Kendime nasıl format atarım:((

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.280
60
46
çevremdeki insanların ikiyüzlülüğü, hainlikleri, arkadan dolap çevirmeler, anlayışsızlık, ben bunları kaldırmaıyorum

sabah uyandığımda bambaşka biri olmak istiyorum. nasıl format atılır hayata

pek de kolay değil çünkü zar zor uyanırım aynaya bakmadan giyinirp geç kalmamak için koştua koştura işe giderim :)
bu tabii işin şakası ama bazı şeyle hayatta çok zor oluyo :KK43:

Ben her aynaya bakışımda kendimi seviyorum diyorum..çoğu zaman hayatımda değişiklik yapıyorum..her dönem kendime bir renk seçiyorum..1 yıl genellikle orenge yoğunlaşıp bu renk çok güzel diyorum..yeni uğraşlar bulup mutlu oluyorum: )

al eline bir defter kalem..
tarih at başla yazmaya..
* geçmişdeki hataların, aldığın dersler neler?
* bundan sonra bu aldığın yara ve derslerle ilgili kuralların,kararların neler?
* kendinde beğendiğin özelliklerini (fiziki ve manevi..detaylar bile olsa) ve beğenmediklerini yaz
*geçmişteki başarılarını, aldığın iltifatları, şanslı olduğun yönleri yaz.
* yapmaktan en zevk aldığın, seni memnun eden sevindiren şeylerin listesini yapmaya başla...ve sık sık bunları oku, ekle, yap..

bunları yapmak seni güçlendirecek diye düşünüyorum..ve kötü günleri,kötü insanları düşünecek zamanın olmayacak böylece.

leydi500 .!.:
aynı dert bende de var roxett ciğim ne olur başarırsan nasıl yaptığına bana mail at

çevremde o kadar iki yüzlü kuyu kazan insanlar varki onları etrafımda gördkçe insan olmaktan utanıyorum midemi bulandırıyorlar. ama aynı oratmda bulunmak zorundayım :KK43:

bende öyle roxett ciğim ama bazı şeyler onları görmeye onlarla görüşmeye
mecbur bırakıyor insanı galiba en iyisi onları görmezlikten gelmek onlara kulak asmamak yokmuş gibi davranmak

roxett .!.:
sabah uyandığımda bambaşka biri olmak istiyorum. nasıl format atılır hayata
SEVGİLİ OXETCİĞİM EĞER BULURSAN BANADA HABER VER KEZA BEN DE SIKILDIM İNSAN VE OLAYLARDAN.LÜÜÜÜTTTTFFFEEEENNNNNN:)

Freud çalışan ve seven insan mutludur der. Anahtar bu iki sözcükte... sevmek ama önce kendinden başlayarak herşeyi sevmek ve affetmek. Tüm sorunlarda en büyük yardımcımız affetmektir. Kendinden başlayarak herşeyi ve herkesi affet bu sana iyi gelecek. Affetmek alttan almak değildir. Bazen affetmek onu kafandan tümüyle çıkarmaktır. Merheba

Bir de yaşamı nasıl tanımlarsak öyle yaşarız. Dünya kötü dersek dünyadan gelecek olan tüm iyiliklere kapımızı kapatmış oluruz. İnsanlar sahtekar dersek doğru insanlara kapımızı kaparız. Eşimize el oğlu dersek o her zaman el'in olur. Lütfen kimseye özellikle de kendine format atma, çünkü seni sen yapan o deneyimlerdir

çevremdeki insanların ikiyüzlülüğü, hainlikleri, arkadan dolap çevirmeler, anlayışsızlık, ben bunları kaldırmaıyorum

Walla arkadaşim çok haklısın.Herkesin çevresinde maalesef bu tip insanlar istemesede oluyor.Hayata nasıl mı format atacaksın?

İlk önce seni mutsuz eden, huzurluğuna neden olan, sadece kendini çıkarları için seni kullanan veya üzen İNSANCIKLARI biiiiirrrr kalemde sileceksin.Aynı ortamlarda bulunmayı bırak, tümden beyninde bitireceksin olayı.

