diyafragma hernisi

Evet İstanbulda yaşıyoruz.Küçükçekmecede oturuyoruz.Bizde memnuniyetle görüşmek isteriz sizinle.Yalnız burdan telefon numarası veremiyoruz sanıyorum.Msj sayım yeterli olmadığından özeldende msj atamıyorum.Sanırım sizde atamıyorsunuz.Bir yolunu bulabilirseniz elimden gelen desteği veririm.

Allah razı olsun tlf numaranızı ve mail adresinizi aldım kontör yükleyince hemen arayacağım,ben de size yakınım Esenyurt Recep Tayyip Erdoğan parkı civarında oturmaktayız.Çok zor günler var önümüzde ama yaradanımıza hep dua ve şükür etmekteyiz ama aklımızın bir köşesinde hep oğlumuz YAŞAR ÇAĞAN var :KK43: Umarım yüzümüz güle.Bugün eşim Adana Başkent Hastanesi Çocuk cerrahi ile görüşmüş doktor diyaframın deliğinin büyüklüğüne bağlı yaşama şansı demiş ne kadar büyük delik olursa operasyonumuz o kadar zorlu olur demiş ,bu delik de anne karnında tespit edilemez ama tahmin edilebilir demiş yukarı çıkan organlar çok ise delik büyüktür demiş.Takibini dikkatli yaptırın demişler.Artık kesin karar istanbulda dogum ama Dr Sadi Konuk Eğitim Araştırma hatanesi mi?Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi mi veya başka önerilecebilecek hastane varsa paylaşabilirsiniz.İlginiz için hepinize teşekkür ederim.Dualarınızı beklemekteyiz.

Allah razı olsun tlf numaranızı ve mail adresinizi aldım kontör yükleyince hemen arayacağım,ben de size yakınım Esenyurt Recep Tayyip Erdoğan parkı civarında oturmaktayız.Çok zor günler var önümüzde ama yaradanımıza hep dua ve şükür etmekteyiz ama aklımızın bir köşesinde hep oğlumuz YAŞAR ÇAĞAN var :KK43: Umarım yüzümüz güle.Bugün eşim Adana Başkent Hastanesi Çocuk cerrahi ile görüşmüş doktor diyaframın deliğinin büyüklüğüne bağlı yaşama şansı demiş ne kadar büyük delik olursa operasyonumuz o kadar zorlu olur demiş ,bu delik de anne karnında tespit edilemez ama tahmin edilebilir demiş yukarı çıkan organlar çok ise delik büyüktür demiş.Takibini dikkatli yaptırın demişler.Artık kesin karar istanbulda dogum ama Dr Sadi Konuk Eğitim Araştırma hatanesi mi?Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi mi veya başka önerilecebilecek hastane varsa paylaşabilirsiniz.İlginiz için hepinize teşekkür ederim.Dualarınızı beklemekteyiz.

adana başkentle niye görüştünüz, istanbuldasınız sanırım... bizim amelyatımızı yapan doktorlardan biriyle görüşmüşsünüz ben orada doğum yaptım... benim yavrumun delik ne büyük nede küçüktü doğduktan sonra dalağında yukarıda olduğunu öğrendik.. ama durum şöyle doktorlar gereken herşeyi yapıyor.. tabi imkanı olan ve bu rahatsızlığı bilen yapmış olan hastane olması lazım...misal amerikada en iyi şartlarda bile olsa durum değişmiyormuş tamamen bebeğin dayanabilmesi ile alakalı.. İnşallah dayanır.. inanın dua edin

adana başkentle niye görüştünüz, istanbuldasınız sanırım... bizim amelyatımızı yapan doktorlardan biriyle görüşmüşsünüz ben orada doğum yaptım... benim yavrumun delik ne büyük nede küçüktü doğduktan sonra dalağında yukarıda olduğunu öğrendik.. ama durum şöyle doktorlar gereken herşeyi yapıyor.. tabi imkanı olan ve bu rahatsızlığı bilen yapmış olan hastane olması lazım...misal amerikada en iyi şartlarda bile olsa durum değişmiyormuş tamamen bebeğin dayanabilmesi ile alakalı.. İnşallah dayanır.. inanın dua edin

Yanlış yazmışım pardon Eşim Özel Universal Hastanesi adana) ile görüşmüş fakat üniversal değişmiş Özel Adana HASTANESİ olmuş adı doktor Uzm.Dr ERCAN KESKİN ile görüşmüş çocuk cerrahı ile.Eşim ve benim ailelerimiz Tarsus talar.İlk çocugumuzu tarsus ta dogum yaptık bu sorunları olunca Adana veya Mersin de yaptırrıız diye düşündük ama artık zor gibi korkumuz var ondan dolayı İstanbul'da yani yaşadığımız yerde Doğum ve operasyon yapılacak Allah'ım ömür verirse.Dua ediyoruz başka birşey gelmez elden .Sıkı sıkı takip edecez doktorlarla beraber.

