Basenlerim eridi gitti

Yan makas deniyor sanırım bu harekete, sahiden de oldukça etkili.
Set halinde yapılıyorsa,ki daha etkili olur, ayakta duvardan destek alarak ilave hareket takviyesi yapılabilir.
Bu iki egzersizin kısa zamanda geri dönüşü oluyor. Biçimlenmeye kavislenmeye başlıyor yanlar.

Sayı bitimlerinde sıkıştırmayı unutmayalım. Örneğin 100 defa yapıyorsak
hareket bitiminde ilave olarak 10-15 sayı kadar, minik minik açıp kapatma hareketi yapılmalı.

Üçüncü altın egzersizim ise dış yan bacaklar için.
Yere sabit bir düzlemdeymiş gibi yatıyoruz, ellerden destek alarak dengeyi bozmadan bacakları öne arkaya atıyoruz.
Dış bacağın yere sürtünmesi ile yer matı üzerinde olsak bile biraz acıyabiliyor ama
değiyor.

2 ve ya 3 set halinde başlanıp, netten de 8 dakikalık karın videosu egzersizi ile kombine edilebilir.

Yaptığım ve sonuç aldığım egzersiz önerileri bunlar. 8 dakikalık video dahil.

Selam canım..

Bu konunu görünce balıklama atladım her bir yorumu tek tek okudum..
Su yasıma kadar hep bi basen sorunum vardı ama son 3 senedir bu daha da cirkin bi hal aldı..

2,5 aydır diyetteyim.. Basenlerimde 3-4 cm lik bir incelme oldu..

Bu hareketi yan yattıktan sonra Ebru sallı gibi yarım degil de tamamen acıp indiriyoruz bacagı değil mi?

Bende hergün yapamam ama aksamları zaman ayırabilirim.. Bu hareket hep faydalı gibi geliyordu ama böyle sonuc alan olunca daha bi hevesle yapılır.. Eminim..

O zaman ben bu hafta 50 bir bacak 50 bir bacak yapmaya baslıyorum.. Ay cok heyecanlandım yaa.. :KK1: Gündüzde ofiste çömelme hareketi uygularım artık :KK1:

Bu arada benim üst bacaklarımda cok kotu onlarda gider illaki dimi? Yoksa bildiğiniz hareketler varmı ora icin?

hemi de 3 hafta gibi bi sürede 1 ayda olabilr gerçi neys:KK37:e eskiden çok kötü duruodu hayvan gibi geniştim afedersiniz kısa tişört giyemiodm belimin altına gelen kazak tişört arıodm ama şimdi o kadar güzel oldu ki gerçi hala var biraz ama çok düzgün duruo dar pantolonlarda falan yaptığım sadece şu

yan yatıosun bacaklarını kıvırıosun biraz yukardaki bacağını aşağı kaldırıp indiriosn 50 tane felan tam kaldır indir sonra 100e kadar böyle bacağın havadayken çok minik indir kaldır o zaman çok feci yanıoo :KK52: zaten basen kısmınız yanmaya başlayınca anlarsınız yağlar erio die ona göre daha çok yakmak içi kendinizi zorlarsınız. üşenip bırakmayın kızlar üzerine üzerine gidinn yoksa erimez o fazlalıklar :KK16:

Ayy bu msja ne kadar güldüm anlatamam :KK60: :KK60:

Ben de yapmaya başladım, önce 100 defa pilates lastiğiyle Ebru Şallı'nın videosunda gördüğüm hareketi yaptım, sonra bu hareketi yaptım ama 100 tane yapabildim daha fazla olmadı :KK53: İlk günüm ne de olsa hamım şu an

Selam canım..

Bu konunu görünce balıklama atladım her bir yorumu tek tek okudum..
Su yasıma kadar hep bi basen sorunum vardı ama son 3 senedir bu daha da cirkin bi hal aldı..

2,5 aydır diyetteyim.. Basenlerimde 3-4 cm lik bir incelme oldu..

Bu hareketi yan yattıktan sonra Ebru sallı gibi yarım degil de tamamen acıp indiriyoruz bacagı değil mi?

Bende hergün yapamam ama aksamları zaman ayırabilirim.. Bu hareket hep faydalı gibi geliyordu ama böyle sonuc alan olunca daha bi hevesle yapılır.. Eminim..

O zaman ben bu hafta 50 bir bacak 50 bir bacak yapmaya baslıyorum.. Ay cok heyecanlandım yaa.. :KK1: Gündüzde ofiste çömelme hareketi uygularım artık :KK1:

Bu arada benim üst bacaklarımda cok kotu onlarda gider illaki dimi? Yoksa bildiğiniz hareketler varmı ora icin?

bence 50 yetmez yetse de bayağı uzun sürer erimesi :KK50: kızz 150 yap bişey diil yaa yattığın yerden yapıon amma üşengeçsiniz haaaaa :44: basen kısmı eridiği içn üst bacak daha iyi görünüo bacağı tam kaldırıon ama mesela 70 tane tam indir kaldır bacağın ısınsın bayağı sonra kaldır küçük küçük indir öyle çok yanıyo yağlar erio

Ayy bu msja ne kadar güldüm anlatamam :KK60: :KK60:

