diyafragma hernisi

Öncelikle çok geçmiş olsun.Derdini veren rabbim inşallah dermanınıda vericektir.
Önceki yazıları okuduysanız benim kzımda diyafram herniliydi.Doğumdan 1 gün sonra ameliyat oldu 3 gün sonra burundan beslenmeye başladı.17 gün solunuz cihazına bağlı kaldı.İlk başta kilo kaybı oldu sanırım çünkü 3kg 40gr doğdu 38 günlükken hastaneden çıktığımızda 3kg 260 grdı.Ben 24 günlükken yanında kalmaya başladığımda hergün azda olsa kilo alımı vardı.
Tabi bunları merak ettiğiniz için yazıyorum.Bütün bunlar bebeğin durumuna göre doktorların tedavi şekline göre değişir.Örneğin bize denilmiştiki biz bu hastanenin protokol gereği 15 günden fazla solunum cihazında tutmyoruz trakeostomi açıcaz.15.gün tekrar makineden ayırmayı denediler ama olmayınca 2 gün daha tutalım dediler ve 2 gün sonrada olmayınca trakeostomi açıp solunum makinesinden ayırdılar.
Şu anda ne durumdasınız bilmiyorum ama yazdığınızda 19 günlükken hala makineye bağlıymış.
İnşallah en kısa zamanda tamamen iyileşir ve sizde yavrunuza kavuşursunuz.

Durumumuz hala aynı,solunum cihazına bağlı,hortumla beslenmeye başlanmadı,serumla besleniyor,hidrosefalisi için ameliyat olacak ama solunumunun en düzenli olacağı zamanı bekliyorlar.Amin,bizde biran önce iyileşmesini bekliyoruz.

Arkadaşlar aylar önce bende sizinle aynı durumdaydım. 21 haftalık hamileyken benim bebeğimede aynı teşhis kondu. Bende Prof. Recep Has'a gittim banada aynı şeyi söyledi ve Çapada konseye girdik. Genel kanı sürekli gebeliğin sonlandırılması yönünde idi. öncelikli olarak kromozom testi yapılmasını istediler ve kordosentez yapıldı. Sonucumuz çok şükür ki temiz çıktı. Kromozomal bir hastalık olmadığı görüldükten sonra yaşarsa herşeyi tamamen normal olacak bir bebeğin hayatının sonlandırılmasını kabul etmedim. Çünkü bundan sonrası yalnızca doğumda ölme ihtimali idi. Ben gebeliği sonlandırarak yaşama ihtimalini mi yok edecektim. Gebeliğin devamına karar verdim. Bunun sonucunda doğumun herhangi bir hastanede olamayacağını bir eğitim ve araştırma hastanesinde olmasının en doğru olacağını söylediler. Bundan sonra kurulun herhangi bir yardımcı olacağı konu kalmamıştı. Kendi başımızın çaresine bakmamız gerekiyordu. Bende bunun sonucunda bir doktor bulup, gebeliğimin devamını izleyip, doğumu Çapada yapmama yardımcı olabilecek bir doktor buldum.

Sonraki takiplerim için Çapada hocalık yapan Prof. Dr. Alkan Yıldırım'a gittim. Doktorum sürekli kendimi kötüye alıştırmamı söylüyordu ama yinede daha önce aynı hastalığı geçirmiş olan ve kurtulan pek çok doğum yapıldığını söylüyordu. İnsan böyle bişeye ne kadar alışabilirse! o kadar alıştırdım kendimi ve eylül ayında doğum yaptım.
Bebeğim 1 günlükken ameliyat oldu. 37 gün hastanede kaldı ve Allaha şükürler olsunki şuanyaşıyo ve 3 aylık oldu...:nazar::emir_bebek:
Akciğerlerinden biri şansımız varmışki olması gerekenden bile fazla büyümüştü ve o hayatını kurtardı. Çünkü diğer akciğer onun 8de 1i kadarmış... Fakat doktorlar zamanla onunda büyüyeceğini söylüyorlar.
Şu anda yeteri kadar büyümediği için nefes almasında problem vardı ve geçici bir süre için trakeostomi açıldı. Yani boğazı delik ve oradan nefes alıyor. Ama bunlar tamamen geçici şeyler. Doktorlarımızın söylediği kadarıyla bir akciğer hep diğerinden küçük kalıcak. Fakat tüm hayatını normal bir insan gibi rahat geçirebilecek.Yalnızca ağır sporlar yapamaz dediler ki onuda yapması gerekmez..

