Kaynanamla yaşamak istemiyorum diyenler

Arkadaşım inan çok zor bulunduğun durum.Eşinle yumuşak bir dille konuş ve anlat.Özel hayatınız kalmadığını,rahat edemediğini,bize yazdıklarını aç kendini yumuşak bir dille paylaş.

konuştum konuşmasına hemde çok güzel bir dille. 3,5 yıldır ewliyim ve eşimi hiç tanımamışım. söz konusu ailesi olunca adam resmen bana düşman kesiliyor. eşim benden 10 yaş büyük ben 24 yaşındayım eşim 34... ama bir görseniz ana kuzusu... afedersiniz ailesi ağzına etse gıkını çıkartmıyor. ki eşim üniversiteye başladığından beri ailesinden ayrı yaşıyor. ailesinin eşime hiç bir yardımı olmadı. evlendik evimizi ailem düzdü düğünümüzü bile ailem yaptı ben neden bu kadar büyütmüyorum ailemi. o kadar çok desteğini gördüm ki ailemin yinede söz konusu ewliliğimse laf ettirmem annemde babamda başımın tacı ama herkes yerinde sağolsun. örneğin ben bikaç kez hasta oldum oflya poflaya doktora gittik. geçen annesi başım ağrıyor dedi ertesi gün ewe ilaç yığdı şok oldum bide kendi elleriyle içiriyor. sizce ben mi abartıyorum bilemiyorum ama gerçekten garibime gidiyor. ne kadar güzel bir dillede konuşsam beni tersliyor. birde 2,5 yaşında oğlum var kreşe yolluyorum ve çok iştahsız bir çocuk aman allahım sabah kalkıyoruz çocuğa zorlada olsa bişeyler yedirmeye çalışıyorum bana sürekli sen bişey bilmiyosun çocuğu okula gönderme ben bakarım filan diyor. kendisi konuşamıyor,duymuyor ben nasıl bu çocuğu bırakabilirim. sonrada beni kötü gelin olarak mimliyor tavırlarından hissediyorum.eşim bu konuda annesini uyardı allah var. ama artık ben dayanamıyorum sürekli sen bilmiyosun sen anlamıyosun modunda..işten geliyorum bismillah daha üstümü değiştirmeden kalk salata yap kalk çay demle kalk şunu yap kalk bunu getir emrivakiden nefret ediyorum. eşimde diyorki annem kusurlu zaten kibarlıktan anlamaz fln...ok bunuda anladık. bn akşam 7 de anca ewde olabiliyorum bütün gün ewde oturuyor hiçbir işi gücü yok bn ewe geldiğimde bana bişi bırakmasa, bu kadında işten geliyor burdayken en azından yükünü hafifletyim diye düşünse(ki bnce öle olmalı) daha iyi olmazmı? herks kayınvalidem için aman çok iyi kızım bunla geçinemezsen kimseyle geçinemezsin ağzı var dili yok diyordu bnde öle biliyordum.yok yok bn hata ettim öyle olmuyormuş illa kaynanalık yapacak herşeyi o biliyo kimse bişey bilmiyo. bide önceden eşime ben kendim derdim allah korusun babana bişi olsa anneni yanıma alıcam diye.. ah demez olaydım, şunu anladım kanatsız melekte olsa aynı çatı altında olmuyor arkadaşlar..

cnm seni çok iyi anlıyorum ayrı eve cıkmak senın en doğal hakkın..
baska coocukları oldugu halde sureklı sızde kalması çok saçma.ne kadar uyanık çocukları varmış kımse bakmıyor istemıyor sadece eşin bırakamıyor.
çalışıyorsun kaynanana ıhtıyacın yok neden ben bakıyımkı dıyosun bence cok haklıısn.en mantıklısı yakınlardan ev tut.
yada diğer coocuklarıda baksın.eger ömrü billa beraber yasarsan ve sen bakarsan çok üzülürsün gençliğine yazık.

