Saç Rengi ve Saç Boyama Loreal excellence 7.43 SULTAN BAKIRI

hazal_diren

lafa bakarım laf mı diye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
4.089
614
merhaba herkese. bugün bir kozmetik markette gördüm. Loreal Hürrem'in saç rengine benzeyen bir boya çıkarmış Excellence serisinde. Adı da Sultan Bakırı :KK12:

$LOREAL EXCELLENCE 7.43 SULTAN BAKIRI.jpg

Henüz deneyen oldu mu?

yeni duyuyorum ben bir tarçın bakırcı olarak palette kullanıyorum ama bunu denemek isterim loreal kaliteli bir boya ancak koyumu tutar bilemiyorumm. deneyen olursa aydınlatsın bizi :)

Bu renk kutudakinden koyu tutabilir. Ben 7.43 ve 7.73 karisimi ile resimdeki rengimi elde etmistim. Zeminim acik oldugu icin güzel tutmustu. Kullandigim boyanin markasi exicolor.

Bu arada rengin adi kumral bakir dore. Nicin böyle ilginc isimler verip insanlari yaniltiyorlar anlamiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
exicolor bal kumral kullandım uzun bir süre harika bir renk , şuan palette tarçın bakır kullanıyorum sanırım marka ne olursa olsun bakır ağırlıklı renkler çabuk akıyor maximum 2 ay :KK43: , kutudaki gibi tutmayacağı kesin ama nasıl tutar bilemiyorm

İyi güzel olmuş ama 7.43 olduğuna göre kutudaki fotograf ile birebir tutması mümkün değil böyle tutması için 8-9 tonlarında olması gerekirdi boyanın ya da platin,açık sarı gibi bir rengin üzerine boyanırsa 1-2 yıkamaya böyle olur :)

Zaten kutudaki renkler genellikle açıcıyla açılmış veya doğal açık sarı üstüne boyanmış oluyor. Yani o boya ile elde edilebilecek en açık renk kutu üstünde. Bu nedenle kahverengi saça tek boyamayla o rengin aynen tutması zor....7 demek kumral demek. Yani kumral bakır dore oluyor bu rengin adı

bugün bu boyadan aldım saçlarımı en son bakır kahve boyamıştım biraz aktı, hemen hemen resimdekine benzer bir tona geldi saçımın rengi. eger sultan bakırı boyarsam saçım koyulaşacak mı yani :26:

Eki Görüntüle 357165

Son düzenleme:
eğer saçınız resimdeki renge çok yakınsa 7.43le boyadığınızda ilk zamanlarda kızılımsı olacaktır, birkaç yıkamayla kızıllıklar azalacak bakır rengi ön plana çıkacaktır.

eğer saçınız resimdeki renge çok yakınsa 7.43le boyadığınızda ilk zamanlarda kızılımsı olacaktır, birkaç yıkamayla kızıllıklar azalacak bakır rengi ön plana çıkacaktır.

kızıl mı :44:

rengin numarası 7.43 yani kodlamaya göre kumral bakır dore oluyor, kızıl neden olacak :26:

bu renk bencede koyu çıkacakdır kozmetikçide bende dün gördüm isim sultan bakırı olunca bütün herkes o reyondaydı:KK9::KK9::KK9: ilk etapda koyu kızıl gibi olcağını dedi reyon görevlisi akmasıda pek olmaz dedi lorealler pek akmıyor ama 1 2 ay içinde bakır olur diyince aldılar acaba boyadılarmı bilmiyorum gidince sorcam görevliye şikayet aldımı diye renk konusunda

ben nedense gıcık oldum bu boyaya, normalde burda olmayan bir renkti bu. kutuyu bile değişmeden, türkçe bir yarım kutunun içine boyayı koyup adına da diziden dolayı revaçta diye sultan bakırı yazmışlar. bana yağmur yağdığı an sokakta beliren naylon şemsiyecileri anımsattı. üstelik dizideki kadının saçları bundan çok daha açık ve bu boya, zemin çok açık değilse gayet koyu tutar. bana 8.77 olan tarçın bakır, yine lorealın 8.43 açıksarı dore bakırı bile koyu ve kızılımsı turuncu geliyordu bu iyice koyu olur.

bugün bu boyadan aldım saçlarımı en son bakır kahve boyamıştım biraz aktı, hemen hemen resimdekine benzer bir tona geldi saçımın rengi. eger sultan bakırı boyarsam saçım koyulaşacak mı yani :26:

Eki Görüntüle 357165

bence de sultan bakırı ilk boyandığında koyu oluyor.bu rengi boyarsan eğer saçlarının rengi koyulaşır.zaten kutuda gördüğün renk çok açık saç üzerine boyanmış halidir.ben koyu istemiyorsan eğer boyama derim yani

bu renk bencede koyu çıkacakdır kozmetikçide bende dün gördüm isim sultan bakırı olunca bütün herkes o reyondaydı:KK9::KK9::KK9: ilk etapda koyu kızıl gibi olcağını dedi reyon görevlisi akmasıda pek olmaz dedi lorealler pek akmıyor ama 1 2 ay içinde bakır olur diyince aldılar acaba boyadılarmı bilmiyorum gidince sorcam görevliye şikayet aldımı diye renk konusunda

