diyafragma hernisi

Çok tşk ederim inanın aynı şeyleri yaşayan insanlarla konuşmak sanki bana daha iyi geliyor biİm bebeğimizin de akciğerimin biri tamamen gelişmiş digeri îse hiç gelişmemiş ama doktor tek ciğerlerde hiç bi sıkıntı olmadan hayatını sürdürebikeceğini söyledi şimdi tek sıkıntımız Allah'ın izniyle solunum makinesinden ayrılması 15 günde çıkanları okuyunca biraz sıkıntıya düştüm açıkçası bizimkinide ayarı en kısık ta imiş şu an dün 4 saat ayırmışlar biraz yorduk onu dediler inş iyi olacak bizimkide çıktıktan sonra çok dikkat etmek mi gerekiyor kimseyle temas etmemesi mi gerekiyor siz evde zırluk çektiniz mi

Merha

Merhaba oncelikle cok gecmis olsun Rabbim acil sifa versn bizde 9 ay once bu skintilari yasadik o bekleyis surek insani cok yoruyo ve iyi habrrler duymak istiyo. Bnm ogkumda diyafragma hrrnisydi ve dogmdan iki gun snra ameliyat oldu ve makinaya baglandi 19 gun nakinada kaldik makina cigerlerine hava basiyo makinadan cikmasida biraz bebegin direncine bagli aslinda tolere edebikirse erken cikar ciger gelisimine bagli birazda acikcasi. Bizi makinadan yaws yawas cikartmayi denediler ilk makinain degerlerini dusurduler daha snra makinadan cikartip buhar makinasyla devam ettiler. Agzinda maskeyle hava veriyorlardi agzina takilan hortumlari tamamen cikartmislardi. O sekikde tedawi edildi ventolinle pulmicrt verdiler. Snra o buhahar makinasininda derecesini dusurduler. En sonundada tamamen hepsinden ciktik sukurler olsunki 38 gun snra ewimize geldik. Ayica makinadan ciktiktan snra baska yataga gectik o kuvezden ciktik. Ins sizde tez zamnda yegeninizi kucaginiza alirisniz hic bi zamn umitsizlige kapilmayin . Doktorlar hic bi zamn net olumlu bisey solemzler cok sey konusurlar moralizi hic bozmayin

Merha

Merhaba oncelikle cok gecmis olsun Rabbim acil sifa versn bizde 9 ay once bu skintilari yasadik o bekleyis surek insani cok yoruyo ve iyi habrrler duymak istiyo. Bnm ogkumda diyafragma hrrnisydi ve dogmdan iki gun snra ameliyat oldu ve makinaya baglandi 19 gun nakinada kaldik makina cigerlerine hava basiyo makinadan cikmasida biraz bebegin direncine bagli aslinda tolere edebikirse erken cikar ciger gelisimine bagli birazda acikcasi. Bizi makinadan yaws yawas cikartmayi denediler ilk makinain degerlerini dusurduler daha snra makinadan cikartip buhar makinasyla devam ettiler. Agzinda maskeyle hava veriyorlardi agzina takilan hortumlari tamamen cikartmislardi. O sekikde tedawi edildi ventolinle pulmicrt verdiler. Snra o buhahar makinasininda derecesini dusurduler. En sonundada tamamen hepsinden ciktik sukurler olsunki 38 gun snra ewimize geldik. Ayica makinadan ciktiktan snra baska yataga gectik o kuvezden ciktik. Ins sizde tez zamnda yegeninizi kucaginiza alirisniz hic bi zamn umitsizlige kapilmayin . Doktorlar hic bi zamn net olumlu bisey solemzler cok sey konusurlar moralizi hic bozmayin