Sonuç olarak isteyen arkadaşlara daha detaylı bilgiler aktarabilirim. Çünkü biz o süreçte hiçkimseden bu konuyla ilgili bir bilgi alamadık. Fakat bilmelisiniz ki kolay bir süreç değil...
Umarım hepiniz bebeklerinizi kucağınıza sağlıklı bir şekilde alırsınız.

cok gecmıs olsun sız yazınca fark ettım yakın komsumuzun ogluda bu seılde hasta aylarca hastanede kaldıalr capada dogumu oldu bebegın bogazı hala delık sesı bıraz fakrlı cıkıyor bırde evden dısarı cıkarmıyorlar evede pek bırını kabul etmıyorlar
Allah yardımcınız olsun onun oglu 3 yasında hala bogazı kapanmadı kapanacagını soyluyorlar

Sizin doguma ne kadar var?

yazılanları şimdi okuyabiliyorum inş. rabbim hepimize tez zamanda şifalar nasip etsin. bizde 37 haftayı bıtırıyoruz bu hafta sonu son kontolruüz var 38. hafta dolmuş olcak doktorumuz 39u bitirmeden almak istemiyor bakalım bu cumartesi en son karar ne olacak nisanın ilk haftası olarak vermişti tarihi doktorumuz artık şu 1 -2 haftada iyice duygular karmaşası oluyo insan burda yazılanları da okudukça olumlu durumlara bile sevinemiyosun arkasındna acaba ne gelecek diye tabiki hepsi imtihan ve biz bunu baştan kabullendik bakalım bizi neler bekliyor.peki size o boğazından delik acılıyormuş ya onu söylemediler mi yani nie öyle bi uygulama yapılmadı genelde hep burdan okudugumda duymuştumda...inşş en kısa zamanda hayırlı haberlerinizi alırız gereçekten cok zor insan ne dese ne söylese boş kalıyo....

Herkese merhaba,benim bebeğimde de diyafragma hernisi var ama biz bunu doğumdan sonra öğrendik.Spina bifidalı ve hidrosefali ile doğacağını biliyorduk,hamileleğimde bunu bilerek geçti,doğduktan sonra bu rahatsızlığı öğrendik.Akciğerin bir tanesi yok diğeri ise doğduğunda küçüktü şu an normal boyuta ulaştı,19 günlük oldu,solunum cihazına bağlı,şu ana kadar sadece serumla besleniyor,normal beslenmeye geçilmedi,kilo kaybediyor,sizinde bebekleriniz bu şekilde mi besleniyor,dr.a soruyoruz daha var diyor.hortumla beslenme yapılmıyor mu bu durumlarda onu merak ediyorum,dr.a soracağım ama bilgisi olan var mı bu konuda.

öncelikle çooook geçmiş olsun rabbim şifa versin tez zamanda inş. benimde doğuma 2 haftam kaldı bakalım bizimde bebeği,mizde diyafragma hernisi var RAABİM büyük bekliyoruz.sizin doğum nerde oldu? ve doğumdan sonra diyafragma hernisi için ameiliyat olmadımı? bahsettiğinize göre bir cigeri hıc yok demişşizin şuan hidrosefali için mi ameliyat bekleniyor yoksa diyafragma hernisi için mi? dualarımız sizde burdaki diğer şifa bekleyen herkes için inş rabbim yavrunuzu sağ salim size bağışlar. iyi habelrerinizi bekliyoruz...

cok gecmıs olsun sız yazınca fark ettım yakın komsumuzun ogluda bu seılde hasta aylarca hastanede kaldıalr capada dogumu oldu bebegın bogazı hala delık sesı bıraz fakrlı cıkıyor bırde evden dısarı cıkarmıyorlar evede pek bırını kabul etmıyorlar
Allah yardımcınız olsun onun oglu 3 yasında hala bogazı kapanmadı kapanacagını soyluyorlar
Benim kızımın 9 aylıkken kanülü çıktı şu anda 18 aylık delik küçüldü ama tam kapanmadı bizede kapanacağı söyleniyor.sizin komşunuzun kanülü varmı yoksa kanül çıktıda delikmi kapanmıyor merak ettim.

öncelikle çooook geçmiş olsun rabbim şifa versin tez zamanda inş. benimde doğuma 2 haftam kaldı bakalım bizimde bebeği,mizde diyafragma hernisi var RAABİM büyük bekliyoruz.sizin doğum nerde oldu? ve doğumdan sonra diyafragma hernisi için ameiliyat olmadımı? bahsettiğinize göre bir cigeri hıc yok demişşizin şuan hidrosefali için mi ameliyat bekleniyor yoksa diyafragma hernisi için mi? dualarımız sizde burdaki diğer şifa bekleyen herkes için inş rabbim yavrunuzu sağ salim size bağışlar. iyi habelrerinizi bekliyoruz...

