Popüler Konu Otomatik Yumurtlama Günü Hesaplayıcısı

merhaba arkadaşlar. ben de 7-8 aydır bebiş için çalışmaktayım ama bu ay da olmadı yine. :KK43:
üzülmemeye çalışıyorum ama bazen umutsuzluğa kapılıyorum. üstelik 4 ay önce bir düşüğüm oldu. yumurtlama takibi için doktora gitmeyi düşünüyorum. merak ettiğim birşey var ama, giden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. öncelikle, adetin kaçıncı günü gütmek gerekli ve yumurtlama takibi olunca özel hastaneler ek bir ücret talep ediyor mu?..

Kizlar adetinizin 1. gunu menstruel siklusunuzun 1. gunu olarak alinir ve diger adetinizin 1. gunune kadar gecen sure kac gun ise bundan 14 gun cikararak yumurtlama gununuzu bulabilirsiniz örneğin siklusunuz 32 gun ise 18. gun yumurtlama gununuzdur genellikle boyle hesaplanir

merhaba arkadaşlar. ben de 7-8 aydır bebiş için çalışmaktayım ama bu ay da olmadı yine. :KK43:
üzülmemeye çalışıyorum ama bazen umutsuzluğa kapılıyorum. üstelik 4 ay önce bir düşüğüm oldu. yumurtlama takibi için doktora gitmeyi düşünüyorum. merak ettiğim birşey var ama, giden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. öncelikle, adetin kaçıncı günü gütmek gerekli ve yumurtlama takibi olunca özel hastaneler ek bir ücret talep ediyor mu?..

Canim çok üzülme ayni kaderi yadiyoruz benim çocuğum olmuyor 10 aydir ama Rabbim yapacak bisry yok bende doktora gitmeyi düşünüyorum ama faydasi olur mu bilmiyorum evde takvimim var telefona yikledim yumurtlama dönemini o gösteriyor tabi ne kadar dogtu bilemem ama gerçeğe yakindir umrarim bide onu seneden tlfonuna yuklesen canim inş birşeyler sebeb olurda en yakin zamanda meleqini kucaqina alirsin.:)

Kizlar adetinizin 1. gunu menstruel siklusunuzun 1. gunu olarak alinir ve diger adetinizin 1. gunune kadar gecen sure kac gun ise bundan 14 gun cikararak yumurtlama gununuzu bulabilirsiniz örneğin siklusunuz 32 gun ise 18. gun yumurtlama gununuzdur genellikle boyle hesaplanir

Selamlar. Canim benim donemim ortalama 33 gunde bir. Ben 19-20. gunlerde yumurtlamam gerekirken ben 26. Gun gibi yumurtladim. Yani ovulasyon testi yaptigim icin teste gore konusuyorum. Normalde bir hafta kadargec olmus oldu
Gec mi yumurtluyorum acaba bir fikriniz var midir?

eger bebek olmasiyla ilgili bir sorununuz yoksa sadece yumurtlama gunlerinizi dogru hesaplamak onemli adetinizin basindan sayarak 10 ile 22 inci gununuze kadar devam etmeniz lazim yumurtlama gec olursa icerde spermin hazir bekliyor olmasi lazim birde esinize nescafe icirin sormak istedikleriniz olursa ben hesaplama da yapmaya çalışırım

Merhaba ark clear blue kullananlar oldumu memnun kalan ben kullandım 2 defa birincisinde gülen yüzü bulmuştum yani yumurtlama günümü tutmadı tekrar kullandım yine gülen yüzü gördüm şimdi bekliyorum takib sonucunda

Hanımlar 23 yaşındayım 1 senelik evliyim.Ben hiç korunmadım,eşim korundu.ara ara korunmayı bıraktığımız oldu ama yumurtlama takibi ile değil rastgele bir gündü.Son 2 aydır.korunmayı.tamamen bıraktık olmadı ve araştırmaya başladım benim adet döngünün 37-38 günde bir düzenli olurum ama 35 günden sonra yumurtlama olmadığını duydum gerçekmi ya:KK43:( bu yüzden mi olmuyor.Eğer doğruysa dr gideyimmi geç olmadan? Bide biz 1 senedir Vazelin kullaniyoruz bu tüpleri tıkanmış yada hamile kalmayı etkiler mi?

