Vajinismustan Kurtulma Yöntemi

denedim tekrar ama karşı tarafıda uyuşturdu hatta bir arkadaş burda aynısını solemişti benimde başıma geldi.en iyisi prezervatif kullanarak yapmak olucak.bu sayede o etkilenmemiş olucak bu şekilde deniycem.sizede tekrar donucem.buarada kremin etkisi hakikaten çook iyi ve beni psikolojik olarak çok rahatlattı buraya uye olmak ve sizi tanımak bana daha iyi geldi ben eminim kısa zamanda bende bunu aşıcam inanıyorum.ve hatta anne olmak istiyorum.burdan benim mesajımı okuyan butun arkadaşlara tavsiyem sizinde dediğiniz gibi pes etmemek mutlaka olucaktır.

denedim tekrar ama karşı tarafıda uyuşturdu hatta bir arkadaş burda aynısını solemişti benimde başıma geldi.en iyisi prezervatif kullanarak yapmak olucak.bu sayede o etkilenmemiş olucak bu şekilde deniycem.sizede tekrar donucem.buarada kremin etkisi hakikaten çook iyi ve beni psikolojik olarak çok rahatlattı buraya uye olmak ve sizi tanımak bana daha iyi geldi ben eminim kısa zamanda bende bunu aşıcam inanıyorum.ve hatta anne olmak istiyorum.burdan benim mesajımı okuyan butun arkadaşlara tavsiyem sizinde dediğiniz gibi pes etmemek mutlaka olucaktır.

Kremi vajina içersine uygulayınız. Böylelikle karşı taraf etkilenmez. Penis içeri girdikten sonra hissedecektir uyuşmayı. Eee bu sırada zaten ilişki gerçekleşmiş olacaktır. Size yardımcı olarak bende inanın çok mutlu oluyorum. Ben aşacağınıza tüm kalbimle inanıyorum. Benim gibi korkak biri yendi ise sizde yeneceksiniz. Allah kısa zamanda hamile kalmayı anne olmayı nasip etsin cümlemize. İyi haberlerini dört gözle bekliyorum. Sıkılmak, yorulmak, pes etmek asla yok. Aşacaksınız Allah'ın izniyle.

Son düzenleme:
canımsın saolasın tamam bende mumkun olduğunca vajine içine uygulamaya çalısıyorum ama dışınada suruyodum o yuzden heralde.yada tüpü direk içine mi sıkmak gerekiyo yoksa ben fazla surersem bışey olur dıyede korkuyorum açıkçası ama bilmem bu konuda bilgin varmı.bu aralar misafirlerim çoktu henüz deneyemedim ama bende eminim aşıcam.allah sanada gönlune göre versin canım

canımsın saolasın tamam bende mumkun olduğunca vajine içine uygulamaya çalısıyorum ama dışınada suruyodum o yuzden heralde.yada tüpü direk içine mi sıkmak gerekiyo yoksa ben fazla surersem bışey olur dıyede korkuyorum açıkçası ama bilmem bu konuda bilgin varmı.bu aralar misafirlerim çoktu henüz deneyemedim ama bende eminim aşıcam.allah sanada gönlune göre versin canım

Yoo tüpü içeri sıkma nohut büyüklüğünde diye hatırlıyorum. Zaten yetiyor, inan psikolojik bunlar. Öylede böylede uyuşuyor, ıkınmayı unutma. En önemlisi bu.

evet nohut buyukluğu demiştin doğru tamam o zaman regl oldum haftaya kaldı zaten :KK43: ıkınmak ilk kez soledin bana tamam okey ole yaparım.

evet nohut buyukluğu demiştin doğru tamam o zaman regl oldum haftaya kaldı zaten :KK43: ıkınmak ilk kez soledin bana tamam okey ole yaparım.

Regl oldun demek sağlık olsun. İlk kez söylemedim, hikayemi yazdığım konu mesajında vardı. Mutlaka ıkın. O zaman kendini sıkıp kasamıyorsun.

Aslında kas gevşeticiler cinsel organdaki kasları gevşetmezler =) Çünkü oradaki kaslar düz kastır. Kolunuzdaki, bacağınızdaki gibi siz yönetemezsiniz, beyin yönetir. Ama dediğimiz gibi psikolojik bir rahatsızlık olduğundan içtiğimizde gevşeklik hissediyoruz. Aslında yok böyle bir şey. Haydar hocanın listesindede var.

