiş, ve herşeey dil baştann başlaaa, eşim çookk yardımcı saolsun ama yine de insanın aklı uyurken bile adeta çocuğunun nefes alışverişinde kalıyor, uykuya hasret ancak çook mutlu bir anneyim Allah meleklerimizi korusun :)))

uyku mu o da ne :))
bende uykuya hasret bir anneyim benim oğlumda 7 aylık gece saat başı kalkıyoruz burada bir arkadaşın dediğine katılıyorum kullanıyorlar bizi :) benim oğlum keyifçi göğsümde uyusun emerek uyusun bayılıyor bende uykusuzluktan... bebek gelişim kitabında okudum bebeğiniz gece 2 3 seferden fazla uyanıyorsa alışkanlıktandır süt yerine su içirin bu sefer uyandığına değmediğini anlar demiş ya aslında mantığıma yattı ama şu vicdan yok mu ?? ya oğlum gerçekten açsa diye hadi bu sefer emzirim diye diye hiç daha su veremedim benim oğlum bu arada gündüzleride az uyuyor :KK43:
doğumdan önce bi doğum yapim evimi hergün silip süpürcem diyordum çünkü ilk aylar düşük tehlikem vardı sonraki aylardada ben ağırlaştım tabi hepsi yalan oldu temizlik ütü yemek uykusuzluk bebeğimle uğraşmaktan yamuldum resmen ama ne olursa olsun bebeğim sağlıklı olsun da varsın uyumasın tv.da bebeklerin sağlıklarıyla ilgili bir şey izleyince çok kötü oluyorum şikayet etmemek lazım uyku falan diyorum kendime derdim bir bu olsun Allah'ım hepimizin yavrusunu korusun

bende inanılmaz uykusuzum kızlar:KK43: üstelik benim sütümde yok çok az çıkıyor sadece günde 1 kere sağabiliyorum o da ancak 2 -3 ögün çıkıuor mamayla takviye yapıyoruz, dün bütün gündüz uyudu uyandıramadım karnını doyurdu yine yattı, gece 2 den sabah 1 e kadar gözünü kırpmadı oğlum, üstelik ilgiklenmeyince kızıyor sinirleniyor, eşim çaresiz salona ytamaya gitti işe gidecek diye, ben saat 1 e kadar uyutamadım, hasta sıkıntısımı var bilmiyorum ama doğumdan bu yana çok bitkinim çok değil ya sadece 1 gün kesintisiz bi 7 saat uyusam o bile bana yeticek 1 hafta, olsun geçicek inşAllah bu zamanlar, hamdolsun annelik dugyusu için, herkesin yaşamsını nasip etsin, Rabbim bebeklerimize sağlık şifa versin, amin.

mad_sad özel mesaj atamıyorum sana. temizlik malzemeleriyle ilgili açtığın topiğe bi şey yazdım bakabilir mi sin ?

beeeeeennn:KK5:
bende 2.5 yıldır uykuya yani kesintisiz uykuya hasret annelerden biriyim,hemde benim başımda 2 tane 1 yaş aralıklı bıdık var,hala gece 2side uyanıyo,vay halime yazık bana yaaa:KK5:annelik güzel elbet,ve elbette geçicek büyüycekler bigün,ozaman belkide keşke bebek olsalardı diycez kimbilir...:KK31::KK16:

kızım 1 yaşında ve ben de artık uyumak istiyorum,yalnız benim sorunum biraz başka...
kızım 3 aylıktan beridir biberonla ve sadece uyurken besleniyor.eğer uyanırsa asla biberon almıyor.gece o uyurken ben başında biberonla bekliyorum.100 cc mamayı 2 saatte zor içiyor.acıkıp da uyanırsa sabaha kadar ağlıyor ve biberonu kesinlikle kabul etmiyor.gecede 2 kez biberon veriyorum,yani gecenin çoğunu uyanık geçiriyorum.gündüz hiçbir şekilde biberon almadığından(kaşıkla da içmiyor) geceyi feda etme gibi bir lüksüm olmuyor.onun dışında kendisi de 10 kez kesin uyanıyor çoğu gece.kısacası kızım uyurken ben biberonla bekliyorum,ben uyurken o ağlıyor.
şu an uyku sorunları için richard ferberin kitabını okuyorum.her yerde anlatılanın aksine gayet mantıklı buldum,kitabın okunmadan yöntemin anlatılması çok saçmaymış,çünkü bilindiği gibi değil.cesret edebilirsem onu uygulayaağım önümüzdeki haftaya.en azından sallanma illetinden kurtulmak istiyorum.

X