Amin,Allah size de şifa versin,doğumunuza az kalmış Rabbim kolaylık versin.Benim doğumum Marmara Ünv.de oldu,doğumdan sonra sırtındaki açıklık için ameliyat oldu,birkaç gün sonra diyafragma hernisi için oldu,şimdi ise hidrosefali için şant takılacak onu bekliyoruz ama ameliyat olması için solunumun en iyi zamanını bekliyor dr.lar.Allah herkese şifa versin.

Amin,Allah size de şifa versin,doğumunuza az kalmış Rabbim kolaylık versin.Benim doğumum Marmara Ünv.de oldu,doğumdan sonra sırtındaki açıklık için ameliyat oldu,birkaç gün sonra diyafragma hernisi için oldu,şimdi ise hidrosefali için şant takılacak onu bekliyoruz ama ameliyat olması için solunumun en iyi zamanını bekliyor dr.lar.Allah herkese şifa versin.

Canım konunu yeni okudum çok geçmiş olsun Rabbim sifasini versin nasil oldu acaba durumu nasil?
Bir haftadır yazmamissiniz galiba merak ettim .....

Benim kızımın 9 aylıkken kanülü çıktı şu anda 18 aylık delik küçüldü ama tam kapanmadı bizede kapanacağı söyleniyor.sizin komşunuzun kanülü varmı yoksa kanül çıktıda delikmi kapanmıyor merak ettim.

yok oradakı sey cıkmadı henuz
evden dısarı cıkarmıyorlar cocugu pek evede bırını kabul etmıyorlar
acaba dahamı cıddı onunkı

yok oradakı sey cıkmadı henuz
evden dısarı cıkarmıyorlar cocugu pek evede bırını kabul etmıyorlar
acaba dahamı cıddı onunkı

Oda diyafram hernilimiydi?Yoksa başka birşeyden dolayımı acaba trakeostomi açıldı?
Trakeostomi olması durumunun daha kötü olduğu anlamına gelmez her zaman.Ama oradaki delik direk akciğerlere indiği için enfeksiyon riski yüksek oluyor.Bundan dolayı kimseyi kabul etmiyorlardır.

Oda diyafram hernilimiydi?Yoksa başka birşeyden dolayımı acaba trakeostomi açıldı?
Trakeostomi olması durumunun daha kötü olduğu anlamına gelmez her zaman.Ama oradaki delik direk akciğerlere indiği için enfeksiyon riski yüksek oluyor.Bundan dolayı kimseyi kabul etmiyorlardır.

hernili bildiğim kadarıyla
cocugu cok korumaları gerekıyormus evde bır takım aletler var
dedıgım gıbı cocuk 3 yaslarında olsa gerek benım oglumda kucuktu ama tam kestıremıyorum yasını fılan
Dısarı cıktıgında camdan dısarı bakıyormus boyle sureklı gozlerı acık acık doktora gıderken cok uzuluyor annesı

hernili bildiğim kadarıyla
cocugu cok korumaları gerekıyormus evde bır takım aletler var
dedıgım gıbı cocuk 3 yaslarında olsa gerek benım oglumda kucuktu ama tam kestıremıyorum yasını fılan
Dısarı cıktıgında camdan dısarı bakıyormus boyle sureklı gozlerı acık acık doktora gıderken cok uzuluyor annesı

Anneyle yakınlığınız varsa eğer başka hastaneye götürmelerini söyleyin.Biz sürekli ameliyatınında olduğu hastaneye götürüyoruz kontrole ama sonradan pişman oldum başka hastaneye götürmediğime.Belkide daha önce çıkabilirdi kanül.Çünkü ilk takılırken 3-4 aylık olunca çıkarırız dediler.Sonra 6 aylık olunca ilk deniyelim dediler çıkarmayı.6 aylık olduğunda denediler çıkarmak için oksijenle ilgili hiç sorun yoktu ama enfeksiyon vardı bundan dolayı çıkarmadılar 3 ay daha kaldı.Halbukü enfeksiyonu daha önce fark etselerdi daha önce antibiyotik tedavisi olurdu ve daha önce çıkardı.Doktorlarımızdan Allah razı olsun ama onlara göre böyle bir hastalığı atlatmış biri için trakeostomi çok önemsiz.Hiç acele etmediler çkarmak için.Tabiki önemli olan hastalığı atlatmasıydı ama aile için ve çocuk için trakeostomi çok zor.O komşunuzda gördüğünüz aletlerden bizdede vardı ve hep yanımızda olmalıydı.Bundan dolayı dışarı çıkaramıyorduk Hastaneye giderken bile arabada bulunduruyorduk.

Canım konunu yeni okudum çok geçmiş olsun Rabbim sifasini versin nasil oldu acaba durumu nasil?
Bir haftadır yazmamissiniz galiba merak ettim .....

Sağol canım,amin İnşallah şifa Allahtan,durumu şu an iyi,dün şant takıldı,bugün solunumu iyiydi,ilgin için teşekkür ederim.