Bende uyku yapmadı. Vajinismusun en kuvvetlisi ilacı bence, ağdaya veya lazer epilasyona giderken kullandığımız lokal anestezik krem.

Bişey sorcam bende evde Anestol pomad diye bir krem var yanık için almıştık sürünce uyuşturucu etkisi var acaba vajinusmus içinde vajina bölgesine sürüp denesem mi ecza dolabında duruyo ama hiç bu yönden düşünmemiştim bu ilacı.Bide nezaman sürücem ilişkiden ne kadar önce yani bilgi verirseniz sevinirim.

Bişey sorcam bende evde Anestol pomad diye bir krem var yanık için almıştık sürünce uyuşturucu etkisi var acaba vajinusmus içinde vajina bölgesine sürüp denesem mi ecza dolabında duruyo ama hiç bu yönden düşünmemiştim bu ilacı.Bide nezaman sürücem ilişkiden ne kadar önce yani bilgi verirseniz sevinirim.

10dk. öncesinde sürün mutlaka uyuşur. Fakat sizin söylediğiniz kremi ben elimin üzerinde denemiştim uyuşturmamıştı. Bence riske girilmez ee zaten kasılma korku da var. Benim söylediğim krem daha etkili, penis içeri girdikten sonra o bile uyuşuyor.

Merhabalar,
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben bu sitenin çok eski üyesiyim. Şimdiye kadar bu konuda hem çekindiğimden hem de tanınmak istemediğimden paylaşım yapmadım. Ama bu konuda benim Haydar Dümen Hoca ile yaşadığım gerçekleri yazmak istiyorum.

Evlilikten çok korkardım. Aslında evlilikten değil de ilk geceden, korktuğumda başıma gelmiş olmalı ki.....

Neyse, uzun lafın kısası bende vajinismus oldum. Bu hastalığı nasıl yenerim diye hep araştırdım. Kimselere anlatamadım değil, elbete anlattım. O kadar normal bir şey ki....
Çoğumuz kimseye anlatamadığımız için, bu hastalığı yenemiyoruz belki de. Gerek annem gerek ablam hep bir çıkış yolu aradım. Bulamadım.

Bir gün eşim gazete okuyordu, Haydar Dümen'in notere tasdiklettirdiği kağıdı görünce gözlerim yuvasından fırladı. Tek seansta vajinismusu %100 çözdüğü yazıyordu..
Hemen araştırdım, randevu aldım ve kendisine ulaştım.
Biraz sohbet ettik.

Haydar hoca: Neden ?
smob: Evlenmeden önce de korkuyordum.
Haydar hoca: Psikolojik olarak kendini buna zaten hazırlamışsın.
smob: ..... ????? :KK43:

İstersem muayenehanesinde uygulama yaptırıp, istersem reçetesini verip evime gönderecekti. Ben evimde birlikte olacağımı söyledim. Verdiği reçetedeki ilaçların hepsini eczaneden eşim aldı..

Başladık ilaç küpürlerini okumaya. Son aşama uygulama idi. İlaçların kullanımını aşağıda da yazdığım gibi Haydar hocanın reçetesinde dakika kaç ise onu uyguladım ne erken ne geç hiç aksatmadım.

İnanır mısınız evlendikten tam 5 ay sonra eşimle beraber olmuştuk. Olayın şokunu atlatamadım 3 gün. İlaçların tamamıyla sadece 2 veya 3 kere yaptık. Ondan sonraki aşamalar o kadar basit ki.....

Çünkü bu tamamen psikolojik bir rahatsızlık. Artık vajinaya bir şeyin girdiğini orada duvar olmadığını görüyorsunuz. Ondan sonra ki aşamalar korkutmuyor..

Uygulama Aşaması :

3 adet kas gevşetici hapınızı yutunuz.
15. dk. sonra yarım kutu vazelini sıcak su dolu leğene koyun, 15 dk. oturun.
Yatağınıza yatın, bacaklarınızı açıp lokal anestezik spreyinizi sıkın.
Sıcak - soğuk kompresinizi sıcak su ile ısıtıp, havlu arasına sarın bacaklarınızın arasına koyun. Bacaklarınızı kapatın. (5 dk.)
Tekrar bacaklarınızı açıp, lokal anestezik spreyinizi 4 defa sıkın.
Yine sıcak - soğuk kompresinizi koyun. (5 dk.)
Ağdaya veya lazer epilasyona giderken kullandığımız lokal anestezik kremimizi nohut büyüklüğünde vajinanın içine sürün 2 - 3 dk. ovalayın. (4 dk. öylece kalsın)
Son olarakta su bazlı kayganlaştırıcımızı vajen içine ve penis üzerine uyguluyoruz.

