Kiraz sapı suyu

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
38
kıraz sapı suyunu deneyen varmı arkadaslar ne ıse yarıo bana bır arkadasım soledı zayıflatıomus sabah ac karnına ıcılınce bende ole yapıom ac karına ve gun ıcınde ıcıom deneyen varmı

kiraz sapı suyunu kısa bi süre bende kullandım ama devam etmedim.iltihapları söküyordu ağrı yaptı bende .uzun sürede etkili olabilir belki

kiraz sapı suyunu bende denedim. Bende işe yaradı ama uzun süre yapmadım. Tadıda hiç fena değil (an azından yeşil çaydan iyi)

KıRAZ SAPIYLA ZAYIFLAMA : Yarım litre kaynar suya 30 gr kiraz sapı eklenip 10 dakika kadar demlenir ve günde 3 fincan aç karnına içilir. Özellikle menapoz dönemindeki kadınların şikayetlerine de çok faydalıdır
Kiraz sapı ile hazırlanabilen bir diğer tarifimiz daha var ; Aslında bu karışık bir bitki çayı. Küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz.

bende cok yararlı oldugunu duymustum daha once ve kıraz saplarını hıc atmam bırıktırır kuruturum,kısın ozellıkle yaptıgım bıtkı caylarının ıcıne koyarım...

aktarlarda satılır mı ki bu kiraz sapı yoksa illa kendimiz mi temin edeceğiz -tatlicadiarzu-

Kiraz sapinin kilo verdirdirgini bilmiyordum ben onu aybasi agrilarim icin iciyorum ve karnim sismiyor bunu aybasi oldugum zaman hergun sabahlari ac karnina iciyorum

5 dakka tam olarak kaynatip suzulup icilmeli arkadaslar kaynar suda bekletilirse vitaminler sokulmuyor saplardan, bilmis olun yoksa bosa icersiniz

Ya ben denedim ve hic bi yararı olmadı:umursamaz:,ayrıca midem kalktı resmen,düşündükcede kalkıyorkafamçokkarıştı

bende kaynatıp ıcıyorum
ama 21 tane sayıp,1su bardagı suda rengı cıkana kadar kaynat
sabah ve aksamları ac karnına olucak
gobek ve basen erıtıyor:lepi:

X