eşinde sperm hareketsizliği sorunu olupta hamile kalan varmı?

efesude

Allahım Sana Emanetiz...
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2011
782
0
arkadaşlar merhaba ben 1,5 yıllık evliyim 10 aydır bebek istiyoduk sorun hep bende sanıyordum bende sağ overda basit kist var 5 cm çapında .geçenlerde bir yılın dolmasını beklemeyelim dedik eşime test yaptır sende dedim ve sonuç sperm hareketsiziği %90, kendi yerinde hareketi %1, sperm sayısı %53 morfoloji normal şükür ,sperm canlı şükür. ne yapmalıyız ya ben kanada da yım ve burda sağlık sistemi berbat dr sıkıntısı var dr bulamıyoruz böle çaresizlik varmı ?

bilemiyorum ama doktorlar 2 yıl diyor olmazsa tedavi diyorlar ama çok istiyorsan istanbula gel yada araştır iyi bir doktor bul başka bir yere git ve herşeyinize baktırın zaten gereken neyse yaparlar allah gönlüne göre versin

slm arkadaşlar ben yeni üyeyim.1,5 yıllık evliyim eşimde de sperm hreketsizliği sorunu var,tedavi görüyor,doktor olmazsa aşılama yapalım diyo bakalım nolcak,birde bende rahim perdesi sorunu çıktı laparoskopi oldum..bundan sonra nasıl olcak bilemiyorum :KK43:

slm arkadaşlar ben yeni üyeyim.1,5 yıllık evliyim eşimde de sperm hreketsizliği sorunu var,tedavi görüyor,doktor olmazsa aşılama yapalım diyo bakalım nolcak,birde bende rahim perdesi sorunu çıktı laparoskopi oldum..bundan sonra nasıl olcak bilemiyorum :KK43:

evt cnm benim eşimdede aynı sorun var.genelde aşılama diyorlar bende dün aşılama oldum.allahtan hayırlısı.kafana takma cnm aşılamada spermleri yıkadıklatı için hız oranı yüzde 75 şe kadar çıkıyor en iyisi aşılama anlıcağın

bilemiyorum ama doktorlar 2 yıl diyor olmazsa tedavi diyorlar ama çok istiyorsan istanbula gel yada araştır iyi bir doktor bul başka bir yere git ve herşeyinize baktırın zaten gereken neyse yaparlar allah gönlüne göre versin

biz zaten 1 yılı bekledik canım ama burayı bekliyoruz şimdi dr sıkıntısı var bende boş durmayım diyorum macun falan işe yarar belki diye. amin canım amin sen ne yaptın sorun halloldumu sizde...

umutlu26
sperm hareketsizliği

,

canım bizde 1.5 yıl oldu bebek isteyeli de 10 ay oldu bu ayda regil olursam yani 4 gün sonra 11 ay olcak ,bizde yeni yaptırdık testi %90 sperm hareketsizliği çıktı sonuç böyle hakkımıza hayırlısı inşallah...amin

Son düzenleme:
evt cnm benim eşimdede aynı sorun var.genelde aşılama diyorlar bende dün aşılama oldum.allahtan hayırlısı.kafana takma cnm aşılamada spermleri yıkadıklatı için hız oranı yüzde 75 şe kadar çıkıyor en iyisi aşılama anlıcağın

ay canım bunu bilmiyordum gerçekten %75 çok iyi inşallah senin aşılaman da sağlıkla tutar 15 güne öğrenirsin dimi hamile olduğunu inşallah:)
inşallah hakkımıza hayırlısıyla hiç bişeye geç kalmadan tedavi oluruz oda sonucunu verir inşallah.. aminnnnnnnn

Son düzenleme:
Benim eşiminde spermlerınde sadece %10u ileri hareketlı. Eger bırgun hamıle olursam, haber verırım :KK31:

canım ya ben bir de laparoskopi oldum ya aşılamayı ertelermi ki doktor :KK43: daha doktora gitmeden kafamda bin soru var.ben zaman kaybetmek istemiyorum artık,bu konuda bilgin varmı canım yaaa :KK43:((( bu arada inşallah senin aşılaman tutar dualarım seninle :)