Ben bebeğimin durumunu öğrendikten sonra çok doktora gittim ve hepsi tek bir hastaneyi önerdi Çapa tıp fakültesi hastanesi.Bu konuda gerçekten çok tecrübeliler.Çocuk cerrahisine yeni doğana en çok gelen hastalıklardan biriymiş bu.Benim bebeğim hastanedeyken bir bebek daha gelmişti aynı hastalıktan o zaman hemşireler söylemişti buraya çok geliyor diye.Araştırma imkanınız varsa söylediğiniz hastaneleride araştırın ve içinize sinen bir hastaneyi seçin.

Ben bebeğimin durumunu öğrendikten sonra çok doktora gittim ve hepsi tek bir hastaneyi önerdi Çapa tıp fakültesi hastanesi.Bu konuda gerçekten çok tecrübeliler.Çocuk cerrahisine yeni doğana en çok gelen hastalıklardan biriymiş bu.Benim bebeğim hastanedeyken bir bebek daha gelmişti aynı hastalıktan o zaman hemşireler söylemişti buraya çok geliyor diye.Araştırma imkanınız varsa söylediğiniz hastaneleride araştırın ve içinize sinen bir hastaneyi seçin.

Merhabalar yeniden Çapa da siz hangi doktora cerraha yani ameliyat ettirdiniz çocuğunuzu?Bugün 1 Mayıs eşim kamuda tatil.biraz rahatlayalım diye dışarı cıkacagız Allah'ım hayırlısını versin.

Eşim şu an 18 i doldurdu 19 haftalık hamile bebeğimizin cinsiyeti geçen ay belli oldu Dokorumuz FARUK MOLİN erkek dedi,fakat 18. hafta 24.04.2013 de Diyafragma hernisi mide fıtığı tespit etti hemen AmniyosenteZ önerdi Hemen 1 gün sonra Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine 3 boyutlu ultrasyona girdi eşim ve orda da göründü fıtık.Dr Atilla bey peritanalojiden amniyosentez yaptı sonucunu beklıyoruz 20 gün kaldı sonuca bebeğimizin doğum sonrası ölem yaşama riski nedir acil yardım ,bu süreçte neyi takip edelim ciğer gelişmesi mi çok zor durumdayız.

Oncelikle cok gecmis olsun. Bu hastalikta yasama orani cok dusuk ne yazikki. Biraz hastaligin derecesi biraz bebegin gucu. Bana sorarsaniz doktor cok onemli. Benim bildigim kadariyla bu hastalikta erkek bebeklerin yasama orani kiz bebeklere gore daha fazla. Tavsiyem benim verdigim doktorlarla en azindan telefonla konusup bi fikir almaniz.

Oncelikle cok gecmis olsun. Bu hastalikta yasama orani cok dusuk ne yazikki. Biraz hastaligin derecesi biraz bebegin gucu. Bana sorarsaniz doktor cok onemli. Benim bildigim kadariyla bu hastalikta erkek bebeklerin yasama orani kiz bebeklere gore daha fazla. Tavsiyem benim verdigim doktorlarla en azindan telefonla konusup bi fikir almaniz.

doktor adı vermediniz?Ayrıca göztepe eğitim araştırma da cerrahlarla bugun görüştük gayet kolay bir amleiyat dedi.Öyle yaşama şansı fln az değil dediler.37 aynı vakadan gelmiş 1 yılda 36 sı hayata tutunmuş.çok sevindik.

Merhabalar yeniden Çapa da siz hangi doktora cerraha yani ameliyat ettirdiniz çocuğunuzu?Bugün 1 Mayıs eşim kamuda tatil.biraz rahatlayalım diye dışarı cıkacagız Allah'ım hayırlısını versin.

