Bebek Beslenmesi bebek gelişimi ve bakımına ilişkin kitap önerileri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

revan99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2012
64
3
Merhabalar,
Bebek bakımı, gelişimi ve beslenmesine ilişkin kitaplar almak istiyorum. İnternette pek çok bilgi ve kaynak var ama kitaplar daha güvenilir ve her an elimizin altında. Ben hamileyken bir iki tane aldım ama istediğim bilgileri bulamadım. Sizlerin tavsiyeleri var mı?

Tracy Hogg un kitabı çok güzel aslında ama vakit bulup okuyabilene...Aldım ben bebeğimi ayağımda sallarken yatır kaldır yöntemini okuyorum. Saçma oluyor sanki biraz:))

Valla arkadaşım kitapla mitapla olmuyomuş ben onu anladım.Teoriyle pratik aynı değilmiş.İçgüdülerine güven derim ben nacizane :))) Bende de bir sürü kitap var.Yazılanları uygulamak bir yana kitabı okumak bile mümkün olmuyor.Bana da Tracy Hogg'u tavsiye etmişlerdi.Bu tür yabancı yazarların kitaplarının bize pek uygun olmadığını düşünüyorum açıkçası.

Tracy Hogg un kitabı çok güzel aslında ama vakit bulup okuyabilene...Aldım ben bebeğimi ayağımda sallarken yatır kaldır yöntemini okuyorum. Saçma oluyor sanki biraz:))

Ben de yorumunuzu okurken bebişi sallamaktayım:) Tracy Hogg un kitabını çok duydum ama becerebileceğime ihtimal vermiyorum yatır kaldırı. İnşallah siz faydasını görürsünüz.

Valla arkadaşım kitapla mitapla olmuyomuş ben onu anladım.Teoriyle pratik aynı değilmiş.İçgüdülerine güven derim ben nacizane :))) Bende de bir sürü kitap var.Yazılanları uygulamak bir yana kitabı okumak bile mümkün olmuyor.Bana da Tracy Hogg'u tavsiye etmişlerdi.Bu tür yabancı yazarların kitaplarının bize pek uygun olmadığını düşünüyorum açıkçası.

Çok haklısınız içgüdülere güvenmek lazım tabi. Ama bir yandan ilk bebek, tecrübesizlik ve kendine güvensizlik var. Benim aradığım zaten yöntemlerden daha ziyade aylık gelişimleri, beslenme önerileri,zeka gelişimlerine yardımcı olarak yapılabilecekleri toplu halde bulabileceğim bir şeyler.Yabancı yazarlar konusunda söylediklerinizle de tamamen aynı fikirdeyim.Mutlaka faydası da var ama ben okurken bana hitap edemediğini düşünüyorum.

bende de kitaplar var ama bebekler kendi düzenlerini oturtuyor bence.
benim oğlum 40ı çıkana kadar sallanma ne bilmezdi. beşik de yoktu, emzirirdim, memede uyumasa ana kucağına koyardım, uyurdu. sonra kucağımda gezerken uyumaya başladı. şimdi de beşikte sallanmayı seviyor. bazen kendi uykuya dalıyor, bazen dakikalarca sallanıyor.

ama bazı şeyleri öğrenmek iyi oluyor. mesela ebeler kesinlikle kundak yasak demişti. ama ilk 3 ay bebekler kendini güvende hissetmek istermiş. ben denedim, oğlumu kundakladığım geceler daha kesintisiz huzurlu uyuyor. artık battaniyeye kundaklayacak kadar sığmıyor ama yine de kollarını sarıyorum en azından.

haluk yavuzer ve ayla oktay ın kitaplarını gözü kapalı alabilirsiniz, hangi kitabı olursa olsun çok mükemmmel ve bilimsl

"Bebeginizin ilk yilinda sizi neler bekler" dunyada bestseller. Gelisimi ay ay anlatiyor. Oglumu buyuturken yasadiklarimi kitapta birebir bulunca daha da guvendim. İnternetten ya da "Ge-Be" magazasinda satiliyor diye biliyorum.

X