Saç Uzatma Yöntemleri Entele Bitkisi kullananların Paylaşım Alanı

qısLar yahu şu sirke kokusuna bişi bulsam hemen devam etcem düsennLi kullanımada kokusu kaç gün gitmio die kullanamayoom çamterbentinmidr ne şeydr güsel kokuoomu onnamı yıkasam şampuana katıppp :S ??

qısLar yahu şu sirke kokusuna bişi bulsam hemen devam etcem düsennLi kullanımada kokusu kaç gün gitmio die kullanamayoom çamterbentinmidr ne şeydr güsel kokuoomu onnamı yıkasam şampuana katıppp :S ??

cam terebenti tabıkı sirkeden daha guzel kokuyor tatlım ama onunda kokusu var ama sırke gıbı kalıcı deıl ben cam terebentınıde kullanıyorum

kızılpıraye benımde saclarımın ucu cok kurumustu ama sımdı duzelmeye basladı tabıkı mucıze yaratmıyor azımlı olmak sabretmek gerekıyor tatlım umarım sana da ıyı gelır

Arkadaşlar diger topigide bu topigide baştan sona okudum(sadece okumak 3 günümü aldı heheh) olumlu yazılarıda var olumsuzda ama ben inanıyorumki yedigimiz içitigimiz bi çok şey zararlı madde içeriyor zaten sigara içmeyen biri bile akciğer kanseri olabiliyor vs.vs.
İlk okudugum anda zaten karar verdim denemeye ilerleyen sayfalada gördügüm olumsuz düşünce ve şüphelere ragmen..sonuçta her şey beyinde bitiyor kanser olacagına inandırırsan kendini kanser olursun..zehirlenecegine inandırırsan zehirlenirsin..
Bazı arkadaşlar çok memnun kalmış bazılarıda sonuç alamamış..bence sonuç alanlar inananlar ,alamayanlarda bi işe yaramaz ama hadi bi deneyeyim içimde kalmasın diyenler...
sonuç olarak ben bunu denemeye karar verdim (atın ölümü arpadan olsun..)deee.. bu otu bulamıyorum hiç bir yerde..bursa dan alan varsa nerde buldugunu yazabilirmi..

tesekkr ederm canım dün aksam uyguladım kokusu biraz tuhaf,eldivenlerle filan kendimi cerrah gibi hissettim bian çok dikkatli yaptım vallahi :) diplerine ve uclarına sürdm 2 saat sonra duruladım ve sampuanla yıkadım ...kızlar bunu diplere mi sürmemiz lazm yoksa sac uclarına mı yada sacın tamamına mı ?

tesekkr ederm canım dün aksam uyguladım kokusu biraz tuhaf,eldivenlerle filan kendimi cerrah gibi hissettim bian çok dikkatli yaptım vallahi :) diplerine ve uclarına sürdm 2 saat sonra duruladım ve sampuanla yıkadım ...kızlar bunu diplere mi sürmemiz lazm yoksa sac uclarına mı yada sacın tamamına mı ?

canım ben sacımın tamamnıa suruyorum

yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. Saçlarım daha önce ayda aşağı yuakarı 1 cm uzarken şu anda yaklaşık 2 cm uzadı ve yatıştı ( eskiden bonus kafaydım da) sirkeli tarifi yaptım. Tarifte bir su bardağı su+ bir su bardağı sirke diyordu. Ben ise yarım litre su + yarım litre elma sirkesi ile yaptım. Dökülmesi de azaldı.

10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz, 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsunuz, su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor.

bu da diğer formul:

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyor), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)

Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın.

canım ben bır ayın sonunda sonuc aldım sende bı ay sonunda gorursun ama suda var herkes için aynı etkıyı gostermeyebılır bazılarının daha gec uzayabılır yanı sevgiler..