Son düzenleme:
Benim eşiminde spermlerınde sadece %10u ileri hareketlı. Eger bırgun hamıle olursam, haber verırım :KK31:

bizimkide hemn hemn aynı inşallah hamile oluruz canım sağlıkla tabi ama umudunu yitirme bu çok önemli :)iyi olcak herşey inşallah..aminnnn

efesude
canım bizde 1.5 yıl oldu bebek isteyeli de 10 ay oldu bu ayda regil olursam yani 4 gün sonra 11 ay olcak ,bizde yeni yaptırdık testi %90 sperm hareketsizliği çıktı sonuç böyle hakkımıza hayırlısı inşallah...amin[/QUOTE]

canım ya hakkımızda hayırlısı tabi,bizde 1 yıldır istiyoruz,% 70 hareketsizlik var doktor aşılama diyo ama bakalım napcaz,allah yardımcımız olsun canım.

Son düzenleme:
umutlu26
canım ya hakkımızda hayırlısı tabi,bizde 1 yıldır istiyoruz,% 70 hareketsizlik var doktor aşılama diyo ama bakalım napcaz,allah yardımcımız olsun canım.

aminnn canım amiiiinnn hakkımıza hayırlısı senin şansın %30 benimki %10 hakkımıza hayırlısı artık kür falan deniyomusun sen eşine yada macun falan

biz zaten 1 yılı bekledik canım ama burayı bekliyoruz şimdi dr sıkıntısı var bende boş durmayım diyorum macun falan işe yarar belki diye. amin canım amin sen ne yaptın sorun halloldumu sizde...

sorun derken anlamdım canım benim sorunum yoktu ama sen mi karıştırdın ben mi..........:KK45::KK45::KK45:

aminnn canım amiiiinnn hakkımıza hayırlısı senin şansın %30 benimki %10 hakkımıza hayırlısı artık kür falan deniyomusun sen eşine yada macun falan

denedik canım zaten 6 aydır ilaç da kullanıyo,keçiboynuzu kaynatıp suyunu içti,kürünü,pekmezini aldık çok az bi ilerleme olmuş doktor tek çare aşılama diyo :KK43: gerçi ilkinde de tutmuyo diyolar,bakalım inşallah hakkımızda hayırlısı,şans oranlarına gelince valla hiç belli olmaz canım bakarsın seninki tutar sadece....şimdi ben bir de laparoskopi oldum ya acaba aşılamayı ertelermi ki doktor S)

bizimkide hemn hemn aynı inşallah hamile oluruz canım sağlıkla tabi ama umudunu yitirme bu çok önemli :)iyi olcak herşey inşallah..aminnnn

umudumu yıtırmıcem ama bende de pko var. Aşılamayı sorucam bu sefer doktoruma bakalım ne dıyecek. hepımız ıcın ıyı olsun hersey umarım :KK16:

dnznry;23352398sorun derken anlamdım canım benim sorunum yoktu ama sen mi karıştırdın ben mi.........

ay canım kusura bakma ne olur ben sen cevap yazınca sizdede böyle bi sorun var sandım ...

umutlu26
denedik canım zaten 6 aydır ilaç da kullanıyo,keçiboynuzu kaynatıp suyunu içti,kürünü,pekmezini aldık çok az bi ilerleme olmuş doktor tek çare aşılama diyo :KK43: gerçi ilkinde de tutmuyo diyolar,bakalım inşallah hakkımızda hayırlısı,şans oranlarına gelince valla hiç belli olmaz canım bakarsın seninki tutar sadece....şimdi ben bir de laparoskopi oldum ya acaba aşılamayı ertelermi ki doktor S)

