Çatlaklar Kombucha sanırım mucize!

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
yabancı sıte ama canm bu ben ankaradayım

ebaydan ben çok alışveriş yaptım kargoyla evine geliyor. sorun yok. ingilizcen yoksa ya bilen biriyle yada sitenin dilini çevirerek( google yapıyor. ) kaydolup alış veriş yapabilirsin. türkiyede pahalı satılan bi çok şey daha ucuza satılıyor. ama kargo uluslararası olduğu için pahalı tabiki bazı ürünlerde.
ayrıca paypal üyeliğinin olmasıda gerekiyor. kredi kartın varsa üye olursun. böylece güvenli alışveriş yapıyorsun. :)

Son düzenleme:
Benim kombu kültürümde geldi bakalım yapıp sonuçları size bildireceğim şuanda dukan uyguluyorum onunla beraber kullanılmasında sakınca olacakmı onuda araştırmam gerekecek.Benim kültür ince bir tabaka içinde pet şişe ile geldi çayıda var =) sanırım kultur zarar görmesin diye o şekilde getirdiler..Yardımcı olabileceğim bişey olursa yazabilirsiniz.

yabancı sıte ama canm bu ben ankaradayım

Canım dur bakalım benım kultur bugun geldı ben cayı hazırladım akşam ıcındekı sudanda bıraz yüzüme ve vucuduma sürdüm gerçi benim çay olana kadar 1 kerelık nekadar işe yarar bılemıyorum.Kokusu sirke gibi işin açıkçası ben zor sürdüm 10dk sonra uçuyor koku zaten dayanılabılır 10dk da.
Ayrıca işe yararsa alıp buradan sana mayıs ayında getirebilirim mayıs sonunda ankaraya geleceğim.Ebay falan uğraşmana gerek yok gümrükte sorun çıkabılır belki çünkü asitli bişey bu ben şişeyi açtığımda asitlenerek taştı.

Canım dur bakalım benım kultur bugun geldı ben cayı hazırladım akşam ıcındekı sudanda bıraz yüzüme ve vucuduma sürdüm gerçi benim çay olana kadar 1 kerelık nekadar işe yarar bılemıyorum.Kokusu sirke gibi işin açıkçası ben zor sürdüm 10dk sonra uçuyor koku zaten dayanılabılır 10dk da.
Ayrıca işe yararsa alıp buradan sana mayıs ayında getirebilirim mayıs sonunda ankaraya geleceğim.Ebay falan uğraşmana gerek yok gümrükte sorun çıkabılır belki çünkü asitli bişey bu ben şişeyi açtığımda asitlenerek taştı.

kredi kartım olmadıgı ıcın bende alamadım ay canım cok sevınırım dört gözle beklıyorum:)bakalım sen yap işe yarıyacak mı ıns yarar yapımıda kolaya benzıyo zaten

Yapımı kolay en azından ben zorlanmadım sanıyorum ama tarıf tutmazsa kulturun ölme gıbı bır kötülüğü varmış beslenemeyebiliyormuş onuda 4-5 gun sonundakı asıtlenme olayından anlayacagız artık şişedeki sudan sürdüm demiştim yuzume sabah kalktıgımda sankı gerılmış gıbıydı yuzum en ilginç etkiside afedersiniz gripten burnumu silmekten burnumun altı dudak üstlerim hep yaraydı ve yaralar kabuk tutup kurumuşlar kızlar inşallah bence daha birçok şeye faydası olacak gibi geliyor bana çatlaklarda denemek isterdim malesef çatlagım yok onuda arkadaşın üzerinde deneyeceğiz sonra onuda yazarım size ama önce çayın olmasını beklemem gerekiyor.

Başarı oranı %60 gibiydi direk deriye kullanınca 1 haftada oldu.Biraz soydurup acynelys ile yapınca %75 denebilir.Sol bacağım aşağı kadar çatlaktı şimdi hiç yok.Sağda daha azdı oda kalmamıştı ama kilo aldım verdim diz arkasında çok az oluştu.Dermarolleri siariş edicem.Bakalım birde onunla deneyeceğim.Belki %100 olur ne dersiniz?