Benim bebeğimi doç. dr. Feryal Gün yaptı.Bildiğim kadarıyla zaten ya Feryal hanım yapıyor yada Alaattin hoca var o yapıyor Çapada.

merhaba öncelikle cok gecmiş olsun bende bebegimi diyafragma hernisinden 15 gün önce kaybettim cok zor allahım kimseye yasatmasın... medipol mega hastaneler kompleksinde ameliyat ettirdim kızımı sadece 4 gün yaşadı benim gibi hastanede olan 2 vaka daha vardı ne yazıkki onlarda hayata tutunamadılar 39. haftamda dogum yaptım o haftaya kadar tüm drlar umutlu konusuyorlardı ama ne yazıkki cok agır bir hastalık internette arastırdıysanız zaten kurtulanlarda mucize bebek diye adlandırılıyor... devlet hastanesine bile gitmedim özele gittim daha ilgilenilsin kızım hayata tutunsun diye ama tutunamadı umarım bir mucize olurda sizler evladınızı kucagınıza alırsınız cok zor kızımı kaybettim ama halaa arastırıyorum diyafragma hernisini :KK43: dualarım sizlerle...

merhaba öncelikle cok gecmiş olsun bende bebegimi diyafragma hernisinden 15 gün önce kaybettim cok zor allahım kimseye yasatmasın... medipol mega hastaneler kompleksinde ameliyat ettirdim kızımı sadece 4 gün yaşadı benim gibi hastanede olan 2 vaka daha vardı ne yazıkki onlarda hayata tutunamadılar 39. haftamda dogum yaptım o haftaya kadar tüm drlar umutlu konusuyorlardı ama ne yazıkki cok agır bir hastalık internette arastırdıysanız zaten kurtulanlarda mucize bebek diye adlandırılıyor... devlet hastanesine bile gitmedim özele gittim daha ilgilenilsin kızım hayata tutunsun diye ama tutunamadı umarım bir mucize olurda sizler evladınızı kucagınıza alırsınız cok zor kızımı kaybettim ama halaa arastırıyorum diyafragma hernisini :KK43: dualarım sizlerle...

Allah razı olsun 6 hastane arastırdım inanın ölen yaşayan sayısına göre daha az erkek çocugu mu diye direk soruyor hocalar daha önemliymiş daha dirençli oluyorlarmış,Artık dua ediyoruz Allah 'ın verdiği canı Allah alır hayatta her şey birer imtihandır unutmayın herşeyin hayırlısını yaradan verir.Şu an sadece sıkı takipteyiz.

Allah razı olsun 6 hastane arastırdım inanın ölen yaşayan sayısına göre daha az erkek çocugu mu diye direk soruyor hocalar daha önemliymiş daha dirençli oluyorlarmış,Artık dua ediyoruz Allah 'ın verdiği canı Allah alır hayatta her şey birer imtihandır unutmayın herşeyin hayırlısını yaradan verir.Şu an sadece sıkı takipteyiz.

rabbim yardım etsin.. isyan ettirmesin sizi.. unutmayın tek sizin başınızda değil bunu düşünün güç alın inşallah o kadar çok isterim ki hayırlısıyla yüzünüz gülsün inşallah

rabbim yardım etsin.. isyan ettirmesin sizi.. unutmayın tek sizin başınızda değil bunu düşünün güç alın inşallah o kadar çok isterim ki hayırlısıyla yüzünüz gülsün inşallah

Allah razı olsun Lavinya54 hanım.Hakkımızda hayırlısı.Allah hepimizin yüzünü güldürür inşallah sizlerinde yüzleri gülsün isteriz.

Günler çok zor geçiyor geçmek bilmiyor sanki amniyosentez 23.04.2013 de yapıldı bugün ayın 06.05.2013 ü sonucun çıkmasına daha 15-20 gün arası var zaman geçmek bilmiyor ,sanki amniyosentez iyi sonuç çıkarsa bitecek mi hayır doğum sonrası ameliyat var.Allah'tan hayırlısı.

Günler çok zor geçiyor geçmek bilmiyor sanki amniyosentez 23.04.2013 de yapıldı bugün ayın 06.05.2013 ü sonucun çıkmasına daha 15-20 gün arası var zaman geçmek bilmiyor ,sanki amniyosentez iyi sonuç çıkarsa bitecek mi hayır doğum sonrası ameliyat var.Allah'tan hayırlısı.

en sıkıntılı zamanlar sürekli kafada kurmalar şöyle mi olur böyle mi olur :KK43: nette sürekli araştırmalar çok iyi bilirim çokkk.... rabbim hayırlısını versin sadece hayırlısını iste emi :KK43: o günler geçmezz araştırmalarla çalışıyor musun sürekli oyalanacak bişeler bul ve ailenle olmaya çalış geçmiyor derken geçiyor mecbur geçiyor inşallah defekt ufak olur o zaman kurtulma şansı çok çok yüksek doğduğunda sıkıntı hemen yaşamazsa %90 a çıkıyor yaşama şansı bu da deliğin ufak olmasıyla sağlanıyor ancak ama sen hayırlısı de başka bişe deme

