Çatlaklar Kombucha sanırım mucize!

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

copgibimideli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2011
56
0
Bel-Kalça ve göğsümdeki çatlklar en az 5 senelik.Bacaklarım 2-3 yıldır sanırım emin değilim.Acynelys madecassol kullandım azaldı sonra yine türediler.3.kez aynı kürü yaptım deri iyileşmeye başladı ama belimde renk koyu olunca oraya sürmeyeyim dedim.Bacaklarıma-göğsüme ve kalçama acynelys sürdüm.Biryakınımın yıllar öncesinde arkadaşından aldığı bir içecek gibi birşey var.mantardan ürtiliyor annemde yapıyor yıllardır.Bacaklarıma acynelys sürdüm kombuyu belime sürdüm.Arkadaşlar 1.5 cm kadar genişliği olan çatlak yarıya indi.Deri sadece kızarıktı o haliyle sürmüştüm inanamadım.7-8 mm kadar birşey şimdi.Resmen yırtıktı dövme yaptırmayı planlıyordum.Yıkamadan vücudumda kalmıştı sanırım ondan çok etkili oldu.

Son düzenleme:
Konu sahibi arkadaşım acaba bunu nereden temin ettiniz?Biz nerden bulabiliriz?Nasıl kullanılıyor?Fiyatı ne kadar?Tek kullanımda fayda sağlıyormu?ayrıntılı yazasanız sevinirim.

Son düzenleme:
Suyunu zaten yaklaşık 10 senedir ailece içiyoruz ama içtiğimin dibindekini pamukla cildime sürüyorum.Mantarını sürmeyi denemedim.O yakınımız verdi bize,o da bir arkadaşından ankaradaykn almış.Nerde bulunabileceği konusunda fikrim maalesef yok

ben şimdi netten baktımda xxxx bu sitede satılıyo bahsettiğiniz şey bu mu acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bu ama mantarını bulupta kendiniz üretirseniz daha iy olur.Bu şişelere gerçek kombu koyduklarından emin olamayız.Belki belli oranda suylada karıştırabilirler

Evet bu ama mantarını bulupta kendiniz üretirseniz daha iy olur.Bu şişelere gerçek kombu koyduklarından emin olamayız.Belki belli oranda suylada karıştırabilirler

netten baktım içerisi farklı görünüyor elma çilek kuşburnu...vs nasıl yapıyorsun hergün mü içiyorsun yani hem iç hemde sür mü diyorsun biraz daha açıklar mısınız

Amcamın rahatsızlığından dolayı şehir dışındaydım.En az 6 senedir falan içiyoruz zaten biz.Kuşburnusu falan nasıl oluyor bilmiyorum.Annem yapıyor sade bizim yaptığımız.4 litre suyu çelik tencerede kaynatıyor.Kaynamaya yakınken 20 yemek kaşığı şekeri koyuyor eritiyor.Kaynadıktan sonra ocağı kapatıp 8 demlik lipton çayı koyuyor.Ağzını kapatıp soğumasını bekliyor.Yani bidiğiniz çay demliyor.Daha sonra 5 litrelik kavanoza boğumuna kadar dolduruyor ve üstüne mantarı koyuyor.Daha sonra temiz br bezi üstüne koyup bağlıyor.Etrafını battaniyelerle sarmlayıp sıcak bir köşeye koyuor.Yazın 1 hafta kışın 15 günde falan oluyor.Daha sonra bildiğim kadarıyla mantarı maşayla alıp cam borcama koyuyor.O suyunu kavanozlara bölüp dolaba koyuyor.Mantarı borcamın içinde su döküyor bıçakla biraz sıyırıyor.Mantarı 4 e bölüyor.Bir kısmını 1 litrelik kavanozlara koyuyor birazda suyundan koyuyor kombuyu üstünü kaplayacak kadar.Bu kadar :)

Ha ama kesinlikle el değmeyecek.Sadece çelik ve cam!Su mutlaka hazır su olmak zorunda.Yapmak zor gibi gözüksede pratiğini kapınca kolaylaşıyor.Günde yarım litre içiyorum şu a en az.Herşeye faydası var.Saçımı yıkayıp strece sardım.yarım saat sonra yıkandım.3-4 kez yaptım.15 günde 3-4 ayda uzayacağı kadar uzadı.çatlaklara sürdüm hiç soyulmadan beklenmedik yol aldım.şimdi acynelys ile biraz soydurup cildimi öyle sürücem çünkü derininde bir yerine kadar inebiliyor sanırım.Durum bu.Satın almanızı önermem.İçinde ne var gerçekten belirsiz.Mntarını bulup kendiniz yaparsanız en mantıklısı

Ha ama kesinlikle el değmeyecek.Sadece çelik ve cam!Su mutlaka hazır su olmak zorunda.Yapmak zor gibi gözüksede pratiğini kapınca kolaylaşıyor.Günde yarım litre içiyorum şu a en az.Herşeye faydası var.Saçımı yıkayıp strece sardım.yarım saat sonra yıkandım.3-4 kez yaptım.15 günde 3-4 ayda uzayacağı kadar uzadı.çatlaklara sürdüm hiç soyulmadan beklenmedik yol aldım.şimdi acynelys ile biraz soydurup cildimi öyle sürücem çünkü derininde bir yerine kadar inebiliyor sanırım.Durum bu.Satın almanızı önermem.İçinde ne var gerçekten belirsiz.Mntarını bulup kendiniz yaparsanız en mantıklısı

tmm da acynelys sürüp soyuluncaya kadar derinine üzerine sürüp bişe streçle sarmıyo musunn yoksa sürüp öyle mi kalacak veya masaj yapıyor musunn
birde nası mantarı bişe rica etsem buraya resmi atabilir misin daha iyi anlayalımmm

$kombucha_pilz_start.jpg

kizlar yükleyebildimmi bilmiyorum internetten buldum mantari

Mayalanmaya bırakılan mantarı çekemem.Oynamaması ve ışık görmemesi lazım.Anca mantar çıkarıldığında o zamanda ben evde olmuyorum :KK43: kavonozlardakide dibinde camdan dolayı patlıyor.Daha soyduruyorum streç falan kullanmadım düşünmüyordadeğilim.Sürüp streçlenip spor yapıp yıkanıp keselenip tekrar kombu sürmeyi ama yapmadım henüz.Sadece yatmadan önce pamukla sürüyorum vücuduma ve yatıyorum

X