kıyma en hızlı nasıl çözdürülür?

benimm

yeni bir ben lazım:)))
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
90
0
arkadaşlar merhaba,buzluktaki kıymayı çıkarmayı unuttum.işten eve gider gitmez çözdürüp yemege koyacam ama mikrodalgam fln yok nasıl çözdürebilirim???:KK50:

ben cikardigim gibi tencereye atiyorum piserken cozuluyor..tabi hepsini icin atacaksan..bir digeri tuzlu soguk suya koydugunda kisa zamanda eriyor..

buzdolabı poşetiyle sıcak suyun içinde de çözülüyor ama bakteri yapıyormuş böyle
bence kıymayı donduruken top şeklinde değilde yassı şekilde dondurun kısa sürede çözülüyor o zaman

teflona koy biraz su biraaztuz at kapağını kata kısık ateşte bekle çözülür:)

ben de aynı şekilde buzluktan çıkarır çıkarmaz tencereye atıyorum en sağlıklısı o.

yemeğe katacaksam teflon tavaya az su koyup altını kısıyorum kapağınıda kapatınca hemen pişiyo zaten. Ame köfte falan yapacaksam yani kıyma pişmemş lazımsa çaydanlıkta su kaynatıyorum çaydanlığın zerinede tabakla kıymayı koyoyorum on dakikada filan tamamen çözünüyo sıcaktan

bende yemeklik buzdolabı poşetlerine ayırıyorum ve ince ince koyuyorum hem yer tutmuyor hemde dediğiniz gibi eve gelince hemen buzlukdan direk tencereye en sağlıklısı bu ama çoğuda geceden buzdolabına alta indiriyorum ve sonra yemeklerde kullanıyorum

Tatlım eğer mecbur kalırsam sıcak suyun içinde çözdürüyorum. Soğanlı yağda kavuracaksam kısık ateşte tavada eritirim.

X