Günler çok zor geçiyor geçmek bilmiyor sanki amniyosentez 23.04.2013 de yapıldı bugün ayın 06.05.2013 ü sonucun çıkmasına daha 15-20 gün arası var zaman geçmek bilmiyor ,sanki amniyosentez iyi sonuç çıkarsa bitecek mi hayır doğum sonrası ameliyat var.Allah'tan hayırlısı

en sıkıntılı zamanlar sürekli kafada kurmalar şöyle mi olur böyle mi olur :KK43: nette sürekli araştırmalar çok iyi bilirim çokkk.... rabbim hayırlısını versin sadece hayırlısını iste emi :KK43: o günler geçmezz araştırmalarla çalışıyor musun sürekli oyalanacak bişeler bul ve ailenle olmaya çalış geçmiyor derken geçiyor mecbur geçiyor inşallah defekt ufak olur o zaman kurtulma şansı çok çok yüksek doğduğunda sıkıntı hemen yaşamazsa %90 a çıkıyor yaşama şansı bu da deliğin ufak olmasıyla sağlanıyor ancak ama sen hayırlısı de başka bişe deme

Allah'tan herşeyin hayırlısı,çalışmıyorum ev hanımıyım Allah'ımın hediyesi 4 yaşında sağlıklı bir kızım var onun sayesinde ve Allah'ıma inancım sayesinde zaman geçiyor biraz daha rahatız aile olarak Allah verir Allah alır bekleyeceğiz dua edeceğiz artık.20-23 Mayıs tarihleri arası Amniyosentez sonucu çıkar o amniyosentezi neden istediler hala anlamış değiliz çocuğumuz down sendromu olsa da aldırma taraftarı değiliz ama farklı bulgular da çıkıyormuş doktor öyle dedi.Bakacağız artık.

doktor adı vermediniz?Ayrıca göztepe eğitim araştırma da cerrahlarla bugun görüştük gayet kolay bir amleiyat dedi.Öyle yaşama şansı fln az değil dediler.37 aynı vakadan gelmiş 1 yılda 36 sı hayata tutunmuş.çok sevindik.

Ben doktor adi yazdim. Yanlis anlasilmak istemedim cok ozur dilerim diyafragma hernisi ise ve butun organlar gogus kafesinde ise genelden bahsettim tabiki ben doktor degilim sadece bu hastaliktan kurtulup yasayanlardan birtanesi benim kardesim. Buraya yazmaya karar verdim cunku dogum fotografciligina basladim bi doguma gidicektim bebegim hasta demisti anne sabah haber geldi bebegi gece annenin suyu gelince acil sezaryene almislar. Hic sormadim nedir diye anneyi uzmemek icin. Aradan bi hafta gecti anne aradi agliyarak tesadufen o gun ogrendim bebegini benim kardesimle ayni hastalik yuzunden kaybetmis. Keske sorsaydim galip i hayata baglayan doktorlari soyleseydim diye pisman oldum ve bu konuyu goruncede yazdim. Benim kardesim 20 yasinda. 20 sene once kurtarilmis bi bebekten bahsediyorum ve bu bebek en agir vaka, kurtulmasina doktorlar bile sasirmisti. Hiperaktifti. Cogu buna bagladi. Sadece bu vakaya 20 sene once sahitlik etmis doktorlari soyledim tercih tabii ki sizlerin asla yanlis anlasilmak istemem ben bazi doktorlarin is ciddiye binene kadar bunu anneye basit bisey olarak gostermesine karsiyim sadece. Olen o guzeller guzeli bebek icin dogana kadar en hafif vaka demisler ne zamanki dogum parasi yatirilmis ameliyatin parasi yaririlmis o zaman yasama sansi yuzde 3 demisler. Aci ama gercek bu :KK43: allahim evlatlarinizi sizlere bagislasin dua ediyorum burda kardesim gibi bebekler oldugunu okudukca.

Op. Dr. Omer Vural
Prof. Dr. Nuvit Sarimurat
Prof. Dr. Elif Dagli
Bn bi konusun derim.
Allah yardimciniz olsun....