Ben adetten sonraki 3. Gün gittim yumurtan bugün yarın çatlar dedi
Muayeneden sonraki 10 gün kontrol ücretsiz oluyo canım genelde

Hanımlar 23 yaşındayım 1 senelik evliyim.Ben hiç korunmadım,eşim korundu.ara ara korunmayı bıraktığımız oldu ama yumurtlama takibi ile değil rastgele bir gündü.Son 2 aydır.korunmayı.tamamen bıraktık olmadı ve araştırmaya başladım benim adet döngünün 37-38 günde bir düzenli olurum ama 35 günden sonra yumurtlama olmadığını duydum gerçekmi ya:KK43:( bu yüzden mi olmuyor.Eğer doğruysa dr gideyimmi geç olmadan? Bide biz 1 senedir Vazelin kullaniyoruz bu tüpleri tıkanmış yada hamile kalmayı etkiler mi?

Kayganlaştırıcı kullanmalıydın canım diğer herşey kadın sağlığına zararlı
Daha 2 ay olmuş , 1 seneye kadar olmaması normal.
Yumurtlama olup olmaması döngünün süresiyle alakalı değil her kadın yumurtlar
Belki yumurtan gelişmiyo yada çatlamıyo olabilir onuda doktora giderek öğrenebilirsin
Telaş yapma ben 6. Ayda hamile kaldım doktorada gittim bi problem yoktu
Allah ne zaman verirse

Merhaba bayanlar.sanırım kafayı yemek üzereyim artık insanların kafana takma bukadar demesinden bıktığım için kimseyle paylaşamıyorum şuan beni anlayabilecek tek sizler varsınız..ben 1 yıllık evliyim ve 5 aydır bebek istiyoruz eşimle.geçen ay doktora gittik eşimde herşey normal.özele gittik daha çok ilgilenilsin diye doktor bana sorular sordu ve hiç bakmadan çok acelecisin daha 4 ay denemişsin diye ultrasonla şöyle 2 dk baktı yumurtalığın tertemiz dedi.kan testi yapıldı sonuçlar çok iyi kafana takma olcak dedi.benim akıntım çok oluyo bunu kadına söylememe rağmen bişey olmaz dedi.akıntım hafif sarı renkte ve gün içerisinde çamaşırımı ıslatcak şekilde oluyo ve sürekli.sizce bu etkili olabilirmi hamile kalamamamda? Başka doktora gitmelimiyim ya? Hiç tatmin olmadım.arada kasıklarım ağrıyo.sizce iltihap olabilirmi bu ultrasonda görülmez mi?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba bayanlar.sanırım kafayı yemek üzereyim artık insanların kafana takma bukadar demesinden bıktığım için kimseyle paylaşamıyorum şuan beni anlayabilecek tek sizler varsınız..ben 1 yıllık evliyim ve 5 aydır bebek istiyoruz eşimle.geçen ay doktora gittik eşimde herşey normal.özele gittik daha çok ilgilenilsin diye doktor bana sorular sordu ve hiç bakmadan çok acelecisin daha 4 ay denemişsin diye ultrasonla şöyle 2 dk baktı yumurtalığın tertemiz dedi.kan testi yapıldı sonuçlar çok iyi kafana takma olcak dedi.benim akıntım çok oluyo bunu kadına söylememe rağmen bişey olmaz dedi.akıntım hafif sarı renkte ve gün içerisinde çamaşırımı ıslatcak şekilde oluyo ve sürekli.sizce bu etkili olabilirmi hamile kalamamamda? Başka doktora gitmelimiyim ya? Hiç tatmin olmadım.arada kasıklarım ağrıyo.sizce iltihap olabilirmi bu ultrasonda görülmez mi?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bende senin gibi evhamlanıp erkenden doktora gittim birsürü test yaptırdım herşey normal çıktı
6. ayımda hamile kaldım
sabır gerekiyo sanırım biraz

