Vajinismustan Kurtulma Yöntemi

Ben kimseye yalancı demişmiyim? Kimseye zorla bişey yaptırıyorsunuz demişmiyim? Siz önerinizi yazmışsınız bende yorumumu yazmışım. İlla olumlu yorum görmek istiyorsanız konu açmayacaksınız. Asıl meseleye gelince sizin bu tedaviyi evde yapmış olmanız orada yaşanan gerçekleri yok saymıyor. Vajinismus tedavisinde muayenede uygulama yaptırmak diye birşey olabilir mi? Benim aklım almıyor alan varsa kendi tercihidir yapacak birşey yok. Ben bu sorunu yaşayan çaresiz insanların böyle şeylere inanmaması gerektiği konusunda kendimce tavsiyede bulundum. Kaldı ki bu konuyla ilgili basında haberler fazlasıyla çıktı. Daha fazla ayrıntıya gerek yok.

İlk yorumunuz aşağıdaki.
Böyle bir şey nasıl mümkün olur? Muayenehanesinde uygulama yaptırmak ne demek? Şimdi diyeceksiniz isterseniz evinizdede yapabilirsiniz ama sorun bu değil. Böyle bir şeyin seçenekler arasında olması bile ürkütücü. Çaresizlikten böyle şeylere başvurmasın kimse. . Kesinlikle inanmıyorum bu tedavi ! şekline.

Bakınız hanımefendicim, kesinlikle inanmıyorum derseniz bu tedaviye yani ben yaşadıklarımı yaşamamış olurum dolayısıyla yalancı olurum anlatabildim mi? Bariz yalancı dediniz hakkınız olmadan. Derdim olumlu yorum görmek değil kimin ne yorum yazacağını çok iyi biliyorum ben. Ben zaten açık açık yazmışım aramızdaki diyaloğu v.s. siz hala orada yaşanan gerçekleri yok saymıyor diyorsunuz inkar eden yok ki. Ben açık açık yazmışım =) Peki siz doktor musunuz? Ne yaşadınız kime ne için tavsiye veriyorsunuz. Verilecek tavsiyeniz varsa kendinize konu açın. Kendinize insanları yalancı duruma düşürmemeniz konusunda tavsiye de bulunun. Siz de vajinismus hastası değilseniz lütfen ilgi alanlarınızdaki konularla ilgilenin konumu dağıtıyorsunuz. Şikayet etmek zorunda kalıyorum. Basında haberler mi çıktı =)) Komik olmayın onca insan gazete okuyor tv izliyor ilk defa sizden duyuyorum.

Ben de duydum basındaki haberleri. :))) Çok eleştiri almıştı o zaman uyguladığı yöntemden dolayı.

Ben de duydum basındaki haberleri. :))) Çok eleştiri almıştı o zaman uyguladığı yöntemden dolayı.

İnanır mısınız adam beni hiç ilgilendirmiyor. Adamın tedavisi çok güzel zararsız. İnsanı zor durumda bırakmıyor. Mesela bana parmak egzersizi verdiler yapamadım. Ama hiç kimseye de parmakla bunu aşamazsın demiyorum. Kim ne şekilde olursa olsun yeter ki aşsın bende ki mantık. =) Ama konu ile ilgili bu sıkıntıyı yaşamayan bazı üyeler ben inanmıyorum diyor. Dolayısyla sanki masal anlatıyorum. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Son düzenleme:
İlk yorumunuz aşağıdaki.

Bakınız hanımefendicim, kesinlikle inanmıyorum derseniz bu tedaviye yani ben yaşadıklarımı yaşamamış olurum dolayısıyla yalancı olurum anlatabildim mi? Bariz yalancı dediniz hakkınız olmadan. Derdim olumlu yorum görmek değil kimin ne yorum yazacağını çok iyi biliyorum ben. Ben zaten açık açık yazmışım aramızdaki diyaloğu v.s. siz hala orada yaşanan gerçekleri yok saymıyor diyorsunuz inkar eden yok ki. Ben açık açık yazmışım =) Peki siz doktor musunuz? Ne yaşadınız kime ne için tavsiye veriyorsunuz. Verilecek tavsiyeniz varsa kendinize konu açın. Kendinize insanları yalancı duruma düşürmemeniz konusunda tavsiye de bulunun. Siz de vajinismus hastası değilseniz lütfen ilgi alanlarınızdaki konularla ilgilenin konumu dağıtıyorsunuz. Şikayet etmek zorunda kalıyorum. Basında haberler mi çıktı =)) Komik olmayın onca insan gazete okuyor tv izliyor ilk defa sizden duyuyorum.

