Tırnak batmasının ilerlemesini önlemek için ne yapabilirim?

ben tırnaklarımın köşesini kesiyorum bide dibe kadar çekiyorum köşelerinden ete batan bölümü geliyor :KK1:

eskiedn iltihaplanıyordu patlatmasına bayılıyordum ama artık geçti çok şükür :KK1:

tırnaklarını düz kesmeye çalış ayakkabıdan felan da oluyor
iltihap varsa patlat büyümeden ve köşelerini kes

iltihaplık bi durum yok şimdilik şükür:KK12: ben tam tersi kenarlarına dokunmadım onlar uzayınca iyi geldi,ama tek tarafın bir köşesi etten kurtulmadı hala :44: normalde ya da ayakkabı giyince ağrısı yok ama elimle bastırınca acıyo :KK43: ben yine ılık su terapisi yapayım.bir de kulak çubuğunu 2ye kesip ay şeklinde o tırnak kenarına yerleştirme tekniğini okumuştum onu deniycem bakalım bu aralar :KK31:

benım ayak parmagımdada oldu ıkısındede.teyzemde bana fıkır verdı ıkı gundur uyguluyorum kuzenımınkıde boyle gecmıs teyzemınkıde.tırnakları duz kesıyosunuz.batan kısma yukarı kaldıracak kadar torpuyle pamuk koyuyosunuz uzadıkca duzgun cıkarmıs.umarım oyle olur rahatsızda etmıyor.yanı kenara pamuk ıtıyosunuz dıkkatlı bır sekılde.dus alırken cıkarıp sonra yenısını koyuyorum.ıns.gececek bakalım ne olacak.umarım anlatabılmısımdır.

merhaba canım aynı sorun bendede oldu iltihaplandı bide üstelik neler çektim en sonunda çok temiz bir pedikürcü buldum kendim bile kesmiyorum o kadar gözüm korktu artık ayda bi kere gidiyorum dikkat et sakın çektirme

merhaba canım aynı sorun bendede oldu iltihaplandı bide üstelik neler çektim en sonunda çok temiz bir pedikürcü buldum kendim bile kesmiyorum o kadar gözüm korktu artık ayda bi kere gidiyorum dikkat et sakın çektirme

sağol canım. sanırım düzeldi benim durum. umarım tekrarlamaz. :KK31:

sol ayağımın baş parmağınının tırnağında yaklaşık bir aydır batma var.Dayanılmayacak bir ağrı değil şimdilik,üzerine bastırınca acıyor.şöyle bi araştırayım dedim de epey çeken varmış bunu,ileride iltihap falan oluyomuş,çok kötüye gidebiliyormuş. Şimdi ben daha başlangıç aşamasındayım.Geri döndürmem,ilerlemesini baştan önlemem mümkün müdür? Bildiğiniz basit ,ya da bitkisel yöntemler var mı kızlar?

şimdiden çok teşekkürleeeeer :KK54:
Konunun üstünden çok zaman geçmiş ama çok merak ediyorum nasıl oldunuz, nasıl geçti, neler yaptınız acaba. Çünkü tam da bu satırları yazarken benim de senelerdir muzdarip olduğum tırnağım iltihaplı ve çok ağrıyor

Konunun üstünden çok zaman geçmiş ama çok merak ediyorum nasıl oldunuz, nasıl geçti, neler yaptınız acaba. Çünkü tam da bu satırları yazarken benim de senelerdir muzdarip olduğum tırnağım iltihaplı ve çok ağrıyor
Merhabalar
Bu konuda bir sıkıntınız var ise medikal ayak bakımı yaptırın.sakın ola tırnağı çektirmeyin.dar ayakkabı,ayağınıza dar gelen çorap vb. durumlardan kaçının.

LR ürünleri tırnak batmasında da harika sonuç veriyor

Eklentiler

• 13188034_539157322921766_1145813207_n.jpg
    13188034_539157322921766_1145813207_n.jpg
    24,9 KB · Görüntüleme: 53
Merhabalar
Bu konuda bir sıkıntınız var ise medikal ayak bakımı yaptırın.sakın ola tırnağı çektirmeyin.dar ayakkabı,ayağınıza dar gelen çorap vb. durumlardan kaçının.

Çok teşekkürler. Peki medikal bakım nasıl oluyor hastanelerde bununla ilgili bir bölüme mi yoksa bunu medijal düzeyde yapan uzmanlara mı başvuruluyor

Çok teşekkürler. Peki medikal bakım nasıl oluyor hastanelerde bununla ilgili bir bölüme mi yoksa bunu medijal düzeyde yapan uzmanlara mı başvuruluyor
Bu isi yapan ayak bakım merkezlerinde yada hastane bazında calısan yerlerde yaptırmanız daha uygun olacaktır. Tırnagınızın durumuna gore TEL YADA BANT sistemi, mantar vs bir durum var ise buna gore islem yapılması gerekmektedir..

Bu isi yapan ayak bakım merkezlerinde yada hastane bazında calısan yerlerde yaptırmanız daha uygun olacaktır. Tırnagınızın durumuna gore TEL YADA BANT sistemi, mantar vs bir durum var ise buna gore islem yapılması gerekmektedir..
Peki o zaman şunu da sorayım bununla ilgili tavsiye edebileceğiniz bir yer varmıdır:KK68:

Ayrıca 9 aylık kızım da mealesef bana çekmiş onunda ayak baş parmaklarında tırnak batması var

Yatak ameliyati oldum iki ayagimdanda tirnaktan ete dikisler falan mahfoldum.. Ve 4 sene sonra yeniden batmam oldu.. 6 aydirda tek taktirdim keske operasyon gecirmesen daha cabuk kurtarirdik tirnagi denildi. Ama zor yuruyerek gittigim ayak bakim merkezine telden sonra kosarak ciktim resmen 6aydır telle cok rahatim​

Yatak ameliyati oldum iki ayagimdanda tirnaktan ete dikisler falan mahfoldum.. Ve 4 sene sonra yeniden batmam oldu.. 6 aydirda tek taktirdim keske operasyon gecirmesen daha cabuk kurtarirdik tirnagi denildi. Ama zor yuruyerek gittigim ayak bakim merkezine telden sonra kosarak ciktim resmen 6aydır telle cok rahatim​
Ayak bakımı çok önemli öncelikle giydiğimiz ayakkabı sonrasında bakımı yanlış kesim yanlış törpü maaalesef batiga neden oluyor eğer batık probleminiz varsa en iyi sonuç veren doğru yerde profesyonel pedikür yani ayak bakımı 100/100 kesin çözüm eğer hâlâ batık sorununuz varsa sorularınızı cevaplamaya hazırım

X