progestan ne zamana kadar kullanılır

Perii7777

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2011
404
234
arkadaşlar progestan kaçıncı aya kadar kullanılıyor? hapı alırken eczacı 3. aya kadar kullanılıyor geldiyse bıraksın falan demiş. ama benim 3 aydır kanamam oldu az az akıntı şeklinde bazende kahverengi çok nadir kırmızı.. yani daha yeni bir hafta oldu kanama kesileli 3 aydır kullanıyorum şimdi bırakınca tekrar kanama falan olmaz mı? yani kullanmaya devam etsek 3. aydan sonra bebeğe bir zararı mı oluyor anlamadım bi bileniniz varmı ya da 3. aydan sonrada kullanan arkadaşlar var mı. şuan 12. haftamdayım. aklıma takıldı ama bırakmaya korkuyorum çünkü kasıklarımdaki ağrı devam ediyor. zaten hiç kalkmadan yatıyorum 3 aydır sadece tuvalet ihtiyacı için kalkıyorum şimdi bu hapı bırakmam nasıl bir etki eder ki? :KK53:

Öncelikle geçmiş olsun ,Allah sağlıklı bir şekilde gebeliğini tamamlamayı nasip etsin.Ben progestanı 7.ayıma kadar kullandım,şuan 8.ayın içindeyim hiç bir zararını görmedim.doktoruna danışmadan bırakma bence,bebeğe yada anneye zararı olsa uzun süre zaten kullandırılmaz.düşük riski,kanama ve erken doğum olasılığında uzun süreli kullanımlar olabiliyormuş.inş. yardımcı olabilmişimdir

ben 3 . ayımı doldurmuştum bıraktırdı doktorum,ilki düşüktü onun için verdi progestanı.doktoruna danışmadan bence bırakma...

canım ben 31. haftanın içindeyim bugün doktor kontrolüm vardı biten ilaçlarımı söyledim progestanı yine yazdı yani hala kullanıyorum düşün.bence doktoruna danışmadan bırakma.kimisi 3.aydan sonra faydası yok diyor ama sen doktorunu dinle seni en iyi o bilir.buarada ben vajinal alıyorum fitil gibi geceleri yatarken yan etkileri daha az oluyormuş gerçi ben bugüne kadar pek bir yan etkisini yaşamadım.

Arkadaşlar merhaba,
Ben de bu gün progestan'ı kullanmaya başladım. Akşam kahverengi akıntı şeklinde kanamam başladı. Acaba haptan olabilir mi? Bu hapı kullandığı halde düşük yaşayan kimse var mı acaba? İnşaAllah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız. :18:

cvplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar içim rahatladı ben 3 aydan sonra bi zarar görürüm sanıyodum 14 haftalığım şuan doktor demeden de bırakmıcam teşşekür ederim saolun...

Arkadaşlar merhaba,
Ben de bu gün progestan'ı kullanmaya başladım. Akşam kahverengi akıntı şeklinde kanamam başladı. Acaba haptan olabilir mi? Bu hapı kullandığı halde düşük yaşayan kimse var mı acaba? İnşaAllah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız. :18:

sen doktoruna sor bi istersen ama sanmıyorum ben kullandığım halde kahverengi kanamalrım hamileliğimin en başından beri sürüyordu. düzenli olarak günde 3 tane alıyordum hiç aksatmıyordum ona rağmen şuan 14 haftalığım daha yeni kesileli 15 gün oldu takma kafana ama sakın kalkma hep yat iş falan yapma ben hep yatıyom hala yatıyom kendine dikkat edersen bebişine bişey olmaz inşallah

Öncelikle geçmiş olsun ,Allah sağlıklı bir şekilde gebeliğini tamamlamayı nasip etsin.Ben progestanı 7.ayıma kadar kullandım,şuan 8.ayın içindeyim hiç bir zararını görmedim.doktoruna danışmadan bırakma bence,bebeğe yada anneye zararı olsa uzun süre zaten kullandırılmaz.düşük riski,kanama ve erken doğum olasılığında uzun süreli kullanımlar olabiliyormuş.inş. yardımcı olabilmişimdir

meraba bende şuan 29 haftalık hamileyim ikiz ilaçı şuana kadar kullandım sizde herhangi bi yan etki gösterdimi

X