Doğal Saç Bakım Kürleri Evde sarımsak çörekotu havuç yağımı kendim yaptım (doğal olduğuna tam emin olursunuz)

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

frezya_05

☆ηαтυяα&#846
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2010
672
9
bazı bitkileri temin edip kendi bakım yağlarınızı evde hazırlayabilirsiniz hammaddemiz ise saf zeytinyağı bir kaç örnekle denediklerimde başlıyım
SARIMSAK YAĞI
sarımsakları rendeleyip zeytinyağında 15 gün beklettim rengi böyle kırmızıya pembe yakın bir renk oldu daha sonra süzüp sarımsak yağını minik şişelere kullanmak üzere kaldırdım mutlaka serin ve karanlık bir yerde bekletin daha uzun ömürlü oluyor
ÇÖREK OTU YAĞI
tohum çörekotlarını havanda ezmeye çalışın sert olduğu için zorlar biraz ama özü genede çıkıyor saf zeytinyağı içerisinde 7 gün bekletin daha sonra süzerek şişeleyin çörek otu miktarını ne kadar bol tutabilirseniz daha verimli oluyor saç için bir mucize yağ sarımsak ve çörek otu ikilisini çok duyuyorum
HAVUÇ YAĞI
rendelediğiniz 1 su bardağı havucu zeytinyağıyla ölçülendirerek (taşmasın)hazırlayın bir tencereye su koyup kaynatın bu bardağı içine su gelmemesine dikkat ederek 15 dk kaynatın daha sonra süzün tadınada bakabilirsiniz detoks etkisiyle iç organları temizler bu yağı hem içden hem dışdan takviyeyle kullanın yazın doğal havuç yağınızda hazır olmuş olacak saç cilt içinde çok faydalı varislere iyi geldiğinide duymuşdum

suan bunları denedim yazın güneşde bekleterek daha çok çeşit denemeyi düşünüyorum ilk etapda az miktar yapabilirsiniz denemek amaçlı emin olun aktardan aldığımız yağlardan daha güzel oluyolar özellikle bitki yağı yapacaksanız yazın güneşde sıcakda olması şart kavanozlar mutlaka cam olmalı sonradan aktardığınız şilerde mutlaka koyu renkli olmalı ve karanlıkda saklanmalı

temin edebileceğiniz tüm çiçek ve bitkilerden yağlar üretilebilir aktardan aldıklarımızın çoğu soğuk presle yapılıyor mesela üzüm çekirdeği yağını evde tutturabilmek zordur veya kakao yağı genelde bitkiler lavanta kantoron biberiye adaçayı sümbül v.s bunları evde yapmak daha mantıklı

bende aktarlara pek güvenmem,yağları dedigin gibi kendim yapmaya çalışıyorum ve içim rahat. zaten kolaycacıkda bişesi yok.

ben de kantaron, lavanta, melissa, kekik, biberiye, nane ve portakal yağını evde yapıyorum
hazırlardan daha güvenli ve daha ucuz

amonra, sen de kendi yağlarının tariflerini verebilir misin zahmet olmazsa?? bir de kızlar bu ara kafama takılıyor, soğuk pres yöntemiyle olan yok efendim %100 doğal yolla elde edilen bitkisel yağlar diğerlerine göre daha pahalı, siz alırken dikkat ediyor musunuz? para tuzağı mıdır? artık bir de ekstreler var , aktar onları da z.yağı ile karıştırabileceğimi söylemişti..:KK14:

amonra, sen de kendi yağlarının tariflerini verebilir misin zahmet olmazsa?? bir de kızlar bu ara kafama takılıyor, soğuk pres yöntemiyle olan yok efendim %100 doğal yolla elde edilen bitkisel yağlar diğerlerine göre daha pahalı, siz alırken dikkat ediyor musunuz? para tuzağı mıdır? artık bir de ekstreler var , aktar onları da z.yağı ile karıştırabileceğimi söylemişti..:KK14:

bildiğim kadarıyla soğuk pres yöntemi evde olabilecek bişey değil fabrikalar yapıyor yani zeytinyağından biliyorum soğuk presle zeytinyağı çıkarılır bu yağlarda o şekilde yapılıyordur ama fiyat fazlalığı için bişey diyemem o konu hakkında bilgim yok ama kolay bi işlemdir fiyat bindirlmesi sanırım markadan oluyor:KK14:

kullanmak istediğim bitki ve zeytinyağıyla yapıyorum ben
mesala cam bi kavanoza sarı kantoronu koyup üzerini az geçecek kadar saf sızma zeytinyağı ekliyorum
3 gün ağzı açık sonraki 6-8 hafta ağzı kapalı olarak bekletiyorum
aslında güneş alan yerde bekletmek daha iyi ama ben peteğin üzerinde ılık olacak şekilde bekletiyorum
diğer bitkiler içinde aynı
sonra tülbentle süzüp kalan bitkileride sıkıyorum
bitkinin tüm özü yağa geçmiş oluyo böylece
gerçi bu durumda bitkinin tazeleği yağın kaliteside
verim açısından önemli

çok teşekkür ederimmm cevapların için. ben de yazın bahçede yapmak istiyorum hem güneş var, hem ev müsait rahat olur diye düşündüm. darısı başıma :))

Ben sarımsak yağını yapmayı düşünüyorum ama ilk etapta az bişey yapmak istiyorum şöyle 50 ml. fln denemek açısından buna göre ne kadr sarımska kullnamalym ?

badem yağı
susam yağı
buğday yağı
limon yağı bu yağları nasıl yapıcam bilen ve yapan varsa tarif edebilri mi ?

çörek otu yağını 7 gün boyunca güneşte bekletiyo musunuz.bende yapmak istiyorum cevap veririseniz sevinirim

X