Bense şöyle yaptım, Haydar hocanın verdiği reçeteyi birebir 1 kez uyguladım. Ondan sonraki günler uygulamadım. Her gün ilaçlarımı minimuma düşürdüm. Bugün 10 ilaç varsa ben yarın 9 kullandım, sonra ki gün 8 kullandım. Tekrarları azalttım. Mesela spreyi 4 defa yerine 3 defa sıktım. Sizlerde böyle yapın. Kendinizi alıştırın. İnanın ben son aşamalarımda lokal anestezik kremi sadece vajinanın dışına sürüyordum. Bir gece sürmeyi unutmuşum. Tam birliktelik olmuş bile..:)

O gece ki yaşadığım mutluluğu anlatamam. Evli olduğumu hissettim. Ne olur sizlerde cesaretinizi toplayın. İlaçlar pahalı değil. Eczaneden reçetesiz bile alabiliyorsunuz.
Bir sorunuz olursa ben hep buradayım. İstediğiniz zaman yazın. Ama özelden mesaj sayısı malum engelim var. = )

Bu arada ben, belki beraber oluruz umuduyla evlendiğim günden beri her regl olduğum ay doğum kontrol hapı kullanıyordum. Eee gelmişken sorayım dedim onu da.

Haydar hocam: Doğum kontrol hapını şu aşamada kullanmamalısın.
smob: Neden hocam ?
Haydar hoca: Çünkü vajinal kuruluğa sebebiyet verir, bu hastalığı aşarsan vajinal kurulukta başlarsa penisin vajinadan içeri girişi zorlanır, dolayısıyla canın acır.
Beraberlikten yine korkarsın.
smob: Ben yeni evliyim hocam. Ya hamile kalırsam ?
Haydar hoca: Adamla artık evlisin, hamile kalsan ne olur kaçmıyor ya ?
smob: = )))))))))))) gazetede okuduğum Haydar Dümen'i gördüm şu anda.

Benim hikayemde bu. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Bende 3 senedir evliyim.3-4 AYDIR BİR KLİNİKTE VAJİNUSMUS tedavisi görüyorum ama hiçbir gelişme olmadığını düşünüyorum.Söylediğiniz yöntemi denemek isterim ama bir yandan da korkuyorum.Psikolog ialçlı tedavilerin yanlış ve geçici bir tedavi olduğunu söylüyor.Çok kötü bir durumdayım ne yapıcamı şaşırdım artık:KK50:

Bende 3 senedir evliyim.3-4 AYDIR BİR KLİNİKTE VAJİNUSMUS tedavisi görüyorum ama hiçbir gelişme olmadığını düşünüyorum.Söylediğiniz yöntemi denemek isterim ama bir yandan da korkuyorum.Psikolog ialçlı tedavilerin yanlış ve geçici bir tedavi olduğunu söylüyor.Çok kötü bir durumdayım ne yapıcamı şaşırdım artık:KK50:

Merhaba smob'a muhalefet etmek istemem ama genelde psikologlar ilaçlı tedaviyi uygulamıyor. Nitekim bu Haydar Dümen reçetesini ben 5-6 sene önce uygulamıştım (8 senelik evliyim) ve olmamıştı. Sanırım biraz da vajinusmus derecesine bağlı. Ben de, hiçbir etki göstermedi. Smob belki de hafif veya orta seyirli bir vajinusmustu o yüzden bu reçete ona iyi geldi. Denemekten zarar çıkmaz ama büyük ümitler bağlamayın. Ben, bu reçeteyi aldığım zaman dünyalar benim olmuştu, başarmışım gözüyle bakmıştım, çok ümitlenmiştim ama sonrası koca bir fosss...

Şimdi parmak egzersizleri yapıyorum bakalım ne olacak. Ama eskiye göre çok iyiyim...Bu reçeteyle olmazsa, siz de parmak veya dilatörle egzersiz yapabilirsiniz...