Ben de yapmaya başladım, önce 100 defa pilates lastiğiyle Ebru Şallı'nın videosunda gördüğüm hareketi yaptım, sonra bu hareketi yaptım ama 100 tane yapabildim daha fazla olmadı :KK53: İlk günüm ne de olsa hamım şu an

canım önemli olan basen kısmının yanması hareketi yaptığın zaman sonlara doğru çok yanıo basen kısmı mesela 20 30 tane öyle yandığı halde devam etmeye çalışşş

canım önemli olan basen kısmının yanması hareketi yaptığın zaman sonlara doğru çok yanıo basen kısmı mesela 20 30 tane öyle yandığı halde devam etmeye çalışşş

Valla 50'ye geldiği zaman yanmaya başladı, 70'te de çok fena kasılır gibi oldu, 100'e kadar dayandım. Bakalım yarın kaç yapıcam :KK4:

B€n k€sin 1 gün yaparım 2 gün yaparım h€m€n bırakırım. Bu konularda çok üş€ng€cim çoook... :KK50:

Canım bitanesin yaaa :KK52: Bende basenlerimdem şikayetçiyim. Çok fazla bi genişlik yok ama üst vücuduma göre orantısız duruyor. Sen gibi 1 ay kadarıyla yapsam yeterli olur sanırım. Bugün başlayacağım. Çok kolay bir hareket gerçekten. Sağ taraf için 50 sol taraf için 50 yapacağım sabahları.. Akşamda aynı şekilde. :21:

Son düzenleme:
benimde acayip basen sorunum var kaç senedir.yapayım bunu sağol bizimle paylaştığın için:KK16:

senin sayende bende başladım canım 3 gündür yapıyorum ama çok acıyo ben bir yerdende başka hareketlere baktım onlarıda yapıyorum ay belim incecik basenler onlara göre geniş tabi popomda tepsi popu ona bir hareket buldum yapıyorum ayy ama çok ağrıyo kaslarım ama hemen fark ediliyor sıkılışmalar bazende mutfakta aklıma geliyor tezgaha tutunuyorum sağ sol bacağımı kaldırıyorum kaldırabildiğim kadar 15 kezde öyle yapyorum inş bende 1 aya istediğim görünüme kavuşurum

arkadaşlar bu hareketi ayrıntılı bi şekilde açıklayabilen olursa çok minnettar kalırım. ben yapıyorum ama hiç acımıyo. yanlış mı yapıyorum acaba diyorum da :KK43:((

bence 50 yetmez yetse de bayağı uzun sürer erimesi :KK50: kızz 150 yap bişey diil yaa yattığın yerden yapıon amma üşengeçsiniz haaaaa :44: basen kısmı eridiği içn üst bacak daha iyi görünüo bacağı tam kaldırıon ama mesela 70 tane tam indir kaldır bacağın ısınsın bayağı sonra kaldır küçük küçük indir öyle çok yanıyo yağlar erio

Ay canım daha yeni basladım ilk hafta diye öyle yaptım.. İlk 2 gün yapması zordu sonraya dogru daha rahat yaptım.. Hem yapmadan önce de evde 7 dk dört döndüm kos kos :KK1:

Bugunden itibaren 100 er tane :KK1:

biraz önce 45 dk yürüyüş ve 100 bunu yaptım bitirdi beni bu hareket.inşallah faydası olur :KK43:

hemi de 3 hafta gibi bi sürede 1 ayda olabilr gerçi neys:KK37:e eskiden çok kötü duruodu hayvan gibi geniştim afedersiniz kısa tişört giyemiodm belimin altına gelen kazak tişört arıodm ama şimdi o kadar güzel oldu ki gerçi hala var biraz ama çok düzgün duruo dar pantolonlarda falan yaptığım sadece şu

yan yatıosun bacaklarını kıvırıosun biraz yukardaki bacağını aşağı kaldırıp indiriosn 50 tane felan tam kaldır indir sonra 100e kadar böyle bacağın havadayken çok minik indir kaldır o zaman çok feci yanıoo :KK52: zaten basen kısmınız yanmaya başlayınca anlarsınız yağlar erio die ona göre daha çok yakmak içi kendinizi zorlarsınız. üşenip bırakmayın kızlar üzerine üzerine gidinn yoksa erimez o fazlalıklar :KK16:

ay cnmcm bende senin gibiyim , bu basenlerden nefret ediyorumilk işim bu aksam sana uyup başlamak ; bel ince kocaman basenler uffffffffffff:KK50: insallah iyi haberlerle gelirim :21:

bin yıldır bildiğim hareket bu :) ebru şallı çok az yaptırıyo öyle 100 tane 300 tane diil ya. demek işin sırrı üstüne gitmekte ben hemen bırakıyodum :KK9: şu sıralar yine sınav dönemine giriyorum yine çok yiyorum spor yapsam da :KK43: spora da ara vermem gerekcek zaman sıkışıklığından. stretch ile bel ve sırt egzersizlerini yapmaya çalışıyorum her gün. bu dediğiniz hareketi squat ile beraber yaparsam sonuç alabilmeyi umuyorum. ikisi de çok fena yakıyo kızlar ikisini de mutlaka deneyin.

X