Deri altı sivilce

hoppala

Guru
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2011
525
651
meraba
yaklaşık 1 ay önce tatile girmemle beraber biraz cips ve çekirdeği abarttım.hemen çok büyük deri altında bi sivilce çıktı doğal olarak.benim kullandığım kremler vardı. clindoxyl,imex sürdüm falan.hala geçmedi.ve o kadar sertleşti ki.içerde ve semsert.ağrıyo ve kıpkırmızı.sıkılıcak tarzda da değil.buz falan tuttum bugün ama işe yaramıyo.tabiki geçicek ama salı günü çok önemli çok çok önemli bi görüşmem var.iş ile ilgili.hafifletmek için yada hızlandırmak için ne yapmam gerekir ?

o bolgeye herhangı bı nemlendırıcı sur cnm ıcındekını yuzeye cıkarabılır ya da ız var mı orsa varsa kırmızı kantoraon yagı sur ben denemedım ama deneyenler memnun

""""""2-3 ayda bir çenemin hep aynı yerinde, dışarıda herhanbir iltihabı olmayan, ama derinin altında nerdeyse fındık büyüklüğünde, ağrılı beze çıkıyo. ve 3-4 güne kendiliğinden geçiyo. neden olur ki bu?""""

bende böle bi konu açmıştım ama cevap veren olmamıştı. 4 gün sonra geçiyo çok ufak bi kızarıklık kalıyo ama o da geçiyo. sonra canı istediği zaman bi daha:KK30:

görüşmen varsa makyajdan başka çaren yok malesef

Aynı dertten bende muzdaribim.Kocaman deri altında,ağrılı ve kırmızı değilmi? Çene altımda çıkıyor genelde benimde...acillll yardım önerisi bekliyorum bende.

Uçsuz sivilce. Bende de çıkar ara ara. Ucu olmayınca içindeki iltihap çıkamıyor, sonra sönüyor ama leke kalıyor geride. Bir zaman sonra tekrar aynı yerde çıkıyor. Karaciğeri temizleyen besinlerden almak lazım.

iz değilde canım,top gibi bir kabartı var.sert derinde.moralim çok bozuk.

cnm o zaman anladı bende de oluyo ara ara agrılı oluyo bı de onlar krem sur ama yedırme cnm kremı kalsın ole kendı emer zaten sonra cıkar sıvılce yuzeye ben ole yaaparım bazen ertesı gun cıkar yuzaye benım bazen ıkı gun sonra falan

ah kızlar benimde yanaklarımın tam ortasında hani burna yakın kısmında çıkıyor adetten sonra önce kızarıklık tatlı bi kaşınmayla başlıyor 2. gün ucu beyazlıyor sıkıyorum içinden akne çıkıyor sonra kızarık kalıyor 4-5 gün çok sinir bozucu ya..
kadın hastalıklarına gidip hormon testi yaptırıcam belki hormonsal bişeydir..

kaysı yağında bahsediyorlar bir sitede.Üzerine sürülünce yokediyor falan demişler onu bir denesek..ben yarın almayı düşünüyorum arkadaşlar.hoppala denemekte fayda var arkadaşım.Ha birde limonla aspirinden bahsetmişler gece yatarken sivilcenin üstüne sürün diyorlar.şimdilik bulduklarım bu kadar:)

Son düzenleme:
kayısı yagı var bende hafıfı nemlı bı pamukla surun yalnız ve de parlatıyomus yuzu sıvılcelere ıyı geldıgını bılmıyum ben parlasın yuzum dıye yapıyodum ama kokusu cok agır kullnamadım asıl esans olarak kullnılırmıs zaten ben uzum cekırdegı yagı surdum yuzume duruyo ole ılk kez surdum bakalım

kaysı yağında bahsediyorlar bir sitede.Üzerine sürülünce yokediyor falan demişler onu bir denesek..ben yarın almayı düşünüyorum arkadaşlar.hoppala denemekte fayda var arkadaşım.Ha birde limonla aspirinden bahsetmişler gece yatarken sivilcenin üstüne sürün diyorlar.şimdilik bulduklarım bu kadar:)

Bence limon sürmeyin asitli cildi daha beter etmesin.Mermere koyunca bile mermer kararıyor limonu anca maskelerde 1 damla olarak öneriyorum...
Kayısı yağı gerçekten iyi geliyorsa deneyelim benimde yüzümde içten çıkan sivilceler var tek tuk olsa da acı yapıyor.