Ben 27 günde bir adet oluyorum. 2 haziranda adet olup, 13 haziranda kadın doğuma kontrole gittim. Doktor, o gün hazırda bir yumurtamın olduğunu söyledi. Hesaplayıcının verdiği yumurtlama tarihinden daha önce yumurtlama gerçekleşmiş oluyor. O yüzden, adet biter bitmez gün aşırı cinsel ilişkiye başlanırsa, tutturma şansı yükselir.

Ben haziranda korunmaya devam ettim, yani doktorun gördüğü yumurta boşa gitti. Çünkü genel bir kontrolden geçmeden hamile kalmak istemedim. İyiki de öyle yapmışım, tiroid bezimde sorun olabileceği ortaya çıktı.

Temmuz ayında korunmayı bırakıp, hesaplayıcının verdiği tarihlerde ilişkiye girdik ama gebelik oluşmadı. Şimdi hesaplayıcının verdiği tarihten daha erken yumurtladığım için, uygun günleri kaçırdığımı düşünüyorum.

Hayırlı ve sağlıklı gebelikler dilerim... :KK49: :emir_bebek: :nazar: :KK52:

merhaba kızlar bende aranıza yeni katıldım adım nur. 6 aydır bende bebiş istiyorum bu ay ovulasyon testiyle deniycem. labo aldım gitg dan şimdi sipariş verdim umarım bu ay kavuşurum yeni yıla hamile olarak girerim.

kızlar birde benmim bir sorum var yumurtlama olmadığı halde adet olması mümkün mü?

yumurtlama olmadan da adet görülür. tıbbi olarak östrojen kırılma kanaması da denir. genellikle adet kanamasına denk gelen günlerde gerçekleştiği için adet kanamasından ayrılmaz. aslında bu kanama doğum kontrol hapının nasıl etki edip nasıl kanamanın devam ettiğinin de cevabıdır. doğum kontrol hapı da yumurtlamayı baskılar ama düzenli olarak adet görülmeye devam eder. kısacası vücut kendini yumurtlamaya hazırlar rahim kalınlaşır fakat yumurtlama gerçekleşmez. bu kalınlaşma artık rahmin beslenemeyeceği hale geldiğinde rahmin temizlenip diğer aya hazırlanabilmesi için kanama gerçekleşir. umarım yardımcı olmuşumdur.

yumurtlama olmadan da adet görülür. tıbbi olarak östrojen kırılma kanaması da denir. genellikle adet kanamasına denk gelen günlerde gerçekleştiği için adet kanamasından ayrılmaz. aslında bu kanama doğum kontrol hapının nasıl etki edip nasıl kanamanın devam ettiğinin de cevabıdır. doğum kontrol hapı da yumurtlamayı baskılar ama düzenli olarak adet görülmeye devam eder. kısacası vücut kendini yumurtlamaya hazırlar rahim kalınlaşır fakat yumurtlama gerçekleşmez. bu kalınlaşma artık rahmin beslenemeyeceği hale geldiğinde rahmin temizlenip diğer aya hazırlanabilmesi için kanama gerçekleşir. umarım yardımcı olmuşumdur.
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM AÇIKLAMANIZDAN DOLAYI :)

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :KK54:
Bir sey daha sormak isterim. Ben ovulasyon testi yapmaya basladim faat biraz gec kaldim baslamak icon yapmaya basladigim zamandan beri iki cizgi cokiyor fakat ikinci cizgi her seferinde biraz daha acik oluyor. Buda yapmaya baslamadan once yumirtladigim anlamina gelir mi acaba

X