walla bende aldım mucize bitki enteleyi benim aldığım aktar bana başka tarif verdi gerçekten saçı uzattığını ve gözüme dikkat etmem gerektiğini söyledi. bunun dışında zararı yokmuş. yalnız göze kesinlikle temas etmesin körlük bile yapar dedi. dikkat edersem bişi olmaz heralde saç uzatayım derken kör kalmayayım:)
bana verdiği tarif şu:1 su bardağı z.yağı (halis z.yağı)
:1su bardağı elma sirkesi
:5.6 diş sarımsak
:bir şişe çam terebentini
HAZIRLANIŞI:hepsi 10 dk. kaynıycak ve hazırlandıktan sonra cam ve kağı kapalı bi şişede 10 gün bekletilecek. sonra saç diblerine uygulanıcak.2 günde bir 2 saat bekliyecek saçta.
inşallah işinize yarar kızlar ben bu gün başladım bakalım sonuç nasıl olacak. ayda 4 cm uzasa 1 yıl sonra düğünüm var rapunzel olurum heralde:)

Kızlar uzun aramalardan sonra bu gün buldum enteleyi..siyahve kahve arası bi rengi var iri pirinç tanesi gibi bişey..şimdi ocakta kaynıyor (ev leş gibi sirke koktu) bu gece soguyunca başlıcam kullanmaya umarım iyi sonu. alırım..ayrıca çamtebentin aldım ve tresan şampuanımın içine karıştırdım onuda uygulucamm..1 hafta önce saçlarımın uçlarını aldırdım ve 3-4 gün öncede boya yaptım saçım çok agır uzar.. bakalım sonuç ne olacak..gelişmelerden haberdar ederimm...

Kızlar uzun aramalardan sonra bu gün buldum enteleyi..siyahve kahve arası bi rengi var iri pirinç tanesi gibi bişey..şimdi ocakta kaynıyor (ev leş gibi sirke koktu) bu gece soguyunca başlıcam kullanmaya umarım iyi sonu. alırım..ayrıca çamtebentin aldım ve tresan şampuanımın içine karıştırdım onuda uygulucamm..1 hafta önce saçlarımın uçlarını aldırdım ve 3-4 gün öncede boya yaptım saçım çok agır uzar.. bakalım sonuç ne olacak..gelişmelerden haberdar ederimm...

CANIMCIM BALKONDA KUCUK TUPTE KAYNAT ENTELEYI:dance: YOKSA COK AGIR BI KOKUSU OLUYOR.BEN OYLE YAPIYORUM BENIMKI 1 AYDA 4CM UZADI UMARIM SENDEDE AYNI ETKIYI GOSTERIR KOLAY GELSIN SEVGİLER..

selam kızlar
bende nisan ayından beri kullanım enteleyi baya baya uzadı :)

bugün bende entele alıcam aktardan bi süre yapmadım yine başlıyım yumuşacık olsunlar :)

ya arkadaşlar bana entele nin ne olduğunu söler misiniz ne işe yarıyor ?? bir de ESMA NUR kendi hazırladığın karışımın tam tarifini yazmanı istesem kızar mısın bana ? ya saçlarım çok kötü durumda moralim bozuluyor yaaa

Deneye deneye ögreniyoruz canım benim hiç aklıma gelmedi balkonda kaynatmak ikinci seferde artık öyle yapacam ev berbat kokuyor....umarım bende senin aldıgın sonucu alabilirimm...siznasıl sürüyorsunuz bunu ya... boş bi spreyin içine koydum saçlarımı ayırarak sıktım diplere ama her yere aktı bi ara neredeyse fırlatıp atacakdım umarım aktıgında degen yerler kıl tüy dolmaz saç uzatacam diye kurt kadın gibi gezmem ortalıktaa...kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

:dance::dance: canımcım sac bandı tak ben banyoda yapıyorum:Roflol: uzrıne de uzun kollu bişey gıy o zaman bişi olmaz sevgiler...

peki sana zahmet olmazsa aldığın entelenin resmi çekip buraya koyabilir misin?

Canım benim akşam kaynattım enteleyi bi dahaki partide eklerim resimleri ama siyah ve kahverengi arası iri pirinç tanesi gibi tohum şeklinde ot degil...

kızlar bende yaptım kullandım ama inanılmaz sertleştırdı sacımı kuruttu resmen ben elma sırkelı tarıfı yaptım 2 kez denedım bır daha denermıyım bilmiyorum :uhm::uhm::uhm:

kızlar cahilli mi af buyurun:eek: bu entele ne saça ne gibi bir faydası var benim saçlarım çok cansız ve ince telli çok kırılır hiç uzamazkullansam güçlendirip uzamasına yardımcı olurmu bide şu çam terabantin hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

X