Mavi Saçlı Kız - Özet - Burçak Çerezcioğlu

hayatımda okudugum ilk ve son kitap olma özelliği taşıyor ...
Allah rahmet eylesin

ben okudugumda ortaokuldaydım cok etkılenmıstım ama hıkayesını bılıordum bıraz daha farklı bırsey beklıordum

iyi akşamlar:evet ilk çıktığından okumuştum ve çok etkilenmiştim.zandersem sponsor ollarakda birbankaydı kıtabın çıkmasından etkiliolan.çünki benim kızımın adıda burçaktı kendisi daha ilkokula gidiyordu ben okudum çocuk bayazaman etkisinden kurtulamamıştı.beğendiğim kitaplar arasındandır ve insanhayatının nekadar değerliolduğunu anlamak insanlığın sırasından ne kadar iyilik yaparsan onu götüreceğini anlamaları gerektirdiğini bence vurgulayan bikitaptır.

çok ağladım okurken ilk okuduğumda lise 2 deydim ve dönem dönem tekrar okurum :KK43:

ben de uzun zaman önce okuyup çok etkilenmiştim.günlüğüne kanser olduğunu öğrendiğinde yazdıkları beni çok etkilemişti.

bu kitabı lise birinci sınıfta okumuştum ve uzunca bir süre kitabın etkisinden çıkamamıştım ve çok harika bir kitap kesinlikle okunasını tavsiye ediyorum bir gün herkesin başına gelebilicek bir olay

bende orta okulda ağlaya zırlaya okumuştum bu kitabı ama çok mükemmel yaa herkese tavsiye ederim

bende ortaokuldayken okumuştum. fakat ablam lösemiye yakalandığında çok daha farklı bir gözle bir kere daha okudum.işte o zaman asıl kitapta yaşananları idrak edebildim...

seneler önce okumuştum ben de tavsiye ederim...çok etkilenmiştim sonuna aglayarak ulaşmıştım...

Bu kıtabı lıse yıllarında okudum ve çok sevdım,saklıyorum buyüdüğünde kızıma da okutacağım.Burçak'ın resimleri de vardı.:emir_bebek:

ewet gerçekden müthiş bi kitap bende çok çok önceden okumuşdm gerçek yaşam hikayesi olması dahada etkileyiciiii

Ben de 1998 de okumuştum liseyi bitirdiğim sene. Daha sonra tekrar tekrar okuduğum bir kitaptı. Ne zaman kendimi çaresiz hissetsem, bu kitabı açar okumaya başlardım o aralar. Ve sonunda babasının yazdığı kısa bir not vardı, tüyleri diken diken eden ve de aslında hiç unutulmaması gereken.

Ben okumuştum 9 sene oluyor hatta lösemilere yardım amaçlı almıştım güzel bi kitaptı

Temmuz 99 da okumuşum.Kitaptan yaptığım alıntılar şunlar:

**Yaşanan uzun ve acılı hikayemiz hep ikili gelişti.Bir ak'sa bir kara.
Hep birbirini izledi iyi ve kötü.
Felaket ve mucize.
Umutsuzluk ve umut.
Bitiş ve başlangıç.

**İster acıklı,ister mutlu;ister uzun,ister kısa...
Film bitiyor bir gün.Olması gereken,olması gerektiği "zaman" da oluyor...
O "an" ışılar yanıyor.Perdedeki görüntüler son'a eriyor.Seyrettiklerimiz hayal oluyor.

**Ulaşılmazlıklar aslında öylesine güzeldir ki,
İşte budur isteği tutku yapan.(Burçak)

**Sabaha değin oturup bekliyorum karanlıkta
Başına karanlık şeyler gelmesin diye (Mehmet Çerezcioğlu)

** Gecenin bu saatinde
Bir ben uyanığım
Bir o...
Ben seni bekliyorum
O
benim uyumamı (M:Çerezcioğlu)

**Karışık bir odada yaşanmışlık vardır.
Ben düzeni severdim
Al işte..... (M.Çerezcioğlu)

**Ulaşılmazlıklar aslında öylesine güzeldir ki,
İşte budur isteği tutku yapan.(Burçak)

**Sabaha değin oturup bekliyorum karanlıkta
Başına karanlık şeyler gelmesin diye (Mehmet Çerezcioğlu)

** Gecenin bu saatinde
Bir ben uyanığım
Bir o...
Ben seni bekliyorum
O
benim uyumamı (M:Çerezcioğlu)

öncelikle darkcım bana hatırlattığn için çok teşk.ederim bu anlamlı sözleri.hayatımda beni çok etkileyen sözlerdi...

okuyalı o kadar çok oluyor ki bu kitabı.şiddetle tavsiye ediyorum okumayan arkadaşlarıma.ben çok ağlardım okurken... senağlama

**Karışık bir odada yaşanmışlık vardır.
Ben düzeni severdim
Al işte..... (M.Çerezcioğlu)

bahsettiğim not buydu, gerçekten de dağıtacak, kirletecek sevdiklerimiz yoksa içlerinde evler neye yarar, her şey yerli yerinde, tertemiz, ama boş bomboş...

evet bende okuudm bu kitabı lisedeydim çok etkilenmiştim çok . . . senağlama

çok zor burçak gibi çok lösemi hastası var allah hepsine şifa versin dertlerinede derman çok etkileyici bir kitap olmuş gerçek olması dahada etkilior insanı benim dedemde akciğer kanserinden vefat etti böyle hastalar için moral çok önemli

bende okudum bu kitabı çok üzülmüstüm hayata dair umutları olan pırıl pırıl bir genç kızın solup gitmesi ve ailesinin avuçlarının içinden kayması çok üzücü allah rahmet eylesin ailesine sabır versin.bu arada burçak müjde arın ah belinde isimli filminde onun kızı rolünde oynamıstı izliyinler hatırlar babanneside korkutmak için onlara dumbamba dumbamba varımıs bir dumbamba alırmış çocukları atarmış sepetine ..... diye şarkı söylerdiiii....

" her zaman, herkes bir şekilde seçtiklerini kaybediyor, ayrılıyor onlardan, ya acı, ya ölüm, ya mesafe, ya vefasızlık sonuçta birşeyler ayırıyor insanı "

X