Allah'tan herşeyin hayırlısı,çalışmıyorum ev hanımıyım Allah'ımın hediyesi 4 yaşında sağlıklı bir kızım var onun sayesinde ve Allah'ıma inancım sayesinde zaman geçiyor biraz daha rahatız aile olarak Allah verir Allah alır bekleyeceğiz dua edeceğiz artık.20-23 Mayıs tarihleri arası Amniyosentez sonucu çıkar o amniyosentezi neden istediler hala anlamış değiliz çocuğumuz down sendromu olsa da aldırma taraftarı değiliz ama farklı bulgular da çıkıyormuş doktor öyle dedi.Bakacağız artık.

bu hastalık sadece diyafragma hernisi olarak kalmayabiliyor başka başka rahatsızlıklar da olabiliyor yarık dudak, böbrek rahatsızlığı falan birsürü rahatsızlıkları da beraberinde getiriyor ama benim görüştüklerimde hep sadece diyafragma rahatsızlığı olanlardı.... onun için sanırım ve %5 kromozom anomalisi ile geliyor... yine çok şükür bir evladınız varmış o bile size daha iyi moral ben ilk göz ağrımı kaybettim :KK43: .... sadece rabbimin takdiri bakın 20 sene önce yaşanmış ve kurtulmuş var.... bir anne de ulaşmıştı bana kızı 88li aynı rahatsızlık şuan eczacıymış hayırlısı inşallah habersiz bırakmayın..

öncelikle herkese merhablar.bende diyafram hernisinden bebeğimi 7 haziran 2012 yılında kaybettim.ilk teşhisi 5 li tarama testinde sayın Rıza Madazlı hoca koydu.yaşama şansının %25 olduğunu söyledi fakat doğumumu acıbademde yapamayacağımı söylediler.bende Alkan yıldırım hocaya gittim ve bütün hamilelik sürecimi onunla geçirdim.doğumama az zaman kala ümidimiz arttı ciğerlerde gelişme görüldü ben hiç umudumu kaybetmedim.çapada doğum yaptım.oğlum hemen yoğun bakıma alındı ve cihazlara bağlandı.onunla ilk temasımı hiç bir zaman unutmayacağım yanına girdim ellerini tuttum öptüm kokladım kalp atışlarının hızlandığını gördüm evet oğlumda beni hissetmişti.ogüm 3 kere yanına girdim ama en son girdiğimde parmaklarında morluklar vardı hemşireye sordum oksijen yetersiz dedi.ben hala anlamamıştım.sabaha kadar hep bekledim uyuyamıyordum.sabah 9 da eşim telefon açtı ameliyata alıyorlar dedi bende hemen yasin okumaya başladım . herkes yanımdaydı ailem ve dostlarım akrabalarım.ne bilecektim ki oğlumu kaybettiğimi meğer okuduğum yasini oğlumun cenazesine okumuşum.eşim sadece zaman kazanmak için yalan söylemiş meğersem cenaze işlemlerini hallediyormuş.saat 11 oldu ama hala ses yok kafayı yemek üzereyim neden herkes gözümün iççine bakıyordu.eşim yanıma geldi ve kaybettiğimizi söyledi.o ondan sonra hiç birşey hatırlamıyordum.şoka girmişim 2 saat sonra kendime geldiğimde anladım ne olduğunu.eşimi yumrukladım.ama hiç isyan etmedim çünkü Rabbimden hep eğer bişey olursa nolur Rabbim isyan etmeme izin verme diye dua ederdim hamileyken.sonra oğlumu görmek istedim morga indim ama cesaret edemedim oradaki adam nolur bakma en son gördüğün haliyle hatırla dedi.yapamadım bakamadım oğluma.
zor inanın çok zor ama Rabbim sabrını veriyor.öyle ki hep onu hatırlamak bile çok güzel.bazen eşimle kavga etsem hemen oğluma şikayet ediyorum:)inanın mezarlığa her gidişimde halime şükrediyorum o mezarlıkta ne bebekler var.6 yaşında,10 aylık,2 yaşında....daha niceleri.en azından Rabbim çok çektirmedi.oğlum anne baba demedi ,emzirmedim.o yüzden şükürler olsun.Rabbim herşeyi bilir.ne kadar güzelki şefaatçim var.bu bile bana yaşama hevesi veriyor...
şimdide oğluma kardeş istiyorum hayırlısıyla inşaallah Rabbim nasip eder...

Gerçekten çok zor bir durum bende Cerrahpaşada takip oldum Aytaç ve Rıza Madazlı takibinde aynı durumları yaşamışız ne zor ki iki gün ailem benden yana zaman kazanmak için durumu söylemediler ama sadece bir saat yaşayabilmişti, şimdi bende çok çekmediği için bir taraftan huzur buluyorum çünkü düşündükçe o dakikalar boyunca bile canının acıdığını düşünüp içim parçalanıyor :KK43:( 28/12/2012 de yavrum geldi ve gitti herşeyiyle çok sağlıklıydı ama bu herni denilen kötü durum aldı gitti yavrumu, şimdi dua ediyorum teselli istiyorum yeni bir evlat istiyorum, sende gebelik durumu varmı ne aşamadasın merak ettim.

X