canım yaa sen bndende kötü durumdasın. eşinle bi evlilik terapisine gitmeni tavsiye ederim orda güzel güzel anlatırsan durumu, sana yardımcı olacaklardır belki eşinde ikna olur. sana bişey diyeyim mi bnm kayınpederiminde böbrekleri iflas etmişti 5 ay kadar anca yaşadı, allah günahlarımı afettsin ama umarım sende yakında kurtulursun. artık o raddeye getiriyorlar insanlık çıkarıyolar. biraz hoşgörü anlayış gösterseler küçük küçüklüğünü büyük büyüklüğünü bilse hiçbirşey böyle olmaz.bnde bir anneyim çocuğum için hayatımdan vazgeçerim. ilerde bnm oğlumda ewlenecek ewine giderim en fazla 3- 5 gün misafir olurum çocuğum mutluysa bnden mutlusu olmaz. gidipte niye yerleşeyim niye onlara yük olayım. biraz anlayışı olan insan bunları düşünür. herkesin bir yuvası özel hayatı var. ya bn evleneli 3,5 sene oluyor kendi aileme gidince bile kendimi rahat hissetmiyorum evimi arıyorum bu nasıl bir zihniyet inanın bn anlam veremiyorum.

en iyi kaynana ölü kaynanadır:)) ahh şu 3. kişiler yokmu evlilikte şu saçma sapan aile ilişkileri v.s. bazen doğup büyüdüğüm coğrafyanın gelenek göreneklerinden nefret ediyorum. bi asya ülkelerinde var sanırım dünyanın hiçbir yerinde gelin kaynana olayı yok. bazen keşke avrupalı olsaydım diyorum:) çok yabancı arkadaşlarım oldu yabancı insanlar tanıdım. ailelerini de çok seviyorlar ama bireyselliğin o kadar farkındalar ki. evlenince bnm anneme sen bakacan yada ne bileyim her işi gelin yapar yok efendim vıcık vıcık ilişkiler diye bişey yok. herşey saygıya ve resmiyete dayalı. kimse kimseye yük değil kimse kimsenin canını sıkmıyor. evli çift her iki taraftandan da tamamen bağımsız akşam yemeklerinde filan buluşuyorlar yada en fazla 2 günlük aile ziyareti sonra herkes yine kendi yoluna... bncede en güzeli böylesi. çünkü evlendikten sonra herkes dış kapının dış mandalı.(her iki tarafta)
herkes yerinde sağolsun. iç içe ilişkilerden hazetmiyorum. koloni halinde yaşayan aileleride tasvip etmiyorum( kaynana, kayınbaba v.s) yuva dediğin ayrı olur özel olur. şahsen evlenirken ailesini hiç hesaba katmamıştım. önceden ailem hep derdi evleneceğin kişi iyi olsun efendi olsun ama önce ailesi çok çok iyi olsun.. eskiden saçma gelirdi kendi kendime ailesinden banane senede 2-3 kez anca ya görürüm ya görmem derdim meğer çok haklılarmış. bazen etrafıma bakıyorumda çok şanslı insanlarda var. hep cahil cüheyla sorunlu insanlar benimi buluyor diyorum. yemin ederim artık sinirlerim kaldırmıyor. hiç alışkın olmadığım insan türleriyle karşılaştım ve bana hiç mi hiç uymayan bi hayatın içindeyim şuan...

en iyi kaynana ölü kaynanadır:)) ahh şu 3. kişiler yokmu evlilikte şu saçma sapan aile ilişkileri v.s. bazen doğup büyüdüğüm coğrafyanın gelenek göreneklerinden nefret ediyorum. bi asya ülkelerinde var sanırım dünyanın hiçbir yerinde gelin kaynana olayı yok. bazen keşke avrupalı olsaydım diyorum:) çok yabancı arkadaşlarım oldu yabancı insanlar tanıdım. ailelerini de çok seviyorlar ama bireyselliğin o kadar farkındalar ki. evlenince bnm anneme sen bakacan yada ne bileyim her işi gelin yapar yok efendim vıcık vıcık ilişkiler diye bişey yok. herşey saygıya ve resmiyete dayalı. kimse kimseye yük değil kimse kimsenin canını sıkmıyor. evli çift her iki taraftandan da tamamen bağımsız akşam yemeklerinde filan buluşuyorlar yada en fazla 2 günlük aile ziyareti sonra herkes yine kendi yoluna... bncede en güzeli böylesi. çünkü evlendikten sonra herkes dış kapının dış mandalı.(her iki tarafta)
herkes yerinde sağolsun. iç içe ilişkilerden hazetmiyorum. koloni halinde yaşayan aileleride tasvip etmiyorum( kaynana, kayınbaba v.s) yuva dediğin ayrı olur özel olur. şahsen evlenirken ailesini hiç hesaba katmamıştım. önceden ailem hep derdi evleneceğin kişi iyi olsun efendi olsun ama önce ailesi çok çok iyi olsun.. eskiden saçma gelirdi kendi kendime ailesinden banane senede 2-3 kez anca ya görürüm ya görmem derdim meğer çok haklılarmış. bazen etrafıma bakıyorumda çok şanslı insanlarda var. hep cahil cüheyla sorunlu insanlar benimi buluyor diyorum. yemin ederim artık sinirlerim kaldırmıyor. hiç alışkın olmadığım insan türleriyle karşılaştım ve bana hiç mi hiç uymayan bi hayatın içindeyim şuan...