Doktorunuz çok haklı, size doğruları söylüyor. Bir umut. Ben bu yöntemi denemenizi tavsiye ederim. Tüm ilaçları sürdükten sonra ilişki esnasında ıkınmayı unutmayın. Çok geçmiş olsun. Güzel haberlerinizi bekliyorum.
Merhaba smob'a muhalefet etmek istemem ama genelde psikologlar ilaçlı tedaviyi uygulamıyor. Nitekim bu Haydar Dümen reçetesini ben 5-6 sene önce uygulamıştım (8 senelik evliyim) ve olmamıştı. Sanırım biraz da vajinusmus derecesine bağlı. Ben de, hiçbir etki göstermedi. Smob belki de hafif veya orta seyirli bir vajinusmustu o yüzden bu reçete ona iyi geldi. Denemekten zarar çıkmaz ama büyük ümitler bağlamayın. Ben, bu reçeteyi aldığım zaman dünyalar benim olmuştu, başarmışım gözüyle bakmıştım, çok ümitlenmiştim ama sonrası koca bir fosss...

Şimdi parmak egzersizleri yapıyorum bakalım ne olacak. Ama eskiye göre çok iyiyim...Bu reçeteyle olmazsa, siz de parmak veya dilatörle egzersiz yapabilirsiniz...

Muhalefet ne kelime estağfurullah, çok üzüldüm. Bu konuda elbetteki paylaşım yapacağız. İlla ben aştım, ben başardım yazmanıza gerek yok ki. Herkesin bünyesi farklı. Benim hikayem hiç hafif değildi, çok ağladım çok yıprattım kendimi. Ama aşacağıma inandığım için aştım. Çok inatlaştım kendimle hemde reçeteyi aldığım gün aştım. Bu arada parmak egzersizi yapamadım ben çok korktum. Bu rahatsızlık psikolojik değil mi? Parmağımı soksam zaten peniste girebilirdi. Tüm doktorlar parmak egzersizi verirken sadece Haydar hoca vermiyor. Buda beni cezbetmişti, ama ben çok inanmıştım, aşmalıydım -ki aştım. Allah tez vakitte aşmayı nasip etsin, çok geçmiş olsun. İnşallah güzel haberlerinizi bizlerle paylaşırsınız.

Son düzenleme:
Doktorunuz çok haklı, size doğruları söylüyor. Bir umut. Ben bu yöntemi denemenizi tavsiye ederim. Tüm ilaçları sürdükten sonra ilişki esnasında ıkınmayı unutmayın. Çok geçmiş olsun. Güzel haberlerinizi bekliyorum.

Muhalefet ne kelime estağfurullah, çok üzüldüm. Bu konuda elbetteki paylaşım yapacağız. İlla ben aştım, ben başardım yazmanıza gerek yok ki. Herkesin bünyesi farklı. Benim hikayem hiç hafif değildi, çok ağladım çok yıprattım kendimi. Ama aşacağıma inandığım için aştım. Çok inatlaştım kendimle hemde reçeteyi aldığım gün aştım. Bu arada parmak egzersizi yapamadım ben çok korktum. Bu rahatsızlık psikolojik değil mi? Parmağımı soksam zaten peniste girebilirdi. Tüm doktorlar parmak egzersizi verirken sadece Haydar hoca vermiyor. Buda beni cezbetmişti, ama ben çok inanmıştım, aşmalıydım -ki aştım. Allah tez vakitte aşmayı nasip etsin, çok geçmiş olsun. İnşallah güzel haberlerinizi bizlerle paylaşırsınız.

Canım ağlatıp yıpratmış olabilirsin tabiki. Ama bu ağır olduğu anlamına gelmiyor. Yani bana göre çok hafif seyirlisin. Çünkü ben de çok yıprattım kendimi, çok üzerine düştüm, çok inatlaştım kendimle. Hatta reçeteyi aldığım gün bayramım olmuştu. Neyse, yazmakla bitmez. Sana bir link göndereyim, en iyisi seyret....

Canım tekrar söylüyorum ağlaman...vs. senin ne kadar ağır olduğun anlamına gelmiyor. Sonuçta 5 ay sonra halletmişsin, ne güzel...Senin gibi hafif veya orta seyirli seyreden vajinusmuslulara belki çare olur. Ama benim tanıdığım o kadar kişi var ki Haydar Dümen reçetesi ile başarısızlığa uğramış. Bana H.Dümen bu reçeteyi verdiğinde dünyalar benim olmuştu, ah etmiştim eğer bu sorunu halledersem bu reçeteyle herkese yardımcı olacağım diye. Sanırım sen, benim o zamanki düşüncelerimi gerçekleştiriyorsun...

Sana bahsettiğim linki gönderiyorum....