Bakın kendinizde kırmızı ile belirtmişsiniz yazdığım cümleyi. Ben tedaviye inanmıyorum demiyorum. TEDAVİ ŞEKLİNE inanmıyorum diyorum. Benim yazdıklarımı gözü kapalı okuduğunuz ortada. Zaten ben sizin kullandığınız ilaçlarda yada olumlu sonuç alıp almamanızda da değilim. Muayenede uygulama yaptırmak ne demek . Ben hala inanmıyorum bu tedavi şekline üstüne basa basa söylüyorum. Ben doktor değilim ama sizde değilsiniz. Bunuda unutmayın.

Birde konumuzu terk edin falan gerçekten çok komik tavırlar :) Kapısına kilit vurun isterseniz. Her neyse yazdıklarımı anlayanlar muhakkak olacaktır. Buda bana yeter. İyi eğlenceler.

Bakın kendinizde kırmızı ile belirtmişsiniz yazdığım cümleyi. Ben tedaviye inanmıyorum demiyorum. TEDAVİ ŞEKLİNE inanmıyorum diyorum. Benim yazdıklarımı gözü kapalı okuduğunuz ortada. Zaten ben sizin kullandığınız ilaçlarda yada olumlu sonuç alıp almamanızda da değilim. Muayenede uygulama yaptırmak ne demek . Ben hala inanmıyorum bu tedavi şekline üstüne basa basa söylüyorum. Ben doktor değilim ama sizde değilsiniz. Bunuda unutmayın.

Birde konumuzu terk edin falan gerçekten çok komik tavırlar :) Kapısına kilit vurun isterseniz. Her neyse yazdıklarımı anlayanlar muhakkak olacaktır. Buda bana yeter. İyi eğlenceler.

Doktor olmadığımı nereden biliyorsunuz? Bu kadar irdeliyorsam vardır bir sebebi değil mi? Gözüm kapalı açık ben derdinizin ne olduğunu biliyorum. Size komik ben çok ciddiyim işinize yaramıyorsa terkedin. Yardımcı olacağım yardıma muhtaç çok insan var. 5bin TLden başlıyor tedavi haberiniz var mı acaba? Yine söylüyorum bu ilaçlar eczaneden reçetesiz alınyıor. Yaşamayan bilmez ama. Böyle uzaktan ancak inanmıyorum v.s. gibi şeyler yazıp konu dışı msj doldurursunuz ancak. Burada bir hastalıktan bahsediyorum iyi eğlenceler yazıyorsunuz ne kadar duyarsızsınız. Hastalık bu eğlence değil bunu da öğrenmiş oldunuz.

Son düzenleme:
Hanımefendi ben psikoloğum :) Cahillik kimde anlaşıldı :) Seviyeyi yerlere düşüren sizin son mesajınızdır dikkatinizi çekerim. Vajinismus olsam bu konuya karşı çıkmam zaten, komiksiniz gerçekten:) Laf söyleyeyim de nasıl olursa olsun mantığını bırakalım artık. Sizlere geçmiş olsun, madem seviyeyi düşürdünüz konuşmaya gerek yok...

Konuyu tartışmaya çevirmeyelim, konu sahibi bir paylaşımda bulunmuş, uygulanan tedavi sizlere mantıklı gelebilir, ters gelebilir, konuyla ilgili olumlu veya olumsuz fikrinizi yazarsınız ama üslubunuzu bozmadan...

