Tırnak batmasının ilerlemesini önlemek için ne yapabilirim?

changing

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2011
5.578
52
sol ayağımın baş parmağınının tırnağında yaklaşık bir aydır batma var.Dayanılmayacak bir ağrı değil şimdilik,üzerine bastırınca acıyor.şöyle bi araştırayım dedim de epey çeken varmış bunu,ileride iltihap falan oluyomuş,çok kötüye gidebiliyormuş. Şimdi ben daha başlangıç aşamasındayım.Geri döndürmem,ilerlemesini baştan önlemem mümkün müdür? Bildiğiniz basit ,ya da bitkisel yöntemler var mı kızlar?

şimdiden çok teşekkürleeeeer :KK54:

sol ayağımın baş parmağınının tırnağında yaklaşık bir aydır batma var.Dayanılmayacak bir ağrı değil şimdilik,üzerine bastırınca acıyor.şöyle bi araştırayım dedim de epey çeken varmış bunu,ileride iltihap falan oluyomuş,çok kötüye gidebiliyormuş. Şimdi ben daha başlangıç aşamasındayım.Geri döndürmem,ilerlemesini baştan önlemem mümkün müdür? Bildiğiniz basit ,ya da bitkisel yöntemler var mı kızlar?

tırnak batmasında tırnak çekilir.bunun tedavi şekli budur.batmalar bazen geçer ama devam ederse iltihap olur...olursa çekilir dediğim gibi.çok sıkıntılı bi işlem değildir.ayak parmağın bandajlı olacak üstüne basamayacasın bi kaç gün ayakkabı giymende sıkıntı olur evde dinleneceksin.bu şekilde geçer.

sağol canım. ama araştırmalarıma göre tırnak çekilmesi kesin çözüm diilmiş.tırnak uzayınca yine aynı şekilde batıyomuş yüksek ihtimalle.şimdi başlangıç aşamasında olduğum için hergün tuzlu ılık suda bekletme yöntemini deniycem bakalım. :KK31:

tırnak batmasında tırnak çekilir.bunun tedavi şekli budur.batmalar bazen geçer ama devam ederse iltihap olur...olursa çekilir dediğim gibi.çok sıkıntılı bi işlem değildir.ayak parmağın bandajlı olacak üstüne basamayacasın bi kaç gün ayakkabı giymende sıkıntı olur evde dinleneceksin.bu şekilde geçer.

pardon arkadaşım ama nasıl değil ya tırnak çektirdinizmi siz?ayrıcada tırnak çektrmek kesin çözüm değil hem yeniden oluyo hemde tırnağın şekli saçma sapan bi hal alıyoo

sağol canım. ama araştırmalarıma göre tırnak çekilmesi kesin çözüm diilmiş.tırnak uzayınca yine aynı şekilde batıyomuş yüksek ihtimalle.şimdi başlangıç aşamasında olduğum için hergün tuzlu ılık suda bekletme yöntemini deniycem bakalım. :KK31:

arkadaşım seninki daha çok yeni anlattığına göre bence sen hiç dokunma tırnağına hemen bu işi bilen perikürcüler war onlara git.aman ha dikkat çok pis ağrısı olur.lütfen yanlş kesme özellilklede ayak baş parmaklarını bibe dar ayakkabı giyinme derim.

teşekkür ederim speziell.konuyu açtıktan sonra sıcak-tuzlu suda bekletme uygulaması yaptım birkaç gün.rahatladı sonra,şimdi arada yokluyorum,kenarlardan bastırıyorum acıyor mu diye,sanırım atlattım ama arada yine aynı uygulamayı yapsam iyi olacak. :44:

Canim iyi bir pedikurcude tırnağın batan kısmını temizler hijyen çok önemli ilk zamanlar mutlaka tırnağı temizlet rahatlığı göreceksin 2 ay idare ediyor kestirince :)) nişanlında oluyor zorla pedikur yaptırdık şimdi kendi Zamanı geldi diyor :)Gecmis olsun ins çok zOrlamaz :)

bu konuyu nette araştırdım da kimi pedikürcüye yaptırın demiş,kimi ise önermiyor daha kötü olur diyor ,kafam karıştı. gitmek daha mı iyi olur diyorsun :44:

geçen sene aynı sorun bende vardı sol ayak baş parmağım ilk önceleri banyodan sonra tırnak yumuşayınca törpü ve tırnak makası yardımıyla kendim sorunu giderebiliyordum ama en sonunda iltiplandı ve etin şişti tırnağımın üstünü bile kapattı o kadar kötü olmuştu yani ve en sonunda çektirmek zorunda kaldım o an hiç bişey hissetmiyorsun uyuşuk olduğu için ama ertesi sabah resmen bağırarak uyandım kaç gün kaç gece ağladım anlatamam artık 2 haftada zor geçti ağrısı ama 8-9 ay sonra tırnak yeniden çıkınca tekrarladı batma sorunu şimdi yine kendim keserken dikkat ediyorum,eğerr pedikürcüye gideceksen temiz olmasına çok dikkat et,dr bana hiç önermemişti gitmemi oralarda mikrop kapıyorsunuz sonra dr a geliyorsunuz demişti..

Allahımm benim kadar çeken yoktur heralde.
Her gün okula gidiyorum akşama kadar ayaktayım yürüyorum zonkluyodu resmen.
Tırnak kesme şeklimi düzelttim -ki benim tırnagım iltihaplanmıştı doktor çektir diyip durdu ama dayanamam diye çektirmedim o ağrıyı çektim bide koku yapıyo bi süre sonra:KK25:
Ben okadar dikkat ederken bayanın biri 15 cm topuguyla öyle bi bastı ki ayağıma aklım çıktı.:94: İltihap kan falan karıştı temizlettirdim ama yine çektirmedim. Ayakkabı giymedim ve geçti artık. Tırnağımın altı boş kaldı ve çok yavaş uzuyo. Uzadıkça düzelicek inşAllah. Olucak okadar o ağrıdan kurtuldum ya. Şükürler olsun.
Sen ilerlemeden önlemini al. Sanmıyorum bu durumda çekiceklerini. Allah acil şifalar versin.

offf sağolun kızlar.geçmiş olsun hepinize bu arada. şimdilik sorun çözüldü gibi kendi kendine. umarım sıkıntı çıkarmaz. :26:

çocukluğumdan beri tırnak batmasından çok çekiyorum. fakat son zamanlarda hiç kalmadı diyebilirm:nazar::nazar: düzenli pedikür ve her gece tırnak kenarlarına kanoron yağı damlatırsan batmadan eser kalmicağını görüceksin geçmiş olsun

kantaron yağı demek. sağol canım deneyeyim ben bunu. peki gece yatarken ayaklara vazelin sürmek de işe yarar mı sence ? :26:

kantaron yağı demek. sağol canım deneyeyim ben bunu. peki gece yatarken ayaklara vazelin sürmek de işe yarar mı sence ? :26:

valla kantoron vazelinden daha çok yumuşatıyor. vazelin geçici rahatlama sağlayabilir. birde tırnaklarını düz kes sakın oval kesme bana kuaför söylemişti

sağol canım,araştırınca görmüştüm onu.şu yaşıma kadar sorun yoktu. 1-2 ay önce farkettim böyle bişeyi,acıyodu.bi araştırayım dedim,ne çok çekeni varmış ilerleyince. korktum valla :KK43:

sağol canım,araştırınca görmüştüm onu.şu yaşıma kadar sorun yoktu. 1-2 ay önce farkettim böyle bişeyi,acıyodu.bi araştırayım dedim,ne çok çekeni varmış ilerleyince. korktum valla :KK43:

öyle valla tırnak batması eziyet resmen

Aynı SORUN Bende De Var Canım.Bir De Gelip O Ayağıma Basarlar.Tırnak Çektirmeyi Hiç Önermem.Çünkü yine çıkıyo.benim babamda da varmış o ameliyat oldu.tırnağın battığı eti kesiyolarmı.babam oldu bir daha hiç çıkmadı.bende olucam inş.

X