Merha

Çok tşk ederim inanın aynı şeyleri yaşayan insanlarla konuşmak sanki bana daha iyi geliyor biİm bebeğimizin de akciğerimin biri tamamen gelişmiş digeri îse hiç gelişmemiş ama doktor tek ciğerlerde hiç bi sıkıntı olmadan hayatını sürdürebikeceğini söyledi şimdi tek sıkıntımız Allah'ın izniyle solunum makinesinden ayrılması 15 günde çıkanlarıokuyunca biraz sıkıntıya düştüm açıkçasıbizimkinide ayarı en kısık ta imiş şu an dün 4 saat ayırmışlar biraz yorduk onu dediler inş iyi olacak bizimkide çıktıktan sonra çok dikkat etmek mi gerekiyor kimseyle temas etmemesi mi gerekiyor siz evde zırluk çektiniz mi

Çok tşk ederim inanın aynı şeyleri yaşayan insanlarla konuşmak sanki bana daha iyi geliyor biİm bebeğimizin de akciğerimin biri tamamen gelişmiş digeri îse hiç gelişmemiş ama doktor tek ciğerlerde hiç bi sıkıntı olmadan hayatını sürdürebikeceğini söyledi şimdi tek sıkıntımız Allah'ın izniyle solunum makinesinden ayrılması 15 günde çıkanlarıokuyunca biraz sıkıntıya düştüm açıkçasıbizimkinide ayarı en kısık ta imiş şu an dün 4 saat ayırmışlar biraz yorduk onu dediler inş iyi olacak bizimkide çıktıktan sonra çok dikkat etmek mi gerekiyor kimseyle temas etmemesi mi gerekiyor siz evde zırluk çektiniz mi
Çok geçmiş olsun. Benim bebeğim 33 haftalık doğdu. Cerrahımız doğduğunun 2.günü dedi ki ; Ben tedirgin eden prematüre olması diyafragma hernisinden öte dedi. Çünkü dokuları çok zayıf oluyormuş küçük bebeklerin yani ne kadar geç doğarsa o kadar iyi diyorlar. Çok korktuk her gün dualar ettik toplam 33 gün sonra çıktık. Yani 15 günü geçti diye sakın tedirginliğe kapılıp üzülmeyin, kardeşinizin moralni yükse tutun ki bebekte hisseder ve güçlenir. Bebeğin güçlü olması gerçekten çok önemli bizim bebeklerimiz Mucize Bebekler bence ben öyle diyorum rabbimin bir mucizesi. İnancınızı kaybetmeyin sakın.

Eve çıktıktan sonraki süreç temizlik çok önemli yani ELLER yıkanacak sürekli. Hala ellerimin üstü haşır huşur sürekli suda. Doktorlar dedi ki yakınlarınızı eve kabul edin 1 yıla yakın çok dikkat edin dediler. Yani en yakınlarınızı ve onlara da ellerinizi yıkayın tarzı uyarılarda bulunun çekinmeyeceğiniz, sizin böyle söylemenizden darılmayacak bilinçli insanları kabul edebilirsiniz dedi. Öyle de yaptık. Şükür iyiyiz. Her göğüs kontrolüne gittiğimizde evde sigara içen var mı diye soruyor doktorlar. Yoğun bakımda da çok sordular. Eşim içiyor ama balkonda dediğimde, kesinlikle üstünü değiştirecek sigara sonrası, Eller, yüz yıkanacak, dişler fırçalanacak. Eşim yapıyor. Sigara kıyafeti var balkonda onu geçiriyor üzerine sweat tarzı. Sonrasında da yıkıyor el,yüz v.s. Niye yazdım bunları da bilin. Gerçekten dikkat edin. Rabbim bize bağışlıyor ama sonrası da önemli nasılsa olsa kurtuldu diye boşvermek yok cahilce. Temiz olacağız zorundayız.öpmek de yok öyle anne baba dışında. 2 defa ağır grip geçirdim maske ile dolaştım evde eşime çocuğuma geçmesin diye. Aklıma gelenler bunlar sormak istediğiniz ne varsa sorun. He bu arada sakınan göze çöp batar derler evet doğru . Herşeyi psikopat gibi kaynatın maskeli dolaşın dezenfektan sıkın demiyorum sadece norm yaşantınızda dikkat etmiyorsanız bebek geldiğinde biraz daha dikkat edilecek o kadar çok da zor değil. Onlar için herşeye değer.