Canım ağlatıp yıpratmış olabilirsin tabiki. Ama bu ağır olduğu anlamına gelmiyor. Yani bana göre çok hafif seyirlisin. Çünkü ben de çok yıprattım kendimi, çok üzerine düştüm, çok inatlaştım kendimle. Hatta reçeteyi aldığım gün bayramım olmuştu. Neyse, yazmakla bitmez. Sana bir link göndereyim, en iyisi seyret....
Evet yazmakla bitmez haklısınız, herkes ne yaşadığını bilir.
Canım tekrar söylüyorum ağlaman...vs. senin ne kadar ağır olduğun anlamına gelmiyor. Sonuçta 5 ay sonra halletmişsin, ne güzel...Senin gibi hafif veya orta seyirli seyreden vajinusmuslulara belki çare olur. Ama benim tanıdığım o kadar kişi var ki Haydar Dümen reçetesi ile başarısızlığa uğramış. Bana H.Dümen bu reçeteyi verdiğinde dünyalar benim olmuştu, ah etmiştim eğer bu sorunu halledersem bu reçeteyle herkese yardımcı olacağım diye. Sanırım sen, benim o zamanki düşüncelerimi gerçekleştiriyorsun...

Sana bahsettiğim linki gönderiyorum....
Tekrar merhaba, linkiniz henüz gelmedi ben aştım bana göndermenize gerek yok benim için zahmet etmeyin. Bu arada, 5 ayda halletmek hafif olduğu anlamına gelmez. Psikolojik bir rahatsızlık olduğu için bu tanıyı sadece doktor koyar. Siz aşamamışsınız bu demek değildir ki, reçete başarısız. Bünyeye göre değişir, mesela bende parmak egzersizi yapamadım. Başka yollarla Allah'ım inşallah yüzünüzü güldürür, çok çok geçmiş olsun. İnşallah sizde aşar düşüncelerinizi kendiniz gerçekleştirirsiniz. Allah yardımcınız olsun.

Evet yazmakla bitmez haklısınız, herkes ne yaşadığını bilir.

Tekrar merhaba, linkiniz henüz gelmedi ben aştım bana göndermenize gerek yok benim için zahmet etmeyin. Bu arada, 5 ayda halletmek hafif olduğu anlamına gelmez. Psikolojik bir rahatsızlık olduğu için bu tanıyı sadece doktor koyar. Siz aşamamışsınız bu demek değildir ki, reçete başarısız. Bünyeye göre değişir, mesela bende parmak egzersizi yapamadım. Başka yollarla Allah'ım inşallah yüzünüzü güldürür, çok çok geçmiş olsun. İnşallah sizde aşar düşüncelerinizi kendiniz gerçekleştirirsiniz. Allah yardımcınız olsun.

Canım zaten aynı şeyleri söyleyip duruyoruz. Sizin başarmanız da reçetenin başarılı olduğu anlamına gelmez. Pek çok kişi tanıyorum bu reçeteye ümit bağlayıp, hatta binlerce para veren ama başarılı olamamışlar. Evet psikolojik bir rahatsızlık olduğu için bu tanıyı sadece doktor koyar. Ama ben sizin reçetenizi yaptım ve başarılı olamadım. Siz 5 ay sonra bu reçeteyle yapmışsınız, ben bu reçeteyi denedim ve olmadı. Ve hala da olmadı malesef, demekki bir denge yok aramızda... Zaten bir psikolog bu şekilde ilaç yöntemi denemez... Bunu ben değil bütün psikologlar söylüyor.

Ben yanlış birşey söylediğimi zannetmiyorum. Diyorum ki, bu reçeteyi alın ama çok fazla da gözünüzde büyütmenize gerek yok, çok ümit bağlamayın. Uygulayın olursa olur, olmazsa olmaz zaten. Bir reçeteyle geçerse ne güzel, 1 günde halledilirse çok güzel...
Link konusuna gelince, gönderiyorum

http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...neyimlerimizle-vajinismusu-yenelim-10021.html (baştan 4.mesaj ve sonrası)

Son düzenleme:
Canım zaten aynı şeyleri söyleyip duruyoruz. Sizin başarmanız da reçetenin başarılı olduğu anlamına gelmez. Pek çok kişi tanıyorum bu reçeteye ümit bağlayıp, hatta binlerce para veren ama başarılı olamamışlar. Evet psikolojik bir rahatsızlık olduğu için bu tanıyı sadece doktor koyar. Ama ben sizin reçetenizi yaptım ve başarılı olamadım. Siz 5 ay sonra bu reçeteyle yapmışsınız, ben bu reçeteyi denedim ve olmadı. Ve hala da olmadı malesef, demekki bir denge yok aramızda... Zaten bir psikolog bu şekilde ilaç yöntemi denemez... Bunu ben değil bütün psikologlar söylüyor.

