Saç Rengi ve Saç Boyama Nevacolor boyayanlar paylaşalım......

Kız kardeşimin saçlarını da balköpüğüne boyamıştık. Çok güzel tuttu ve çok canlı göründü saçları. :KK16:

Ben de tavsiyeler üzerine bal köpüğünü denedim çok memnun kaldım. Saçımı ilk defa boyadım. Yalnız boyadım. Korktuğum gibi olmadı. Boyamak çok kolay hem de boya hiç akmadı. Benim saçım koyu kahverengi ve hiç boya yok. Bal köpüğü ile boyayınca açık kahverengi oldu. Renk çok güzel. Acemi olduğum için boyanmayan yerler kaldı aralarda. Saçım balyaj gibi durdu.Çok parlak oldu saçlarım. Annem normalde saçımı boyatmama kızar. Bu halimi beğendi. Yıkadıkça daha da açılır sanırım. Bir kaç kere boyasam bal köpüğü rengi olur gibi geldi bana.

peki nasıldı kızlar sarımsı mı duruyo turuncu mu???benim saçım dipler kumral uçlar koyu sarı

nevanın kahve köpüğünü deneyen var mı ? Saçımı küllü kumral yapmıştım kahve üzerine acaba onun üzerine o rengi tutturabilir miyim

Neva'nın renkleri süper ama içeriği çok dandik. Sanırım amonyak oranı çok fazla,
iğrenç kokuyor ve kaşıntıdan öldürüyor. Saçımı ilk boyadığımda kuaför neva kullandı,
bir daha da tövbe ettim :KK19:

neva color harika bir boya bence 3 kere tarçın bakıra boyadım tam renk tuttu hemde parlak oldu yıpratmdı lakin bakır çok akıor aktı onun üzerine küllü açık kumral ve küllü sarı karıştırdım oda süper bir renk çıktı yıpratmadan lakin şimdi röfle yaptrdım pişmanım tekrar saçımı neva colorla boyayacağım ...asla bu markadan dönmem artık..

Neva'nın renkleri süper ama içeriği çok dandik. Sanırım amonyak oranı çok fazla,
iğrenç kokuyor ve kaşıntıdan öldürüyor. Saçımı ilk boyadığımda kuaför neva kullandı,
bir daha da tövbe ettim :KK19:

iğrençmii he şu ilk boyarken bahsettiğin koku benim gözlerimi yaşartıyor orası doğru..ama yıkadıktan sonra şampuan değilde onun kokusu kalıyor mükemmell ben cok beğendim o kokuyu yalnız arkadaşlar bende şey oldu saçlarımı boyadıktan sonra böyle ıslakken saçlarıma dokununca garip bir his oluyor tiftik tiftik gibi hissediyorum ama kuruyup tarandıktan sonra yumusacık saclarım nedeni nedir S:

benimde aksine oksidasyonu hiç kokmuyor özellikle aradım kolestonun oksidasyonundan bayılıyordum kokudan nerdeyse ama neva boya tabi biraz kokuyor

iğrençmii he şu ilk boyarken bahsettiğin koku benim gözlerimi yaşartıyor orası doğru..ama yıkadıktan sonra şampuan değilde onun kokusu kalıyor mükemmell ben cok beğendim o kokuyu yalnız arkadaşlar bende şey oldu saçlarımı boyadıktan sonra böyle ıslakken saçlarıma dokununca garip bir his oluyor tiftik tiftik gibi hissediyorum ama kuruyup tarandıktan sonra yumusacık saclarım nedeni nedir S:

Saç kremi ve durulanmayan krem kullanıyorsundur sanırım, yumuşak olmasının nedeni onlardır muhtemelen.
Duş esnasında şampuanlı hali bile keçe gibi oluyor çünkü kremsiz yumuşak olması zor:44:
Duş sonrasını hiç sorma zaten, kurutana kadar neler çekiyordum yok Gliss sıvı krem yok argan yağı.
Neyse ki artık öyle dertlerim kalmadııııı:KK9:

Krem kullanmak istemeyen, boyalı da saçlara sahip kişilere önerim "down under naturals" kırmızı kaplı olan şampuan...asla krem kullanmadan açılıyor. net.

bugün nevacolorun 7.1 küllü kumralını aldım ilk defa bu markayı gördüm açıkçası resimdeki kız çok güzel :KK23: saçı da tam istediğim renk yani :KK33: sanırım bundan aldım
yarın boyayıp durumu paylaşacağım bu arada başka kimse yok mu kullanan belki bi etkisi olur son anda:KK1:

Boyasız koyu kahve sacıma ara ara Yoğun Fuşya boyadım. rengi tutmadı acıkcası bakırımsı bir şey oldu ve 1,5 ay sonra akmıs hali hala bakır. Saclarım orta kalın telli ve cok saglıklıydı. Boyadan sonra da kırılma olmadı ama düzleştirirken kıtır kıtır sesler cıkıyor, kurumus sanırım o_0 Ama kötü durmuyor dış görünüş olarak, kalıcı da cok akmıyor. Öneririm :)

boyadım :KK14:
sonuç tam bir hüsran oldu benim için hiç tutmadı yakından uzaktan alakası yok boyadığım renkle saçımın dipleri bile turuncu oldu ben turunculuğu kapatacağım derken saçım alacalı gezeceğim sanırım on gün
baya bir döküldü saçlarım bu da cabası oldu..

:KK20: tavsiye etmiyorum şahsen...

Krem kullanmak istemeyen, boyalı da saçlara sahip kişilere önerim "down under naturals" kırmızı kaplı olan şampuan...asla krem kullanmadan açılıyor. net.

nerde satılıyor bu şampuan eczanede mi büyük parfümeriler de mi yoksa watsonslarda ve gratislerde mi
ben marketlerde rastlamadım çünkü buna sanki watsonslarda satılan bişi gibi gözxüme çarptı?

Son düzenleme:
Düzeltme yapıyım down under naturels ın yeşik kaplı şampuanı idi, kırmızı yazmışım :)
kipa yada migrosta satılıyor.

Saç kremi ve durulanmayan krem kullanıyorsundur sanırım, yumuşak olmasının nedeni onlardır muhtemelen.
Duş esnasında şampuanlı hali bile keçe gibi oluyor çünkü kremsiz yumuşak olması zor:44:
Duş sonrasını hiç sorma zaten, kurutana kadar neler çekiyordum yok Gliss sıvı krem yok argan yağı.
Neyse ki artık öyle dertlerim kalmadııııı:KK9:

hayır canım ben saç kremleri kullanmıyorum.Saçlarım yağlanıyor zaten krem kullandığım zaman ertesi gün hemen yağlanmaya başlıyor.Islakken keçe gibi ama kuruyunca yumuşacık doğal saçlarımda böyleydi.Ama ıslakken o his olmuyordu doğalken markadanmı kaynaklıdır acaba :KK70:

Son düzenleme:
Boyasız koyu kahve sacıma ara ara Yoğun Fuşya boyadım. rengi tutmadı acıkcası bakırımsı bir şey oldu ve 1,5 ay sonra akmıs hali hala bakır. Saclarım orta kalın telli ve cok saglıklıydı. Boyadan sonra da kırılma olmadı ama düzleştirirken kıtır kıtır sesler cıkıyor, kurumus sanırım o_0 Ama kötü durmuyor dış görünüş olarak, kalıcı da cok akmıyor. Öneririm :)

koyu kahve saçta hemen fuşya tutmaz bence o ton renkler açık renk saçlarda tutar mesela benim şuan saçım 3 ay önce falan açık kumrala açık kumral ve platin sarıyı karıştırarak dahada açmıştım saçımı geçen hafta sadece altın sarısı attım üstüne sarardı biraz daha bu tonda bir saça fuşya yapsam tam tutabilir diye düşünüyorum.

X