bir gün Hz. Musa a.s böyle vaaz verir gibi hani bir toplantı yapıyormuş ordan bir karı koca çıkıp gelmiş yanına ey musa demiş biz uzun süredir çocuk istiyoruz olmuyor demiş ve çok üzülüyoruz demiş rabbimizle konuşurmusun bizim evladımız olacakmı demiş ve bunun üzerine hz. Musa rabbiyle bir konuşmasında falanca ile falanca nın çocukları olacakmı diye sormuş Allah c.c demişki ya musa söyle onlara onların kaderinde yok onlar hiç bir zaman döl tutmayacak demiş ve hz. Musa da bunu o çifte söylemiş üzülerek evlerine gitmişler. Sonra yine böyle bir toplantıda aradan 4-5 yıl kadar geçmiş toplantıda bu çiftle karşılaşmış fakat yanlarında 4 yaşlarında küçük bir çocuk varmış ve hz. MuSA nın dikkatini çekmiş ve rabbimizle bir konuşmasında sormuş Allahım sen bana bu çift hiç bir zaman döl tutmayacak demiştin ama gördüğüm kadarıyla onların çocuğu var demiş Allah cc de demişki ya Musa evet ben sana öle söyledim gerçektende onların kaderine yazmamıştım ama onlar bunu bile bile benden hiç bir zaman ümidi kesmedi ve alın yazılarında olmadığını bile bile hep dua ettiler ümit ettiler istediler demiş ve bende onlara verdim evlat demiş. yani kıslar dua edelim ümit edelim rabbimizden ümit etmek kadar güzel bir şey yok kısacası bu bi hikayede olabilir bilmiyorum ben başkasının anlattığını duydum ama sonuçta söylenmek istenen şu rabbimin hazinesi çok büyük ve istersek ümit edersek kaderimizi bile değiştirmek onun elinde

crimson
umudumu yıtırmıcem ama bende de pko var. Aşılamayı sorucam bu sefer doktoruma bakalım ne dıyecek. hepımız ıcın ıyı olsun hersey umarım

öyle canım umut herşey bence .tabi dr lar bilir ama aşılama dan korkmamak lazım inşallah bebişler gelir:)aminn

Son düzenleme:
evet canım çok haklısın gerçekten etkileyici bi örnek..rabbim gönlümüze göre verir inşallah

Son düzenleme:
ay canım bunu bilmiyordum gerçekten %75 çok iyi inşallah senin aşılaman da sağlıkla tutar 15 güne öğrenirsin dimi hamile olduğunu inşallah:)
inşallah hakkımıza hayırlısıyla hiç bişeye geç kalmadan tedavi oluruz oda sonucunu verir inşallah.. aminnnnnnnn

inş cnmya çok sağol allah hepimilze hayırlısını versin.evt yıkamada çok yükseliyor merak etme cnm..hem yükselmesede rahime önce ilaç veriyorlar spermler daha hızlı gitsin diye sonra spermi enjekte ediyorlar bu konuyu kafana takma yani

canım ya ben bir de laparoskopi oldum ya aşılamayı ertelermi ki doktor :KK43: daha doktora gitmeden kafamda bin soru var.ben zaman kaybetmek istemiyorum artık,bu konuda bilgin varmı canım yaaa :KK43:((( bu arada inşallah senin aşılaman tutar dualarım seninle :)

sağol cnm.zannetmiyorum bir etkisi olacağını ben hiç duymadım böyle bişey.olmazsa doktoruna danış aneztesi altında yaptır en azından kendini sıkmazsın.bende aneztesi altında oldum bişey anlamadım çünkü rahmim dardı normal yaptıramadım.inş sanada hayırlısı cnm

sağol cnm.zannetmiyorum bir etkisi olacağını ben hiç duymadım böyle bişey.olmazsa doktoruna danış aneztesi altında yaptır en azından kendini sıkmazsın.bende aneztesi altında oldum bişey anlamadım çünkü rahmim dardı normal yaptıramadım.inş sanada hayırlısı cnm

ne oldu canım varmı bi gelişme sonuç hakkına hayırlıdır inşallah. sağlıkla gelir bebişin aminnnnnnnn:):KK49:

ne oldu canım varmı bi gelişme sonuç hakkına hayırlıdır inşallah. sağlıkla gelir bebişin aminnnnnnnn:):KK49:

adetime iki gün kaldı cnm çok heycanlıyımya.bilemiyorumki ne olacak umutlanmakta istemiyorum bir yanımda umutla bekle diyo karışığım yani allahtan hayırlısı

X