Saç Rengi ve Saç Boyama Nevacolor boyayanlar paylaşalım......

Palette bozdu maalesef eskisi gibi değil a plus'ı duymadım hiç nasıldır ne renk çıkar koleston gibi şaibeli midir :) 7.1 çok koyu çıkmaz ama ilk boyamada koyu olurda akıyor 2 haftada zaten eski kalıcı boyalar kalmamış :KK43:

Aynen oyle. Eskiden ben a plusin bal rengini kullaniyordum kutuda acik acayip bi renk gorunmesine ragmen tam bal rengini veriyordu. kullu renk icin de a plus baktim ama bulamadim. kaliciligi da diger boyalara gore az biraz daha uzun :)
7.1 neva color alip icine azicik mavi toz karistirsam?

Aynen oyle. Eskiden ben a plusin bal rengini kullaniyordum kutuda acik acayip bi renk gorunmesine ragmen tam bal rengini veriyordu. kullu renk icin de a plus baktim ama bulamadim. kaliciligi da diger boyalara gore az biraz daha uzun :)
7.1 neva color alip icine azicik mavi toz karistirsam?

ayrica da kahveli tonlar da istemiyorum tam tamina bir kumral renk istiyorum kullu :) olur mu dersin?

Güzeldi 2 yıl önce kullanmıştım istediğim rengi yakalamıştım ama şimdi tutmuyor.

Aslında gösterdiğin renk küllü değil sanki biraz daha kahvemsi gibi duruyor küllüler daha başka. Yeni boya denemedim hiç ben de arayıştayım. Yalnız gösterdiğin fotodakine biraz benziyor saçımın rengi ama benim bi ton boya var üstte :)

O foto kahvemsi diyorsun ya 8.1 küllü kumral bu mudur?(fotodakinde ışıltılar var) Bunun birazcık daha koyusu çıkarsa razıyım :KK70: Güzel renk.
05f90918ce0f882ef5e920d3fa4393e0.jpg

fakat kızlar benim kaşlarım koyu kahve renkte ve gözlerim ela. Yakışır mı bu renk bana? Bi süre düz ışıltısız kullanıcam sonra aynı bu şekilde ışıltı attırırım.

O foto kahvemsi diyorsun ya 8.1 küllü kumral bu mudur?(fotodakinde ışıltılar var) Bunun birazcık daha koyusu çıkarsa razıyım :KK70: Güzel renk.
05f90918ce0f882ef5e920d3fa4393e0.jpg

fakat kızlar benim kaşlarım koyu kahve renkte ve gözlerim ela. Yakışır mı bu renk bana? Bi süre düz ışıltısız kullanıcam sonra aynı bu şekilde ışıltı attırırım.
Bu işte küllü :p ama 8.1 ve 7.1 karışımı. 8.1 sarıya daha yakın çünkü. Bide bunlar victoria secret mankeni sanırsam o yüzden biraz renk çıkartmada zorlanıyorum. Kaşlarını tabiki açman gerekecek maalesef. Ela göze yakışır :KK66: Ama sakın içine boyanın mavi toz karıştırma. Mavi toz açıcı oryal yani :KK43: Aynı böyle tüp boyalar var turuncu azaltıcı, kırmızı azaltıcı diye. Boyanın içine o boyadan nohut tanesi kadar atılacak. Aman diim mavi tozla uğraşma sakın.

Bu işte küllü :p ama 8.1 ve 7.1 karışımı. 8.1 sarıya daha yakın çünkü. Bide bunlar victoria secret mankeni sanırsam o yüzden biraz renk çıkartmada zorlanıyorum. Kaşlarını tabiki açman gerekecek maalesef. Ela göze yakışır :KK66: Ama sakın içine boyanın mavi toz karıştırma. Mavi toz açıcı oryal yani :KK43: Aynı böyle tüp boyalar var turuncu azaltıcı, kırmızı azaltıcı diye. Boyanın içine o boyadan nohut tanesi kadar atılacak. Aman diim mavi tozla uğraşma sakın.

Sen küllü değil bu diyince araştırmalara devam edip küllüleri çıkardım :KK70: Bi tane daha geliyor.
kullu-kumral-sac-2015.jpg

Ama bu diplerdeki rengin 2 ton açığını arıyorum. Koyu grimsi gibi hani. Gümüş boya karıştırsam? Ya da küllü gri diye boyalar varmış. 8.1 7.1 ve bunlardan biriyle mi karıştırsam? Ya da 8.1 e mi karıştırsam. Offfff ne karıştırcam derken benim kafam çok karıştı :KK43: :KK70:

Sen küllü değil bu diyince araştırmalara devam edip küllüleri çıkardım :KK70: Bi tane daha geliyor.
kullu-kumral-sac-2015.jpg

Ama bu diplerdeki rengin 2 ton açığını arıyorum. Koyu grimsi gibi hani. Gümüş boya karıştırsam? Ya da küllü gri diye boyalar varmış. 8.1 7.1 ve bunlardan biriyle mi karıştırsam? Ya da 8.1 e mi karıştırsam. Offfff ne karıştırcam derken benim kafam çok karıştı :KK43: :KK70:
:KK70::KK70::KK70::KK70:

Buda 8.1 ve 7.1 karışımı gibi ama bunların saçlarını evde elde etmek zor :mad: Kuaförden çıkma saçların rengini yakalamakta zorlanıyorum. Başka şeyler karıştırıyorlar içine. Gümüş boyayı ben de kullanıyorum ama bende hiç işe yaramıyor hala güneşte turuncu turuncu parlıyor :KK34: küllü griyi duymadım hiç ya dur şu turuncu azaltıcı boyaya bi bakiim numarası kaçtı

8.1 i küllü gri karıştırsam grimsi koyu bir sarı olur kanımca. Ah bi emin olsam... Sence?