5 yılı aşkın vajılı olup 8 aylık yenmıs bırı olaraktan arkadaşlar korku beynımızde beynımızdekı korkuyu yenmeden ılaclar etkısı olmaz herkeste
burda vajı topıgınde bırılerıne sorunlarımı astıkca bende aynı sorunlar yasıyan kısılerın varlıgını bıldıkce korkumu yenmeye basladım
toplu seans gıbı bı nevı sonra aşama aşama egsersız yapmak ılk zamanlar aa olmaz yapamam panık atak krızlerı ama ılk egsersızden sonra hersey degısıyor
korkumuz ne vajının p.. almıyacagı egsersız amacı vajının p. boyotundakı bırseyı alabılcegını kendı ırademızle anlamak..
haydar dumenın muayenesınde yenmelerı ıcın hastalara tedavı yontemı sunması kesınlıkle kabul edılebılır değil..
rabbım bu hastalığı kımseye vermesın tum vajılılerın bu hastalıktan kurtulması temennsiyle ..

Hanımefendi ben psikoloğum :) Cahillik kimde anlaşıldı :) Seviyeyi yerlere düşüren sizin son mesajınızdır dikkatinizi çekerim. Vajinismus olsam bu konuya karşı çıkmam zaten, komiksiniz gerçekten:) Laf söyleyeyim de nasıl olursa olsun mantığını bırakalım artık. Sizlere geçmiş olsun, madem seviyeyi düşürdünüz konuşmaya gerek yok...
Psikolog musunuz ? Eee ne yapalım ? Vajinismus olsanız konuya tarşı çıkmazsınız tabiiki insanların derdini anlarsınız. Anlamadığınız içinde saldırmayı uygun gördünüz. Buradan da ne derece başarılı psikolog olduğunuzu anladık. Hani bu psikolojik bir rahazsızlık ya konumda da psikoloğum dediniz ya kendinize hasta mı arıyorsunuz. Utanmasanız açık adres vereceksiniz. =) Sizin niyetiniz anlaşıldı susun bence =)
5 yılı aşkın vajılı olup 8 aylık yenmıs bırı olaraktan arkadaşlar korku beynımızde beynımızdekı korkuyu yenmeden ılaclar etkısı olmaz herkeste
burda vajı topıgınde bırılerıne sorunlarımı astıkca bende aynı sorunlar yasıyan kısılerın varlıgını bıldıkce korkumu yenmeye basladım
toplu seans gıbı bı nevı sonra aşama aşama egsersız yapmak ılk zamanlar aa olmaz yapamam panık atak krızlerı ama ılk egsersızden sonra hersey degısıyor
korkumuz ne vajının p.. almıyacagı egsersız amacı vajının p. boyotundakı bırseyı alabılcegını kendı ırademızle anlamak..
haydar dumenın muayenesınde yenmelerı ıcın hastalara tedavı yontemı sunması kesınlıkle kabul edılebılır değil..
rabbım bu hastalığı kımseye vermesın tum vajılılerın bu hastalıktan kurtulması temennsiyle ..

Yenmenize çok sevindim. Çok güzel anlatmışsınız. Yorumunuz için teşekkür ederim. Allah bu rahatsızlığı çeken tüm arkadaşlarımın yardımcısı olsun. İyi günler.

Psikolog musunuz ? Eee ne yapalım ? Vajinismus olsanız konuya tarşı çıkmazsınız tabiiki insanların derdini anlarsınız. Anlamadığınız içinde saldırmayı uygun gördünüz. Buradan da ne derece başarılı psikolog olduğunuzu anladık. Hani bu psikolojik bir rahazsızlık ya konumda da psikoloğum dediniz ya kendinize hasta mı arıyorsunuz. Utanmasanız açık adres vereceksiniz. =) Sizin niyetiniz anlaşıldı susun bence =)

Tebrik ediyorum bir insan bu kadar kötü niyetini belli eder. Ben terapistlik yapmıyorum hanımefendi :) Her psikolog da terapi yapmaz, bilginize sunayım da ileride hata yapmayın bari. Bu işlerden anlamasam bu konuya karşı çıkmam zaten. Benim söylediğim şeylerin saldırmakla ne alakası var gerçekten çok anlamsız. Daha önce de söyledim cevap vermek adına olmadık şeyler söylemek alışkanlık olmuş çoğumuzda. Fazlaca bilgisizce cevaplarınızdan dolayı ve gerçekten vajinismus olup çare arayanlara saygımdan dolayı bir daha cevap yazmayacağım. Okumayacağım bile...

İşinize gelmeyince çamur atın, bu da güzel bir kişilik örneği. Keşke klinik alanda çalışsam da vajinismusluları bedava tedavi etsem. Ama karşıdaki insan kötü niyetli olunca napsam boş...

