Arçelik Mi Bosch Mu??

yclozl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2011
2.172
8
Kızlar Temmuzda düğünüm var ve yavaştan beyaz eşyaları alalım diyoruz, malum yaza doğru fiyatlar fırlıcak, pek anladığım işler değil o yüzden sizlere danışmak istedim, 2 gün öncesine kadar kendi evlerimizde de hep Arçelik kullandığımızdan Arçelik alalım diyoduk, hem yetkili servisi fazla bi arıza olsa sıkıntı olmaz gibi düşüncelerimiz vardı ki yetkili servis işi bizim için önemli çünkü tayin durumundan evimizi Iğdıra kurucaz, amma velakin etrafımdan Arçelikle ilgili çok şikayet duyar oldum 20 sene önceki üretim kalmadı diyolar, para illaki cebimden çıkacağına göre iyi bi marka için çıksın diyorum, Bosch almak akıllıca olur mu sizce?

Son düzenleme:
uyku halinden kurtulmuş tüm hatunlar ellere kuvvet bu garibe bi akıl verin

canım ben şimdiye kadar bir iki arçelik ürünü de kullandım ve şikayetim olmadı ama beyaz eşyada boschtan şaşmam. annemin de beyaz eşyaları hiç boschtur, 20 yıllık makineler bile yeni gibi, tamirci bilmeyiz. bu yaz ankastre ocak ve fırın taktırmayı düşünüyorum, siemens de iyi diyorlar ama ben yine seçimimi boschtan yana yaparım gibime geliyor. fiyat farkı da yok sanırım arçelikle boschun arasında. ben tavsiye ederim, boschun her ürününden çok memnunum :KK16:

canım ben şimdiye kadar bir iki arçelik ürünü de kullandım ve şikayetim olmadı ama beyaz eşyada boschtan şaşmam. annemin de beyaz eşyaları hiç boschtur, 20 yıllık makineler bile yeni gibi, tamirci bilmeyiz. bu yaz ankastre ocak ve fırın taktırmayı düşünüyorum, siemens de iyi diyorlar ama ben yine seçimimi boschtan yana yaparım gibime geliyor. fiyat farkı da yok sanırım arçelikle boschun arasında. ben tavsiye ederim, boschun her ürününden çok memnunum :KK16:

arçelik servis ağının kaymağını yiyo yeni ürünleri beş para etmez diyolar, bende bosch ve siemens almayı düşünüyorum buzdolabı için arçelik düşünebilirim, bide aklıma takıldı ürün kodlarında EU ya da TR yazıyo EU yazanlar avrupa çıkışlı demek oluyo galiba, bu durumda daha iyi olması muhtemel?

Her iki markadan da seçim yapabilirsin bence.
Benim tüm beyaz eşyalarım Arçelikti,yaklaşık 8 yıl kullandım sadece 1 kere buzdolabının motorundan gelen sesler için servis çağırdık,şimdi yeni eve geçtiğim için tüm eşyalarımı ankastreye çevirmek için hepsini yeniledim ve bu sefer de tümünü Bosch aldım.Henüz çok yeniler birşey söyleyemem ama kardeşimin tüm eşyaları bosch hiç sorunu yok,serivis problemi de yok ama ilçe veya küçük illerde bilemiyorum Arçelik kadar yaygınlar mıdır acaba.
Asıl Siemens serviste yetersizdir bu arada.

Arkadaşım benim evimde de hem arçelik hem bosh var. Ben kendi çeyizimi alırken özellikle Bosh almıştım, birincisi Alman markası kalitesi tartışılmaz, ikincisi daha kalifiye bir ürün Arçelik e göre daha uygun, üçüncü olarak ta Bosh un tasarımları daha şık bence. Arçelik te artık çin de üretim yaptırdığı için ürünleri eski kalitesinden uzak. Bosh ya da Siemens seçimin olabilir grup şirketi ikisi de .

sağolun kızlar, burda okuduğum kadarıyla Bosch buzdolapları sıkıntılıymış, gürültülü olduğu, yemekleri kokuttuğu falan yazıldı onun dışında herkes memnun gibi, buzdolabı ve fırınımı Arçelik diğer eşyaları Bosch almaya karar verdim :26:

bence arçelik al şekerim benimkiler arçelik daha kullanmadım ama annem çok iyi olduğunu ve senelerdır kullandıgını soyluyor bende bır sorunla karsılastıgımızı hatırlamıyorum.