Ben yanlış birşey söylediğimi zannetmiyorum. Diyorum ki, bu reçeteyi alın ama çok fazla da gözünüzde büyütmenize gerek yok, çok ümit bağlamayın. Uygulayın olursa olur, olmazsa olmaz zaten. Bir reçeteyle geçerse ne güzel, 1 günde halledilirse çok güzel...
Link konusuna gelince, gönderiyorum

http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...neyimlerimizle-vajinismusu-yenelim-10021.html (baştan 4.mesaj ve sonrası)
Bakınız yukarıdada yazdım, ben parmak egzersiziyle aşamadım, bu reçete ile aştım, insanlarada illa bununla aşacaksınız diye aşılamıyorum. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Siz neyin derdindesiniz? Kalbinizi kırmamak için elimden geldiği kadar kibar olmaya çalıştım ama anlamıyorsunuz! Hala link verip reklam yapıyorsunuz. Konu mesajımı okuduysanız bu forumun çok eski üyesi olduğumu yazdım, siteyi kullanmasını ve bu topiğin var olduğunu biliyorum. Topiğin reklamını yapmanıza gerek yok. Lütfen bu reçete ile aşmayı düşünmüyorsanız ki zaten sizin işinize yaramamış lütfen reklamlarla konumu doldurmayınız. Bırakın işine yarayanlar okusun. İyi günler.

Sen hala benim o linki neden verdiğimi anlamamışsın. Ben insanları o topic'e yönlendirmek için vermedim linki. Neyse arkadaşım, sen burda UMUT TACİRLİĞİ yapmaya devam et, hatta insanları burdan Haydar Dümen'e yönlendirki adam biraz daha para kazansın... Bu mesajım üzerine ne yazarsan yaz bir daha mesaj yazıp konunu doldurmayacağım...

Sen hala benim o linki neden verdiğimi anlamamışsın. Ben insanları o topic'e yönlendirmek için vermedim linki. Neyse arkadaşım, sen burda UMUT TACİRLİĞİ yapmaya devam et, hatta insanları burdan Haydar Dümen'e yönlendirki adam biraz daha para kazansın... Bu mesajım üzerine ne yazarsan yaz bir daha mesaj yazıp konunu doldurmayacağım...

Ben seni anladım sen rahat ol.Umut tacirliği mi? Bunu link vererek sen yapıyorsun. Bende senin egzersizini anlamıyorum ve onaylamıyorum çünkü aşılmıyor zorlamı yani insanlar egzersiz mi yapsın senin zorunla? Ben BAŞARI hikayemi yazdım ne özelden ne burdan kimseyi Haydar Dümen'e yönlerdirmedim. Yöneticiler özel mesajlarımı kontrol edebilirler. O zaman ne yapacaksınız bilmiyorum =) Eğer Haydar Dümen para kazansın diye uğraşsaydım, reçeteyi buraya yazmazdım. Çok iyisin yazmanı zaten istemiyordum yazmaman mutlu etti beni. Allah şifanı versin.

Son düzenleme:
Her yöntem her kişide işe yarayacak diye bir kural yok arkadaşlar. Kendinde işe yaran yöntemi başkalarına tavsiye etmeyi umut tacirliği olarak görmek ayıptır. O zaman egzersizlerle aşama kaydedemeyenler bunu önerenleri oyalayıor, boş yöntemlerle uğraştırıyorlar diye itham edebilir. O nedenle yöntemleri sorgulamak, yardımcı olmaya çalışanları suçlamak yerine bende bu yöntem işe yaramadı der geçersiniz.

Her yöntem her kişide işe yarayacak diye bir kural yok arkadaşlar. Kendinde işe yaran yöntemi başkalarına tavsiye etmeyi umut tacirliği olarak görmek ayıptır. O zaman egzersizlerle aşama kaydedemeyenler bunu önerenleri oyalayıor, boş yöntemlerle uğraştırıyorlar diye itham edebilir. O nedenle yöntemleri sorgulamak, yardımcı olmaya çalışanları suçlamak yerine bende bu yöntem işe yaramadı der geçersiniz.

Beni anladığınız için çok teşekkür ederim.

X