Tebrik ediyorum bir insan bu kadar kötü niyetini belli eder. Ben terapistlik yapmıyorum hanımefendi :) Her psikolog da terapi yapmaz, bilginize sunayım da ileride hata yapmayın bari. Bu işlerden anlamasam bu konuya karşı çıkmam zaten. Benim söylediğim şeylerin saldırmakla ne alakası var gerçekten çok anlamsız. Daha önce de söyledim cevap vermek adına olmadık şeyler söylemek alışkanlık olmuş çoğumuzda. Fazlaca bilgisizce cevaplarınızdan dolayı ve gerçekten vajinismus olup çare arayanlara saygımdan dolayı bir daha cevap yazmayacağım. Okumayacağım bile...
Ne yaptığınızı tüm site gördü. Bilgisiz olan sizsiniz. Saygılı olmak istiyorsan insanların konusunu dağıtmayın yeter. Konu ile alakanız yok ben bu konuyu bu sıkıntıyı çekenlere yardım etmek için açtım. Sizin içir değil. Her gün gelip dağıtana kadar uğraşıyorsunuz. Yazmamakla saygılı olacağınız mı sanıyorsunuz ? Terbiyesizliğinizi acizliğinizi, psikolog olduğunuzu tüm site öğrendi. =)
İşinize gelmeyince çamur atın, bu da güzel bir kişilik örneği. Keşke klinik alanda çalışsam da vajinismusluları bedava tedavi etsem. Ama karşıdaki insan kötü niyetli olunca napsam boş...
Çamur değil aksine olanı söyledim. Şurada insanlara yardımcı olmaya çalıştım konu ile alakanız yok habire yazıp duruyorsunuz. İyi niyet bunun neresinde Allah rızası için söylesenize. Fesatlığınız gerideki sayfalarda gözler önünde.

Doktor olmadığımı nereden biliyorsunuz? Bu kadar irdeliyorsam vardır bir sebebi değil mi? Gözüm kapalı açık ben derdinizin ne olduğunu biliyorum. Size komik ben çok ciddiyim işinize yaramıyorsa terkedin. Yardımcı olacağım yardıma muhtaç çok insan var. 5bin TLden başlıyor tedavi haberiniz var mı acaba? Yine söylüyorum bu ilaçlar eczaneden reçetesiz alınyıor. Yaşamayan bilmez ama. Böyle uzaktan ancak inanmıyorum v.s. gibi şeyler yazıp konu dışı msj doldurursunuz ancak. Burada bir hastalıktan bahsediyorum iyi eğlenceler yazıyorsunuz ne kadar duyarsızsınız. Hastalık bu eğlence değil bunu da öğrenmiş oldunuz.

Buraya son kez yazıyorum. Gerçekten hiçbir şey bildiğin yok. 7 ay vajinismus sorunuyla yaşamış biri olarak yazdım yorumlarımı Ve 7 ay sonra terapiyle yendim bu hastalığı. Dediğiniz gibi 5.000 TL falanda değil abartmayın. Bu dediğiniz rakamın çok çok altında bir fiyata hemde çok kısa sürede yendim bu sorunu psikoloğum sayesinde. İlaç yada herhangi birşeye gerek olmadan. İyi eğlenceler yazdım evet çünkü sen burada eğleniyorsun. Ve yazdığım yorumların arkasındayım. Muayenehanede uygulama yaptırmak ne demek ben bunu anlayamam. Bu sorun çözülsünde nasıl çözülürse çözülsün mantığı sizin mantığınızdır. Ben muayenehanede uygulama yaparak bu sorunu çözeceğime ömür boyu çözmemeyi tercih ederdim bunu yürekten söylüyorum ve benim gibi düşünen bir çok insan olduğunada adım gibi eminim. Benim yorumlarım hep bunun üzerineydi sizin şahsınıza sorununuzun çözülmesine kullandığınız ilaçlara asla laf etmedim etmemde.

Ve son olarak sen bir kadın olarak kadına verilen en özel duygu olan annelik konusunu bile buradaki yorumlarına öfkene alet ediyorsun. Tüp Bebek Merkezleri konusu altında açmış olduğum başlığı araştırmış, bulmuş, cevap yazmışsın kendince intikam almışsın.

