İki sezeryan arası !

Kızım şuanda 10,5 aylık 1 hafta önce dr'umla kontrolümde 2. çocuk için konuşurken sezeryanların arasının 2 yıl olmasını öneriyoruz çünkü vücut ancak kendini toparlıyor aksi taktirde ciddi takip edilmeli demişti.

benimde bebeğim 4 aylık bende 2.yi düşünüyorum fakat banada 2 yıl mantıklı geliyor

bende sezaryenle dogum yaptım benimki birazda agrılı sancılı bi hamilelikti.dr um kesinlikle 2 yıl beklemem gerektigini söyledi bunu herkese söylüyor tabiki.neden olarakta vucut ancak kendini toparlıyor.rahminin tam anlamıyla yerine oturması falan ancak bu zamanı alıyor tabi istersen hemende hamile kalabilirsin ama dkisilerininde acılma ihtimali var demisdi dr um ve dedigi gibi görümcemin 2 bebeginin arası kısaydı ve bebegi 34. haftada dikislerine zarar vermeye basladıgı icin acil sezeryane aldılar ve bebek 2 hafta küvözde kaldı.tabi bunlar kisiden kisiye degisir ama bence beklemekte yarar var en azından 1 sene.cunku sezeryan her nekadar konusmasıda yazmasıda kolay bi durum gibi görünsede karnınızı nerdeyse 10cm kadar kesip rahminizden bi canlı cıkarılıyor ve o bölgeye ciddi dikisler atılıyor.basit bir durum degil yani.basınıza gelenler icin cok üzüldüm allah kimseyi evladıyla sınamasın birdaha böyle üzüntü yasatmasın ve aratmasında. bende anneyim ama biraz daha bekleyip tam anlamıyla saglıgınıza kavustuktan sonra tekrar denemeniz daha iyi olur bebeginizide insallah daha saglıklı daha dinc dogurma sansınız olur.tekrar hamile kalıpta son dönemlerinizde allah korusun dikislerinizde bi problem olussa bebeginizi erken almak zorunda kalabilirler. benim sahsi fikrim bu asla akıl vermek olarak algılanmayın lütfen.kararınız ne olursa olsun allah yardımcınız olsun...

bende sezaryenle dogum yaptım benimki birazda agrılı sancılı bi hamilelikti.dr um kesinlikle 2 yıl beklemem gerektigini söyledi bunu herkese söylüyor tabiki.neden olarakta vucut ancak kendini toparlıyor.rahminin tam anlamıyla yerine oturması falan ancak bu zamanı alıyor tabi istersen hemende hamile kalabilirsin ama dkisilerininde acılma ihtimali var demisdi dr um ve dedigi gibi görümcemin 2 bebeginin arası kısaydı ve bebegi 34. haftada dikislerine zarar vermeye basladıgı icin acil sezeryane aldılar ve bebek 2 hafta küvözde kaldı.tabi bunlar kisiden kisiye degisir ama bence beklemekte yarar var en azından 1 sene.cunku sezeryan her nekadar konusmasıda yazmasıda kolay bi durum gibi görünsede karnınızı nerdeyse 10cm kadar kesip rahminizden bi canlı cıkarılıyor ve o bölgeye ciddi dikisler atılıyor.basit bir durum degil yani.basınıza gelenler icin cok üzüldüm allah kimseyi evladıyla sınamasın birdaha böyle üzüntü yasatmasın ve aratmasında. bende anneyim ama biraz daha bekleyip tam anlamıyla saglıgınıza kavustuktan sonra tekrar denemeniz daha iyi olur bebeginizide insallah daha saglıklı daha dinc dogurma sansınız olur.tekrar hamile kalıpta son dönemlerinizde allah korusun dikislerinizde bi problem olussa bebeginizi erken almak zorunda kalabilirler. benim sahsi fikrim bu asla akıl vermek olarak algılanmayın lütfen.kararınız ne olursa olsun allah yardımcınız olsun...

