Mavi Saçlı Kız - Özet - Burçak Çerezcioğlu

Okudum bende bu kitabı duygular mükemmel anlatılmış hele babanın yazdığı dörtlükler acının uc noktası inanın kitap okumayı çok sevdiğim halde altı ay kıtap okuyamadım içim çok acıdı allah kimseye yaşatmasın böyle bir imtihan

bende çok uzun zaman önce okumuştum ve hala unutamadığım kitapların arasındadır

okuyalı çok uzun zaman oldu ama aklıma geldikçehala etkilenirm

Seneler sonra yani şimdi kitabın ismini okunca bile içim sızladı
çooook güzel bir kitap,
çok güzel bir anı
tekrar okumayı düşünebileceğim bir kitap

kitabın ismini görünce bile içim bi kötü oldu :çok üzgünüm: ben bu kitabı lise yıllarımda okumuştum ve etkisinden kurtulmam uzun zaman almıştı şu an k ardeiş okumak istese okumamasını söylerim heleki tamda öss sınavı zamanlarında direk psikolojimi bozmuştu.
çok etkilenmiştim

küçüktüm o zamanlar kitabı okumadan bir hayli zaman önce televizyonda Savaş Ay'ın programlarında şahit olmuştum yaşananlara..
yardım kampanyaları-Savaş abinin tüm türk halkı ile verdiği morel desteğiyle tanımıştım Burçak'ı...
aradan zaman geçti bir arkadaşımın bitirmesiyle elime ulaştı kitap öyle etkilenmiştim ki hemen gidip bu kitabı satın almıştım...
hatta sonuna şöyle bir not düşmüşüm kitabın....

"Gözlemlerim...
Hayatım boyunca okuduğum kitaplar arasında beni en çok etkileyen ,ilk kez katılırcasına ağlatan en ummadık zamanda içimi parçalayan yerine kendimi koyduğum bir kitaptı mavi saçlı kız...
belkide bunları hissetmemi sağlayan en önemli özelliği gerçek bir hayat hikayesi olmasıydı...
ilk defa bir kitabı okuduktan sonra arşivimde yer alması gerektiğini düşünerek gidip satın aldım...
Kitaplığımda sonsuza dek varolacak"
22.08.1999...

ve şu an bir kez daha elime aldım ve 10 yıl sonra tekrar okumaya başlıyorum...
Allah rahmet eylesin...

Beni kitapta en cok etkileyn kisim cogunuz hatirlamicak belki ama
bir tanidiklarina burcakla ablasinin burcak hasta olmadan evvel burcak kanser oldu diye saka yapmasi..
bundan bir sure sonra da kanser oldugu ortaya cikiyor..

bilmem neden bu kismi beni cok etkiledi.. bu kitabi defalarca okudum..
Allah rahmet etsin..

bende okudum ama çok küçükken bayağı oldu ama konuyu çok iyi biliyorum, hatta 1-2 yıl sonrada da halamın kızı yani kuzenim 15 yaşındayken lösemi kanseri oldu ve 6 ay içinde onu kaybettik, iki kızında yaşamları aynıydı

yıllar önce okumuştum hüzünlü bir kitap...

çok oldu bu kitabı okuyalı çok üzülmüştüm ozaman

çocukluğumun kitaplarından biri
ne üzülmüştüm o zamanlar

çabası umudu gerçekten takdire değerdi allah rahmet eylesin ama kitabın sonu yada yaşamının sonu sanki hakan yok bende yokum gibi oldu .

Ben bu kitabı yaklaşık 8 sene önce okumuştum sanırım. Sonunda çok üzülmüştüm...

dün okumak için aldım kitabı elime.kız günlüğüne şunu yazmış ,günlüğümü benden habersiz okuyanı pişmaniye ederim.demekki hayatta olsaydı günlüğünün okunmasını istemezdi.ölmüş gitmiş kızcağız.istemediği bişeyi yapmak istemedim.kemikleri sızlamasın diye düşündüm.allah rahmet eylesin.nur içinde yatsın.

ne duygulanmıştım okurken

hala da duygulanıyorum.dolu dolu oluyor gözlerimm..

Ben Küçükken Ablamın Arkadaşı Okuyordu...
Özetlediğinde Çok Merak Etmiştim..

Çünkü Kitap Okuma Gibi Bir Alışkanlığım Yoktur..
Hala Okuyamadım.. :KK53:

Ama Okuyacağım.. :KK31:

çok güzel bir kitaptı ama bir daha okuyamam

Okuyalı çok zaman oluyor . Küçüktüm o zamanlar ama hala etkisi devam ediyor. Okurken çok etkilenmiştim.

Şimdi baktım da kitabın ilk sayfasına yazdığım tarihe,99'da okumuşum; onüç sene geçmiş üzerinden.Benim de çocukluğumun kitaplarından biri ve bu tarzda okuduğum ilk kitapdı.Ne çok sevmiştim.

X