Hamilelikte diş sorunu ve antibiyotik

zammbak

ZIRZIRCAN'ın anneciği
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
3.548
330
Merhaba arkadaşlar, sorumun cvbını doktorlardan bulamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım ama endişeliyim.
Uzun zamandır dişim ağırıyordu ve doktoru aradık, gitmemizi söyledi, gittik ve dişimi çekti.
Gebeliği söyledik ama sorun olmayacağını söyledi, çektikten sonra ilkkez yaşadığım bişey geldi başıma ve kanı 4 saatte durdurabildik, durduktan sonra damağım şişti.
Bende bu sabah doktoru aradım ve gitmemi söylemiş asistana benimde vaktim olmadığı içim eşim görüştü ve antibiyotik gerektiğini söylemiş doktor, yazacağı antibiyotiğin adını vermiş.
Doğrusu bende çok güvenemeyip başka doktora sordurdum, o doktorda dişçinin vereceği antibiyotiğin hamileler için uygun olmadığını söyleyip alfasilin yazmış.
Şimdi kafam o kadar karıştıki, doktor sorgusuz sualsiz çekti dişimi, apseli dişi çekti belki bilmiyorum ama şiştiğine göre apseliydi.
Velhasıl şuan çok endişeliyim, bebeğim çok şükür sabahtan beri hareketli ama durduğu anda tedirgin oluyorum, içmeliyimim bu ilacı onuda bilmiyorum.
Sizce ne yapmak uygun olur?
Hiçbir doktorun dediği birbirini tutmuyor, dişçiye sinir oldum zaten :KK43:(

geçmiş olsun cnm
aynı sorunu bende yaşadım zararlı diye anestezi istemedim canlı canlı uyuşturmadan çekti ama benim daha 10. haftamdı ve doktor uyuşturmanın risk olduğunu söyledi ve kanı bizde zor durdurmuştuk birde şuan13.haftadayız ve ağır grip geçirdiğim için antibiyotik verdi ismini tam hatırlamıyorum esim getirecek o zaman yazarım iyi araştır derim çünkü yine bi acil hekimi bana yazmıştı ilaç doktoruma sordum kesinlikle çok riskli bi antibiyotik deyip değiştirdi
allah acil şifa versin:KK43:(

geçmiş olsun cnm
aynı sorunu bende yaşadım zararlı diye anestezi istemedim canlı canlı uyuşturmadan çekti ama benim daha 10. haftamdı ve doktor uyuşturmanın risk olduğunu söyledi ve kanı bizde zor durdurmuştuk birde şuan13.haftadayız ve ağır grip geçirdiğim için antibiyotik verdi ismini tam hatırlamıyorum esim getirecek o zaman yazarım iyi araştır derim çünkü yine bi acil hekimi bana yazmıştı ilaç doktoruma sordum kesinlikle çok riskli bi antibiyotik deyip değiştirdi
allah acil şifa versin:KK43:(

Saol cvbın için canım.
Netten baktım gebeler için önerilen bir antibiyotikmiş.
8. haftamda hasta olduğum zaman augmentin vermişlerdi, oda iyi gelmişti, ama sanırım bu hap daha iyi.
Umarım bir sorun olmaz bebeğim için, kıpırtılarını hissetmek bana o kadar iyi geliyorki

Bu arada uyuşturmadan çektirmek işkence gibi bişeydir sanırım :KK43:(
Kanın durmaması gebelikle alakalı bişeymi yoksa?
İlkkez başıma böye bişey geldi çünkü

Merhaba arkadaşlar, sorumun cvbını doktorlardan bulamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım ama endişeliyim.
Uzun zamandır dişim ağırıyordu ve doktoru aradık, gitmemizi söyledi, gittik ve dişimi çekti.
Gebeliği söyledik ama sorun olmayacağını söyledi, çektikten sonra ilkkez yaşadığım bişey geldi başıma ve kanı 4 saatte durdurabildik, durduktan sonra damağım şişti.
Bende bu sabah doktoru aradım ve gitmemi söylemiş asistana benimde vaktim olmadığı içim eşim görüştü ve antibiyotik gerektiğini söylemiş doktor, yazacağı antibiyotiğin adını vermiş.
Doğrusu bende çok güvenemeyip başka doktora sordurdum, o doktorda dişçinin vereceği antibiyotiğin hamileler için uygun olmadığını söyleyip alfasilin yazmış.
Şimdi kafam o kadar karıştıki, doktor sorgusuz sualsiz çekti dişimi, apseli dişi çekti belki bilmiyorum ama şiştiğine göre apseliydi.
Velhasıl şuan çok endişeliyim, bebeğim çok şükür sabahtan beri hareketli ama durduğu anda tedirgin oluyorum, içmeliyimim bu ilacı onuda bilmiyorum.
Sizce ne yapmak uygun olur?
Hiçbir doktorun dediği birbirini tutmuyor, dişçiye sinir oldum zaten :KK43:(

geçmiş olsun canım ilk 3 ayı atlattıktan sonra
dişe müdahele edebiliryorlar
bende dolgu yaptırdım
antibiyotiğe gelince kadın doğumcuya sor bence
düşük dozlu antibiyotikler kullanılabiliyor diye biliyorum.

ilacım geldi cnm doktor başka bişi yazmıştı ama eczaneden buna eşdeğer deyip KLAMOKS vermişler netten baktım zarda kalmadıkça kullanılmaması gerektiği yazıyor ama dünden beri iki tane içtim şimdide içime bi kurt düştü:KK25:

bu antibiyotiği kullanan var mı acaba:KK43:(

geçmiş olsun ve Allahım rahat bir hamilelik nasip etsin
ben hamileliğimi çok zor geçirmiştim
sürekli tutan sinüzit,alt bölge varis derken birde diş ağrıları ve dişeti kanaması olmuştu
sabaha kadar ağlayıp ağzımda su tuttuğumu biliyorum
korkuyordum oğluma birşey olursa diye
tam 1 hafta çektim ve sonunda dr.uma gidip danıştım
diş dr.la görüş ama bir sakıncası yok demişti
ilk 3 ay ve son 3 ay sanırım sakıncalı demişti
2 diş çektirdim ve rahatladım
yanlız dişeti kanamamda sütü tüketmeyişimden kaynaklanmış
sonrasında sürekli içip durmuştum:KK70:

ilacım geldi cnm doktor başka bişi yazmıştı ama eczaneden buna eşdeğer deyip KLAMOKS vermişler netten baktım zarda kalmadıkça kullanılmaması gerektiği yazıyor ama dünden beri iki tane içtim şimdide içime bi kurt düştü:KK25:

klamox u gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. birçok ilacın reçetesinde net bir şekilde hamilelikte kullanılır yazmaz zaten (vitamin ve mineraller hariç). kanamanızın uzun sürmesi ya iltihaptan kaynaklanır ya da sürekli tükürmüşsünüzdür. genelde ikinci şık ağır basar:) çünkü hiçbir hekim o derece enfeksiyonlu bir dişi antibiyotik baskısı olmadan çekmez. klamox, augmentin bunlar eş değer ilaçlardır. ve hamilelikte rahatlıkla kullanılır.

Bana da bugün eczaci bunu verdi. Sen de kullanmissin canım birsey olmadi değil mi?

X