Çok sağol cnm insan ne düşünceğini bilmio geçen doktora gittim 6 ay sonra normal denio bazısı en az 1 yıl dio sorun yaşayanlarıda çok duyuyorum hiç sorunsuz geçti diyenleride e kafam karışıyo tabi:KK43: inşallah hayırlı zamanda olur....

benimyengemdi :KK70: iki sezeryan arası 10 ay :)) doğum sonrsı her işe koşturacak size iyi bakacak biri yanınızda olacaksa hiiç sorun olmaz ... ama siz de dikkat edin en az 3 ay iiş yapmadan dinlenmelisiniz ... :))

benimyengemdi :KK70: iki sezeryan arası 10 ay :)) doğum sonrsı her işe koşturacak size iyi bakacak biri yanınızda olacaksa hiiç sorun olmaz ... ama siz de dikkat edin en az 3 ay iiş yapmadan dinlenmelisiniz ... :))

İki sezeryan arası 10 ay mı yani direk doğumdan sonra hamile kalmış maşallah diyim en az 3 ay iş yapmadan dinlenmelisiiniz demişsin hangi sürede dinlenicez :)

benimde bebeğim 4 aylık bende 2.yi düşünüyorum fakat banada 2 yıl mantıklı geliyor

Tabiyki mantıklı olan o benimde bebeğim olsa ben 2 yıl değil en az 3-4 yıl düşünmezdim çünkü bebeğimle ilgilenmek isterim o daha küçük sonuçta yine gebe olunca herşeye dikkat etmek gerekior ilgi kısıtlanıyor işte biz mlek anneleri böle boşlukta olduğumuz için hemen olsun die düşünüyoruz

bebeğini kaybeden arkadaşlara Allah sabır versin..ben düşük yapmıştım ve o acıyı az da olsa tahmin edebiliyorum.hemen ertesi ay Allah tekrar nasip etti.yoksa nasıl dayanırdım bilmiyorum.

sağlıklı bir bebeği varken 3-4 ayda yenisini düşünenleri anlayamadım. hadi kendi sağlığınızı düşünmüyorsunuz ki iç dikişler 6 ayda %80 iyileşir, o yavrunun süt hakkı yok mu?anne sütünden mahrum ediyorsunuz.

ıkı bebegımın arası tam ıkı yas sorun olmadı 15aylık ıkıncı hamılelıgımde hıc sorun yok

merhaba allah dilediğiniz an gölünüze göre bir bebek nasip etsin inşallah . benim bir oğlum var 11 aylık sezaryenle doğum yaptım şimdi 2. ye hamile olduğumu öğrendim ufak bir şok atlattım çünkü erken diye düşüüyordum. aynı okulda çalıştığım bir arkadaşım bana acayip moral verdi. kendisi ilk bebeğini tüp bebek yöntemiyle dünyaya getirmiş çok zor elde ettik dedi ardından 2 ay sonra hamile kalmış çocukların arası 11 ay ve iki doğum da sezaryen dikkat ettikten sonra inşallah bir sıkıntı olmaz ve 6 yıl önce ki ameliyatlarla şimdikiler de bir değil düşün yani:)))))))))

dikişlerın acılcagına ınanmıyorum nedenı tecrube ıle sabıt ılk oğlumda karımdan dızlerımı gormuyordum okadar nuyuk bır karın kılo degıl yalnız sadece gobek dr sordum baskalrının karnı kucucuk benımkı nıye bu kadar buyuk gorenler ıkımız yoksa ucuzmu dıye cevırıp soran cok oldu:))) nerde tek deyınce şakın yuzler :))) dr um bana herkesın rahım buyuklugu ve su mıktarı aynı olmaz senın suyun daha fazla demıstı ıkıncı oglumdada karnımdan dızlerım gorulmuyor hatta ıkıncı gebelıgımde karnımın daha buyuk oldugunu soyledıler daha sıvrıydı okesın hatta devlet hastanesınde dr nst ye gırmek ıcın gıttıgımde dr bana en az 4 4,5 kılo dogar demıstı karnıma bakarak yok dedım benım hep boyle buyuk oluyor ama 3550 dogdu ılkıde aynıydı dedım yanı dıkısler acılsa benımkı kesın acılırdı ve ılk oğlum dogumuma kadarda kucagımdaydı ılk 3ay alamamısttım kucagıma kanamam oldu.kalan 6ay hep kucagımda gezdı tam bana ıhtıyac duydugu anlardı kendınıze guvenın ve yaradana ınannın gerısı olur