Başarı oranı %60 gibiydi direk deriye kullanınca 1 haftada oldu.Biraz soydurup acynelys ile yapınca %75 denebilir.Sol bacağım aşağı kadar çatlaktı şimdi hiç yok.Sağda daha azdı oda kalmamıştı ama kilo aldım verdim diz arkasında çok az oluştu.Dermarolleri siariş edicem.Bakalım birde onunla deneyeceğim.Belki %100 olur ne dersiniz?

canım sen sürmeye başladıktan ne kadar sora hiç çatlak olmadıgını gördün bu süre zarfını yazarmısın
ben dermoroller kullanıyorum çatlaklarım eski ve fazla 1 cm eninde olanlar var dermoroller iki ay oldu başlayalı henüz erken bişey söylemek için sen soydurduktan sora yüzde 75 diyosan dermorollerle mutlaka dene derim ben microkanallar sayesinde o suyun içindeki enzimler derialtına inecektir bizlere bilgi vermeyide ihmal etme ara ara senin deneyimlerin sayesinde bir çok insana fayda görebilir belki konu açtığın için teşekkürler

Öncelikle bu kefir mayası gibi değil bendekı mayanın resımlerini çekmıstım ben silmedıysem eklerim ama sarı jel gibi bir şey bu maya elınıze aldıgınızda denız anası gibi yada jölenın sert halı gıbı dıyebılırız.Çatlaklarım olmadıgı ıcın sadece yuzume suruyorum gelen maya ölmedıgı ıcın çayımı hazırlayabıldım hem ıcıp hemde cıldımde gözlemlıyorum yuzdekı lekelere ıyı gelıyor gıbı şimdılık sıvılcelı bır yuzum yok ama kırmızı kabarıklıklarım kaybolmaya yuz tuttu başka tavsıyesı olan arkadaşlar varsa denemeye talıbım yada deneye deneye nelere ıyı geldıgını hepberaber test edebılırız sonuçta kımyasal degıl dıye dusunuyorum.

canım sen sürmeye başladıktan ne kadar sora hiç çatlak olmadıgını gördün bu süre zarfını yazarmısın
ben dermoroller kullanıyorum çatlaklarım eski ve fazla 1 cm eninde olanlar var dermoroller iki ay oldu başlayalı henüz erken bişey söylemek için sen soydurduktan sora yüzde 75 diyosan dermorollerle mutlaka dene derim ben microkanallar sayesinde o suyun içindeki enzimler derialtına inecektir bizlere bilgi vermeyide ihmal etme ara ara senin deneyimlerin sayesinde bir çok insana fayda görebilir belki konu açtığın için teşekkürler

dermarollerle denemeyide düşünüyorum.İlk sürdüğümde bayağa incelmişti.1 ay bile geçmeden neredeyse kayboldular.Ama kilo aldım verdim yine biraz geldi.Ancak önceden her türü basenlerimde bir karış kadar çatlaklar gözükürken şimdi sadece kalçamda ve yanlarda belli belirsiz var.Anlatabildim sanırım

Benim kombu kültürümde geldi bakalım yapıp sonuçları size bildireceğim şuanda dukan uyguluyorum onunla beraber kullanılmasında sakınca olacakmı onuda araştırmam gerekecek.Benim kültür ince bir tabaka içinde pet şişe ile geldi çayıda var =) sanırım kultur zarar görmesin diye o şekilde getirdiler..Yardımcı olabileceğim bişey olursa yazabilirsiniz.

sevilay nereden sipariş ettin? ben bazı internet sitelerinde kargo ile gönderilemeyeceğini okumuştum

Benim kültür antalyadan geldi canım bende okumustum hatta acaba öldmu olacakmı dıyordum ama hıc bırsey olmamıs kaldıkı olmuyormus sadece bana gelene kadar fermante olayı cok olmus kapalı kaldıgından dolayı cayda cok lezzetlı oldu 2.kez cayımı hazırladım cunku sadece içmiyor uzerınde denemeler yapıyorum nelere ıyı gelebılecegı konusunda =)

teşekkür ederim, az sonra aktarıma soracağım belki marmaris'te bulabilirim. okuduğum kadarıyla mucize gibi birşey, saymakla bitmiyor faydaları.

Aktarda yokmuş kızlar,olmayacağını tahmin etmiştim ama sormadan da geçemedim. Nereden sipariş edebilirim? güvenilir bir internet sitesi bilen var mı veya başka bir yer?

Merhaba arkadaşlar bu mantarı inceledim gerçektende mucize gibi bir şeymiş bende çatlaklara iyi geldiğini okuyunca çok şaşırdım alan arkadaşlar kaç paraya ve nerden aldığını söylerse sevinirim...

Bana antalyadan geldi 50tl ye aldım 3.kez çayını demledim deneme amaçlı aklıma gelen herşeye kullandığım için çabuk tüketiyorum :21: çok daha fazla şeye faydalı olacağı kanısındayım yeni denemelerimden sizleride haberdar ederim sizlerde yeni denemeler yaparsanız burada paylaşırsanız sevinirim.:21::21::21:

X