Bu tip insanlarla İş yeri vs. gibi zorunlu ortamlarda bulunmak zorunda isen herkese hak ettikleri değeri verip, görmemezlikden gelip, iş dışında hiç bir şekilde muhabbet etmeyeceksin ve umursamaz olacaksın.. bu kadar kolay aslında.

Tabikii her "hatası olanı bir kalemde silerim" diyenlerden değilim ama mesela ben çok çok sabırlıyımdır.Olayları gözlemler ona göre davranmaya çalışırım. Sabrederim gerekirse affederim (bir çok kez) (buna sabır mı dersiniz yoksa tekrar tekrar affetme mi dersiniz bilmem:)) Karşılığında aynı yüzsüzlükleri ve olumsuzlukları gördüğümde de sabrım pik noktaya gelir ve tamamıyla silerim artık. daha nolsun :)

Allahın selamı ver gitsin onlara roxett... bu raddeye gelmişsen yapacak başka bişeyin yok.kendine dert edinmeyecek olana kadar da geri çek kendini hoşlanmadığın , seni sinirlendiren kıran insanlardan.gerisi zaten senin özlelliklerine bağlı.. ne seni mutlu ediyorsa onları yap.. kendine yük edinme başkalarının dengesiz ve saçma sapan hallerini..

Valla fusya tamamen katılıyorum sana...Yoksa aksini yaptığında sağlığın gidiyor üzüle üzüle...Bu da sonradan kimseninde umrunda olmuyor açıkçası.

hele bide güzelsen,nasılda gelirler üstüne:) iş yerinde, dost dediklerin, dost sandıkların.saymakla bitmez .kanat takıp uçsan melek diye....genede yaranamazssın.sen sen ol kendinle barışık ol .gerisi kolay.

roxet yaşanılanları oluruna bırak..düşünme..üzülme..üzülsende belli etme...kendini kendin oldugun için sev..yaşadıklarından ders çıkar..ama asla bida aynı hatayı yapmam deme...ve hiç bi şekilde çevrendekilere aldırıs etme..bizi seven oldugu kadar sevmeyende olaçak..başarılarımıza sevinen kadar çekemiyende olaçak...bizi öven kadar yerende olacak..bunları kabullen ..hayatına kaldığın yerden sımsıkı sarılarık devam et..guzelliklerle karşılaşman dileğiyle.........

sana louise hay in düşünce gücüyle tedavi adlı kitabını alıp okumanı öneririm.
ben de bi zamanlar senin gibi hayatıma ve kafama format atmak isteyenlerdendim ama bu kitabu okuduktan sonra herşey değişti

mutlaka bu kitabı al pişman olmayacaksın...yazan şeyleri de uygula tabi ki

bu cümleyi geçen bende kurdum. kendime nasıl format atarım diye. cevap olarak format atçak biri lazım dediler. Bilmiyorum daha bir çözüm bulmuş değilim. ama düşünmeden incelemeden yaşamak lazım. ayrıntılara takılmadan, etkilenmeden. ben başaramıyorum.

Ben artık herkese karşı temkinliyim, insanlarla görüşüyorum ,konuşuyorum ama dertleşmiyorum , sırlarımı kendime saklıyorum , kimseye benim için değerli olduğu hissini yaşatmıyorum ,vaktimin çoğumluğunu onlara ayırmıyorum.Tekbaşıma takılıyorum ve uzun süredir kimse beni kıramıyor,insanlarla ne kadar samimi olursanız o kadar fazla kırılıyorsunuz , mesafe koymak mı denir, kendini ağırdan satmak mı denir işte öyle yapınca işler harika gidiyor.:içelim: :içelim: :içelim:

hayatım insanları değiştiremeyiz benim gibi yap seni üzenlerle arana kesinlikle mesafe koy mümkünse görüşme veee en önemlisi kendini sev kendine zaman ayır mutlu olduğun şeyleri yap kendini önemse önce can demişler önce sen
mutluluklar.......:içelim:

Roxettcim, Silvianin dedigini uygula bencede.. Kendini mutsuz hisseden herkes yapmali bunu, dusunce gucu cok etkileyici biseydir grecekten, ben denedim, tedavi gørmedim, sadece netde falan okudum dusunce gucu ile ilgili biseyler.. o bile ise yaradi, o kitabi al ve dene derim ben.. Allah mutlu etsin canim

X