Bize o MUCİZE verilmedi sanirimm . kader iste ..
Öyle düşünme Ebrar sınav bu sakın isyan etme çok zor ben de öldüm öldüm dirildim 5 defa yattık hastaneye ve inan öyle bir an geldiki umutsuzluğa kapıldım hep eve çıkacağız tekrar hastane mi diye ama herşeyin en kötüsüne inan hazırladım kendimi. Bilmiyorum Rabbim senin yavrunu melek yaptı ve mutlaka seni mükafatlandıracak inançlı birisin çok daha iyi biliyorsun.

Delik sag taraftaymis ama 1,5cmmis cok buyuk degil dedi. simdilik baska bi sıkıntı yok insallah 4hafta sonra tekrar cagirdi. Cocuk cerrahiyla da gorustuk tekrar, sagolsun moral verdi iyi dusunelim iyi olsun falan dedi bu kez ne kadar gec dogarsa o kadar iyi dedi.dogumu beklemekten baska bisey yok su an canim iste bildigin gibi Rabbimin takdiri. Sen nasilsin?
Durumunuz nasıl bebek ve siz nasılsınız

Oncelıkle herkese ıyı gınler. Bu hastalıgı atlatanlar ıcın cok gecmıs olsun, bu hastalık yuzunden bebeklerını kaybedenler ıcın allahtan sabır dılıyorum basınız sag olsun....
Kısaca anlatmak ısterım dogum yapalı 23 gun oldu dıyafram hernılı bı oglum var. 2. Gun ecmo makınesıne baglandı 5. Gun amelıyat oldu 6. Gun ecmoyu cıkardılar bu esnada tabıkı solunum cıhazına baglı. Amelıyattan 9 gun sonrada solunum cıhazını cıkardılar o gunden bu yana oksıjen verılıyor. Yogun bakımdan cıktık normal odaya gectık sukurler olsun kı. Ama oglumda pulmoner hıpertansıyon ve kalp kapakcıgının bırı ıyı calısmıyormus onun ıcın ılaclar verılıyor su an onun duzelmesını beklıyoruz. Sızde bu sorunu yasadınız mı pulmoner hıpertansıyon dedıklerı sey kalıcı mı ılaclarla gecıyor mu? Damarlarını acmak ıcın hala sıldenafıl ılacı verılıyor. Bu ılac omur boyu alınıyor mu acaba. Akcıgerımızın bırı gelısmedıgı ıcın nefesı hızlı alıyor emmeyı yapıyor ama hala yutamıyor. Hadı herseyı ıyılestı dıyelım oksıjenı ne zamana kadar alacak. Bılıyorum cok soru oldu ama doktorlar herseyı cevaplamıyor cevaplasalar bıle benı tatmın etmıyor. Bunu en kyı yasayan anlar dıye buraya yazmayı dusundum .

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun Allah yardımcımız olsun bebeğimi kaybedenlere Rabbim sabır versin yazıları okudum çok üzüldüm Benimde bebeğim 17 haftalık bu hafta rutin kontrole gittimde doktorum bebeğimin midesi yukarda akciğerin üstüne gelmiş kalbi itekliyor dedi ben bu tür hastalık hiç duymamıştım şaşırdım doktor beni çapaya çağırdı orda bakalım dedi inşallah yanılırım dedi Salı günü Gidicem hayırlı haberlerle dönerim inş

