Vajinismustan Kurtulma Yöntemi

smob

Neyin Derdindesiniz?
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2012
162
7
Merhabalar,
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben bu sitenin çok eski üyesiyim. Şimdiye kadar bu konuda hem çekindiğimden hem de tanınmak istemediğimden paylaşım yapmadım.

Evlilikten çok korkardım. Aslında evlilikten değil de ilk geceden, korktuğumda başıma gelmiş olmalı ki.....

Neyse, uzun lafın kısası bende vajinismus oldum. Bu hastalığı nasıl yenerim diye hep araştırdım. Kimselere anlatamadım değil, elbete anlattım. O kadar normal bir şey ki....
Çoğumuz kimseye anlatamadığımız için, bu hastalığı yenemiyoruz belki de. Gerek annem gerek ablam hep bir çıkış yolu aradım. Bulamadım.

İnanır mısınız evlendikten tam 5 ay sonra eşimle beraber olmuştuk. Olayın şokunu atlatamadım 3 gün. İlaçların tamamıyla sadece 2 veya 3 kere yaptık. Ondan sonraki aşamalar o kadar basit ki.....

Çünkü bu tamamen psikolojik bir rahatsızlık. Artık vajinaya bir şeyin girdiğini orada duvar olmadığını görüyorsunuz. Ondan sonra ki aşamalar korkutmuyor..

Uygulama Aşaması :

3 adet kas gevşetici hapınızı yutunuz.
15. dk. sonra yarım kutu vazelini sıcak su dolu leğene koyun, 15 dk. oturun.
Yatağınıza yatın, bacaklarınızı açıp lokal anestezik spreyinizi sıkın.
Sıcak - soğuk kompresinizi sıcak su ile ısıtıp, havlu arasına sarın bacaklarınızın arasına koyun. Bacaklarınızı kapatın. (5 dk.)
Tekrar bacaklarınızı açıp, lokal anestezik spreyinizi 4 defa sıkın.
Yine sıcak - soğuk kompresinizi koyun. (5 dk.)
Ağdaya veya lazer epilasyona giderken kullandığımız lokal anestezik kremimizi nohut büyüklüğünde vajinanın içine sürün 2 - 3 dk. ovalayın. (4 dk. öylece kalsın)
Son olarakta su bazlı kayganlaştırıcımızı vajen içine ve penis üzerine uyguluyoruz.

Bense şöyle yaptım, hocanın verdiği reçeteyi birebir 1 kez uyguladım. Ondan sonraki günler uygulamadım. Her gün ilaçlarımı minimuma düşürdüm. Bugün 10 ilaç varsa ben yarın 9 kullandım, sonra ki gün 8 kullandım. Tekrarları azalttım. Mesela spreyi 4 defa yerine 3 defa sıktım. Sizlerde böyle yapın. Kendinizi alıştırın. İnanın ben son aşamalarımda lokal anestezik kremi sadece vajinanın dışına sürüyordum. Bir gece sürmeyi unutmuşum. Tam birliktelik olmuş bile..:)

O gece ki yaşadığım mutluluğu anlatamam. Evli olduğumu hissettim. Ne olur sizlerde cesaretinizi toplayın. İlaçlar pahalı değil. Eczaneden reçetesiz bile alabiliyorsunuz.
Bir sorunuz olursa ben hep buradayım. İstediğiniz zaman yazın. Ama özelden mesaj sayısı malum engelim var. = )

Bu arada ben, belki beraber oluruz umuduyla evlendiğim günden beri her regl olduğum ay doğum kontrol hapı kullanıyordum. Eee gelmişken sorayım dedim onu da.

Hocam: Doğum kontrol hapını şu aşamada kullanmamalısın.
smob: Neden hocam ?
Hoca: Çünkü vajinal kuruluğa sebebiyet verir, bu hastalığı aşarsan vajinal kurulukta başlarsa penisin vajinadan içeri girişi zorlanır, dolayısıyla canın acır.
Beraberlikten yine korkarsın.
smob: Ben yeni evliyim hocam. Ya hamile kalırsam ?
Hoca: Adamla artık evlisin, hamile kalsan ne olur kaçmıyor ya ?
smob: = )))))))))))) gazetede okuduğum gördüm şu anda.