bencede öyle:)bende sevmem koloniler gibi yaşamayı bazı gelinler var helal olsun valla yaşıyolar

konuştum konuşmasına hemde çok güzel bir dille. 3,5 yıldır ewliyim ve eşimi hiç tanımamışım. söz konusu ailesi olunca adam resmen bana düşman kesiliyor. eşim benden 10 yaş büyük ben 24 yaşındayım eşim 34... ama bir görseniz ana kuzusu... afedersiniz ailesi ağzına etse gıkını çıkartmıyor. ki eşim üniversiteye başladığından beri ailesinden ayrı yaşıyor. ailesinin eşime hiç bir yardımı olmadı. evlendik evimizi ailem düzdü düğünümüzü bile ailem yaptı ben neden bu kadar büyütmüyorum ailemi. o kadar çok desteğini gördüm ki ailemin yinede söz konusu ewliliğimse laf ettirmem annemde babamda başımın tacı ama herkes yerinde sağolsun. örneğin ben bikaç kez hasta oldum oflya poflaya doktora gittik. geçen annesi başım ağrıyor dedi ertesi gün ewe ilaç yığdı şok oldum bide kendi elleriyle içiriyor. sizce ben mi abartıyorum bilemiyorum ama gerçekten garibime gidiyor. ne kadar güzel bir dillede konuşsam beni tersliyor. birde 2,5 yaşında oğlum var kreşe yolluyorum ve çok iştahsız bir çocuk aman allahım sabah kalkıyoruz çocuğa zorlada olsa bişeyler yedirmeye çalışıyorum bana sürekli sen bişey bilmiyosun çocuğu okula gönderme ben bakarım filan diyor. kendisi konuşamıyor,duymuyor ben nasıl bu çocuğu bırakabilirim. sonrada beni kötü gelin olarak mimliyor tavırlarından hissediyorum.eşim bu konuda annesini uyardı allah var. ama artık ben dayanamıyorum sürekli sen bilmiyosun sen anlamıyosun modunda..işten geliyorum bismillah daha üstümü değiştirmeden kalk salata yap kalk çay demle kalk şunu yap kalk bunu getir emrivakiden nefret ediyorum. eşimde diyorki annem kusurlu zaten kibarlıktan anlamaz fln...ok bunuda anladık. bn akşam 7 de anca ewde olabiliyorum bütün gün ewde oturuyor hiçbir işi gücü yok bn ewe geldiğimde bana bişi bırakmasa, bu kadında işten geliyor burdayken en azından yükünü hafifletyim diye düşünse(ki bnce öle olmalı) daha iyi olmazmı? herks kayınvalidem için aman çok iyi kızım bunla geçinemezsen kimseyle geçinemezsin ağzı var dili yok diyordu bnde öle biliyordum.yok yok bn hata ettim öyle olmuyormuş illa kaynanalık yapacak herşeyi o biliyo kimse bişey bilmiyo. bide önceden eşime ben kendim derdim allah korusun babana bişi olsa anneni yanıma alıcam diye.. ah demez olaydım, şunu anladım kanatsız melekte olsa aynı çatı altında olmuyor arkadaşlar..
AY CNM YA NE KADAR İYİ NİYETLİYMİŞSİN YNIMA ALICAM FALAN DA DEMİŞİN YA TAMAM ARTIK ÖMÜR BOYU ÇEKECEN EŞİNDE O KADAR DÜŞKÜNSE YANDIN BİDE AAKŞAMA KADAR EVDE OTURUOMUŞ İNSAN Bİ İŞİN UCUNDAN TUTAR YA RESMEN YÜK SANA BAŞKA BİŞİ DEİL BENM KAYNANADA BAŞIMA KALICAKTI AMA İSTEMEDİM EŞİME DEDİM BU KONUDA BENMLE TARTIŞMICAKSIN HERALDE BEN İSTEMİYORUM SEN GELİN OLSAN İSTERMİYDİN BENCİL OLMA BEN ÇEKMEK ZORUNDA DEĞİLİM AYAĞMA DOLANCAK İNSAN ARAMIYORUM ÖZEL HAYATIM VAR BENM DEDİM DAHA O KONUYU AÇMAYA CESARET EDEMEDİ 3 HAFTA KALDI YENİ GİTTİ KAYNANAM EŞİME KUSURLARINI SÖLEDİM HEP ODA ANLADI ANASINI AĞZINI AÇAMIO BENİ TUTUO :dBEN SENN KARINIM HAKSIZDA OLSAM BENİ TUTCAKSIN DEDİM :KK1:

ufak tefek anlaşmazlıklar elbette olur. allahtan eşiniz anlayışlıymış sesini çıkarmamış sizin yanınızda olmuş. aslında evlilikte birçok insan buna benzer sorunlar yaşıyor. inanın kimseye kızmıyorum. insan cahilde olabilir anlayışsızda olur. mesele eşim.. iş eşimde bitiyor. denge kurmayı bilmiyor. dediğim gibi söz konusu ailesi olunca o kadar çirkinleşiyor ki... sen fesat bi kadınsın, sen cadısın sen merahmetsizsin v.s söyleniyorda söyleniyor. bunun merhametsizlikle ne ilgisi var. eğer ben bi saygısızlık durduk yere bi terbiyesizlik yaparsam o zaman söyler hak veririm. aşırı derecede bencil hep bize hep bize... kafalarımız hiç uyuşmuyor. bigün karşılıklı konuşmuştuk hani kırıcıda konuşmadım aşkım bak böyle anneni istemediğimden değil ama olmuyor banada hak ver nolur fln böyle güzel güzel konuştum. bir surat astı bir değişti ki anlatamam. ertesi gün telde konuştuk neden bana karşı tepkilisin dedim neden bnide anlamaya çalışmıyorsun dedim. bana ne dedi biliyormusunuz? yok efendim bana söyledinde ne geçti eline? bnm canımı neden sıkıyosun? varsa bi sorunun kendine sakla içinde tut neden bnm huzurumu kaçırıyosun v.s.. düşünebiliyormusunuz? bn şok oldum o an sinirimden herşeyi kırıp dökmek istedim. hani insanın eşi yanında olur destek olur bi nebze daha sabır gösterirsiniz. bn eşimin bu tavırlarınımı çekeyim kaynanamın dırdırınımı??? :KK43:(((

ufak tefek anlaşmazlıklar elbette olur. allahtan eşiniz anlayışlıymış sesini çıkarmamış sizin yanınızda olmuş. aslında evlilikte birçok insan buna benzer sorunlar yaşıyor. inanın kimseye kızmıyorum. insan cahilde olabilir anlayışsızda olur. mesele eşim.. iş eşimde bitiyor. denge kurmayı bilmiyor. dediğim gibi söz konusu ailesi olunca o kadar çirkinleşiyor ki... sen fesat bi kadınsın, sen cadısın sen merahmetsizsin v.s söyleniyorda söyleniyor. bunun merhametsizlikle ne ilgisi var. eğer ben bi saygısızlık durduk yere bi terbiyesizlik yaparsam o zaman söyler hak veririm. aşırı derecede bencil hep bize hep bize... kafalarımız hiç uyuşmuyor. bigün karşılıklı konuşmuştuk hani kırıcıda konuşmadım aşkım bak böyle anneni istemediğimden değil ama olmuyor banada hak ver nolur fln böyle güzel güzel konuştum. bir surat astı bir değişti ki anlatamam. ertesi gün telde konuştuk neden bana karşı tepkilisin dedim neden bnide anlamaya çalışmıyorsun dedim. bana ne dedi biliyormusunuz? yok efendim bana söyledinde ne geçti eline? bnm canımı neden sıkıyosun? varsa bi sorunun kendine sakla içinde tut neden bnm huzurumu kaçırıyosun v.s.. düşünebiliyormusunuz? bn şok oldum o an sinirimden herşeyi kırıp dökmek istedim. hani insanın eşi yanında olur destek olur bi nebze daha sabır gösterirsiniz. bn eşimin bu tavırlarınımı çekeyim kaynanamın dırdırınımı??? :KK43:(((

