bir insanın yüzüne şans neden hiç gülmez:((

inan bana bizamanlar bende senin gibiydim.aslında utanmıyodum ailemden.ama nebilim işte.zamanla geçti gitti.yine dinlemez anlamaz annem beni.ama ben takmam.üzülme.bi iş bul.çalış.bişey yap.kafanı dağıt.

bence kızı bu kadar suçlamayın.tamam ailesinden utnması çok yalnış.ve sorunlu ola bilir.hatta deli ola bilir.ama unutmayın.HER DELİYİ DELİYİ YAPAN BİR DELİ VARDIR.

bencede hersey üst üste geldiği için fazla yıpranmışsınız.ama anlatış tarzınıza şaşırdım anneniz için söledikleriniz...

bence kızı bu kadar suçlamayın.tamam ailesinden utnması çok yalnış.ve sorunlu ola bilir.hatta deli ola bilir.ama unutmayın.HER DELİYİ DELİYİ YAPAN BİR DELİ VARDIR.

ayyy allah bin kere razı olsun....nasılda anladınız..gerçekden çok saolun..

bu arada yaşın kaç merak ettim. ben de ilkokulda öğretmen bütün sınıfa anneniz babanız ne iş yapıyo diye sorduğu zaman herkes mühendis doktor falan derken benimkiler memur demeye utanırdım. şimdiyse o zaman utandığım için utanıyorum.

çözdüm sizi ben.nerdeyse aynıyız.hep sakinim duymuyorum der kafama takmam.ama biri bişey diyince titremeye başlıyorum.düşünmeden dayanamamki.çok kötü bişey.bu arada yaş kaç?

bu arada yaşın kaç merak ettim. ben de ilkokulda öğretmen bütün sınıfa anneniz babanız ne iş yapıyo diye sorduğu zaman herkes mühendis doktor falan derken benimkiler memur demeye utanırdım. şimdiyse o zaman utandığım için utanıyorum.[/QUO

23 yaşındayım.evet insanıı dışlıyolar.bende bu yüzden sıkılyorum ya zaten

çözdüm sizi ben.nerdeyse aynıyız.hep sakinim duymuyorum der kafama takmam.ama biri bişey diyince titremeye başlıyorum.düşünmeden dayanamamki.çok kötü bişey.bu arada yaş kaç?

bende aynıyımm maalesef işteee...evet bakış açılarımızın aynı olmasına sevindim.belkide yaşadıklarım beni bu hale koydu.herkes ön yargılı ama inanın stresli bir hayat geçirdim

ben 15li yaşlarımdayken hep okulu bitirince sevdiyim biriyle alıp başımı kaçıcam diyodum kendime.ilişkin varmı?dikkatinizi başka yere yöneltin.aşka işe mesela.birisi sizi dışlarsa altta kalmayın.ailenden utansan bile utanmıyomuş gurur duyuyomuş gibi yapmak gerek.sakın ailenizi ve kendinizi ezdirmeyin.

bende aynıyımm maalesef işteee...evet bakış açılarımızın aynı olmasına sevindim.belkide yaşadıklarım beni bu hale koydu.herkes ön yargılı ama inanın stresli bir hayat geçirdim

Yukarıda da yazdım, aldırmadınız ama tekrarlayacağım; kendinize güvenseydiniz, önyargılı insanların sözüne tamah etmezdiniz.

ben 15li yaşlarımdayken hep okulu bitirince sevdiyim biriyle alıp başımı kaçıcam diyodum kendime.ilişkin varmı?dikkatinizi başka yere yöneltin.aşka işe mesela.birisi sizi dışlarsa altta kalmayın.ailenden utansan bile utanmıyomuş gurur duyuyomuş gibi yapmak gerek.sakın ailenizi ve kendinizi ezdirmeyin.

Aşka yönelmek mi çözüm ? Çözüm bu değil işte, anlamıyorsunuz , tek çözüm kişisel gelişimini, tamamlamak için çabalamak..

Bir uzman yardımı almak, çokça okumak, hobiler edinmek, sosyal aktivitelere katılmak, aileden utanma sendromunun üzerine gitmek (bu aileyi sevindirmek, onlar için birşey yapmak, onlarla dolaşmakla aşılır ) modern yaşam insanlarını değilde şuanda varlıklarının bile yettiği anne babasını sevmesi, onları takması, v.s vs.