"Çok afedersiniz tıp o kdr ilerledi ki siz hala kürle mi uğraşıyorsunuz ? Bir doktora danışsanız kür acaba doğru bir şey mi?"
yorumun o kadar zavallı bir yorum ki. Muhtemelen ya annesin ya anne adayısın yada ilerde muhakkak anne olacaksın hiç farketmez. O zaman anlarsın ben yinede kötü bir şey demiyeceğim sana çünkü Allah kimseyi bu durumla karşılaştırmasın.

Bir doktora danışma fikrini sen söylemeden düşünememiştik çok sağol iyiki varsın. Tüp bebek bölümünde yazan bebek sahibi olmak için uğraşan üyeler olarak sana teşekkür ediyoruz. !!

Bu kadar cümleye bile yazık senin için ama bu konuda desteğe ihtiyacı olan (senin gibi yardıma muhtaç demiyorum dikkat et Allah kimseye muhtaç etmesin) çok insan var yanlış anlama senin için yapmadım bu açıklamaları anlayacağını da sanmıyorum zaten.....

Konuyu tartışmaya çevirmeyelim, konu sahibi bir paylaşımda bulunmuş, uygulanan tedavi sizlere mantıklı gelebilir, ters gelebilir, konuyla ilgili olumlu veya olumsuz fikrinizi yazarsınız ama üslubunuzu bozmadan...

Konu ile ilgili olumsuz yorumumuzla çileden çıkan konu sahibi mi üslubunu bozmuş yoksa biz mi yeniden bakmanızı rica edeyim. Şikayet edenin ricası üzerine böyle haksız bir uyarı bence hiç mantıklı değil. Bu konuda da olumsuz fikrimi yazayım dedim!

Buraya son kez yazıyorum. Gerçekten hiçbir şey bildiğin yok. 7 ay vajinismus sorunuyla yaşamış biri olarak yazdım yorumlarımı Ve 7 ay sonra terapiyle yendim bu hastalığı. Dediğiniz gibi 5.000 TL falanda değil abartmayın. Bu dediğiniz rakamın çok çok altında bir fiyata hemde çok kısa sürede yendim bu sorunu psikoloğum sayesinde. İlaç yada herhangi birşeye gerek olmadan. İyi eğlenceler yazdım evet çünkü sen burada eğleniyorsun. Ve yazdığım yorumların arkasındayım. Muayenehanede uygulama yaptırmak ne demek ben bunu anlayamam. Bu sorun çözülsünde nasıl çözülürse çözülsün mantığı sizin mantığınızdır. Ben muayenehanede uygulama yaparak bu sorunu çözeceğime ömür boyu çözmemeyi tercih ederdim bunu yürekten söylüyorum ve benim gibi düşünen bir çok insan olduğunada adım gibi eminim. Benim yorumlarım hep bunun üzerineydi sizin şahsınıza sorununuzun çözülmesine kullandığınız ilaçlara asla laf etmedim etmemde.

Ve son olarak sen bir kadın olarak kadına verilen en özel duygu olan annelik konusunu bile buradaki yorumlarına öfkene alet ediyorsun. Tüp Bebek Merkezleri konusu altında açmış olduğum başlığı araştırmış, bulmuş, cevap yazmışsın kendince intikam almışsın.

yorumun o kadar zavallı bir yorum ki. Muhtemelen ya annesin ya anne adayısın yada ilerde muhakkak anne olacaksın hiç farketmez. O zaman anlarsın ben yinede kötü bir şey demiyeceğim sana çünkü Allah kimseyi bu durumla karşılaştırmasın.

Bir doktora danışma fikrini sen söylemeden düşünememiştik çok sağol iyiki varsın. Tüp bebek bölümünde yazan bebek sahibi olmak için uğraşan üyeler olarak sana teşekkür ediyoruz. !!