Sanki herkese yakisacak da.. :KK9:

ben nedense gıcık oldum bu boyaya, normalde burda olmayan bir renkti bu. kutuyu bile değişmeden, türkçe bir yarım kutunun içine boyayı koyup adına da diziden dolayı revaçta diye sultan bakırı yazmışlar. bana yağmur yağdığı an sokakta beliren naylon şemsiyecileri anımsattı. üstelik dizideki kadının saçları bundan çok daha açık ve bu boya, zemin çok açık değilse gayet koyu tutar. bana 8.77 olan tarçın bakır, yine lorealın 8.43 açıksarı dore bakırı bile koyu ve kızılımsı turuncu geliyordu bu iyice koyu olur.

Hürrem rengi kesinlikle cok acik zemin üzerine boyanmis 8.34. Paylasilan renk kumral zemin üzerine bile uygulansa koyu tutar ve Hürrem rengini vermez.
Simdi bir cok kadin hayal kirikligina ugrayacak... En iyisi boya numaralari ve sac boyama konusunda iyice bilgilenip öyle boyamak.

Sanki herkese yakisacak da.. :KK9:

Hürrem rengi kesinlikle cok acik zemin üzerine boyanmis 8.34. Paylasilan renk kumral zemin üzerine bile uygulansa koyu tutar ve Hürrem rengini vermez.
Simdi bir cok kadin hayal kirikligina ugrayacak... En iyisi boya numaralari ve sac boyama konusunda iyice bilgilenip öyle boyamak.

ben de aynı fikirdeyim...hürremin rengi 8 hatta 9 tonlarında ışığa göre...yakında başlıklar açılır sultan bakırı boyadım kızıl oldu, koyu oldu, dipleri turuncu uçları koyu oldu falan diye....:KK55:

kızlar ben zaten kutudaki hürrem bakırından istemiyorum kendi saç rengimi biraz daha bakırlaştırarak yoluma devam etmek istiyorum :KK53: normalde saçımı iki kutu palette altın karamel ve çeyrektende az tarçın bakırı karıştırarak boyuyorum güzel oluyor .. bu sefer biraz daha bakırımsı olsun diye ve tarçın bakır çok baskın bir bakır olduğu için daha az baskın bir bakır olabileceğini düşündüğüm sultan bakırını denemek istedim. yani 1 kutu sultan bakırı ve 1 kutu altın karameli karıştırıp boyucam tamamen sultan bakırına boyamıcam yani. amacım sultan bakırınının bakır tonundan faydalanmak tarçın bakırın yerine.. umarım koyu olmaz altın karamelle karıştırınca dediğiniz gibi

Son düzenleme:
bende zaten koyu renkleri seviyorum hatta bir başlıkda tam isdediğim renk tutmuşdu arkadaşın boyasından aldım tam olmasada idare eder bu rengi gördüm markette kesinlikle bu renk tutmaz birde yeni çıkan deneyen olmamış bir renge sakın boyamayın sonuç hüsran olabilir yeni ürünler ilgimizi çeker ama konu boyaysa orda bi durmak lazım saç bu ne olcağı belli olmaz:KK50:

Merhabalar, ben dün akşam bu rengi denemiş bulunmaktayım. Harika oldu tam istediğim gibi oldu. Benim saç rengim bakıra dönmüştü, kızıldan aka aka herkesin hayran kaldığı bir bakıra sahip olmuştum, dip boyam geldiği için neye boyayacağıma şaşırdım, 7.43 sultan bakırını aldım binbir tereddütle ama oldu. asla kızıllık olmuyor saçta, tabi saçınızın rengi de önemli. Güneşte resmen Hürrem Sultan'ın turuncu karamelimsi bir renk gibi duruyor. Karanlıkta da hafif koyumsu bir hali var. Ama güzel, çok güzel hem de.:))

Merhabalar, ben dün akşam bu rengi denemiş bulunmaktayım. Harika oldu tam istediğim gibi oldu. Benim saç rengim bakıra dönmüştü, kızıldan aka aka herkesin hayran kaldığı bir bakıra sahip olmuştum, dip boyam geldiği için neye boyayacağıma şaşırdım, 7.43 sultan bakırını aldım binbir tereddütle ama oldu. asla kızıllık olmuyor saçta, tabi saçınızın rengi de önemli. Güneşte resmen Hürrem Sultan'ın turuncu karamelimsi bir renk gibi duruyor. Karanlıkta da hafif koyumsu bir hali var. Ama güzel, çok güzel hem de.:))
paylaştığınız için teşekkürler güle güle kullanın:KK16:

kızlar bu akşam saçımı sultan bakırı ve küllü sarıyı karıştırarak boyayacağım. sonrasında fotoğraf eklerim:KK34:

X