haklısın incirreçeli limonda dikkatli olmak lazım..ama demişlerki limonla aspirini karıştırıp sadece o deri altındaki sivilcenin üstüne sürün gece yatarken demişler.az damlatmak lazım heralde limonu.Ben yıllar önce asipirini yüzümdeki sivilcelere uygulamıştım kurutmuştu,iyi gelmişti ama limonu hiç kullanmadım ben bu gece sürüp sabahki durumunu size yazarım.kobay olacağım:KK70:

kayısı yagı var bende hafıfı nemlı bı pamukla surun yalnız ve de parlatıyomus yuzu sıvılcelere ıyı geldıgını bılmıyum ben parlasın yuzum dıye yapıyodum ama kokusu cok agır kullnamadım asıl esans olarak kullnılırmıs zaten ben uzum cekırdegı yagı surdum yuzume duruyo ole ılk kez surdum bakalım

Üzüm çekirdeği yağıda iyi geliyormu? tüm yüzünüzemi sürdünüz faydası olursa buraya yazarmısınız teşekkürler.

çay ağacı yağı ve ada çayı (acı elma) yağı da işe yarıyor diyorlar..
ikisinden birini alıp deniycem bende artık.. :)

ben geçen yıllarda limonu kullandım.pamuk üzerine damlatıp sivilcenin üzerine bastırıyordum.deri altı sivilce için değilde beyaz akneli sivilcede kurutuyordu.ama çok memnun kalmadım imex beyaz akneli sivilceye daha iyi geliyor.anında içindeki beyazı dışarı akıtıyor.ama deri altındaki için hiç bi fikrim yok maalesef.iki kaşımın arasında kocaman bi topla geziyorum :KK43: peki kızarıklığı alması için ne yapılabilir.ben buz duymuştum.kızarıklı alıyor diye.ama almadı..

haklısın incirreçeli limonda dikkatli olmak lazım..ama demişlerki limonla aspirini karıştırıp sadece o deri altındaki sivilcenin üstüne sürün gece yatarken demişler.az damlatmak lazım heralde limonu.Ben yıllar önce asipirini yüzümdeki sivilcelere uygulamıştım kurutmuştu,iyi gelmişti ama limonu hiç kullanmadım ben bu gece sürüp sabahki durumunu size yazarım.kobay olacağım:KK70:

Aspirini ilk kez duyuyorum. :KK70: peki kızarıklıkları geçirir mi? kırmızı kırmızı dolaşıyorum. :KK70:

Üzüm çekirdeği yağıda iyi geliyormu? tüm yüzünüzemi sürdünüz faydası olursa buraya yazarmısınız teşekkürler.

yazarm cnm tum yuzume surdum bu yagı goz altarı ıın almıstım anneme burdakı forumdan tum yuze suruldugunde ızlerın de geebılıcegını soledı bı ark bende dun tum yzume surdum ve yıkamadım bı daha da cunku yag emıyo zaten yıkamamna gerek kalmıyo cnm her gun surucem bakalım

bi gelişme var mı merve ?
bu arada bnm yüzümdeki o deri altındaki sivilcede hiç bir değişiklik yok.hala oyle duruyo :KK43:

bi gelişme var mı merve ?
bu arada bnm yüzümdeki o deri altındaki sivilcede hiç bir değişiklik yok.hala oyle duruyo :KK43:

yok cnm bıraktım ben uzum yagını bu sefer de bı arkadas sımdıden yuzune surme bence o yagı dedı kafam karısıtı herkes te farklı etkı verıyo demekkı dıyorum ve bıraktım taaa kı cıldıyeye gıdenen kadar surmuvcem yogurt + karbonat maskem harıc tabı bu maskeyı haftada ıkı kere yapıyodum sımdı her gun yapıyorum memnunum cnm regl donemım bıttı bugun sıvılcelerım falan vardı sondu sıra ızlerı gıdermekte sıvılceyı hemen sonduruyo ama ıste ızler hemen gıtmıyo en son care doktora gıtmek ıstıyorum bakalım henuz degıl ama :KK14:

cnm yukarıya da yazdım daha yenı bıraktım ben yag surmeyı yuzume doktora gıdıcemızler ıcın herkesın cıklt tıpı faklı bırıne ıyı gelıyoa bırıne gelmıyo bende bıraktım maskem harıc hıc bısey yapmıyorum sımdılık

X