Benim hikayemde bu. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben sukur vajınusmus dglım ama ılk ay zorlandım bırlıkte olmada sonra acımıycak dıyerek kendımı alsıtırdım ve bırlıkte olduk tamamen kafada bıten bı oaly bende korkardım ılk geceden ama hıc korkulcak bısı yok...

yazınıda ıykı yazmısnın belkı burdakı bırılerıne care olucaksın..

ben sukur vajınusmus dglım ama ılk ay zorlandım bırlıkte olmada sonra acımıycak dıyerek kendımı alsıtırdım ve bırlıkte olduk tamamen kafada bıten bı oaly bende korkardım ılk geceden ama hıc korkulcak bısı yok...

yazınıda ıykı yazmısnın belkı burdakı bırılerıne care olucaksın..

İnşallah, tek amacım o.

Peki bu yöntemden olumsuz sonuç alan oldu mu? Kendinize 1 kere şans verdiniz mi? Sizlere doktora gidin ücret ödeyin demiyorum. Denemek bedava. = )

İsterdim benim gibi bu sıkıntıyı çekmiş arkadaşlarım gelsin, soru cevap yapalım, birlikte aşalım.

Anlaşılan herkes hayatından memnun.

bende bir vajinismusum :KK43: çok kötübir durum bu.evliliğimizin 4.ayına girdik ama halen beraber olamıyoruz eşimle.çok korkuyorum.. daha doğrusu bu korkumu yenemiyorum. şuan eşimle psikolojik tedavi görüyoruz dördüncü aşamadayız ama ben bunun da bi işe yarayacağını sanmıyorum... :KK50: eşim çok sabırlı ve çok anlayışlı ama bi gün benden soğumasından korkuyorum. vajinayı uyuşturup mu ilişkiye giriyorsunuz???? peki ya sonra?? uyuşukluk gidince tekrar ağrı olmuyor mu yani korku geçiyor mu???

Merhaba, bu psikolojik bir hastalık. İlaçlar biraz uyuşturuyor. Dolayısıyla acı hissetmiyorsunuz. Vajinaya bir şeyin girdiğinizi görüyorsunuz demek ki burada duvar yokmuş diyorsunuz. Sonraki ilişkinizde sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Sonrası mı ? Uyuşukluk gidince tekrar ağrı olmuyor, korku hiç olmuyor. Denemenizi tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun.

Bana özel mesaj atan bir arkadaşım var ilaç ismi istemiş. Gönderemedim, kusura bakmayın hanımefendi çünkü özel mesaj hakkım yok. =(

Merhaba, bu psikolojik bir hastalık. İlaçlar biraz uyuşturuyor. Dolayısıyla acı hissetmiyorsunuz. Vajinaya bir şeyin girdiğinizi görüyorsunuz demek ki burada duvar yokmuş diyorsunuz. Sonraki ilişkinizde sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Sonrası mı ? Uyuşukluk gidince tekrar ağrı olmuyor, korku hiç olmuyor. Denemenizi tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun.

dediğim gibi eşimle beraber psikolojik tedavi görüyoruz eğer bi sonuç alamazsam bunu uygulamayı düşünüyorum. ha bide ben kadın hastalıkları için muayeneye gittim dr kas gevşetici ilaç verdi. ilişkiye girmeden yarım saat önce iç dedi. fakat yarım saat geçmeden uykuya daldım :) bu kasgevşeticiler uyku yapıyor bende. sizdede öyle mi oluyor

dediğim gibi eşimle beraber psikolojik tedavi görüyoruz eğer bi sonuç alamazsam bunu uygulamayı düşünüyorum. ha bide ben kadın hastalıkları için muayeneye gittim dr kas gevşetici ilaç verdi. ilişkiye girmeden yarım saat önce iç dedi. fakat yarım saat geçmeden uykuya daldım :) bu kasgevşeticiler uyku yapıyor bende. sizdede öyle mi oluyor

Aslında kas gevşeticiler cinsel organdaki kasları gevşetmezler =) Çünkü oradaki kaslar düz kastır. Kolunuzdaki, bacağınızdaki gibi siz yönetemezsiniz, beyin yönetir. Ama dediğimiz gibi psikolojik bir rahatsızlık olduğundan içtiğimizde gevşeklik hissediyoruz. Aslında yok böyle bir şey. Haydar hocanın listesindede var.

Bende uyku yapmadı. Vajinismusun en kuvvetlisi ilacı bence, ağdaya veya lazer epilasyona giderken kullandığımız lokal anestezik krem.

Aslında kas gevşeticiler cinsel organdaki kasları gevşetmezler =) Çünkü oradaki kaslar düz kastır. Kolunuzdaki, bacağınızdaki gibi siz yönetemezsiniz, beyin yönetir. Ama dediğimiz gibi psikolojik bir rahatsızlık olduğundan içtiğimizde gevşeklik hissediyoruz. Aslında yok böyle bir şey. Haydar hocanın listesindede var.