Sağol canım,amin İnşallah şifa Allahtan,durumu şu an iyi,dün şant takıldı,bugün solunumu iyiydi,ilgin için teşekkür ederim.

Çok sevindim canım konunu ilk kez dün okudum,korkarak okudum,çok sukurki bebeğin iyiymiş .
Allah kucağına alip eve gitmeyide nasip eder ınşallah.....

Anneyle yakınlığınız varsa eğer başka hastaneye götürmelerini söyleyin.Biz sürekli ameliyatınında olduğu hastaneye götürüyoruz kontrole ama sonradan pişman oldum başka hastaneye götürmediğime.Belkide daha önce çıkabilirdi kanül.Çünkü ilk takılırken 3-4 aylık olunca çıkarırız dediler.Sonra 6 aylık olunca ilk deniyelim dediler çıkarmayı.6 aylık olduğunda denediler çıkarmak için oksijenle ilgili hiç sorun yoktu ama enfeksiyon vardı bundan dolayı çıkarmadılar 3 ay daha kaldı.Halbukü enfeksiyonu daha önce fark etselerdi daha önce antibiyotik tedavisi olurdu ve daha önce çıkardı.Doktorlarımızdan Allah razı olsun ama onlara göre böyle bir hastalığı atlatmış biri için trakeostomi çok önemsiz.Hiç acele etmediler çkarmak için.Tabiki önemli olan hastalığı atlatmasıydı ama aile için ve çocuk için trakeostomi çok zor.O komşunuzda gördüğünüz aletlerden bizdede vardı ve hep yanımızda olmalıydı.Bundan dolayı dışarı çıkaramıyorduk Hastaneye giderken bile arabada bulunduruyorduk.

çapaya gidiyorlar aslında ama ben söyliyeyım gene gordugumde bız onlara gıdemıyoruz ama onun esı cok ıyı masallah eve gelınce hanımını ve buyuk cocuklarını dısarıya gonderıyor o zaman bıze fılan gelıyorlar konusurum bakalım bu meseleyı ne dıeycekler

Amin canım,İnşallah.

inş en kısa zamanda kucağınıza alıp eve dönebilirsiniz mınik kuzuyu allahın izniyle dualarımız sizinle.Bizimde sezeryan tarihi belli olduı 7 nisan pazartesi inş. 6 günümüz kaldı kızımla kavuşmamıza RABBİM sağ salim kavuşabilemeyi nasıp eder inş. bizede sizde dualarınızı eksik etmeyin bize

Sizin doguma ne kadar var?

slmlar herşey yolundadır inş. hayırlı haberlerinizi bekliyorum dört gözle bizimde sezeryan tarihi belli oldu 7 nisan pazartesi sabahtan ins tabi bu 6 gün içinde baska bi sıkıntımız çıkmazsa şimdilik son karar bu.sizde bizim için dua edin hayırlı haberlerle konusuruz tekrardan inş.

inş en kısa zamanda kucağınıza alıp eve dönebilirsiniz mınik kuzuyu allahın izniyle dualarımız sizinle.Bizimde sezeryan tarihi belli olduı 7 nisan pazartesi inş. 6 günümüz kaldı kızımla kavuşmamıza RABBİM sağ salim kavuşabilemeyi nasıp eder inş. bizede sizde dualarınızı eksik etmeyin bize

Allah razı olsun,amin İnşallah.Dualarım sizinle,Allah yardımcımız olsun.

Allah razı olsun,amin İnşallah.Dualarım sizinle,Allah yardımcımız olsun.

cümlemizin inş. peki siz gidip görebiliyor musunuz her gün? doktorlar 3 ameliyatı konusundada ne diyorlar inş. herşey yolundadir solunum cihazına mı baglı şu kadar zaman kalıcak gibi bi tarih söyleyemiyorlardır galiba...

cümlemizin inş. peki siz gidip görebiliyor musunuz her gün? doktorlar 3 ameliyatı konusundada ne diyorlar inş. herşey yolundadir solunum cihazına mı baglı şu kadar zaman kalıcak gibi bi tarih söyleyemiyorlardır galiba...

hastane uzak olduğu için iki günde bir gidiyorum ama hergün gitsemde görebilirim bir problem olmuyor,ameliyatları iyi geçti ama durumu ciddiyetini koruyor diyorlar,şant ameliyatından sonra kafasında küçülme olmamış,büyümeye devam ediyor dedi çocuk dr.u,bende beyin cerrahı ile görüşmek istedim bugün yokmuş dr.,solunum cihazına bağlı ama zaman söylenemiyor,daha ciddi solunum cihazına bağlıydı birkaç gündür biraz daha hafifine bağlıymış yani eskiye oranla daha iyi durumda.

X