Bu duygularla aşık olursa en büyük hatayı yapar.

evet bnde de çok oluyodu.ya bir ilişkim olmuştu geçenlerde.kendisi mühendisti.beni dışlamıştı.oysaki belki durumu iyi olmayıpta mutlu olabilen halinden memnun insanlar varken ben niye böyleyim diyorum.aslında şikayet ettiğim yok,isyan da etmiyorum,ama anladınız siz beni.derdimi dökecek insan var ama burada hiç tanımadığım insanlara anlatmak daha zahmetsiz geliyo.arkandan konuşabiliyolar mesela dalga geçiyorlar.burası çok daha iyi bence.o yüzden buraya anlatmak istedim.beni anlayan herkese teşekkür ediyorum.ailem de çok iyi insanlar üstüme titer ama bazı insanların dışlamasına tahammülll edemiyorum.bütün sinirim bundandır belkide.sonuçda kimse dünyaya isteyerek gelmiyo.bence herkes böyle düşünmeli.insanı ailesiyle,maddi durumuyla yargılamak çok yanlış.bence kişi benliğiyle yargılanmalı.diyorum ki böyle olunca galiba hayatım boyunca ben daha zengin bir insanla yada daha kültürlü bir aile çşocuğuyla evlenemicem.çünkü aşaılıcaklarr

ben öyle demek istemedim.yani hayatta iyi giden şeylerde vardır.aşk iş gibi.onları da görmek lazım.sadece kötüleri düşünüp can sıkmak neyey yarar?üstelik ben bu sorunlarımı nişanlım sayesinde atlatıyorum.

evet bnde de çok oluyodu.ya bir ilişkim olmuştu geçenlerde.kendisi mühendisti.beni dışlamıştı.oysaki belki durumu iyi olmayıpta mutlu olabilen halinden memnun insanlar varken ben niye böyleyim diyorum.aslında şikayet ettiğim yok,isyan da etmiyorum,ama anladınız siz beni.derdimi dökecek insan var ama burada hiç tanımadığım insanlara anlatmak daha zahmetsiz geliyo.arkandan konuşabiliyolar mesela dalga geçiyorlar.burası çok daha iyi bence.o yüzden buraya anlatmak istedim.beni anlayan herkese teşekkür ediyorum.ailem de çok iyi insanlar üstüme titer ama bazı insanların dışlamasına tahammülll edemiyorum.bütün sinirim bundandır belkide.sonuçda kimse dünyaya isteyerek gelmiyo.bence herkes böyle düşünmeli.insanı ailesiyle,maddi durumuyla yargılamak çok yanlış.bence kişi benliğiyle yargılanmalı.diyorum ki böyle olunca galiba hayatım boyunca ben daha zengin bir insanla yada daha kültürlü bir aile çşocuğuyla evlenemicem.çünkü aşaılıcaklarr

kendin yaratmışsın bu durumu.seni dışlicak bişey dediyi anda sert tepki vermeliydin.önceden ezdirmişsin herkese kendini.bende böyleyim.eksiğim varmış gibi hissederim.oysaki bazı kendine güvenmişlerden çok daha terbiyeli akıllı güzel biriyim.insanlarla kıyaslama kendini.kıyaslamalarına da izin verme.senden daha kötü durumda olanlara bak.şükr et.kendi hatan olmadıkça hiçbişeyden utanma.ben gidiyorum.bişey anlatmak istersen yarın gelirim.

canım sakın isyan etme,herkes birsürü dertle uğraşıyo bi sen değilsin,annen baban ne olursa olsun senin canındır dışarda onların yaptığı belki saçma olabilecek hareketler ayıplanmaz ama senin onlara yaptığın hareketler ayıplanır o yüzden onlar deli gibide davransada sen onlara her zaman güzel davran,ben dışarda ne anne babalar görüyorum akıl hastası olan çocuklarına nasıl şefkatli davranıyorlar,sen aynı durumda olsan annenler senle bebek gibi ilgilenirdi,sende bunu aklından çıkarma hep yardımcı olmaya çalış ,biraz pozitif bak hayata herşeyin kötü yanından bakarsan çıkmaza girersin tabikide,allah yardımcın olsun gönül ferahlığı versin inş

umarım bunlar geçici düşüncelerindir ya da kızgınlıkla böyle düşünüyorundur tatlım... bence aile herşeydir onlarsız eksiktir herşey..

kimse duzgun degilde,sizde duzgun degilsiniz kusura bakmayin.Yada bakin.Ailesinden utanan insanlari gunahim kadar sevmem.Hani derler ya yumurtadan cikmis kabugunu begenmiyor:)

X