Bu kadar cümleye bile yazık senin için ama bu konuda desteğe ihtiyacı olan (senin gibi yardıma muhtaç demiyorum dikkat et Allah kimseye muhtaç etmesin) çok insan var yanlış anlama senin için yapmadım bu açıklamaları anlayacağını da sanmıyorum zaten.....
Asıl sana yazık. Derdin var dertten anlamıyorsun. Şöyle söyleyeyim ben senin konuna gelipte '' ben kesinlikle bu tedavi seklıne inanmıyorum, ottan medet ummayın'' yazsaydım hos olurmuydu? Olmazdı değil mi? Ama sen resmen beni yalancılıkla suçladın. Hala buralarda dolanıyorsun. Ben senin psikolojinin bozuk olduğunu anladığım için actığın konulara göz attım yanılmadım da. Saldıracak yer arıyorsunuz. Allah kimseyi evlat hasretiyle sınamasın. Sizler bununla bile dalga geçer inanmıyorum dersiniz !!
Konu ile ilgili olumsuz yorumumuzla çileden çıkan konu sahibi mi üslubunu bozmuş yoksa biz mi yeniden bakmanızı rica edeyim. Şikayet edenin ricası üzerine böyle haksız bir uyarı bence hiç mantıklı değil. Bu konuda da olumsuz fikrimi yazayım dedim!
Siz bozdunuz. Konumu gereksiz eleştirilerinizle doldurdunuz. Mesajımı alıntı yaptınız duygu sömürüsü için. Bir bakın faydalı olan benim mesajım dışında ne var ? İnsanlara yardım etmeye çalışıyorum günlerdir taşlanıyorum. Size kimse gel muayenehanemde şunu bunu yap demiyor niye bu kdr dert ettiniz yapan yapar sizene !! Milletin derdinden sizene aşmışsınız aşacak olanların önüne niye taş koyuyorsunuz. Niye bu kadar kötüsünüz ?

Son düzenleme:
Söylenecek çok şey var ama ne anlatırsak anlatalım senin anlayacakların sınırlı o yüzden gerek yok. Zamanımıza yazık.

Söylenecek çok şey var ama ne anlatırsak anlatalım senin anlayacakların sınırlı o yüzden gerek yok. Zamanımıza yazık.

Sınırlı olan sizsiniz. Algılama problemi mevcut üzülerek söylüyorum.İlla size aynı rahatsızlığı vermem mi gerekiyordu gitmeniz için illa kötü mü olmam gerekiyordu ?Hadi selametle.. Allah herkese 1 gram merhamet versin. Kalbinizi bu kadar karartmayın emi.

Son düzenleme:
smob kardeşim nolur kurban olayım şu ilaçların adını yazıver bana nolur özelden yazarsan çok sevinirim evliliğim tehlikede

Merhabalar,
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben bu sitenin çok eski üyesiyim. Şimdiye kadar bu konuda hem çekindiğimden hem de tanınmak istemediğimden paylaşım yapmadım. Ama bu konuda benim Haydar Dümen Hoca ile yaşadığım gerçekleri yazmak istiyorum.

Evlilikten çok korkardım. Aslında evlilikten değil de ilk geceden, korktuğumda başıma gelmiş olmalı ki.....

Neyse, uzun lafın kısası bende vajinismus oldum. Bu hastalığı nasıl yenerim diye hep araştırdım. Kimselere anlatamadım değil, elbete anlattım. O kadar normal bir şey ki....
Çoğumuz kimseye anlatamadığımız için, bu hastalığı yenemiyoruz belki de. Gerek annem gerek ablam hep bir çıkış yolu aradım. Bulamadım.

Bir gün eşim gazete okuyordu, Haydar Dümen'in notere tasdiklettirdiği kağıdı görünce gözlerim yuvasından fırladı. Tek seansta vajinismusu %100 çözdüğü yazıyordu..
Hemen araştırdım, randevu aldım ve kendisine ulaştım.
Biraz sohbet ettik.

Haydar hoca: Neden ?
smob: Evlenmeden önce de korkuyordum.
Haydar hoca: Psikolojik olarak kendini buna zaten hazırlamışsın.
smob: ..... ????? :KK43:

İstersem muayenehanesinde uygulama yaptırıp, istersem reçetesini verip evime gönderecekti. Ben evimde birlikte olacağımı söyledim. Verdiği reçetedeki ilaçların hepsini eczaneden eşim aldı..

Başladık ilaç küpürlerini okumaya. Son aşama uygulama idi. İlaçların kullanımını aşağıda da yazdığım gibi Haydar hocanın reçetesinde dakika kaç ise onu uyguladım ne erken ne geç hiç aksatmadım.