Bende uyku yapmadı. Vajinismusun en kuvvetlisi ilacı bence, ağdaya veya lazer epilasyona giderken kullandığımız lokal anestezik krem.

hmm anladım canım teşekkürler bilgilerin için..en kısa zamanda sorumlarımla tekrar dönebilirim :)
bu sorun bende bitmicek gibi görünüyor

hmm anladım canım teşekkürler bilgilerin için..en kısa zamanda sorumlarımla tekrar dönebilirim :)
bu sorun bende bitmicek gibi görünüyor

Hayır, mutlaka gidecek. İstediğin zaman gel. İstediğini sorabilirsin. Elimden geldiği kadar yardım ederim. Bu rahatsızlıktan dolayı doktora gittin mi hiç ? Psikolojik tedavi hariç, jinekoloji v.s.

Hayır, mutlaka gidecek. İstediğin zaman gel. İstediğini sorabilirsin. Elimden geldiği kadar yardım ederim. Bu rahatsızlıktan dolayı doktora gittin mi hiç ? Psikolojik tedavi hariç, jinekoloji v.s.

bir kere muayene olmaya gittim dr alttan muayene edicek ona bile izin vermedim çok tedirgin oldum.düşün yani bi serçe parmağı bile beni kitliyorsa eşimle nasıl ilişkiye gireyim ki... dr bi sorun yok herşey normal vajinismus seninki dedi ve kas gevşetici yazdı.4 haftadır da pskljk tedavi işte... napim bende istanbula haydar dümenin yanına mı geleyim acaba:) kaynanamda bi ara keşke burda olsada yanına gitsek diyordu :))

off arkadaşlar yaa nişanlıyım bende 6 ay sonra gerdeğe girecem ama çok fenayım yaa vajinusmus olmaktan korkuyorum şimdiden korku sardı napıcam ben ya...tavsiyeleri bekliyorum vajinusmusu atlatanlardan:KK43:

off arkadaşlar yaa nişanlıyım bende 6 ay sonra gerdeğe girecem ama çok fenayım yaa vajinusmus olmaktan korkuyorum şimdiden korku sardı napıcam ben ya...tavsiyeleri bekliyorum vajinusmusu atlatanlardan:KK43:

bende evlenmeden önce öyle bir korku yoktu ta ki ilk geceye kadar.. ama şimdiden gözünde bu kadar büyütme bence.

bir kere muayene olmaya gittim dr alttan muayene edicek ona bile izin vermedim çok tedirgin oldum.düşün yani bi serçe parmağı bile beni kitliyorsa eşimle nasıl ilişkiye gireyim ki... dr bi sorun yok herşey normal vajinismus seninki dedi ve kas gevşetici yazdı.4 haftadır da pskljk tedavi işte... napim bende istanbula haydar dümenin yanına mı geleyim acaba:) kaynanamda bi ara keşke burda olsada yanına gitsek diyordu :))
Bende gittim, parmak egzersizi verdi. Bu kadar saçma bir şey görmedim. =( Gayet normalsin dedi. Anlayacağın hiç bir faydası olmadı. Haydar Hocaya gidersen tek seansta %100 çözüyor. Ama gitmeden önce kendin yapmaya çalış. Cesaretini topla, inan hissetmiyorsun. İlişki esnasında ıkın, kendini sıkamıyorsun o zaman.

Geçmiş olsun, sende benim gibi evlenmeden önce kendini hazırlamışsın. =) Korkma ilişki esnasında ıkın, kendini kasamıyorsun. Henüz ilişkiye girmediğin için sana söyleyeceğim bunlar. Umarım bizim gibi bu rahatsızlığın pençesine düşmezsin.

Bende gittim, parmak egzersizi verdi. Bu kadar saçma bir şey görmedim. =( Gayet normalsin dedi. Anlayacağın hiç bir faydası olmadı. Haydar Hocaya gidersen tek seansta %100 çözüyor. Ama gitmeden önce kendin yapmaya çalış. Cesaretini topla, inan hissetmiyorsun. İlişki esnasında ıkın, kendini sıkamıyorsun o zaman.

ıkınayım mı??? :) mantıklı geldi kegel egzersizini okudum ordada kişinin kendi kaslarını tanımadığından bahsediyordu.. ben bazen kendimi sıkmadığımı sanıyorum ama halbuki etten bir duvar örmüşümde haberim yok.. bi de ıkınayım o zaman :KK1: :KK54:

Ikın tabi. Haydar hocada egzersiz yok. Zaten parmağını içeri sokabilen, diğerinide sokar. Kendini sıkmasan zaten bu problemin olmaz. Gelişmelerini yaz mutlaka.

Son düzenleme:
X