Doğal Saç Bakım Kürleri Saçım çok seyrek ne yapsam sıklaşır?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

orca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2011
15
0
slm arkadaşlar benim saçlarım çok seyrek ve cansız artı hiç uzamıyor sürekli topluyorum bir ara perma yapmaya karar verdim gür gözüksün diye ama cesaret edemedim çünkü saçımı açık bırakamıyorum bütün bitkisel ilaçları kullandım bioxsin şampuan kullanıyorum inanırmısınız çok üzülüyorum aranızda böyle sorunu olan varmı ne yapmam gerekiyo

canım bu forumda bu konuyla ilgili birçok yazı var onları okumanı tavsiye ederim..bende aynı dertten muzdaribim üstelik dökülenlerin yerine yenisi de çıkmıyor..şimdilik aman aman bi seyrekliği yok ama ileride ne yapıcam bilmiyorum..ektirmek geliyor aklıma açıkçası

canım benim bildiğim hani ceviz ağacındayken yeil bi tabakayla kaplı oluyor ya işte onu bir taşa sürtüp ezilen ceviz dışını saça sürünce baya bi etkisi oluyor muş saçkırandan kaşları bile dökülmüş bir tanıdığım bununla şifa bulmuştu inş. sanada iyi gelir

Benim saçlarım oldukça gür, hatta fazlasıyla gür.. Hiç bir şekle girmiyor, elektrikleniyor ve kabarıyor.. Yani 10 tane normal saç tipli bir bayanın barındırdığı saçların toplamının hepsi benim kafamdaki saçlara denk geliyor.. Valla herkesin derdi ayrı..

slm arkadaşlar benim saçlarım çok seyrek ve cansız artı hiç uzamıyor sürekli topluyorum bir ara perma yapmaya karar verdim gür gözüksün diye ama cesaret edemedim çünkü saçımı açık bırakamıyorum bütün bitkisel ilaçları kullandım bioxsin şampuan kullanıyorum inanırmısınız çok üzülüyorum aranızda böyle sorunu olan varmı ne yapmam gerekiyo

sakınnn perma yapdırmayın saçlar yanar allah korusun gür görüneyim derken perma saçı öldürür bence bemiks bepantene evigen uygulayın haftada 2 başlayın sonra 1 e inersiniz 1 2 ay içinde farkı kesin görürsünüz birde her banyodan sonra mutlaka eğilip ters kurutun saçınızı hacimlendirici şampuanda kullanın zamanla değişir emin olun

2 senedir bioxcin kullanan biri olarak yeni başladıysan bırakmamanı tavsiye ederim. 2 sene boyunca saç yıkamamı hep onunla yaptım başka şampuan kullanmadım. İlk aylarda hiçbir sonuç alamadım sürekli dökülmeye devam etti krem sürüp saçımı açmaya çalıştığımda elime bir tomar saç geliyordu. Şimdi yıkama sonrası saçıma baktığımda geçen seneye oranla saçım 3te bir hatta 4te bir dökülme oluyor. Saçımın dökülmesi %75 azaldı yani. Sana da aynı şeyi tavsiye ederim gürleşme olması için de şampuanıma yani her zaman kullandığım bioxcin'e evigen bemiks ve sarımsak kattım işe yarayacağına inanıyorum sen de deneyebilirsin.

perma yaptırmıs biri olarak söylüyorum
sakın sakın yaptırma...

benimde ön tarafta seyreklik var
neler denemedimki hint yağı,sarımsak yağı,çörek otu yağı vs vs vs
biraz düzeltir gibi oluyor ama

bende kuaförümün tavsiyesiyle çam terebentin kullanıyorum.. şimdilik pek bi faydasını görmedim.. ama yakında kırıklarını aldırıp tekrar devam edicem.. bir çok yerde iyi geldiğini okudum..

ben 2haftadır ampul yag karısımı yapıyorum bakalım artık inşallah faydası olur kızlar:2:zeytınyag ve sarımsak karısımını uygulayabılrsın canım herkes cok memnun bı dene ıstersen:KK3:

2 senedir bioxcin kullanan biri olarak yeni başladıysan bırakmamanı tavsiye ederim. 2 sene boyunca saç yıkamamı hep onunla yaptım başka şampuan kullanmadım. İlk aylarda hiçbir sonuç alamadım sürekli dökülmeye devam etti krem sürüp saçımı açmaya çalıştığımda elime bir tomar saç geliyordu. Şimdi yıkama sonrası saçıma baktığımda geçen seneye oranla saçım 3te bir hatta 4te bir dökülme oluyor. Saçımın dökülmesi %75 azaldı yani. Sana da aynı şeyi tavsiye ederim gürleşme olması için de şampuanıma yani her zaman kullandığım bioxcin'e evigen bemiks ve sarımsak kattım işe yarayacağına inanıyorum sen de deneyebilirsin.

benim bir arkadaşım sürekli bioxcin kullanan bir arkadaşının yüzünde tüylenme olduğunu söylemişti.böyle bir sıkıntı yaşatıyor mu gerçekten?

Sac diplerinize 1,5 mmlik dermaroller kullanin, diplerini kucuk igneleriyle kucuk delikler olur,
sonrada yaglarla bakim yapin. Babam saclari icin dermaroller sonrada minoxidil kullaniyor.
bir kac sene onceye nazaran simdi biraz daha gur saclari var. Sacinin dokulmeside kesildi..

Ha birde kan testi yaptirin belki vitamin eksikligi felan vardir..

Son düzenleme:
saç tellerinin kalınlaşması çok zor olsada sarımsak buna etkili diyorum ince telli yada kalın telli saç yapısı genetikdir ama benim gürdü şimdi ince diyorsanız mutlaka test yapdırın başka sorunlar olabilir

perma saçınızı mahveder hiç tavsiye etmem yazık edersiniz saçlarınıza

Son düzenleme:
ailenizden birinde de böyle bir şikayet var mı?eğer varsa problem genlerdendir..bende uzun süredir saç kaybı yaşıyorum ve annemde de var:KK50:

zeytin yağı hakiki ama sarımsak koy saçına sür yada zeytin yağına doğum kontrol hapını ezip saçına sür ama yüzüne değdirme kıllanma yapabilirmiş kuaför söylemişti :KK9::44:

bir süredir saçlarıma sürüyorum. telleri kalınlaşmaya başladı. acı badem içeren bir saç ürünü de var eczanelerde. sanırım işe yarayacak

Ablamın erkek arkadaşı da saç ve sakal dökülmesi yaşıyordu ki erkeklerin bu sorunu çözmesi kadınlardan daha zordur. Ersağ diye bir marka var belki bilenler vardır sanırım satışı avon mantığında ya da internetten satışı da olabilir emin değilim. Bu markanın sorunun için olan ürünlerini denemeni tavsiye ederim fiyatı da uygun sanırım. Bir araştır enazından derim bol şans😊

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X