Kadınlar genelde stresten uyuyamazken, erkekler uyuyarak stresten kaçar...

nrsnkma39

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
3.556
10
Erkeklerin yöntemi de bu

26 Haziran 2007 Salı 10:04
Stres ve psikolojik sorunlar kadınların önemli bölümünde uykusuzluğa neden olurken; erkeklerde bunun tam tersi durum oluyor!

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı bünyesindeki Uyku Laboratuvarı Direktörü Kezban Aslan; cinsiyet faktörünün de uyku sorunlarında önemli bir belirleyici olduğunu vurguladı.

Kadınların stres ya da psikolojik sorunları olduğunda daha çok uykusuzluk çektiklerini belirten Aslan, ancak erkeklerin önemli bir bölümünün uykuyu 'sorunlardan kaçış' olarak gördüklerini kaydetti. Aslan, "Normalin üzerinde uyuyan bir erkeğin psikolojik durumu irdelenmelidir" dedi.

Erkeklerin, sorunlarını genelikle başkalarıyla paylaşmamalarının da onların uykuyu bir kaçış yolu olarak görmelerinde etken olduğuna işaret eden Aslan, "Erkeklerde aşırı uyku hali (narkolepsi) diye tanımlanan ve gündüz aşırı uyku eğilimiyle kendini gösteren durum bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa, sorun psikolojik kaynaklı olabilir" diye konuştu.

Link Silinmiştir.

geçen radyo dinlerken de duymuştum aynı şeyi..
bende tam tersi , canım sıkkınsa birşeyi unutmak istiyorsam , zorla uyumaya çalışırım..hatta tüm günümü bile uyuyarak geçirebilirim o gün..

bende stresli oldugum zaman kesinlikle uyuyamam .Kafami yastiga koydugum zaman düsüncelerim daha da artiyor .daha cok düsünmeye basliyorum bu yüzden sürekli bas agrisi cekiyorum

gerçekten doğru eğer stresliysem dön sağa dön sola yatakta cebelleş tık yok,ama benim kociş daha yastığa başını koyar koymaz maşallah maşallah nezaman uyudun be adam haa arada bi gözünü açar tıkırtıma sen daha uyumadınmı?????????????????

X