Bence arçelik yada bosh olmasına takılma hangisinin özellikleri dış görüntüsü hoşuna gidiyor fiyatı daha uyguna geliyorsa onu al; tabi bunu yaparken servis ağını da düşün çünkü elektronik eşya bu her an bir şey olabilir bizim elektrik sistemimiz Avrupa ülkelerininki gibi değil voltaj dalgalı oluyor ani düşüşler yükselişler vs. bunlar da cihazlara zarar verebiliyor. Elektronik eşya biraz da şans işi. Ben Arçelik kullanıyorum memnunum beğenmeyenler de vardır mutlaka; etrafımda bosch kullanıp çok memnun olanlar da var rezalet diyenler de...

Abimin buzdolabı sıemens ve cok memnun.Ama ben sana LG ye bi bak derim harika ürünleri var.Örneğin çamasır makinesinin motoru 10 yıl garantili..

bende bütün beyaz eşyalarımı arçelik aldım. annem kullanıyordu yıllardır bi sorun çıkmadı.bosch buzdolabı ile ilgili bende şikayetler duymustum olmadı onu arçelik alırsın..

selam arkadaşlar.
ben bugün kampanyanın son günü diye Arçelikten A+++ çamaşır makinası aldık. Almışken buzdolabını da alalım dedik.
Acaba doğru tercih mi yaptık bilmiyorum ama aynı özelliklerde Bosch çamaşır mak. 400 tl daha pahalıydı.
ne dersiniz acaba?

9 yıldır bosch bulaşık makinesini kullanıyoruz, ve dört ev değiştirdik.
maşallah tık demedi. ve mükemmel yıkıyor.
boschdan şaşılmaz.
15 yıldır alıpta memnun kalmadığımız arçelik ürünlerimizi de sayabilirim.
çamaşır mak, tv, elektrikli süpürge.
beş kuruş etmez.

bence beyaz eşya şans işi biraz benim annem yıllardır arçelkik kullanıyor çok memnun bi arkadaşım 3 yıldır kullanıyor hiç sorun yaşamadı ama sorun yaşayanlarda oluyor muhakkak.boschta da aynı şekilde bi arkadasım yeni evli ve buzdolabından hiç memnun değil... inşallah hepimiz beyaz esya konusunda şanslı çıkarız..

ben bosch aldım hepsini :KK51:
henüz kullanmadım ama bakalım temmuzda görücem kalitesini :KK53:
evde bulaşık makinesini kullanıyoruz ailecek de çok memnunuz :KK53:
arkadaşım çamaşır makinesini kullanıyor o da çok memnun herkese tavsiye ediyor :nazar: (bosch ona pazarlama için prim vermeli )
annemin arkadaşı da fırınından çok memnun :KK9: (ama meliha teyzenin eli de lezzetlidir bilemiyorum fırından mı elinin lezzetinden mi :KK56:)

bulaşık makinem lg diğer beyaz eşyalarım bosch.. pardon kurutma makinem arçelik... kurutma ve bulaşık makinem hariç diğerlerini değiştireceğim.. çünkü çok uzun senelerdir kullanıyorum..
artık emekliye ayrılma vakitleri geldi...
arkadaşımda lg çamaşır makinesi var 11 kg'lık olandan.. çok memnun mesela.. özellikler yorgan yıkayabildiği için... ve dediğiniz gibi 10 yıl motor garantisi var..
ben bulaşık makinemi yeni aldım çok memnunum...

kısacası beyaz eşyada bosch ve lg olabilir diyorum...

Ben de çeyizlik beyaz eşyalarımı bu sene aldım. Almadan önce baya araştırma yaptım. Başka forumlardan vs araştırmalar, takip ettiğim kampanyalar vs sonucu buzdolabımı
Samsung, çamaşır makinamı ve tvmi LG, bulaşık mak. ve ocak+fırın+davlumbaz setimi siemens aldım. Arçeliğin servisi tüm türkiyede çok iyi ama ürün kalitesinin artık iyi olmadığı herkes tarafından söyleniyor.
Bana sorarsan direkt marka olarak değil de markanın ürettiği ürün bazında karşılaştırma yaparsan daha iyi ve hızlı karar verebilirsin.

Ben de çeyizlik beyaz eşyalarımı bu sene aldım. Almadan önce baya araştırma yaptım. Başka forumlardan vs araştırmalar, takip ettiğim kampanyalar vs sonucu buzdolabımı
Samsung, çamaşır makinamı ve tvmi LG, bulaşık mak. ve ocak+fırın+davlumbaz setimi siemens aldım. Arçeliğin servisi tüm türkiyede çok iyi ama ürün kalitesinin artık iyi olmadığı herkes tarafından söyleniyor.
Bana sorarsan direkt marka olarak değil de markanın ürettiği ürün bazında karşılaştırma yaparsan daha iyi ve hızlı karar verebilirsin.

benimde kafamda öyle şekillendi canım, buzdolabı samsung, çamaşır mak., bulaşık mak. bosch, ocağım siemens olcak gibi

X