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun Allah yardımcımız olsun bebeğimi kaybedenlere Rabbim sabır versin yazıları okudum çok üzüldüm Benimde bebeğim 17 haftalık bu hafta rutin kontrole gittimde doktorum bebeğimin midesi yukarda akciğerin üstüne gelmiş kalbi itekliyor dedi ben bu tür hastalık hiç duymamıştım şaşırdım doktor beni çapaya çağırdı orda bakalım dedi inşallah yanılırım dedi Salı günü Gidicem hayırlı haberlerle dönerim inş

bende senin gibi şaşıranlardanım bizede midesi yukarı çıkıyor dendi bende kanuniye gidiyorum bizde şuan 27 haftalık olduk
takipte tutacaklarmış allah beterinden korusun inşallah canım perinotoloji koyuyor tehşisi inşallah yanılmıştırlar cnm seninkisinde biz de doğumu bekliyoruz.bende hep dua ediyorum inşallah yanılmışlardırdiye doğdugunda hiç birşeye gerek kalmadan kucagımıza alırız evlatlarımızı.

bende senin gibi şaşıranlardanım bizede midesi yukarı çıkıyor dendi bende kanuniye gidiyorum bizde şuan 27 haftalık olduk
takipte tutacaklarmış allah beterinden korusun inşallah canım perinotoloji koyuyor tehşisi inşallah yanılmıştırlar cnm seninkisinde biz de doğumu bekliyoruz.bende hep dua ediyorum inşallah yanılmışlardırdiye doğdugunda hiç birşeye gerek kalmadan kucagımıza alırız evlatlarımızı.
Geçmiş olsun canım doğuma kadar yerine oturur cümlemizinkini inş Salı günü tam Detaylı öğrenicez benim doktorum Prfs.Alkan yıldırım geçen ay hiç sorun yok Demişti şimdi 4 aylık herşey dahada net Hayırlısı olsun Buda bizim imtihanımız Allah beterinden korusun

amin canım inşallah bende çapa yada gözükmek istiyorum ama randevu alamadım.salı ne denecek sana yazarsın merakla bekliyorum dilerim yanılmıstır.dkt

Beni merak etmissiniz sagolun. Ben gecen sali 36+6 da spinal sezeryanle dogum yaptim oglumun sesini duydum.persembe oglumuz ameliyatini oldu bekliyoruz iste.guclu olmaya calisiyorum ama bazen aglamalarimi durduramiyorum.doktorlar bildigimiz seyleri soylese de agir geliyor.yirtik soldaymis.sol akciger hic gelismemis.Organlar yukarida gelistigi icin karin boslugu dar geldi bobrekler etkilendi.makina destegi devam ediyor.diger organlarin yukarida oldugunu ultrasonda dememislerdi belki de goremediler bilmiyorum.ameliyat gunu dahil 5gun oldu.Rabbim hepimizin yardimcisi olsun.dualarinizi eksik etmeyin insallah bizim ve herkesin evladi kurtulur.yeni teshis koyulan arkadaslara da kolayliklar diliyorum insallah hepimiz yavrumuzu saglikla kucagimiza aliriz.

Beni merak etmissiniz sagolun. Ben gecen sali 36+6 da spinal sezeryanle dogum yaptim oglumun sesini duydum.persembe oglumuz ameliyatini oldu bekliyoruz iste.guclu olmaya calisiyorum ama bazen aglamalarimi durduramiyorum.doktorlar bildigimiz seyleri soylese de agir geliyor.yirtik soldaymis.sol akciger hic gelismemis.Organlar yukarida gelistigi icin karin boslugu dar geldi bobrekler etkilendi.makina destegi devam ediyor.diger organlarin yukarida oldugunu ultrasonda dememislerdi belki de goremediler bilmiyorum.ameliyat gunu dahil 5gun oldu.Rabbim hepimizin yardimcisi olsun.dualarinizi eksik etmeyin insallah bizim ve herkesin evladi kurtulur.yeni teshis koyulan arkadaslara da kolayliklar diliyorum insallah hepimiz yavrumuzu saglikla kucagimiza aliriz.
Çok geçmiş olsun Allah Şafi süretiyle şifa versin inş kısa zamanda kucağına alırsın

Tatlım doğum yapmışsın çok geçmiş olsun inşallah sağlıklı birşekilde en kısa zamanda kucağına almayı nasip eder Rabbim sağlıklı birşekilde

X