buarda bebegını kaybeden tum arkdaslarıma bas saglıgı dılıyorum allah sabır versın cok zor gecmıstır hatta hıc gecmeyecektır benım annemın ılk ıkızlerıde malesef kaybetmıs hala aglar :KK43:(( ınşallah en kısa zamanda bebeklerınıze kavusmanızı canı gönulden dılıyorum :KK43:

bende ıkı oğlum var belkı 3.kız olr dıye 3.de ısıtıyorum korunmuyoruz nezaman nasıpse ben pko luyum malum bızde ısler zor olmazsada uzulmem ama benı tanıyan herkes der sen 6 cocuk yaparsın gercekten cocuk olsunda copten olsun camurdan olsun derlerya ıste ben oyleyım allahım hepımızın kalbıne gore versın önce sıze acınızı untturacak bırer melek yollasın sonra bana bır hatta ıkızz olsun kız olsun en öenemlısı hayırlı ve saglıklı olsun tabıkı

oğlum artık 1 yaşında ve kontrole gidicem dr.onay veriese 2 .bebek gelebilir bu yıllllll

ilk doğumdan 4 ay sonra gittiğim doktorum istersem hemen hamile kalabileceğimi söylemişti ama ben cesaret edemedim.beklemeyi tercih ettim.sonuçta bu büyük bir risk ti.bu yüzden en az altı ay beklenmeli bence...
benim bebeğimde kalp anamolisi vardı canım.allah yardımcınız olsun...
canim az once gordum bu yorumunu, bende bebegimi tam bir hafta once sezeryanla dogurdum ve 4-5 saat sonra kaybettik maalesef. 31+3gunluktu ve kalp anomalisi vardi, kalbin damarlarinda kireclenmeydi tam olarak ve kapakciklarind sorun vardi 28.haftada birden oldu. seninki nasil bir rahatsizlikti ve yeniden anneligi tattigina cok sevindim canim benimde tek duam bu artik. umarim msjim seni uzmez ve cevap verirsin.

Mrb bende 20 gün önce 2.doğumumu yaptım sezeryanla.bebeğim 1 hafta sonra vefat etti.Benim sormak istediğim hamileyken doktorlarıniz bebekte olan sorunları görmedi mi.Bana hamilelikte hep normal dedi.suyun fazla birde gelişimi ilerde dedi.Bebeğim bir doğdu kalp damar akciger ile ilgili birsürü sorun varmış. Bir hafta ugrastik ameliyat ettirmek icin çok uzun şimdi anlatmaya.ameliyat ettik ama daha fazla kalbi dayanamadı yavrumun.kadın doğumcu olacak kadına çok sınırlıdır. Dava etmeyi düşünüyorum

Mrb bende 20 gün önce 2.doğumumu yaptım sezeryanla.bebeğim 1 hafta sonra vefat etti.Benim sormak istediğim hamileyken doktorlarıniz bebekte olan sorunları görmedi mi.Bana hamilelikte hep normal dedi.suyun fazla birde gelişimi ilerde dedi.Bebeğim bir doğdu kalp damar akciger ile ilgili birsürü sorun varmış. Bir hafta ugrastik ameliyat ettirmek icin çok uzun şimdi anlatmaya.ameliyat ettik ama daha fazla kalbi dayanamadı yavrumun.kadın doğumcu olacak kadına çok sınırlıdır. Dava etmeyi düşünüyorum
Allah br daha yasatmasn tekrar hamile kaldnm aynl sorunlari bende yasadm 2.bebektede aynl sorun olurmu dyeee korkuyorum

X