Buraya düşüncelerimi de yazıyorum ki benim gibi isteyen birileri varsa yardımcı olur fikir alışverişi olur diye, umarım rahatsız etmiyorumdur.

8.1 i küllü gri karıştırsam grimsi koyu bir sarı olur kanımca. Ah bi emin olsam... Sence?

Buraya düşüncelerimi de yazıyorum ki benim gibi isteyen birileri varsa yardımcı olur fikir alışverişi olur diye, umarım rahatsız etmiyorumdur.
Küllü griyi de araştırıcam canım. Yok kimse rahatsız olmaz :) bende dert yanıyorum turuncu yansımadan istediğim gibi küllü rengi yakalayamadım. Turuncu azaltıcı igora 0-22 imiş ama igora her yerde bulunmuyor sanırım ben bulamadım burada kuaför malzemeleri satan yerlerde hiç

Küllü griyi de araştırıcam canım. Yok kimse rahatsız olmaz :) bende dert yanıyorum turuncu yansımadan istediğim gibi küllü rengi yakalayamadım. Turuncu azaltıcı igora 0-22 imiş ama igora her yerde bulunmuyor sanırım ben bulamadım burada kuaför malzemeleri satan yerlerde hiç
Ya da diger fikrim de 7.1 in icine yine neva color gumus karistirmak :KK66: Gumus un biraz actigini soyluyorlar. 7.1 deki koyulugu yarim tup gumusle acarsam belki tonu tutturabilirim. 8.1 ile 7.1 arasinda cok kararsizim. ikisini karistir diyorsun ama karistiran bi ornek okudum hatta gumus de koymus icine ama o da cok kahve tonlarina benzemisti.

Nevanın mavi siyahla patlıcan moru arasında kaldım ama mavi siyahta siyah baskın oluyormuş bende koyu mavi gibi bir sey istiyorum lacivert gibi o yüzden şimdilik patlıcan moru denicem yeni aldım. Koyu mavi elde etmek için mavi siyahla yoğun mavi karıştırsam nasıl olur var mı kullanan

Nevanın mavi siyahla patlıcan moru arasında kaldım ama mavi siyahta siyah baskın oluyormuş bende koyu mavi gibi bir sey istiyorum lacivert gibi o yüzden şimdilik patlıcan moru denicem yeni aldım. Koyu mavi elde etmek için mavi siyahla yoğun mavi karıştırsam nasıl olur var mı kullanan

merhaba ben mavi siyahla yoğun maviyi karıştırdım fakat mavi siyah baskın çıktı istediğim maviliği alamadım,sadece yoğun mavi yaparsanız lacivert bir renk elde edeceğinizi düşünüyorum

Ben de yıllardır neva cilor kullanıyorum ve çok memnunum yumuşacık yapio yipratmio renkleri de tutuyor ve çeşit bol..asla başka boyalara güvenemem koleston çok koyu palette sac kurtmustu neva dan memnun kaldim

hayatımda bir kere kullandım ve saçımı mahvetti keçe gibi yaptı hiç memnun kalmadım tavsiyede etmem aslaaaa
kolestondan ve diğer kaliteli markalardan vazgeçmeyin derimm
Ben nevacolor'u yeni keşif ettim sürekli profesyonel boya kullanır dım pahalı ya daha kalitelidir diye düşünürdüm. Nevacolor u hep ucuz kalitesiz diye bilir yüzüne bakmaz dım oysa muhteşem bir boyaymış 😍 ablamın saçlarının neden daha gür ve sağlıklı göründüğünü şimdi anlıyorum çünkü yıllardır nevacolor kullanır bense aman abla neden profesyonel boya kullanmıyorsun kaliteli kullansana derdim o da ben memnunum kızım neden boyamı değiştireyim derdi 😊 Saçı asla kurutmuyor yeter ki kullanım talimatına uy ve saç kremini kullan hep kuru ve boyadan incelen saçlarım yumuşacık ve hacimli oldu üstelik yerli bir ürün ve içeriğin de ki kimyasallar diğer kaliteli sandığımız saç boyaların dan çok daha az. Diğerlerin dense, neden kendi vatanım da üretilen bir ürünü tercih etmeyeyim ki?. Herkese tavsiye ediyorum mutlaka deneyin ilk gün bazılarına kurutuyormuş gibi gelebilir çünkü içerisin de kimyasal daha az olduğu için saçta boya daha sıkı tutunuyor ama ikinci yıkama da yumuşacık olur saçlarınız 🤗

X