evet haklısn aslında erkeklerin geneli böledir merhametsizsin lafını banada sölemişti tartışmadıkmı tartıştık yüzünü astı bende o öle yapınca üste çıktım ne bu tavrın ya ne kadar bencilsin ben daha 22 yaşındayım böle bişiyi nasıl düşünürsün çok ayıp çok die die boşver surat assın sonradan anlar yontucaz eşlerimizi bence başka yolu yok şimdi ben bişi demiom annen böle şöle diom kötülüom oda benm yanımda anlatıo annem böle şöle yapıo die ne kadar hoşuma gidio bi bilsen;:KK70:ama biraz sabır söleye söleye alıştırcan ve tutumunu bırakmıcan kaynanana gelincede konuştuunda bile takma onu hiç gülme yüzüne kurallarını konuştur başka yolu yok

bir kaç yorum okudum ve keyfi kalacağına karar verdim 22 yaşındaymışsın ne kadar iyi anlaşırsan anlaş kendi ailen kendi evin rahat dolaşmak rahat davranmak istersin bakıma muhtaç da değilmiş zorunlu olmadıkça aynı evde kalınmamalı diye düşünüyorum umarım aynı evde kalma durumum olmaz ben öyle olduğunda tam bir evlilik ve aile ortamı olacağına inanmıyorum

sana şunu diyim sen bana yorum yapmıştın hatırlarsın sorunlarımıda az çok biliyosun. ben başta net tavır koyamadım eşim başından beri istedi, koymaya çalışsamda tavrımıda kabul etmedi, benim eşim tatlı dille anlamadı eğer seninkide anlamassa yapabilceğin şey biraz daha sert olmak. anlamıyolar çünkü inşallah eşin konuşarak, anlaşarak anlar seni ümidim bu ama anlamassada sert ol bundan çekinme ben olamadım şimdi ne haldeyiz bi anne sayesinde 4 senelk yuva biticek belkide inşallah eşin seni anlar

aynı benımkı benımkı bıde kuser 2 ay konusmaz bıde her 2 lafından bırı karı kısmı seytandır bende dedımkı senınde anan kardeslerın kadın

aynı benımkı benımkı bıde kuser 2 ay konusmaz bıde her 2 lafından bırı karı kısmı seytandır bende dedımkı senınde anan kardeslerın kadın

bende yaşadım kayınvalidemle 18imde evlendim 5 yıllık evliyım aptal gibi boyun eğdim 2.5 yıl .insan kötü oluyor.hiç kavgamız olmadı ama ne olursa olsun 2 ev aynı çatı altında olmaz .benim eşim çok anlayışlıydı bu konuda ben çalışıyordum kayınvalimdede oyle.izin günleri ben gelinim ya haldır haldır temizlik evde bekar kaynımda vardı.zaten o tek başına bi sorun .kaynanam gencecik kadın yaşlandım artık der otururdu eşim gelir beni odamıza alırdı yapma derdi ben senle hizmetçi ol bu evde diye evlenmedm derdi.ama kocamdan hiç saklamadım kırıldığım yerleri anlatırdım ona onu kırmadan .oda görüyordu zaten beceremiyordum huzur olmuyordu aramızda.ama yinede onlara hiç bir saygısızlık yapmadım ağzımı bile açmadım eişm askere gitti ben 15 ay tek kaldım onlarla.ölüyorum dedim 5 sene birden yaşlandım.şimdi ayrıyız çok şükür gözümmü açıldı bilmiyorum şimdi savunmaya başlıyorum kendimi.ezdirmiyorum artık.onlarda diyor nekadar çok değistın dıye evet dıyebılıyorum artık.eşimlede sorunuzmuz yok artık ufak tefek hala aynı bınadayız ama ayrıyız sonucta onca yılın bırıkımı koca 2.5 yıl genclıgımı harcadım.degerım mi? koca bır sıfır..

Bence artık bu saatten sonra birşey yapma biliyorum dayanması muhakkak zordur ama kanser teşhisi konulmuşken sen kalkıpda kiraya çıkarsan eşin bunu hayat boyu affetmez annesi öldükden sonra o nedenle sık dişini otur bence

Valla bende kayinvalide ve kayinbabayla yasatacagim gibi duruyo nisanlim devamli bole diye kislari gelip yasarlar yazlari giderler gibi simdiden basladik anlasilan. Bana simdiden fikrimi soruyo sen ne dersin diye bende kendini kirmamak adina olur dedim. Ama benim ailem gelmez o zaman yine aile hasreti ceken ben olacagim. Bu konu yeni acildi nisanlimin ailesi kirsalda yasiyor kendi nereye ailesi oraya artik allah yardimcim olsun ne diyeyim kendimi alistirmam lazim :mad::mad::mad:

X