İnanır mısınız evlendikten tam 5 ay sonra eşimle beraber olmuştuk. Olayın şokunu atlatamadım 3 gün. İlaçların tamamıyla sadece 2 veya 3 kere yaptık. Ondan sonraki aşamalar o kadar basit ki.....

Çünkü bu tamamen psikolojik bir rahatsızlık. Artık vajinaya bir şeyin girdiğini orada duvar olmadığını görüyorsunuz. Ondan sonra ki aşamalar korkutmuyor..

Uygulama Aşaması :

3 adet kas gevşetici hapınızı yutunuz.
15. dk. sonra yarım kutu vazelini sıcak su dolu leğene koyun, 15 dk. oturun.
Yatağınıza yatın, bacaklarınızı açıp lokal anestezik spreyinizi sıkın.
Sıcak - soğuk kompresinizi sıcak su ile ısıtıp, havlu arasına sarın bacaklarınızın arasına koyun. Bacaklarınızı kapatın. (5 dk.)
Tekrar bacaklarınızı açıp, lokal anestezik spreyinizi 4 defa sıkın.
Yine sıcak - soğuk kompresinizi koyun. (5 dk.)
Ağdaya veya lazer epilasyona giderken kullandığımız lokal anestezik kremimizi nohut büyüklüğünde vajinanın içine sürün 2 - 3 dk. ovalayın. (4 dk. öylece kalsın)
Son olarakta su bazlı kayganlaştırıcımızı vajen içine ve penis üzerine uyguluyoruz.

Bense şöyle yaptım, Haydar hocanın verdiği reçeteyi birebir 1 kez uyguladım. Ondan sonraki günler uygulamadım. Her gün ilaçlarımı minimuma düşürdüm. Bugün 10 ilaç varsa ben yarın 9 kullandım, sonra ki gün 8 kullandım. Tekrarları azalttım. Mesela spreyi 4 defa yerine 3 defa sıktım. Sizlerde böyle yapın. Kendinizi alıştırın. İnanın ben son aşamalarımda lokal anestezik kremi sadece vajinanın dışına sürüyordum. Bir gece sürmeyi unutmuşum. Tam birliktelik olmuş bile..:)

O gece ki yaşadığım mutluluğu anlatamam. Evli olduğumu hissettim. Ne olur sizlerde cesaretinizi toplayın. İlaçlar pahalı değil. Eczaneden reçetesiz bile alabiliyorsunuz.
Bir sorunuz olursa ben hep buradayım. İstediğiniz zaman yazın. Ama özelden mesaj sayısı malum engelim var. = )

Bu arada ben, belki beraber oluruz umuduyla evlendiğim günden beri her regl olduğum ay doğum kontrol hapı kullanıyordum. Eee gelmişken sorayım dedim onu da.

Haydar hocam: Doğum kontrol hapını şu aşamada kullanmamalısın.
smob: Neden hocam ?
Haydar hoca: Çünkü vajinal kuruluğa sebebiyet verir, bu hastalığı aşarsan vajinal kurulukta başlarsa penisin vajinadan içeri girişi zorlanır, dolayısıyla canın acır.
Beraberlikten yine korkarsın.
smob: Ben yeni evliyim hocam. Ya hamile kalırsam ?
Haydar hoca: Adamla artık evlisin, hamile kalsan ne olur kaçmıyor ya ?
smob: = )))))))))))) gazetede okuduğum Haydar Dümen'i gördüm şu anda.

Benim hikayemde bu. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

komik ama 2 yıl bitiyor ve hala bence olmuyor olmuyor... xxxxxxx krem aldım denedim ama yanlış yeremi sürdüm ne etsem ne olur yardım

Son düzenleyen: Moderatör:
komik ama 2 yıl bitiyor ve hala bence olmuyor olmuyor... xxxxxxx krem aldım denedim ama yanlış yeremi sürdüm ne etsem ne olur yardım

2 yıl olduysa demekki kendine kendi çözemiyorsun bence artık koşa koşa profesyonel bir yardım almaya git bu sorun kemikleşirse çözmen daha bir zor olur bide eşinin farklı yöntemlere alışması üstüne eklenirse.....

X