Yoğun adet kanaması

odessia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
62
1
51
merhaba ablam 2 kez myom alınma ameliyatı geçirdi doktor myom tekrarlayabilir dedi myomla ilgili şikayeti aşırı adet kanamaları idi son ameliyatından 1,5 yıl geçti adetlerinin günü düzenli ama aşırı kanamaları oluyor hemoglobini 6-7 üzerine çıkmıyor sürekli demir hapı B12 ve kan yapıcı bildiğimiz gıdaları takviye yapıyoruz tam kendini toparlıyor diyoruz sonraki adet dönemi geliyor kanamaları azaltmak için, kan düzeyini yükseltici neler kullanabiliriz lütfen

canım odessia benim miom veya kıst gibi bir rahatsızlığım yok. ama adet kanamalarım çok yoğun ve uzun. rahımdeki yapısal bir durum olduğunu söyledi doktor.ablan evliyse hormonlu spiraller kanamayı azaltıyormuş.çok rahat edeceğimi söyledi dokt.ben de yüksek tansiyon olduğu için doğum kontrol hapı kullanamıyorum.bu haplardada kanamayı azaltanlar varmış.

merhaba bende cevap bekliyordum yanıtladığın için sağol ablam bekar o yüzden bitkisel çareler araştırıyorum çok şükür ben sağlıklıyım ama ablamı sapsarı mum gibi görmeye dayanamıyorum kanı çok düşüyor gıdalarla takviye yapıyoruz pekmez, üzüm bunları yemek artık ona işkence gibi geliyor onu sağlıklı yüzü pembe pembe görmeyi çok istiyorum

Bu adet kanamaları azalmadığı sürece hiçbirşey faydalı olmuyor.10 tane ferrum iğneyi 1 ayda yaptırdım. Cok iyiydim.Adet zamanım gelipde oyoğun günleri tekrar yaşayınca eski halime döndüm.tek çaresi okanama gunlerinin ve yoğunluğunun azalması.Doktorlar bu konuda yardımcı olmuyorlar mı? Kızlarada doğum kontrol hapı veriyorlar.Özellıkle yumurtalık kisti büyümesn diye.İyi bir kadın doğum uzmanına görünseniz fayda bulursunuz.Acıl şifalar.

X